Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

berenika39
5. jan 2011

@bambulkabambulkova ne, proč? potřeba je kurs na instruktora - tím získáš osvědčení, můžeš provozovat kursy plavání pro kojence a batolata. určitě najdeš kursy i u vás, je jich dost. je to stejné, jako když chce někdo být třeba cvičitelkou aerobiku🙂.

bambulkabambulkova
5. jan 2011

ano som si aj myslela dakujem ja som na materskej ale znama chce 🙂

berenika39
5. jan 2011

@bambulkabambulkova tak at ji to vyjde, fajn práce. 😉

teruschka
13. jan 2011

🙂 na to aby si mohla viest lekcie "plavania" deti do 6 rokov, nemusis mat ani rekvalifikacny kurz, pokial plavas u niekoho v nejakom stredisku. Kazde stredisko by malo mat kompetentneho cloveka, ktory ma bud FTVS alebo rekvalifikacny kurz. Ale pravdupovediac aj tak nie kazde stredisko to ma takto oficialne kryte. Takze ked cvicis u niekoho je jeho ulohou a zodpovednostou ta kvalitne zaucit a dohliadat na tvoju pracu. Ak by si chcela pracovat na svoje triko, je dobre ked si dorobis ten rekvalifikacny kurz. Taketo rekvalifikacne kurzy mozu robit na slovensku tri osoby: Alexander Vajda, Petra Jelinkova a este jedna pani myslim v Bystrici, zabudla som ako sa vola. Ale ani jeden tieto kurzy nerobia, mozno zo strachu z konkurencie, ktovie.. Takze ako pisala berenika treba ist za tym do ciech. Tam je viacero organizacii, ktore tieto kurzy robia. Napriklad Dena, Motylek, Kenny... je ich vela..

tweetinkapp
21. jan 2011

Prosim Vas neviete mi poradit, kde sa daju kupit take tie specialne rukavniky, ktore sa pouzivaju na kurzoch? 🙂

berenika39
21. jan 2011

...třeba na těch kurzech?

karmelka77
8. feb 2011

Ahojte, neda mi to ale potrebujem sa s niekym podelit o moju skusenost z plavania...zacala som chodit s mojim syncekom plavat ked mal 6 mesiacov - podotykam do prevadzky kde sa ucilo potapat deticky na signal...prve tri mesiace krasne spolupracoval, vsetko mu islo velmi dobre, vzdy medzi prvymi nemal problem sa potopit na signal, vsetko bolo ako ma byt...doma ked sme ho kupali tak len pocul tiect vodu a uz sa strasne hrabal do vane, ze uz by sme ho nicim inym nezabavili len ho tam strcit...dokonca zaspaval pri jednej z pesniciek, ktore sa na plavani spievaju...no radost nanho pozerat, vzdy pri bazene nevedel vydrzat kym bude vo vode a hrozne natahoval ruky ze tam chce ist...dokonca po trojtyzdnovej pauze cez vianoce prisiel do bazena a nemal problem, nezabudol signal, ako sa to niektorym detickam stalo...az prisla chvila ze zacal mat problem s potopenim sa...a kazdou hodinou ktoru sme boli plavat sa to zhorsovalo, az to dopadlo tak ze na poslednej uz nechcel vobec spolupracovat ani pri inych cvikoch ako zanaranie usiek, ani si nechcel sadnut na podlozku atd...skoro som sa ja rozplakala ked som videla jeho vyraz v ociach ked som ho potopila...tak som sa rozhodla to ukoncit...to bolo strucne popisane co sa vlastne dialo...ale co sa stalo na to som odpoved nedostala, mozem si len domyslat...hladala som chybu v sebe, v nom...neviem...ale nakoniec som asi prisla na to ze to mohla byt chyba instruktorky, jasne ze si kazdy pomysli aha mamina hodila vinu na niekoho ineho...ale spatne ked sa na to pozriem mam pocit ze instruktorka si tak trochu vybijala na mne zlost cez maleho, nakolko som sa viackrat stazovala na to ze nam posuvali zaciatky plavania, co bolo pre nas velmi dolezite v akom case ideme...aj ked oni tvrdili ze to je len pol hodina, ale moj syn ma taky pevny rezim ze sa ho neda posunut, a ked tak mame naruseny cely den...odpoved instruktorky?? Ved je to iba pol hodina a mame pravo si to menit ako chceme...raz to bolo pre chorobu chapem, ale inokedy preto aby mohla ist skor domov a to ma hnevalo najviac...a odvtedy ako sme mali vymenu nazoro sa zacal nas problem...niekedy som mala pocit ked ho ona ponarala akoby ho ponorila skor alebo neskor ako som ja povedala signal, a tym padom sa neskoro nadychol alebo skoro...a potom sa zakaslal a ona nas hned stavala bokom s tym ze to nemozeme robit...uplne nas podla mna odpisala a dala nam to jasne najavo, tak to asi moj syn vyriesil za nas...aspon teda dufam lebo keby som mala pokracovat tam a v tomto duchu tak ho asi do vody nikdy nedostanem...a ked som sa zufalo pytala instruktorky co mam robit, ci mam pokracovat v kurze alebo nie, alebo dat pauzu a zas skusit, tvarila sa ze nevie a ze je to v noom, lebo ma obdobie ze si potrebuje nieco dokazovat...dieta ktore dovtedy nemalo absolutne problem sa zrazu zacne bat, je zdorovite???? nechapem, a dufam ze mi to niekto fundovany pomoze objasnit, lebo ten kto uci babatka plavat by mal vediet zareagovat na taketo situacie a pomoct s tym..som zufala, ale davam mu tento mesiac pauzu a od marca chcem skusit inde...a tam si mi mozno potvrdim v com to bolo....ked toto citaju kompetentny tak ich prosim aby sa nad sebou zamysleli, lebo tymto pristupom zachvilu budu mat problem kapacity naplnit, a nie ako teraz ze je vacsi dopyt ako ponuka...

