Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

emjee
25. mar 2007

biccy • 1d • 24. mar 2007 o 21:36
Neviete niekto kde tu na vychode sa da ist plavat s babatkom?S prisposobenou vodou pre babatka a s instruktorkou? 🙂

jankamanikova • 2d • 24. mar 2007 o 21:39
pozri si bczuzi ... ta instruktorka je super a chodi aj domov k babetkam a plava sa doma vo vani a potom sa ide do bazena. Ak chces, napisem IP.

biccy • 1d • 24. mar 2007 o 21:46
Dakujem Janka

janula203
27. mar 2007

ahojky dievcata, vsimla som si tuto temu uz davnejsie, len ja hlava zabudliva, som sem vzdy zabudla nazriet....my sme s jankou chodili do pezinka, teraz by sme mali koncit druhy kurz, no janka ochorela, takze sme to presvihli, ale nevadi...isli by sme este, no som tehotna, a manzel zacal byt v praci dost rozlietany, takze, az bude druhe babatko, zacneme znovu chodit...

Je tam inak super, instruktorky su perfektne, k detom maju skvely pristup a riekanky su take chytlave, ze janka na ne vzdy zareaguje, a robi pohyby, ako pri plavani 😉 Maju tam zvlast satne pre oteckov a zvlast pre mamicky, prebalovacie pultiky, nocniky, vysoke stolicky, a jednu mietsnost- hernu....ked mate chut, po plavani sa mozete s babatkom aj saunovat...ak nahodou ochoriete alebo z nejakeho dovodu nemozete na hodinu prist, mozte si ju nahradit....Vytvaraju najma skupiny pribuzne vekom, co je velka vyhoda...

Takze vrele odporucam

emjee
30. mar 2007

janullka • 30. mar 2007 o 10:48
hladam mamicky ktore navstivili plavecky kurz v dca v centre SALUS
chcem tam prihlasit drobca arada by som ziskala nejake referencie
dakujem

janullka
31. mar 2007

MAMICKY A DAKA Z OKOLIA DCA CO MA S NIMY SKUSENOSTI TU NIE JE JA SOM Z PUCHOVA ANAJBLIZSIE JE V DCA CENTRUM ,, SALUS ,, POTREBUJEM PORADIT ALEBO DAKE REFERENCIE

latita
15. jún 2007

ahojte
neviete prosim niektora web stranku plavania v trnave

baria2
27. jún 2007

viete mi povedat kde su v ba plavania pre babetka?

lyzenka
27. jún 2007

v TRNAVE:

klubkvapka

hanka274
27. jún 2007

baria-Rolando-DNV, tusim aj Yuventa-dubravka....
nenapada ma teraz ine....je toho urcite vela...ved maminy napisu 😉

baria2
27. jún 2007

ta alva je jedina plavaren alebo su v ba aj ine?

emjee
19. júl 2007

ritaklea • 1d • 19. júl 2007 o 12:11
Ahojte, u nas v meste zrusili plavecke jaslicky prave ked sme sa rozhodli plavat a aj napriek tomu by som s dcerkou chcela takto prijemne vyuzit volny cas, no neviem akym sposobom cvicit vo vode.

pomozete, tie ktore uz s plavanim mate skusenosti - ako s babätkom plavat a ci vobec mozeme bez dozoru instruktora?

