Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

lenoc
6. máj 2010

Ahojte, neviete niekto náhodou poradiť, ako je to s plávaním, keď má bábo soplík? Ne,á upchatý noštek, soplík vyteká von. Mám taký pocit, že by to mohlo byť zo zúbkov....

petra.a
6. máj 2010

Ahoj,

neviem ako to chodi inde, ale v nasom kurze instruktorka vravela, ze soplik nepovazuje za dovod neist na plavanie...dokonca mame pri bazene vreckovky na utretie soplika, ze niektore mimca maju sopliky neustale. My sme vsak mali soplik spojeny aj s kaslom tak sme hodinu radsej vynechali. Ale priznam sa, ze sme dnes boli na plavani a aj ked maly doma sopliky uz nema, tak ako na potvoru v bazeniku mal pod nosikom sviecku, tak som veru maly dost blby pocit (uz en voci ostatnym prckom). Asi to tym ovzdusim alebo co sa mu to opat spustilo.

gudulo
7. máj 2010

ahojte, je tu niekto z KE kto chodi plavat a poradi

garicka
8. máj 2010

ahoj gudulo, kamoška mi poslala takýto mail ohľadom plávania s bábätkami, info sú z minulého roka, tak skús tomu pánovi zavolať. ja sa s drobcom chystám tiež chodiť v lete plávať ale neviem, či do toho centra v KE alebo do Šace, lebo jedna môja kamoška chodí plávať s dcérkou tam.

Via Vitae - na diamantovej ulici.
kurz je vhodny pre deti od 6.mesiacov az do 2rokov ,
kurzu predchadza prednaska kde sa dozviete ako pripravit dietatko na bazen.
Cena prednasky je 20 € /602,52Sk/ ( /pri absolvovani kurzu je odpocitana z ceny/
kurz ma 10 lekcii 2x tyzdenne ,v utorok a vo stvrtok popoludni od 14,30 – 15,15 ,
cena je 100 € /3012,60Sk / vratane prednasky, je mozne platit aj listkamy relax pass.
Cim skor ju absolvujete tym lepsie pretoze s dietatkom mozme zacat cvicit doma vo vani uz pri beznom kupani.
V bazene je s dietatkom jeden z rodicov.
Nase baby kurzy robime na diamantovej 1......www.viavitae.sk
nasa stranka je www.aquaskola.sk
V pripade zaujmu pridte priamo na prednasku kde sa dozviete dalsie podrobnosti.
Termin najbližšiej prednasky je zavisli na pocte prihlasenych zaujemcov.
Najblizsia prednaska je 30.5...2009 od 9,00-10,00 na diamantovej 1.Kurz bude 14.7.-13.8.2009.
Idealne je prist bez dietatka.
Boris Kalinka 0905546312 – veduci kurzov

gudulo
8. máj 2010

garicka, dakujem, ja som este rozmyslala nad plavanim v Barci, ta Via Vitae je dost draha 😖 , ako je to v Saci? nemas nejake blizsie info?

cka
10. máj 2010

Ahojte, pozor na to, vo Via Vitae plavu viac plaveckych skolok a nie vsetky su ok, ako som pocula. Niektore sa pridu do bazena vykecat, a ziaden zmysel. Treba zistit, a nepustat sa strmhlav do kurzu.

edusik
11. máj 2010

Ahojte, my chodíme do Via Vitae, je pravda že tam chodí viacero organizácií. My chodíme cez KIDFIT - ich inštruktorka je aj cvičiteľka na fitlopte v materskom centre v Starom meste - veeeeeeľka spokojnosť a s loptou aj plávaním. Oni za prvú prednášku neberú žiadne peniaze, chodíme 1x týždenne, škola je formou hrou + spievanky = úplna pohoda a zábava. Môžem len a len odporúčať, už teraz viem že budeme chodiť permanentne, nie len tých 10 hodín v 1 kurze... Ak máte nejaké otázky, rada odpoviem.

martinafrancisc
14. máj 2010

Ahojte, vie mi niektorá z Vás poradiť stránku, alebo iné info o plávaní v Zlatých Moravciach? Ďakujem

olifcek
2. jún 2010

prosim vas, chodi niekto plavat na mier v kosiciach? ak je papier od lekara, je to zadarmo , ci lacnejsie? a kde to je? neviem najst....

gudulo
4. jún 2010

olifcek, na mieri sa uz neplave v kurze - bolo to na Tahanovskych riadkoch ☹

olifcek
5. jún 2010

@gudulo aha...takze new nemocnica a paq kvp na diamantovej, barca a saca nemocnica...tak?

gudulo
5. jún 2010

@olifcek neviem ako to chodi v novej nemocnici teraz, volakedy som tam chodila s mladsim - tiez na doporucenie lekara, teraz chodim k inemu lekarovi, ale mne je luto ze tie tahanovske riadky uz nefunguju, lebo to mam blizko a mohli sme to tam mat lacnejsie

datkova
13. jún 2010

baby, nemate niektorá skusenost s plavanim v Nitre?

zuzanakarolinka
14. jún 2010

datkova čaves, ja chodím do Hviezdice, teraz sú v riveri a je tam fakt super

datkova
14. jún 2010

zuzka (inak pekne meno, aj ja som 😀 ) a kolko mamičiek tam chodí naraz? da sa aj v lete cez prazdniny? pozerala som cennik, len neviem ako to tam je s časom... vy ako často a kedy chodite? mala je spokojná?

