Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

helen
13. nov 2007

Annabe, podla mna sa lekarka boji, ze ak tesne po ockovani dieta chyti nejaku infekciu vo vode, tak by to mohlo mat tazsi priebeh. Inak ani moja doktorka neodporuca velmi plavanie, lebo uz vraj videla deticky s kadecim, co chytili z vody 😖 No napriek tomu ideme aj my, do Alvy.
No a chcela by som sa opytat, nasla som tu spred roka dost negativne nazory na hygienu v Alve, neviete mi povedat, ako je to tam dnes? Je tam cisto, nemusim sa obavat virusov?

zuz11
13. nov 2007

helen, no ja tam koli povesti nechodim 😀 a pocula som ze v zime je tam zima 🤐 ale nemam skusenosti 🤐

janat
13. nov 2007

Ahoj Sjuzi. Ja tiež rozmýšľam nad plávaním s mojim Sebikom. Bude mať onedlho 5 mesiacov a vodičku má strašne rád. Kde tá Kvapka v TT je? A ako to tam funguje? Koľko to stojí, a ako dlhé sú kurzy? 😵

sjuzi
15. nov 2007

Jani, môj muž to platil 😉, myslím, že to bolo 2.500,- 8 lekcii = 8x
Kvapka je na Kopánke, 1x sme boli len na pol hodinku, teraz 2x už trištvrte, ale budú to také hodinovky...
Je to tam také príjemné aj inštruktorky hodne pomáhajú, keď sa ideš osprchovať, prezliecť tak ti mimi podržia, postrážia. Pomáhajú s obliekaním malých do plaviek a tak. Dá sa tam kúpiť aj plienka na plávanie aj plavečky (130,-).
No prídeš, v šatni si necháš kabát, autosedačku al.kočík, vo vnútri si do skrinky dáš veci, malého povyzliekaš, seba do plaviek a do takých plast.vedierok si dáš uteráky, mydlo, suchú plienku, plienku na plávanie, plavky malého a ideš k bazénu do spŕch. Malého si položíš tam na podložku a inštruktorka ti ho stráži a ty sa ideš osprchnúť a potom osprchuješ aj malého. No a ide sa do bazéna.
Po kurze sa ide na chvíľku zohriať do sauny, tam môžeš malého aj nakŕmiť, no a potom obliekacia ceremónia, pri ktorej pomáhajú inštruktorky a ešte som zabudla, že ti ukážu aj ako môžeš krpca krásne masírovať.
Ja som spokojná i pre mňa je to taký relax a potom som i ja i krpec riadne unavení... 😉 😉 🙂

kazdovci
15. nov 2007

ahojte maminy, je niektora z Banskej Bystrice? nas drobec ma 4 mesiace ale hzned ako dovrsi 6 by sme s nim chceli zacat plavat. mate nejake skusenosti ako je to v BB? dik

janat
15. nov 2007

Sjuzi ďakujem pekne. Ešte prosím ťa kde na kopánke. Ja som tam chodila na jednu plaváreň kedysi dávno, ešte zo strednej, to je asi v tých miestach ako sa ide do arkádie. Je to tam, alebo inde. Môžeš mi prípadne napísať kontakt na tú plaváreň, že by som si tam zavolala, prípadne, ak majú aj internetovú stránku, lebo www.kvapka.sk je nejaký časopis.

sjuzi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dika
19. nov 2007

Ahojte, my sme s plavanim museli po 2 lekciach skoncit, lebo Natalke sa tam nepacilo.Prvykrat bola v pohode, ale druhykrat zacala vo vode plakat, nechcela robit spolocne hry s inymi detmi atd...Myslela som ze nema proste svoj den a tak sme skusli tretikrat, ale to plakala len co sme vosli do satne, potom v sprche, vo vanicke a tiz vo vode.Po chvili nas poslali prec.Ma niekto takyto zazitok? Spravi sa to casom? Ako naucit dieta, aby sa nebala cudzich ludi a prostredia?

janka08
19. nov 2007

A neviete nahodou kde sa da ist plavat s malym v kosiciach?

xxmargaretka
19. nov 2007

ahoj..
bezne vidim na kurze co ma hodinu pred namy,ze babetka placu,ze sa im nepaci to co s nimy prave robia a obcas aj v nasej skupinke niektore babenko zaplace a hlavne 17mes marko ktory ma uz obdobie vzdoru takze vsetko co sa po nom chce on nechce..nastastie anne sa strasne paci plavanie len ked vojdeme a zbada vodu tak by tam najradsej skocila..
naucit dieta aby sa nebalo ludi a prostredia sa podla mna neda..ked jej niekdo nieje sympaticky tak si nepomozes a tak isto ked sa jej dakde nepaci..my mame tento problem u svokrovcou nechce tam byt a viacmenej sa ich boji a kde ju chce svokra zobrat na ruky tak nastane koniec sveta..no dufam,ze casom ju to samu prejde.