zuz11
19. júl 2007

ritaklea, hmmm plavat bez instruktora by sa asi aj dalo, ale potapat asi nie 🤐

vavka33
19. júl 2007

Ako pise Zuz,plavat mozes v pohode-precvicujte a nacvicujte splyvanie na brusku,chrbatiku,ked ju kupkas,kludne jej polievaj hlavicku vodou,len si zvol nejaky povel ked ju budes polievat,ona si zvykne a zadrzi dych,mozes sa snou sem -tam aj ponorit,ale nie tak ako na kurzovh,ze ju pustis,ale s nou-tak ,ze si ju vezmes na ruky,zvolis zas daky povel-napr.aaaaa sup a ponorite sa spolu.
Ja som chodievala ako instruktor plavania sice so 6rocnymi detickami,ale podstata je vlastne ta ista.
Hlavne pri tom je donicoho malu nenutit,nechat ju sa s vodou najskor zoznamit a vlastne hravym sposobom prejst k tomu,ze sa ucite plavat a ponarat.No opakujem,nenechavaj ju ponarat samu 😉
Vesele plavanie.
ak budes nieco chciet vediet napis kldne IP.
Ozi,teraz od veci-pred 2 tyzdnami som bola v D.K a tusim som ta videla s malou v tescu,mala si ju na rukacha obzerali ste si nieco v tych butikoch vovnutri-teda myslim,ze si to bola ty.Aj som na teba pozeala a aj ty na mna.No na 100 percent si nie som ista,ci si to bola ty 😉

tigri
21. júl 2007

mam otazocku 🙂
nebojite sa, ze by vase babatko mohlo nieco nachytat? lebo ja som uz viac-menej bola rozhodnuta, ze pojdem s malou plavat, ale mama mi nasadila "brouka do hlavy", ze je kopec zdravotnych veci, ktore nemusia byt viditelne, napr. ak pojde do vody mamicka s plesnami na nohach, s nejakym ekzemom, vaginalnou mykozou a pod....a predpokladam, ze kazde babatko si trosku logne vodicky...a kedze tu vodu asi musia dost chlorovat, viem, ze existuje studia, ze chlor moze neskor sposobovat astmu 😒
tak teraz neviem, ja ked som bola este na ZS, dostala som z bazena taku infekciu, ze som mala vredy po celej tvari aj po tele, hrozilo mi, ze budem zjazvena, nastastie sa poradilo lekarke ma vyliecit bez "trvalych nasledkov"

nie je lepsie ist na taketo plavanie, az ked ma dieta viac ako 1 rok? napr. aj kvoli rotavirom? hrozne mi to vrta v hlave a neviem sa rozhodnut...

zuz11
21. júl 2007

tigri, hmmm chodime do specialneho bazena iba pre deticky s mamickami a snad kazda mamicka mysli aj na svoje babetko, kedze tam ide aj s nim takze snad by nieco zavazne neriskovala a zasa neake nezodpovedne a lajdacke maminy tam nechodia, kedze asi tolko penazi za take nbieco nedaju 😉 a co tam chodime uz 3 mesiace tak nikto nic a ani som o nicom nepocula 😉 voda je specialne upravovana aj pre deticky a myslia aj na lognutie, takze toho sa nebojim 😉

zuz11
21. júl 2007

do normalneho bazena by som nesla s malou 🤐 jedine este kde by som ju kupala by bolo more 😀 alebo jej maly nafukovaci bazen u starkych na dvore 😉

jaja0110
21. júl 2007

Ahojte maminy, rada by som sa podelila o skusenosti 😵 Jeden rok som pracovala ako instruktork aplavania novorodencov a dojciat v Ziline v ALVE, teraz je tato iba v Bratislave. Vrelo o d p o r u c a m vsetkym maminam ktore sa este nerozhodli... ma to nekonecne pozitivne ucinky na vase babetko, ci uz po psychickej alebo fyzickej stranke. Voda je vzdy specialne vyhrievana, cistena a specialne "upravovana" pre potreby deticiek, takze no problems. Ak natrafite na take mile instruktorky ako ja 😀 nebudete lutovat. TReba vyskusat a riadit sa pokynmi instruktorov a hlavne sa poctivo ucit tie riekanky ktore sa spievaju v bazene... 🙂 Ja si ich spievam dodnes 🙂 🙂 Tak drzim palceky!

