Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

emjee
1. sep 2009

janka uz s nim chodis na kupko? 😅 ja by som sa bala - teda mozno mate fajn kupko, ale myslim, ze na verejne kupko s malym babom by sa nemalo, ale je to samozrejme tvoja vec
inak vcera sme boli prvy krat a super - 4 deticky v skupinke, nas je najstarsi a najviac vyvadza 😀 a "opaluje" vsetky mamicky 😀 😀 😀

natashkaa
1. sep 2009

jhr

ano? a ako tam bolo? hygiena bazena a tak...a hlavne co instruktorka?

jankapiknova
2. sep 2009

emje - neprehanaj, neboli sme urcite tam najmlladsi a davam ho len na chvilku a kazdu chvilu chodi plavcik co ma nastarosti najmensi bazen a bere do skumavky vodu a kontroluje ci v nej nieco nieje. Jasne ze sa clovek boji vsade skoro o dieta ale nikde ho nedam lebo co ked... a potom raz niekde pojde a hned bude chory,dakujem neprosim.
Neprehanam to,boli sme par krat a mozem povedat ze bol spokojny a od narodenia nebol este chory takze nebudem nic menit. Viem ze robim dobre. 😉
A za hodku vyrazame do plaveckych jasliciek huraaaaaaaa 😀

jankapiknova
2. sep 2009

Ahojte, uz som tu znova. Uz mame po prvej hodine plavania a mozem povedat ze uspesne,sice to bolo skor take otukavanie deticiek a tak zoznamovanie ale lubilo sa. v piatok pokracujeme.Sme tri tak nas nieje moc,akurat. 😉

trixi
2. sep 2009

janka, ja chodim s Matkom na kupko od jeho 5 mesiacov a v pohode. Takze v 10 mesiacoch sme uz boli stali navstevnici kupaliska, konkretne v Galandii. A chodia tam maminy aj s ovela mensimi detickami.

jankapiknova
2. sep 2009

trixi ved ja viem ze na tom nic neni,mam spoluziacku kt.je vystudovana lekarka,muza ma riaditela nemocnice a mamu detsku pediatricku a ma babo o dva mesiace mladsie a chodila cez leto pravidelne,takze myslim ze na tom nic nieje. Ved naco su tie detske bazeny? ved dieta kt.nema ani dva roky uz v tom najmensiom nechce byt ze je tam malicka voda,su len v strednom. Tak pre koho by boli no nie? 😀 😉

wild.horses
2. sep 2009

ahojte,

som tu opat. Vcera sme boli s malym na bazene, cela rodinka 😀
Velmi sa mu pacilo, buduci tyzden idem opat. Podareny bol, pekne drzal hlavicku hore, obzeral ludi... 🙂
Swimming pool je hned pri mori. Za par rokov snad budeme chodievat rovno tam 😉

jhr
3. sep 2009

natashkaa
bolo tam super, inštruktorka je podĺa mňa tiež super, má niekoĺko ročnú prax a vie to s detičkami, lekcie sú zábavné...Hygiena je podĺa mňa na dobrej úrovni-čisto, bazén tiež aj keď má 1,40m hĺbku, na požiadanie niektorých mamičiek spustili hladinu nižšie.Prostredie krásne.Treba sa tam prísť pozrieť, každému vyhovuje niečo iné. 😎

natashkaa
4. sep 2009

Baby chodite niektora do SNOPU?????? uvitam co najvac info. Mne tam nesedi len to ze v tom istom bazene kde plavu deti su aj kurzy aquaerobiku a podobne....chcela by som tam chodit lebo robia kurzy cez vikendy ale myslite, ze je to bezpecne?

lynette205
4. sep 2009

ahoj baby.
aj my chceme chodit plavat, ale pravdupovediac som dost znechutena, pretoze som si citala stare prispevky o plavani s babylookom. tak neviem, ci to mam riskovat. je mi proti srsti do niecoho svoj poklad nutit nasilu. mate niekto aj pozitivny nazor na jaslicky babylook ? zmenilo sa nieco v pristupe instruktorky ? my by sme chodili asi do ziarualebo zv. chodili ste tam niekto? ako to je tam s hygienou ? budem rada, ak niekto napisete, lebo fakt teraz neviem. v nasom okoli nemam velmi na vyber. este rozmyslam, ze by som isla k nasim do TN a chodila tam do hups baby clubu.

jankapiknova
4. sep 2009

my sme dnes boli druhy krat a nemozem sa stazovat, je tam super maly je spokojny, instruktorka je v pohode a nepostrehla som ziadne nutenie do niecoho,ved v prvom rade musim ja vidiet na svojom dietati ci by ho to bavilo,ci ma rad vodu..., nas maly vodu zboznuje,ked ho sprchujem a voda mu steka po tvari nic mu nevadi a preto ma napadlo iist do plaveckych jasliciek,keby nema rad vodu tak ma to ani nenapadne. A vsetko tam robia maminy s dietatom svojim a instruktorka len ukaze a hovori,takze ty regulujes od kial po kial. 😉

monika77
4. sep 2009

lynette my chodíme tiež plávať s babylook a mám len pozitívne skúsenosti ... vôbec do ničoho nenútia, keď drobec niektorej mamičke plakal, kľudne odišla a hotovo ... bol hladný, tak ukončila plávanie a šiel papať ... keď bolo bábo plačlivé, sama povedala inštruktorka aby sme ďalej nepokračovali ... hygiena sa aspoň medzi našimi mamičkami dodržiava ... veď to je na zvážení každej maminy, myslím že si je vedomá že by tým mohla uškodiť nielen ostatným detičkám ale aj svojmu keby ju nedodržiavala

lynette205
5. sep 2009

diky baby, to ste ma ukludnili. tak to teda skusim. este si preverim hygienu v bazene, kolkokrat tam menia vodu, aby som mohla pokojne spavat. potom dam vdiet, ako sme spokojni. 😉

kristinka.s
5. okt 2009

ahojte maminky, my chodime plavat v ba do snopu - vsetko by bolo ok, len je tam dost hlboka voda - tak 145 cm, co je pre niektore mamicky dost - teda do vody musia chodit oteckovia. slubovali vraj zvysit dno ale zatial sa nic nekona. kamaratka im pisala (tiez si nevie s drobcom zaplavat) a odporucili jej plavacie koleso pre maminku - dobra blbost, ze?
mate s tym niektora tiez skusenosti v snope?

