Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

gilly
2. máj 2011

ahojte, mate niekto skusenosti v BA klub Alva? ako je to tam s plavkami? Lebo ked som sa bola pytat, tak mi ukazovali len obycajne plavky, co sa mi zda pre 5mesacne babatko zvlastne hlavne ked pod to vraj nejde an plienka ani nic. Co ked sa mi v bazene pocika ci pokaka? dik za info

kvetinqa
2. máj 2011

@gilly urcite si kup plienky na plavanie a na plavky sa vykasli... plienka uplne staci

znamia
2. máj 2011

@gilly ani plienka ti moc nezadrzi, len to tuhe 😉 a to vedia a plavocky, ak maju gumovu vlozku. ale neviem ako to chcu v alva... u nas v kurze je to jedno...

znamia
2. máj 2011

@gilly ani plienka ti moc nezadrzi, len to tuhe 😉 a to vedia a plavocky, ak maju gumovu vlozku dobre tesne sedia. ale neviem ako to chcu v alva... u nas v kurze je to jedno...

gilly
2. máj 2011

dik baby za info

yoda_
4. máj 2011

@juliana1 - mna neponarali ako dojca pomocou ziadneho signalu a vedela som kus preplavat v dvoch rokoch, milujem vodu, bola by som v nej stale a plavam dost dobre. Nie je pravda, ze ponaranim v dojcenskom veku zabezpecis to aby sa nebal clovek ponarania v dospelosti. Zavisi to od pristupu rodica ci a ako nauci dieta plavat a nie ci ho potapa alebo nie. Moj syn ma teraz 9 mesiacov, nepotamame sa, a viem, ze plavat bude vediet skor a lepsie ako deti, ktore s nami chodia do kurzu, potapaju sa a po skonceni kurzu pojdu do vody len raz za cas a jedine s kolesom.

janka830
12. máj 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať od akého veku môže ísť bábetko do bazéna?

emkab
22. máj 2011

Maminy, da sa teraz plavat v okoli Myjavy?S myjavskou plavarnou je to stale neiste...Vdaka 😎

kate852
23. máj 2011

@janka830 Ahoj, ja som s dcerkou isla 1x do bazena ked mala 6mesiacov. Ale ked mas zdrave dieta tak mozes kludne aj v 5mesiacoch. 😉

bibap
23. máj 2011

Ahojte, ja mam 3,5 mes. babo a chcela som s nou zacat chodit na plavanie. No dozvedela som sa ze z chlorovanej vody mozu vzniknut ekzemy a neskor dokonca aj astma.
Co si o tom myslite?