sussanah
8. feb 2011

@karmelka77 ahoj, muzu rict ze u nas to probihalo trochu podobne, taky kolem 9m zacal byt sprajc. Sice nevim, co je ta vase instruktorka zac, tezko soudit, ale mozna ze je to vice veci najendou. Na nasem bylo vylozene videt, ze mu tam najednou zacali vadit cizi lide (nedejboze kdyz ho instruktorka vzala do rukou), vadily mu rizene hry, rikanky apod, proste se nejednou stalo, ze cleou pul hodku proknoural. Takze my jsme to vyresili jednoduse, proste jsme prestali chodit. Doma obcas napustime vanu, kazdy den oplachujeme hlavu, aby nezapomnel to, co se uz naucil a funguje to. Maly se vody neboji, s prehledem umi zatajit dech, nema problem s vodou na obliceji ani v ocich a to je pro me to nejdulezitejsi z celeho plavani. Takze moje rada, zbytecne to pres koleno nelamej, treba pojedete lete k mori, tam si maly uzije vody dost. A za chvili muzete do verejneho bazenu vsichni spolecne. Prece neni alfa-omega zivota ditete to, jestli se umi potopit na signal a "proplavat" oburcema 😉

karmelka77
9. feb 2011

@sussanah mozno som to napisala tak ze sa to neda z toho pochopit o co mi ide, nie o to aby sa potapal, to absolutne, aj ked naplnou kurzu de sa uci signal, je polovica hodiny prave potapanie. Mne islo hlavne o to co sa mohlo stat preco takto zacal reagovat, lebo vyhovorka typu ze ma svoju hlavu u mna neobstoji..Ja chcem praveze skusit pokracovat v nejakej prevadzke kde sa neuci signalove potapanie, ale aj to len preto ze to chcem skusit...nie preto zeby som bola toho nazoru ze sa nema ucit signal na povel, ked to dietatu nevadi je to super naucit ho to, ak ano netreba ho do toho nutit...ja som s nim chodila plavat oli tomu ze si krasne spevnil telicko, ta rovno ao sedi on som maloktore deti videla sediet, rozhybal sa, ved ed mal 6.5 mesiaca vedel sa len horkotazko otocit, a teraz vseto okrem chodenia uz vieme...dalej to bolo aj koli imunite, kedze sme od narodenia na UM, tak som mu chcela co najviac pomoct vybudovat si imunitu aspon takto...takisto ten kontakt s detmi, pred tym na ine babatko ani nepozrel, teraz sa s kazdym chce hrat...okolie si praveze vsimal aj v bazene, nesnazil sa separovat, len odmietal robit veci ktore boli takpovediac na povel...mna este napadla jedna vec - my sme totiz dlho robili to iste, aspon mne sa to ta zdalo...a ja som typ a vyzera ze moje dieta tiez, ze ked nema moznost napredovat prestane ho to bavit...zeby to mohlo byt aj v tomto...ale dakujem za nozor🙂))