kristinka.s
5. okt 2009

ozaj maminky, este sa chcem spytat, ci sa vam drobci na kurzoch naucili potapat? my mame za sebou zatial len 3 hod. malej sa voda paci, aj cviky, kt. tam s nou robime, len kej jej lejeme vodicku na tvaricku - to moc nemusi. Lapa po dychu a moc sa jej to nepaci, stalo sa, ze potom uz bola aj umrncana a nechcela dalej pokracovat.

liki205
5. okt 2009

Odkedy sa može začať s plávaním? a kde v Ba je to podla vás najlepšie?

pammy
5. okt 2009

v snope som mala aj ja taky isty problem ako kristinka a mnoho dalsich, takze prilis neodporucam. kedze je voda prilis vysoko, s babatkom sa manipulovat da velmi obmedzene...

dupinka
6. okt 2009

baby, ktora potrebujete plavky pre drobceka, kuk do bazara - mam na predaj 😉

katy1979
7. okt 2009

liki od 4mesiacov. v ba je toho viacej takze si musis jednoducho vybrat. zavisi v ktorej stvrti ti to vyhovuje.

kristinka ak sa jej to nepaci tak to nerob. dufam ze oblievate tvaricku tak ze pred tým poviete signal. mozno si len potrebuje uvedomit spojitost ale nesilila by som to. mozno by som sa vratila k tomu povedat signal a iba pretriet tvaricku mokrou rukou a postupne si do dlane naberat viac vodicky. ale ak sa jej to nepaci a potom uz nechce pokracovat nerob to.

germik
7. okt 2009

kristinka - a trenujete polievanie tvaričky aj doma? My musíme trenovat,tak 3x denne,teraz už s vodou v poháriku a hlavne preto,aby si na to malá zvykla a nemala s tým problém v bazene /chodíme plavat len 1x v týždni a to by bolo málo/ Mala by si zvyknut na vodičku,pretože sa detičky budú učit viac a viac,začína to pretrením tváričky,oblievaním z dlane,z pohárika...a potom sa budú potápat... Nám to oblievanie v domácom prostredí velmi pomohlo 😉

plami
7. okt 2009

u nás je plavání kojenců již od 3 měsíců, začala jsem s malou chodit taky, když jí byli 3,5 měsíce. Od mala má vodu ráda, nikdy nebrečí, nevadí jí ani studená voda /když jí někde omývám prdelku po kakání/ a toto plavčo se jí líbí. Už doma jsem jí začala taky otírat obličej vodou a později polévat /se signálem/ a nejsou problémy🙂 Postupně pak v bazénu zanořujeme bradičku, pusinku, nos, očka...až bude pod vodou celá🙂 zatím jsme ve fázipusinka a v pohodě🙂 těším se na okamžik až vykoukne pak z vody celá🙂

kristinka.s
8. okt 2009

gemik - jasne, aj my polievame doma - uz sa snazime aj poharikom ale mala je potom z toho dost mrzuta. strasne lapa po dychu, ked jej stecie voda z tvare. uz som skusala aj menej - iba rukou, ale netvari sa velmi nadsene. no co ved sa nemusi vediet kazde dieta potapat, no nie? hlavne nech si plavanie uzijeme

germik
8. okt 2009

kristinka.s - to je jasné, najvačiu radost mam,ked si to malá maximálne užíva,potom si to samozrejme užívam aj ja s nou 🙂 včera sme boli na nahradnej hodine a maximalne sa z vodičky tešila, bol to uplny balzam na moju smutnu dušičku,pretože dve predchádzajúce hodiny mi preplakala, nepomáhalo fakt nič ☹ a doteraz som neprišla na dovod čo sa jej tak nepáčilo 😒

kristinka.s
8. okt 2009

aj ja sa snazim, aby si to moja mala najviac uzila - ved potapat sa moze naucit aj neskor 🙂
ale skusat to budeme dalej - co ak?! 😀

nikuska.h
8. okt 2009

Ahojte ,neviete mi poradiť plavanie pre deti v okoli Rači ? Dakujem

katy1979
8. okt 2009

nikuska zabiatko na nobelovej.

kristinka porad sa s instruktorkov ale pokial viem ja nemame robit nic co sa detom nepaci, je to pre ich radost a nie pre nasu.

jhr
8. okt 2009

Ahoj Nikuska.h, aj v žubrienke v Ivanke, pozri sa na nete.

tinapina
12. okt 2009

Ahojte, viete mi niekto poradit, kde sa da plavat s babatkom v Presove?!

sirinka
13. okt 2009

ahojte...neviete niekto o plavani s detickami ale iba cez vikend?

nikuska.h
20. okt 2009

Ahojte a ďakujem za odpovede ,ale nikde som nenašla že by robili kurzy aj cez víkend. ☹