Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

znamia
9. mar 2011

@sisatt 😵

drnduliak
9. mar 2011

ahojte holky, dnes som si precitala clanok od p. Vajdu a musim povedat, ze som bola vcelku na pochybach, aj som sa vylakala, uvazovala som totiz nad tym, ze sa s malinkou na kurz plavania prihlasim, bude mat pat mesiacov. tak som vcelku rada, ze som si tu mohla precitat aj ine reakcie, tiez sa priklanam k nazoru ze si niekto chcel zrejme spravit reklamu atiez som prekvapena, ze casopis ktory sa radi k tym poprednejsim v tejto oblasti to takto publikuje bez protinazoru inych...ja ucite nie som zastanca toho aby sa deticky k niecomu nutili, ale myslim, ze dolezity je pristup instruktorov a spolupraca... nemate niektora info ako bezia tieto kurzy v bojniciach?

stanka02
11. mar 2011

@quetinka82 Ahoj, mas osobnu skusenost s baby kurzom v Rolande?

kacenqa
15. mar 2011

@benjik ahoj, neviem, ci ti uz niekto odpovedal, ale ja by som ti odporucila penovy pasik, napr. nieco taketo
http://www.chytrasek.cz/index.php?route=product...
je to omnoho lepsie ako koleso, jednak, ze ti z toho dieta nevypadne a jednak to ma nepochybne lepsi vplyv na naucenie sa plavania, nakolko dieta v kolese kvazi 'stoji' - je kolmo na vodnu hladinu a s tymto pasikom je v horizontalnej polohe, v takej, ako sa plava.

benjik
15. mar 2011

@kacenqa jé super, to vypadá dobře,to zkusím. No právě,že z kruhu mi zdrhá

benjik
15. mar 2011

@molka my měli to jak tam je jekoby kříž naspodu toho kruhu a ona mi zdrhala vrchem,proto potřebuji něco jiného než kruh.

kacenqa
15. mar 2011

@benjik akurat pozeram, ze ma len 9 dielikov. skusim sa opytat zajtra na plavani, odkial berie nasa instruktorka tieto veci, lebo ten nas ma az 13 dielikov. kazdopadne by som odporucila skor toto ako take tie velke ploche pasiky

troska som patrala a tatko kocka na mmb ma tie, s ktorymi plavame my a tie su naozaj vyborne. vies odtial tie dieliky podla potreby vybrat, da sa to dokonale prisposobit
http://www.mimibazar.com/foto.php?id=5895540&ta...

benjik
16. mar 2011

@kacenqa ale na tom prvním odkaze mají napsané,že se dá objednat i pro menší děti těch více dílků. a ty rukávky na suchý zip,nemáš s nimi zkušenost?

kacenqa
16. mar 2011

@benjik nie, s rukavikmi nemame skusenosti, nakolko sme zacali plavat s oboma babami v 6 mesiacoch, takze tie sme nepotrebovali. pasik kazdopadne odporucam. nam uz teraz staci aj ta nudle, len ako istenie (pre starsiu samozrejme) mladsia uvidime ako bude v lete na tom.

alexandervajda
26. mar 2011

Bol som upozornený, že tu beží diskusia k "plávaniu" malých detí, tak som si to pozrel. Na dianie po zverejnení článku o ponáraní malých detí som už reagoval hlavne na tomto portáli v diskusnom fóre plávanie detí v BA. Preto čitateľov týchto príspevkom v tejto diskusii môžem odkázať hlavne na novembrový článok v časopise mama a ja, ktorý si môžete prečítať na: http://www.alvacentrum.sk/download/clanky/mamaA...

Ja som v čase, kedy uvedený článok vyšiel a kedy som napísal svoju reakciu naň, ktorá vyšla v marcovom čísle, ešte vôbec nevedel, či ministerstvo schváli žiadosť o akreditáciu, alebo nie. Mrzia ma preto príspevky toho typu, ako napísala napríklad @bemaslovakia. A nemá ani význam na ne reagovať. A obzvlášť, ak túto prácu robí niekto už 15 rokov a používa takúto argumentáciu. Privítal by som troška odbornejší prístup a fundovaný názor, prečo je signálové ponáranie detí do jedného roku vhodné a prečo nie. Nie, že to robia tak aj inde...