sstefi
19. nov 2007

janka 08
http://www.aquaskola.sk/babykurz.html
http://www.babylook.sk/?mnu=fotogaleria&sekcia=9 a ešte jedne sú, len teraz narýchlo nenájdem. ale hod do google plavecké jasličky Košice a snád to nájde, myslím, že tie 3.sú v Barci.
skúsenosť nemám ani s jednymi, tiež sa chystám od januára, len ja potrebujem, aby to bolo v meste, takže asi si vyberiem tú aquaskolu. 😉

maminasr
19. nov 2007

ahojte pripajam sa ku vam.chcela som sa vas spytat ze od kolkych mesiacov mozem s babatkom choduit plavat..a ci neviete nejaku stranku na kt.by som zistila ze kde vsade sa nachadzaju plavarne na to specializovane..dakujem 😉

miruliacik
19. nov 2007

Ahoj maminasr. Videla som ta aj v teme Partizanske. My chodime na plavanie v Partizanskom a mozem len odporucit. Ak chces napisem ti viac o plavani. A chodit mozes od 4. mesiaca...

fifa
19. nov 2007

dika, aj my prave končíme s plávaním po dvoch kurzoch, malému sa čím dalej tým viac nepáčilo a najnovšie ho inštruktorka ponorila na dlhšie ako som ho davala ja, a odvtedy je zle, stale plakával,dva týždne sme nechodili a myslela som že zabudne, ale nezabudol, tak končíme a je mi to velmi lúto 😖

dika
20. nov 2007

fifa, to je skoda, plavanie je pre deticky uzasna vec, posuva ich to dalej v rozvoji, no pokial je to viac o strese ako o pohode, tak bohuzial ☹
Ja to skusim opat na jar, ostavajuce hodiny mame vycerpat do pol roka,ale som tak trochu pesimista ze sa to zmeni. Natalka sa boji cudzich ludi aj inde nielen vo vode, mozno to casom prejde, uvidime.

lorik
20. nov 2007

My chodime a zatial sa nam paci.uz ju aj hadzali do vody a je to ok.

lucia123
26. nov 2007

Ahojte, mozem sa spytat, neviete niekto, ako taky kurz "vo vani" vyzera? Co je dobre nacvicit, aby sme mohli na jar ist plavat aj my? Mame 3 a pol mesacne babatko 🙂 len v zime sa trochu bojime ist na plavanie, alebo co si myslite o tom? Byvame pri Pezinku, takze by sme chodili do PK, ale este som len citala par riadkov o tom. Je mozne zacat vo vani? Poradte prosiiiim 😀

grofka
5. dec 2007

Už som síce písala tento článok v téme VOĽNÁ TÉMA, ale ako čitam, nestihame sledovať všetko.
Takže ešte raz... aktuálne k tejto téme (nevedela som, že je konkrétne téma Plávanie Bábätiek):

PLAVECKÉ JASLIČKY "BABYLOOK", áno či nie? NIE!!!!!
(Bojnice, Žiar nad Hronom, Zvolen, Sielnica, Topoľčany, Lučenec, Bánovce nad Bebravou, Košice)

Rada by som informovala všetkých, ktorí majú záujem alebo sa už venujú plávaniu so svojimi detičkami v plaveckých jasličkách BABYLOOK...