monikakovac
6. jún 2011

Ahojte plavci, suhlasim s nazorom pana Vajdu, ze kazdy sa prezentuje ako najlepsie vie, niekto slovne, niekto prikladom. Vodu a deti milujem, ale uznavam, ze to nie je zaruka spravneho vykonavania instruktorskej cinnosti. Tiez som pocas svojej13 rocnej praxe vela zmenila, svoje poznatky som si vyskusala na svojich detoch, kt. sa venuju plavaniu a dodnes maju kladny vztah k vode ( aj vo svojich 16. rokoch a 11. rokoch). Nesuhlasim vsak z nazorom, ze rodicov treba vystrasit, to coho sa bojime samozrejme odmietame,a chranime od toho aj tych, kt. mame najradsej - nase deti. To, ze niekto nema kladny vztach k vode, este neznamena, ze aj jeho dieta sa vody musi bat, musi mu vadit na tvari, ved aj pocitace niektori miluju a niektori, hlavne ti skor narodeni zatracuju.Ukratite svoje deti od mnozstva radosti, krasnych chvil, ci uz stravenych s vami, alebo s kamaratnmi. Voda je vsade okolo nas neda sa ju vylucit z nasho zivota, je treba sa s nou skamaratit a naucirt sa ju respektovat. Myslim, ze ovela osoznejsie je ukazat, poucit, vysvetlit rodicom, co si mozu a co nie vo vode v istom veku s dietatkom dovolit, odovzdat im nase skusenosti, postrehy, tesit sa spolu s nimi s napredovanim dietatka a ak pokrok nie je taky velky, ake su ambicie rodicov, poukazat na individualitu dietatka, na uznanie jeho vlastneho tempa, nato su podla mna instruktory, ucitelia trenery..., aby vymysleli ako dietatko posunut o krocik vpred v poznavani a objavovani tohto sveta. Voda je fantasticky pomocnik ( spytajte sa neurologov, ortopedov...i samotnych rodicov, kt. mali nejake zdravotne problemy, detom poskytuje velmi vela tak v oblasti rozvoja motoryky ako aj po psychyckej stranke). Vela som sa zamyslala nad touto temou: potapat so signalom, potapat bez signalu, nepotapat, vobec nechodit plavat. Ja preferujem potapanie so signalom, aj ked nie u vsetkych deti. Panovi Vajdovi na objasnenie po tolkych rokoch praxe - signal sluzi na oboznamenie deti s vodou ( nie je to celozivotna zalezitost) ,lebo zacina sa od mileho pohladenia, cez par kvapiek az si dieta zvykne na vacsie mnozstvo vody. Pokial mu to vadi, z mnozstva sa uberie, alebo sa uplne prestane so signalom. moje skusenosti su vsak take, ze deti si po nejakom case zacnu strkat pusu, hlavicku do vody same. Rodicia pridu na lekciu a hovoria : ono mi lize vodu, ponorilo sa a zo smiechom sa vynorilo. Upozornujem rodicov, ze na deti, aj ked ponorenie uz zvladnu treba neustale davat pozor, zvlast v zaciatkoch ich nenechat pod vodou dlho, ale po sekunde ich bez paniky nadvihnut, niektore deti sa potapaju neustale, akoby mali ziabre. Aj tu treba rodicov upozornit, ze dietatko sa musi vydychat, musime ho ukludnit - som zastanca zlatej strednej cesty. Samozrejme, ze u deti ktore sme s vodou oboznamili, ukazali sme im co to voda je a ako sa v kontakte s nou spravat, uz signal nepouzivame. u vacsich deti cca 2 roky signalom sice zacneme, ale ak nam ho odmietnu prejdeme na fukanie do vody a na vlastny priklad. 3 a viac rocne deti uz sa z vodou oboznamuju len cez fukanie a odkukavanie od rodicov, instruktorov a inych deti. Novokurzistov casto z tohto dovodu zaradim medzi deti, ktore uz sami skacu do vody, bublinkuju, blaznia sa s rodicmi. I tu vsak upozornujem rodicov, aby od deti nevyzadovali to co robia deti, ktore maju s vodou viac skusenosti...nechali dietatko skocit, zanorit sa, ale aby mu hnet pomohli vynorit sa a nadychnut, lebo ak sa dietatko nestihne nadychnut, zrazu nevie co prichadza, co sa to deje ( toto je skutocna stresova reakcia - sama som ju ako dieta zazila, ked sme sa s brarom blaznili pri bazene a ja som do neho spadla, mala som tak 4 roky a ten strach si pomatam dodnes.). Prave z tohto dovodu neodporucam metodu omyl pokus, alebo tvrdenia ved ono si zvykne. Ked som zacinala s plavanim v Martine, do kurzu nastupil 1a pol rocny Filipko. Toto dietatko uz pri vstupe do priestorov plavarne strasne plakalo, maminka mi situaciu vysvetlila, ze dietatko uz chodilo plavat na iny, v tom case v Martine prebiehajuci kurz a kedze malo kladny vztah k vode instruktorka dietatko zobrala a ponorila pod vodu,Ale on navedel co sa ide diat, nezareagoval na prichadzajucu vodu a napil sa. Toto sa zopakovalo este niekolko raz stvrdenim instruktorky, ze ono si zvykne. Po troch lekciach a ukrutnom strese maminka kurz zrusila, nemohla sa divat co s jej Filipkom stvaraju. na vodu vsak nezanevrela. Filipko mi dal poriadne zabrat, ale smiech a radostne plavanie 5 rocneho chlapca ( vtedy som ho naposledy videla plavat) ma utvrdilo v tom, ze to stalo za to. Filipko ma sestricku Andrejku, ktoru som od uplneho babatka, este doma vo vani so signalovym potapanim previedla s vodou. Andrejka je vodny zivel, mate pocit, ze jej narastli ziabre, ale vodu respektuje, skoci do nej, ale len do vzdialenosti,kde s istotou doplava, provokuje svojho brata, kt. je predsa len opatrnejsi, ale vzdy sa ubezpeci, ze nablizku su rodicia. Na tomto priklade chcem poukazat, ze rodicov netreba strasit, kazdy milujuci rodic vyciti, kde jeho dietatu hrozi nebezpecenstvo, kde sa mu ublizuje, aj ked uznavam, ze existuje rodicia, kt. si dietatko nezasluzia, lebo natocit take video, ake leti po internete ( lietajuce dietatko raz vo vzduchu, raz pod vode)- drasticke, nechutne, poukazuje na neskutocnu primitivnost rodicov, kt. dovolili robit toto s ich dietatkom. Neverim tomu, ze to urobi rodic, kt. chodi plavat s dietatkom, venuje mu kopec casu a poknych chvil. Takych hlupich a na seba uprimenych rodicov na Slovensku este nemame, aby sa zviditelnovali na ukor zdravia svojho dietatka. Dufam, ze som niektorym rodicom pomohla v neistote a ak sa potrebujete este nieco spytat rada odpoviem ( ak budem vediet ). Pa Monika