Vzhľadom na znevažovanie vážnosti témy „plávania“ malých detí niektorými príspevkami, ktoré sa nedajú zaradiť do inej kategórie, ako ohováranie spomeniem jednu aktuálnu skúsenosť. Počas vybavovania akreditácie pre vzdelávanie cvičiteľov „plávania“ novorodencov, dojčiat a detí do troch rokov hrozilo, že sa u nás v SR stane súčasťou odborného zdravotníckeho vzdelávania. Tento názor vyjadril popredný odborník na pediatriu a vedec, čo by predstavovalo niekoľkoročné štúdium. Z určitého pohľadu s ním v tomto súhlasím.

Zamyslite sa prosím rodičia nad tým, či je skutočne snaha o pozdvihnutie odbornosti v tejto naozaj veľmi krásnej, pre deti veľmi prínosnej, ale aj odborne veľmi náročnej práci niečo, čo je zlé, čo je naháňanie reklamy, peňazí a podobne. Absurdita takýchto vyjadrení ma až desí, ak ide z úst tých, čo sa tejto práci venujú. K tomu sa nedá nič moc viac pripísať.

A že som niektorých rodičov a aj prevádzkovateľov vystrašil, v tom bol zámer. Zámer súvisel s už s extrémnym rozmáhaním sa veľmi nezdravého prístupu k deťom, tak ako môžete byť svedkami v už zmienenom novembrovom čísle MAMA a JA. Prepáčte mi to, ale aj tak verím, že rozumní rodičia majú schopnosť sa v tom zorientovať. Chcem, aby rodičia nebrali niektoré veci automaticky a zamysleli sa. Veľa som už popísal v tom druhom fóre, zverejnil nejaké reakcie priamo na svojej stránke. Ako príklad som už napísal aj to, že dnes už asi len málokto nevie, že chodítka sú pre deti nebezpečné a aj tak sa stále nájdu rodičia, ktorí svoje deti do chodítka dajú. Tak to bude aj s „plávaním“ malých detí a problematikou ponárania. Ale každý ma právo poznať viac názorov. A naozaj mam mrzí, že tu musíte čítať od prevádzkovateľov či inštruktorov to, čo tu píšu. Ale každý má právo sa prezentovať tak, ako to najlepšie vie.

A k Aliancii v CZ. Ja osobne im veľmi zazlievam, že nedokázali zabrániť až takému extrému, ako je spojenie problematiky „plávania“ malých detí s problematikou lietajúcich detí (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101170342...). Pretože za touto aktivitou stoja ľudia, ktorí organizujú „plávanie“ malých detí v CZ a dokonca aj školia ďalších inštruktorov (http://www.plavacek-deti.cz/). Nech si to vysvetlí kto chce a ako chce, budem určite veľmi aktívny v čo i len náznakoch, že sa v SR objavuje niečo nezdravé až nebezpečné pre zdravý vývoj detí v spojitosti s vodným prostredím. Nechcel by som pôsobiť ako extrémista, ale pri práci s deťmi nepripúšťam kompromisy. Buď je niečo pre deti dobré, alebo nie. Som si vedomý, že sa to niekomu nemusí páčiť. A privítam, ak sa tejto práci venuje, aby napísal svoj odborný názor a nie sa odvolával na niekoho druhého. Ďakujem za pochopenie.

juliana1
13. apr 2011

@sisamato Práve preto, aby sa Tvoje dieťatko nebálo ponárať, keď bude dospelé - tak ako Ty. Ak pri plávaní neponoríš hlavu - tomu nehovorím plávanie - ale posúvanie sa po hladine. (Samozrejme, posúvaš sa pomalšie, ako ten, čo pláva). Pri postupnom zatajovaní dychu na dlhšiu dobu sa zväčšuje kapacita pľúc. A čo je tiež podstatné, pri spadnutí dieťatka do vody, to nepanikarí, ale dokáže vyplávať na hladinu a je väčšia pravdepodobnosť, že ho zachránia, ako to, ktoré nebolo na takúto situáciu pripravené... J.