zuzanakarolinka
15. jún 2010

chodíme každý pondelok, skuúiny sú podľa veku detí a pláva sa aj cez prázdniny a nám sa páči veľmi, my cvičíme aj plávame, a tie baby hlavne Nasťa Ullerova je super

vlada4
15. jún 2010

ahojte všetci! nahodou som sa dostala po tuto diskusiu takže Vam zodpoviem asi par dotazov vyššie uvedenych, moj syn ma skoro tri roky a kurz plavania sme absolvovali od pol roka.Prve školenie u nas (okr, TN) spočival vtom, že Vam ukažu ako liat babätku na hlavičku vodu a použit VŽDY pri tom jaden signal, ktory si dieta zafixuje a časom za nauči pri signale zatajiť dych. Napr. ááááááááááááááá šup!- a nalejete vodu na hlavičku ZOZADU-BABATKO MATE NA RUKE DOLU BRUŠKOM!-voda mu iba preteka po ličkacha čeličku!!!!!!! Tento zaklad ktory trenujete vo vani je velmi dôležity a ocenite ho neskor v bazene! Takže to prve šolenie je tiež potrebne, pretože Vam toto všetko a možno aj niečo ine vysvetlia ludia na to školeny, Vaše detičky sa na plavani nenaučia iba plavať!!!!!!!! Posilujete im svalstvo asi tym najlepšim a najprirodzenejšim spôsobom. Moj syn ked na dvore kope loptu vyrovna sa v sile 5-6 ročnym detom. Dokaže vysiet na preliezke donekonečna ,pretože v bazene detičky ručkovali a prenašali hračky. O vplyve plavania na chrbticu asi ani netrba hovoriť.Každemu rodičovy proste VRELO ODPORUČAM tieto kurzy. A čo sa tyka inštruktorv? Myslim že každa mamička dokaže vycitiť či ten človek ma pre to cit al. nie!Dnes je už z čoho vyberať!

zuzanakarolinka
16. jún 2010

@vlada4 dobre si to zhrnula, tak nejako to funguje aj u nás

juliakocka
16. jún 2010

...tak ja tiež uvažujem o plavani, ale kamoška hovorila, že to nema vyznam od teraz začať chodiť, tak začnem ked mala bude mať pol roka....teraz musi stačiť vaňa

klara.t
16. jún 2010

Ahoj holky, tak mi chodíme plavat už 2 týdny. Začali jsme v 5ti měsících, ale je tam s námi i 3 měsíční miminko (ale je dost veliký, tak možná proto). Doporučuje se začít po očkování, ale není to podmínkou.
Malé se to moc líbí. Ještě nikdy nebrečela. Teda byly jsme tam spolu zatím 2x, ale zdá se mi, že to bude v pohodě. Učili jsme se už zádovou polohu (držet za hlavičku (né za krk) a pod zadečkem). No je to náročný hlavně pro maminku, protože mám pocit, že mi vyklouzne, když se vrtí. Pak taky to polévání obličeje. Začali jsme to tak, že jsme řekli signál "jméno nezdrobněle a pak šup" a mokrou dlaní přejeli přes obličej, pak i s trochou vody, následovat bude polití hrníčkem a pak šup pod vodu.
Kolik za to platíte? My jsme ve vodě půl hodiny a stojí to 160 Kč.

macilaci
16. jún 2010

ahoj, chodíte niekto do šace? neviete poradiť telefónne číslo? kurzy robia aj v lete? dakujem.

juliakocka
16. jún 2010

....no hodina tu v prešove stojí 450 Sk....to je 15 E....

klara.t
16. jún 2010

@juliakocka vy plavete hodinu? nám tvrdí, že i ta půl hodina dětičky hrozně unaví.

sisulka7
16. jún 2010

nasa mala ma 9 mesiacov a az na tu studenu vodu sa jej to paci a platime 4 eura za pol hodinu. A bohate jej staci.

sisulka7
16. jún 2010

@petra.a nasa instruktorka povedala, ze soplik sa spusti v bazene aj ked dietatko nesopli, takze to nie je dovod nejst na plavanie a dietatko sa aspon odhlieni a je to pren len dobre.

leilita
14. júl 2010

Ahojte mamicky...
chcem sa spytat, ci my neporadite,kam mozem chodit s malou plavat v Bratislave-Petrzalke, a ci niekto chodi plavat s babatkom na Jankolovu do petrzalky.My sme chceli chodit do Mobiku,ale cez leto neplavaju.
Dakujem za kazdu radu......

teruschka
16. júl 2010

vo water baby clube sa plava do 6.augusta..da sa prist aj na jednu hodinu alebo akokolvek..len doobeda

leilita
16. júl 2010

Mila teruschka,dakujem za radu, pozrela som si ich stranku,uvidim ako s dopravou, snad to vyuzijeme...pekne leto

bzuco73
18. júl 2010

čauko babenky, nevie niekto ,kde sa dá plávať s bábätkami v KE?rada by som začala chodiť s Domčou má 4,5 mesiaca.......diki 🙂

olifcek
30. júl 2010

@bzuco73 my ideme na diamantovu....len tu baby spominali, ktoru fy vybrat, o neviem to naaajst, do kelu