petaba
21. júl 2007

ahoj jaja kolko dopredu sa treba prihlasit

zuz11
21. júl 2007

ja som sa nahlasovala 3 tyzdne dopredu, teda dali ma na prvy najblizsi kurz co mali 😀 ale viem ze v alve maju prazdniny a robia iba tyzdnove kurzi 😉 skus si tam aj hned v pondelok zavolat a spytat 😉 ale aj tak mate este cas s plavanim 😉 mam pocit ze az od 4 mesiacov sa plava 😉
my sme zacali ako 5 mesacne a hanka po plavani hrozne plakavala od unavy 🤐 bolo to dost vycerpavajuce ale inak miluje vodu 😉

jaja0110
22. júl 2007

Ahojky, treba sa informovat 2-3 tyzdne dopredu, aby vas mohli zapisat do najblizsieho kurzu. S babetkami sa plava od 3 mesiacov-zaklad je, aby babetko samo vedelo drzat hlavicku. Ja som mala v kurze 3-5 mesacne babetka, ktore postupne prechadzali do pokrocilesjich kurzov. Takze potom ako 6-7 mesacne "plavali" pod vodou "bez drzania", bolo to uzastne! 🙂 Dolezite je zvladnut zakladny kurz a ten tzv "signal", na zaklade ktoreho sa babetko nauci zatajit dych v pravu chvilu. Rozhodne ten signal nedoporucujem skusat doma vo vani, da sa tym vela pokazit... Drzim palceky inak vsetkym vodnikom 🙂

vavka33
22. júl 2007

Do bazena na kupko by som nesla s malou ani ja.Ved tam je tolko"bordelu"v tej vode.Pojdeme ked bude vacsia,musela by ist do teplej vody a do takej nechodim ani ja,tak by tam s nou ani nemal kto byt 🙂 ked vyrastie pojdeme do plaveckeho chladneho 🙂

loren
23. júl 2007

baby a neviete aj v B.B. je kurz

petaba
24. júl 2007

ahojte babeny,
neviete je niekde v BA okrem ALVI este niekde niake dobre plavanie pre dojcata?

katulilinka
24. júl 2007

petaba
http://www.rolando.sk/informacie.php
tu je este aqua baby ale viac o tom neviem...

a nechodil niekto na plavanie s babetkami v aquathermal v senci? rada by som len nejake referencie mala...

petaba
24. júl 2007

dakujem katulilinka

bertina
27. júl 2007

😵 Ahojte my chodíme s malinkým plavat do Pezinku, mužu jen doporučit, chodíme tam už delší dobu a malý nikdy neměl z vody žádné zdravotní potíže 🙂. Moc se z vody těší, i z dětí kolem. Jsou tam na nás milý. 🙂 🙂 🙂

tigri
28. júl 2007

pytala som sa na to plavanie aj svojej pediatricky a ta mi to tiez vrelo odporucala, vraj sa nikdy vo svojej praxi nestretla s negativnym dopadom plavania dojciat (ekzemy, astma atd.)

kedze plavania sa chce vzdy zucastnovat aj manzel, rozhodli sme sa skusit Trnavu, pretoze u nich sa da plavat aj pocas sobot...chodili ste niekto aj tam? boli ste spokojni?

cukricek11
5. aug 2007

cauky 🙂,stalo sa vam,ze ste dali teplejsiu vodicku do kupania a babo sa odvtedy boji vody?ak ano,co ste robili,aby ten strach prekonalo?dakujemm 😉

radoslava
6. aug 2007

Ahojte my chodíme plavat tiez do Pezinka a je tu super presne ako napisala Bertina su tam velmi mile instruktorky a len 5 deti v bazeniku vsade cisto a prijemne prostredie a hlavne super mamicky a ich deticky. 😀

emjee
31. aug 2007

santa • 30. aug 2007 o 21:47
ahojte!

Podelte sa prosim o svoje skusenosti s plaveckym centrom ALVA?
alebo s plavanim v Centre Zdravia ŠNOP na Záhradnickej?

Vyberam totiz plavaren kam by som mohla chodit so 6 mesacnym babom v Bratislave. kazda rada draha - dakujem!

martinadt
31. aug 2007

baby mám jednu otázku, to ste chodievali plávať na normmálnu plaváreň?