svetlana30
23. jún 2011

prosim vas, kde by ste mi doporucili chodit cvicit vo vode aj normalne v ba s 5 mes. babatkom, kt sa narodilo nedonosene? velmi pekne dakujem.

tatiana7
20. júl 2011

Ahoj Svetlana a ostatné, je viacero miest v BA, kde sa da plavat s dietatkom. Ja som instruktorkou Rolando DNV. Plavanie je vynikajuce pre motoricky vyvin deticiek, prave aj nedonosenych alebo ak maju stuhnute svalstvo a ine problemy. Voda ich masiruje, uvolnuje, stimuluje sa krvny obeh. Vrelo odporucam, urcite si vyberies nejaky dobrybaby klub, kde sa ti s babatkom bude pacit. Tatiana

tatiana7
20. júl 2011

@bibap
@yoda_ Ahojte, som lektorka dojc.plavania. Potapanie dojciat nie je prioritou detskeho plavania. Prioritou je, ze celkovo pobyt vo vode prospieva detom po vsetkych strankach, ako fyzickych aj psychickych a velmi napreduju vo vyvoji. Kazda mamicka si moze vybrat, ci chce alebo nechce vyskusat signal vo vode.

Inak vsetkym by som rada odporucila nas predlzeny vikend Zvieratkovo 27.-31,.8., bude na Liptove na zvieracej farme, penzion ma vyhrievany bazen a budeme mat kazdy den BABY PLAVANIE. rodinnevikendysk, Budem rada ak sa pridate a mozeme podebatovat na rozne temy aj co sa tyka plavania deticiek, psychomotorickeho vyvoja, masazi babatiek a ine.

bibap
20. júl 2011

@tatiana7 Ahoj, myslis stranku http://www.rodinnevikendy.sk/ ?

tatiana7
20. júl 2011

@bibap Ahojky, ano, tu stranku myslim.

seba1
4. aug 2011

chodíte niekto plávať do Stupavy? Zaujíma ma kvalita vody.