teruschka
14. feb 2011

@karmelka77 skutocne deti okolo jedneho a okolo troch rokov opat preracionalizuvavaju aj to co doteraz uz dobre poznali z coho sa tesili, mozocek sa im vyvija, meni sa myslenie, psychika, rocne dieta vnima veci inak ako pat mesacne..a stvorrocne inak ako dvojrocne, a ta zmena sa postupne odohrava a niekedy deti potrebuju opat cas na to, aby ziskali znova istotu pri veciach, ktore my vieme, ze uz ich predtym s lahkosotou zvladali.. viacere mamy poznaju, ze deti sa odrazu zaseknu a nechcu robit same to co predtym robili, aj ked sa to pripisuje niekedy milne vzdoru dietata. Nedeje sa to len na plavani, ale aj doma a na ihrisku, napriklad pri skakani z murika/schodika, pri smykani sa na smyklavke, a urcite vas napadne viacero prikladov.. Vtedy je velmi potrebne, aby rodic podal pomocnu ruku dietatku, aby opat ziskalo istotu. Pri plavani je dobre si vtedy spravit pauzu od signaloveho ponarania a ked tak ist skorej cez pady, alebo pripadne vobec neponarat, zalezi na tom ktorom dietati. Ale po par mesiacov trpezlivosti z neho bude opat ten vodnicek. Dovtedy je ale dobre ak nevynechate kurzy uplne, ved si pri nich mnoho mozte precvicit, a nechate tym moznost dietatku opat vodu spoznat.

To ale ci je toto pripad tvojho chlapceka tazko povedat, skutocne to moze byt sposobene aj zlym pristupom instruktora, ale aj v takom pripade je dobre si od ponarania dat prestavku. V takom je mozno este lepsie skusit zmenit instruktora/stredisko. Co sa jasne nie vzdy da, lebo tolko stredisk po Slovensku nie je.

..tot moj nazor🙂 pekny den!

karmelka77
14. feb 2011

@teruschka ved to ze tie pady ho strasne bavili, zo smyklavky, ked sme si ho pohadzovali🙂) presne tak som sa rozhodla dala som mu mesiac pauzu a ideme skusit inde bez signaloveho ponarania a uvidime...rozpravala som sa o tom aj s mojou detskou lekarkou, ktora tieto kurzy absolvovala aj s vnukom 2 roky...ona mi povedala ze v 10 tich mesiacoch to urcite nie je truc z jeho strany, ze este si to nemoze vediet dat tak dokopy...🙂)) tak som strasne zvedava ci nam to pojde inde...🙂)) a ci sa potvrdi moja teoria🙂)) ale dakujem za tento nazor🙂)

teruschka
14. feb 2011

🙂tiez by som to trucom nenazvala, ale aj v desiatich mesiacoch su deti nie len vacsie nez ked mali mesiac ale aj trochu chytrejsie, aj ked este len malinko🙂 my napriklad v stredisku kde plavam od desiatich mesiacov vyssie uz signalik ani nezaciname ucit, lebo ho vecsinou deti odmietaju. a pri tych padoch kedy same vnimaju ze idu do vody a vlastne sa do nej same "hodia" vtedy to beru uz uplne inac, myslim si ze uz aj take male deti sa postupne ucia si povedat co chcu, takisto ked stoja v plytcine a ponukame im ponorne hracky vidno na nich ako im kolecka v mozocku pracuju🙂 tak drzim palce a prajem vela trpezlivosti a radosti z vody!! 🙂

blanca007
14. feb 2011

Chcela by som sa opýtať, či poznáte plavočky happy nappy. Ževraj niektoré strediská ich umožňujú používať, miesto jednorázových. Rozmýšlam nad ich kúpou, ale bojím sa, že ma v nich nepustia potom napr. do aquaparkov. Ale hlavne by som radšej investovala raz, ako kupovať stále jednorázové plienky do vody. Ďakujem za názor.

blanca007
14. feb 2011

Baby ešte som sa chcela opýtať, či tu náhodou nemá niekto skúsenosť s aquaparkom Galandia. Ževraj je tam pekne a čisto, len neviem či je vhodné ísť s malou do takého bazéna. Malá má 1,5 roka.

marcy30
14. feb 2011

@blanca007 ano,mame tieto plavocky,su paradne, nedavaju sa do nich plienky, nic nepretecie, kedze maju velmi tesne pruzky na pase a na stehnach....su neoprenove,myslim, ze nebudes lutovat 😉

monnaa
21. feb 2011

@blanca007 - aj my máme tieto plávky, sme s nimi spokojní, s malým chodím plávať takmer stále , preto sa mi to finančne aj vyplatí 😉

klara.t
22. feb 2011

Já mám plavky z Tesca - ve slevě za 33,- mají všitou látku, takže se do nich nemusí nosit pleny.

klara.t
22. feb 2011

Tady je fotka s těma plavkama 🙂

teruschka
22. feb 2011

🙂 ja som zástanca čím jednoduchších plavočiek, lebo sa v nich detičky lepšie cítia a lepšie si precvičia v nich celé telíčko🙂 ale pravda je, že nie všade pustia len v obyčko plavočkach, hlavne v bazenoch kde chodia bezne ludia, tam kde im nestacia obycko sa zvykne itak vyzadovat plavacia plienka..