Od Novembra 2006 som so svojou dcérkou začala navštevovať Plavecké jasličky BABYLOOK v Bojniciach u p. Duschekovej.
Najskôr sme plávali v Kúpeloch Bojnice, kde bolo všetko v poriadku. Od Nového roku sme začali navštevovať hotel Kaskáda v Bojniciach, nakoľko v Kúpeloch stavali nový saunový svet a saunu by sme veľmi postrádali.
Zo začiatku sme boli spokojní, i keď sa nám zdalo zvláštne, že až v marci prvýkrát menili vodu v bazéne, ktorý bol 2x v týždni sprístupnený drobcom, ale inak bol otvorený aj pre verejnosť. Na našu otázky ohľadom hygieny vody nám p. Duscheková vždy opakovane tvrdila, že voda sa filtruje a z hygienického hľadiska je všetko v úplnom poriadku.
A práve od marca 2007 sme začali zaznamenávať odchody mamičiek z kurzov. Väčšinou to boli zdravotné dôvody, ale keďže našich detí sa to netýkalo, pokračovali sme v plávaní, nakoľko sme verili, že inštruktorka plne zodpovedá za kurz, ale hlavne za naše deti.
Až začiatkom novembra, keď som aj zbadala drobné vyrážky na krku mojej dcérky, nehovoriac o dvoch ďalších detičkách, ktoré si odtrpeli aj afty a ďalšie kožné problémy, skontaktovali sme RUVZ v Bojniciach a výsledok nášho zistenia bol ŠOKUJÚCI!!!
Bazén hotela Kaskáda v Bojniciach mal byť dvakrát v tomto roku - v spomínanom marci a v júni, uzatvorený z dôvodov nevyhovujúcich hygienických podmienok!!!
Nemusím zdôrazňovať, že správanie inštruktorky p. Duschekovej sa považuje za neprofesionálne a neetické. Jednak preto, že ako jej klienti sme neboli o tejto veci informovaní, skôr sa nazdávame, že sme boli zámerne klamaní! Niekoľkokrát sme sa jej pýtali na stav bazéna z hygienického hľadiska a vždy nás ubezpečovala o jeho nezávadnosti.
Jednoducho, aj v tomto prípade platí (tak ako pre väčšinu Slovákov, čo je na zaplakanie), že "business je svätý!"
Bože, veď sme plávali s malými deťmi vo veku od 4 mesiacov do 3 rokov, u ktorých môžu i tie najmenšie problémy spôsobiť závažné zdravotné ťažkosti s následkami do budúcna!!!. Keď už ani táto vec nezaváži, ako sa dá takémuto človeku dôverovať???
Fakt, že naše deti boli vedome ohrozené na zdraví, nehovoriac o tých, ktoré boli zdravotnými problémami postihnuté, je neprehliadnuteľný.

Preto by som rada upozornila mamičky, ktoré navštevujú plavecké jasličky BABYLOOK, aby si najskôr preverili situáciu a až potom zvážili, čo je pre ich drobčekov najlepšie.
Nie je nič horšie ako nezodpovedný prístup k maličkým nevinným deťom...

grofka
5. dec 2007

Zároveň pridávam aj výsledok tejto kauzy "Plavecké jasličky BABYLOOK":

Chcela by som Vás informovať ako dopadla kauza „Plavecké jasličky BABYLOOK“ (nadväzujúc na príspevok „Plavecké jasličky BABYLOOK, áno či nie? NIE!!!“)

6.11.2007 sme podali sťažnosť na RÚVZ Prievidza. Dnes prišla odpoveď, v ktorej hodnotia našu sťažnosť ako opodstatnenú. Čo viac... citujem:
„...prevádzkovateľka plaveckých jasličiek, Miriam Duscheková, porušila hygienické požiadavky, ktoré sú uvedené najmä v zákone NR SR č.355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov...“
Zadosťučením pre nás je, že inštruktorka bude za svoje neprofesionálne a nezodpovedné správanie sankciovaná.

Verím, že týmto vysvetlením sme objasnili mnohé Vaše otázky a že sa od tohto momentu začneme všetky mamičky oveľa starostlivejšie zaujímať o tých, ktorí sa chcú „starať“ o našich drobčekov. Je skutočne poľutovaniahodné, že i v dnešnej dobe nie je možné veriť ľuďom, ktorí pracujú s našimi maličkými.

Tak nech máme šťastie na tých správnych ľudí vo svojich profesiách...

grofka
5. dec 2007

Ahoj Fifa, precitaj si moj clanok. Ak si plavala v Plav. jaslickach BABYLOOK, tam viem presne o com hovoris. Instruktorka sa snazila deti najma potapat a viacerí to vzdali preto, lebo sa im to nepacilo a deticky boli "stresovane". Je to nespravnou vyukou instruktorky. Ak mas moznost chodit niekde inde, urcite to urob. Ja plavam s dcerkou od jej 4. mesiacov a nelutujem. Pri p. Duschekovej (Babylook) zazivala sice aj ona pri niektorych "disciplinach" stresy, ale teraz plavame u sl. Tatiany v Nemocnici Bojnice a je to neporovnatelne - kreativnejsie, veselsie... Dufam, ze nieco pre svojho drobceka najdes... 😉