syslica
4. aug 2011

Mňa by zaujímalo čokoľvek, vrátane referencií a kontaktu na plávanie v Stupave... ale potrebujem to pre trošku staršie deti (3 a 6 rokov)... viem, že som mimo tému, ale snáď sa niekto nájde, kto poradí... Môže byť aj DNV, je to pre nás veľmi aktuálne, pretože chlapcov dočasne vyradili z rehabilitácie, lebo je tam veľa bábätiek a málo terapeutov ☹ , tak im to musím nejako kompenzovať...

modrofuzik11
5. aug 2011

ak by niekto potreboval info ohladom plavania v martine, rada pomozem. chodili sme so sarou. milovala to tam. planujem chodit aj s kubkom.

miskap
5. aug 2011

Ja odporúčam plávanie bábätiek v Banskej Bystrici. Na Internátnej sa otvoril Baby club Žabka, je tam bazénik so slanou vodou, pekné, čisté a útulné priestory. Detičky sa môžu aklimatizovať v herničke a nemusia ísť hneď po kúpaní von do zimy. Okrem toho je tam možné aj plávanie tehotných a cvičenie na fitloptách.

janush
9. aug 2011

@seba1 Ahoj, ake mas skusenosti so Stupavou, tiez zvazujem tam chodit.

seba1
9. aug 2011

@janush práveže žiadne, zaujalo ma, že majú aj kurzy, čo sa chodí raz týždenne - to je pre nás akurát, len sa mi zdá, že či tam nie je problém s kvalitou vody - lebo tam sa kúpe aj verejnosť, nielen bábätká

janush
10. aug 2011

@seba1 tiez uvazujem o Stupave, chcem tam ist najprv na jednu lekciu, aby som sa rozhodla, ale voda tam ma vraj iba 31,5 stupnov, tak neviem

seba1
10. aug 2011

@janush to som nevedela s tou teplotou, inde je koľko?

janush
10. aug 2011

no byva aj 34 C

ajkuska
14. sep 2011

ahojte prihlásili sme sa na plávanie dojčiat v Prešove, tak ak niekto chodil na plávanie v PO tak dajte referencie 🙂

moncac
11. okt 2011

@monikakovac

krásne ste to celé napísala, plne s Vami súhlasím 🙂 ja teraz riešim dilemu, či chodiť s drobčekom - má 9 a pol mesiaca plávať aj v týchto studenších mesiacoch a cez zimu. či mu to skôr neuškodí ako pomôže - či nie je vysoká pravdepodobnosť, že ochorie, keď budeme chodiť z plávania von do takých nízkych teplôt. ďakujem za info

katy1979
11. okt 2011

@moncac tak toho sa vobec neboj. neutekas hnes z bazena von. kym sa obleciete napapate popr. pohrate prejde hodne casu. do usiek sa dava vaticka a na hlavu predsa ciapka. dieta je oblecene nemas sa coho bat.

iwuskaaa
11. okt 2011

@moncac my sme začali chodiť plávať vo februári, tiež bola zima a tiež som sa bála ako to zvládne Tomáško. No môžem povedať, že som mala zbytočné obavy, vôbec nebol chorý, dokonca sa mi zdá, že imunitu mu plávanie posilnilo 🙂 . Odvtedy nebol vôbec chorý, občas sa vyskytne soplík, ale to je už normálne 🙂 . Ja som spokojná a ak ti môžem poradiť, choď do toho, ľutovať nebudeš 😉

lucy56
17. okt 2011

aj ja by som chcela chodit plavat s mojim malym v zime,pretoze vtedy bude maat uz po prvych troch mesiacoch a dufam ze mu to skor pomoze na imunitu a nauci sa nieco nove a bude mat vodu rad,lebo ja ju napr.milujem
momentalne ma dva tyzdne a veru najviac place vo vani, ale hadam sa to zmeni