o galandii som nepocula este som teda sama zvedava🙂

klara.t
23. feb 2011

My dostali pro malou i dvojdílné plavky, ale ty jsou na nic. NA co malé dítě potřebuje podprsenku??? Ale ani spodek nepoužívám. Malá se občas škrábe jakmile je nahá. V celkových plavkách se neškrábe. A alespon mi při plavču neklouže z rukou.

katy1979
23. feb 2011

@karmelka77 no ja ti poviem nas pripad. maly zacal tiez odmietat potapanie okolo roka. ok respektovali sme to. bavili ho lovenie hraciek v malej vode a dokazal aj celu hodinu stravit pri schodoch a tapkat si tam a spliechat vodou. dali sme si pauzu skusili sme zmenit prevadzku. tam zasa akoby utalo a vsetko fungovalo v poriadku. a dockali sme sa jeho druheho roka a najprv zacal protestovat ze potapat nie a skoncilo to tak ze po prazdninach chytil hysak museli sme vyjst z vody a aj sme sa tam chodili hravat ale k bazenu ani nevkrocil. boli sme akurat na jazerach pred rokom. vysypala som mu hracky k brehu a hraj sa. vliezol tak max do pasa do vody. ale nechavam to na nom davam mu cas nech sam a hrou zisti ze voda je fajn a jeho kamarat. takze u nas sa z plavca stal absolutny odmietac vody. umyvanie vlasov doma je vzdy boj.

paola881
23. feb 2011

Kočky,9.3. ideme na prvú hod.plávania,čo si tam mám zobrať a čo jej mám dať do bazéna,plavky alebo stačia tie plienkové gaťky do vody?Dakujem

karmelka77
23. feb 2011

@katy1979 no ja dufam ze ho to prejde a nechyti znova🙂)) lebo on ked doma vidi kupelnu a nedajboze pocuje vodu ide sa zblaznit aby isiel do vane...🙂) uvidime co prinesie cas...

katy1979
23. feb 2011

@karmelka77 dufaj dufaj. ako aj on sa tesi do vane a hrat sa a nalepky lepit ale hned dopredu mi hovori ze ale vlasy nie.
Dnes som posielala prihlasku do mobika do ruzinova pre mladsieho tak uvidime mozno aj na to sa chyti.

@paola881 bud plavky pre mimina ale nie vsade ich akceptuju. ak nie tak jednorazove plienky do vody. huggies ci dm ich robia. uterak pre malu a pre seba veci.

paola881
23. feb 2011

@katy1979 Dakujem za info 🙂

chani
23. feb 2011

@blanca007 my happy nappy planujeme kupit na plavanie, zaciname od tejto soboty, len si ich tam vyskusame aby sme vedeli presnu velkost, takze na prvu hodinu berieme plienku, ale podla mna by nemali byt problem, ja by som si urcite zavolala na informacie strediska, kde ich chces pouzit, aby si mala istotu ale 🙂

jana776
25. feb 2011

Ahojte, citali ste najnovsie mama a ja? Je tam velky clanok o potapani deti. Co na to hovorite?

lusia137
1. mar 2011

ahojte baby chcela by som sa opýtať nie ste niektorá z Rimavskej Soboty alebo Lučenca? Chcela by som chodiť s malou na plávanie vôbec nič neviem na internete nájsť ako keby v týchto okresoch vôbec nič nebolo. Prosím ak viete tak mi pomôžte. Ďakujem 🙂

cubana
1. mar 2011

@jana776 presne som vcera citala ten clanok o ponarani takych malych babatiek a celkom ma to vydesilo, ze nieco na tom pravdy asi bude.Pocuvala som aj tu nahravku na ktoru sa odkazuje autor clanku a je to tam dost jasne, ze to dietatku vobec nebolo prijemne. Ja som tiez planovala ist so synom ked bude mat 6 mesiacov do takehoto kurzu, ale rozhodla som sa pockat do 1 roka. Hoci hladam este viac informacii o tom ale zatial som nic k tomu nenasla, asi preto ze je to "novinka"

sisamato
1. mar 2011

Ahojte,
akurat som sa vas chcela spytat na ten clanok, mna to tiez dost vydesilo...my sme zacali plavat vo FidKit v PO pred dvoma tyzdnami. Zajtra tam chcem ohladomm toho volat a na najblizsej hodine o tom mienim informovat instruktorku a povedat jej, ze ja si nezelam ponarat moju 10. mesacnu dceru. Ja tomu clanku verim, mne osobne bolo divne ponarat take baba. S manzelom sme o tom dost diskutovali, je trocha tvrdsi, ale zlomim ho, ja to jednoducho nedopustim.