nicky182
13. apr 2011

Ahojte, s dcerkou prave koncime prvy kurz plavania v BB. Je to skvele, nejdem si to vynachvalit - dcerke sa tam velmi paci, preto budeme pokracovat aj dalej. Odporucam urcite ! Myslim si, ze tento kurz nie je len o "plavani" ale aj o kolektive inych deti, o novych zazitkoch s maminkou ....Instruktorka je skvela profeesionalka. Nerobime nic co sa detickam nepaci. Ja som chcela ist plavat hlavne kvoli ziskaniu vacsej imunity, spevnenia telicka dcerky.... 😀

sisamato
13. apr 2011

@juliana1 vdaka za radu, ja osobne to ponaranie pri plavani ani nepotrebujem, mozno je to fobia, ktoru nechcem zmenit. Viem si vodu vychutnat aj bez ponarania...je to asi individualne

fraufrt
13. apr 2011

ahojte, moja dcerka ma 1 rok a vazne rozmyslame nad zacatim plavania. Chcem sa opytat,ak trpime castymi soplikmi, je mozne aj vtedy chodit plavat? Alebo pojdeme 1x plavat a potom sa budeme musiet napr. 3 tyzdne liecit zo soplikov, aby sme mohli ist opat do vody. Dik

nikinka1981
30. apr 2011

Ahojte je tu niektorá, ktorá absolvovala kurz plávania v Poprade v Aquacity?

znamia
1. máj 2011

@nikinka1981 ahoj, my tam este stale plaveme. 😀

nikinka1981
1. máj 2011

@znamia ahoj 🙂 ja by som chcela vedieť niečo ohľadom plaviek, lebo som malej kúpila celé plavočky s vnútornou pogumovanou vložkou. Niekde viem, že akceptujú len plavacie plienky, ale niekde môžu byť plavky a niekde viem, že len neoprenové plavočky. Ako je to tu?

znamia
1. máj 2011

@nikinka1981 v pp je v pohode mat aj len tie, co mas. aj my mame podobne. mavaju aj plavacie plienky, ja som take malej davala, kym bola mensia a bala som sa nehody 😅

nikinka1981
1. máj 2011

no keď my začneme plávať tak bude mať 4,5 týždňa. Bolo mi povedané, že moč prejde cez každé plavky a plienky, ale kako to zadrží... teraz v stredu máme teoriu tak sa radšej opýtam. Ono to sú také celé plavočky a vo vnútri majú našité také pogumované gaťky a v názve to malo plavkové plieky.

nikinka1981
1. máj 2011

@znamia to bolo pre Teba 🙂

znamia
1. máj 2011

@nikinka1981 myslela si 4,5 mesiaca? my sme zacali v 4m a vtedy som jej davala plienky. teraz mame len tie 'plavky' , ale my mame len gatky, nie cele. a tie jej odstavaju... uz ale viem ako kedy a co, tak velkej nehody sa uz nebojim🙂

nikinka1981
1. máj 2011

@znamia ano 4,5 mesiaca 😀 ja mám trochu strach z veľkej nehody 😕 stalo sa to niekedy na kurze?

znamia
1. máj 2011

@nikinka1981 nie na nasom 🙂 ale my sme mali raz plnu plenu a v pohode 😀 ale to bola este ta plav. plienka.

nikinka1981
1. máj 2011

@znamia aha 🙂 a nevieš či je to tak aj s plavkami?

znamia
1. máj 2011

@nikinka1981 ak jej pekne pasuju, tak to zachrania, neboj 😉

nikinka1981
1. máj 2011

@znamia hej obopínajú bruško aj nôžky, len mám trošku strach 🙂

znamia
1. máj 2011

@nikinka1981 nic nebude 😉 kedy zacinate? ja ani neviem, kedy tento kurz konci ☹ ale budeme pokracovat, mala to miluje 😀

nikinka1981
1. máj 2011

@znamia no teraz v stredu teoria a 10.5. začíname 🙂 teším sa už veľmi... a ako znášala mala pré hodiny?

nikinka1981
1. máj 2011

@znamia prvé 😀

znamia
1. máj 2011

@nikinka1981 uplne v pohode(este nikdy neplakala pri za narani), ja som jej vodicku na tvaricku liala od narodenia, vzdy mala veeela vody vo vanicke a tak... a okrem toho je to strasne spolocenske dieta a tak ona len uvitala ten ruch a dalsie deti. 😀 je to velmi na tebe a tvojej mimike a spravani, ak ty si v pohode a ukazes jej, ze je to radost a uplne v poriadku, tak ona to aj tak bude brat. 😵