edit
7. dec 2007

Milé mamičky, ani si neviete predstaviť, aká som rozčarovaná prístupom pani Grófky.
K Vášmu ohováraniu len toľko p. Pálfyová - ... Myslím si, že osobné negatívne sypmatie sa neriešia týmto spôsobom, poškodzujete meno inštruktorky a jej prevádzok, nehovoriac o mene hotela v Bojniciach. Mali by ste sa zamyslieť, ako to môže negatívne zapôsobiť na Vás, veď tieto prevádzky navštevovali maminy, ktoré boli nanajvýš spokojné a žijú s Vami v jednom meste.
Za hygienou akéjkoľvek prevádzky len pre Vašu informáciu je zodpovedný prevádzkovateľ a nie inštruktor. Ani Vaše informácie nie sú pravdivé, resp. úplné, len čiastkové, z ktorých ste si následne vymysleli tento príbeh.

Skôr ako sme my začali plávať a našim dievčatkom som si naozaj preverila niekoľko v našom okolí prístupných prevádzok o ktorých som si spravila postupne názor. Ak bol negatívny neriešila som to týmto spôsobom, pretože som sa mohla aj mýliť.
Každopádne sme začali aj spomínaným vaňovým kurzom u p. D., chodila k nám raz do týždňa, náš drobec si ju ihneď obľúbil, čo bolo pre mňa dôležité.
Mali sme vtedy 4 mesiace, po dvoch mesiacoch už bola vaňa malá a tak sme presedlali do bazénika na Starých horách. Kurz vo vani skončil tým, že sme sa vedeli po povele ponoriť. čo sa týka prevádzky, myslím, že maminy, ktoré tam chodia - samozrejme sa rozpráveme aj o hygiene sú spokojné,teda som aspoň nepočula negatívny názor. Prístup obidvoch inštruktoriak sa mi páči, deti ich majú radi. Samozrejme niekedy detváky nemajú svoj deň a vtedy o tom všetky vieme.
Rada by som vás všetky maminy poprosila, aby ste si vždy aj samy overili všetky informácie, ktoré máte k dispozícii. ja si myslím, že sa môžu stretnúť dve osoby, ktoré majú so sebou problém, určite to nie je problém medzi inštruktorkou a bábenkom, ale problém sa nerieši takýmto verejným a nepravdivým osočovaním.
p. Grófka zamyslite, či svoju energiu smerujete správnym smerom.

edit
7. dec 2007

My sme zatiaľ absolvovali dva kurzy a pokračujeme ďalej. A nemeníme ani prevádzku ani inštruktorku. Detičky, ktoré s nami chodia sú v pohode, občas zaplačú ale ktoré dieťa nezaplače, keď sa mu niečo nepozdáva, dokonca už potápame aj mi maminy je to úžasné vidieť dropca po vodou s otvorenými očkami ako vyjavene kuká, že ma tam zrazu vidí.Teraz nás to bude baviť ešte viac.
Verím, že čo inštruk to iný spôsob vyúky a nie každému to musí vyhovovať, obzvlášť ak sme niektoré s mamim trochu precitlivené, čo je úplne normálne, aj mne už povedali, že to preháňam, no čo nezmením to, asi. Deťúrence, resp. maminy u nás do ničoho nenútia, len nás usmernia a my si to už samé musíme zvážiť, či to robiť budeme alebo nie.
Viem, že fluktuácia existuje aj medzi takýmito prevádzkami, myslím, že hľadáme to čo si myslíme, že je najlepšie, a pritom sa dve maminy vôbec nemusia zhodnúť.

edit
7. dec 2007

Uf, len grófka a ja. Maminy kde ste?

adetka
7. dec 2007

k vami spominanemu pripadu sa nebudem vyjadrovat... lebo s nim nemam skusenosti... ale prave kvoli podobnej veci som sa ja rozhodla dochadzat s malou do mesta vzdialeneho 45 kilometrov od Nitry...

v Nitre byva tiez kurz v priestoroch, kde sa iba dva dni v tyzdni kupu deticky a ostatne dni siroka verejnost... zatial sa im odtia nikto neodhlasil... a ani nemali ziadne zdravotne problemy... ale ja chodim s Mirkou radsej do bazena, ktory je urceny len a JEDINE na plavanie mamiciek s detickami... v Zlatych Moravciach... a kde viem, ze vo vode namiesto chemikalii pouzivaju morsku sol... ze tam vymienaju vodu a cistia bazen kazdu nedelu...

myslim si, ze toto by malo byt prioritou pri udelovani licencii na prevadzku... 🙂

edit
7. dec 2007

Presne o tom hovorím, teda píšem, každá z nás si môže, ak môže vybrať takú pevádzku, ktorá nám vyhovuje, aj čo sa hygieny týka, prípadne jej spôsob zabezpečenia, aj čo sa inštruktorov týka.

edit
7. dec 2007

Myslím, že vo Zvolene je prevádzka, ktorú vedie takisto p. D a práve tam vymieňajú vodu každý deň dokonca. U nás na Starých Horách je bazénik v hoteli, je taký miny-pipi, akutát pre deti, takže tam verejnosť ani nechodí a vodu tu čistia cez rôzne filtre a nejakou lampou, každopádne viem, že žiadnu reakciu doteraz detičky nemali. Ešte čo sa mi u nás páči, že máme k dispozícii saunu, ktorá je zväčša vyhriata na cca 60 stupňov a tam sa deti upokoja, napapajú, alebo len uhasia smäd. Rozhodne to podporuje imunitu

padix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adetka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grofka
7. dec 2007

Mila Edit, mam pocit, ze si moj clanok dost dobre necitala 😒
Ja som voci instruktorke nikdy nemala negativny postoj a ked som nieco mala proti jej vyuke, vydiskutovali sme si to hned na mieste. Si z BB, viem odkial "vietor fuka", tak sa jej opytaj sama. Este tyzden pred tymto incidentom som jej povedala, ze nas sa tak lahko nezbavi, pretoze chcem s malickou plavat az do jej 3 rokov. Potom som vsak zazila - pocula a videla jej negativny pristup k jednej mamicke, ktora sa jej snazila vysvetlit, ze jej dcerka je vyhadzana po celom telicku a mala s nou zdravotne problemy. Chcela sa iba informovat o stave hygieny a vody, nakolko vieme, ze vodu v tomto bazene menili naozaj len kazde 3 mesiace, co je pri prevadzke pre malicke deticky a aj pre verejnost dost malo. Potom, ako ju instruktorka odbila, ze nikto iny sa nestazuje, takze to prehana... sa spominana mamicka rozplakala a povedala, ze uz nebude plavat dalej... Bola som s nimi v tej iste miestnosti...

Ja neohovaram nikoho, len sa snazim upozornit mamicky na to, ze je dolezite preverit si skutocnosti skor ako bude neskoro. Neprofesionalita instruktorky spociva najma v tom, ze i ked vedela, ze voda v bazene je zavadna a je udeleny zakaz plavania, ona nas neupozornila a pokracovala v kurzoch ako keby nic. Predpokladam, ze za ucelom, aby neprisla o svoj zisk, inac si to neviem vysvetlit. Moje informacie su pravdive a zalozene na potvrdeni od RUVZ - Hygiena, ze p. Duschekova 2x porusila tento zakaz plavania, za co jej prislusi sankcia. Toto asi nebude vymysel, ked este vcera bola na RUVZ na prejednavani situacie.
Myslim, ze vies o danej situacii velmi malo na to, aby si mohla cokolvek negovat. Jednostranne informacie nie su opodstatnene...
Nehovoriac o tom, ze nam instruktorka slubila vratit peniaze za posledny kurz, ktory sme jednak nedoplavali a ktory ani nebol plnohodnotne vedeny (ona vie, o com hovorim). Po 2 tyzdnoch telefonovania a mailovania nam nakoniec poslala iba cast penazi s vysvetlenim, ktoremu dodnes nerozumiem. Takze pokial niekto nevie dodrzat ani slovo, ako sa mu potom da verit vobec???
Este raz opakujem, aj my sme boli zo zaciatku spokojne, dcerke sa plavanie moc pacilo, ale tato skutocnost, ze vedome isla proti zakonu aj proti nam, sa neda prehliadnut... najma, ked sme sa jej presne na tieto veci 1000x pytali, lebo sa nam nepozdavali...
Dalo by sa argumentovat ovela viac, ale ako vidim, si ovplyvnena, Edit, jednostranne, takze tolko k tejto veci...
Prajem Ti, nech sa Vam s dcerku dari i nadalej...

vlasa
7. dec 2007

mamicky prosim poradte mi,chcela by som s malou absolvovat vikendovy pobyt spojeny s plavanim a saunovanim babetiek.vsade su len denne pobyty,my by sme to chceli s manzelom absolvovat spolu 🙂 ale podla toho co tu citam na to uz moc odvahu nemam 😠 ak by niekto vedel aj o tyzdennom pobyte,prosim napiste mi.dakujem