Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

ena
15. júl 2006

siskatan: na plavanie chodili urcite Tilly, Silvonka a Virginia s babatkami, oni ti hadam poradia.. Tilly a Silvinka do BA, Virginia do Pezinka.. Ja tiez rozmyslam nad tym plavanim.. viacej chvaly som pocual na Pezinok, ale ja nemam vodicak a vlakom/busom to by nam dlho trvalo, tak uvidime.. zatial malemu musi stacit vanicka ;)

kangaroo
15. júl 2006

Ahojky.Plávanie je super.Adamko plával 2 roky od 3 mesiacov a vodu miluje,je neudržateľný.V Tatrách nám skáče do plies a je mu jedno že sú bŕŕŕ studené,hlavne že sa môže namočiť.Je to super, keď môže byť dieťa s inými detičkami,spolu spievať a hrať sa.Plávať sme prestali lebo ma už nebavilo bojovať s moluskami/kožný vírus/.Dbajte na dobrú imunitu kože a dávajte si bábo len na svoje veci/podložka,.../Vo vode sa to neprenáša.Už sa teším,ako s tým opäť začneme.

tonicka
16. júl 2006

Siskatan, a kam si sa prihlásila. Kamarátka by s malou tiež chcela chodiť, len nevie kam.A koľko musí mať mesiacov? 🙂

renca3
16. júl 2006

Caute. Aj my sme s malym zacali od 3 mesiacov plavat v BA v Alve. Pacilo sa mu to. Hlavne sa tam trochu unavil, kedze dost malo spaval. A ked mal pol roka, boli sme pri mori a vobec mu nerobila problem studensia voda a ponaranie v slanej vode. Jesenne a zimne mesiace su trochu rizikove pre virusy a choroby v teplej vode. My sme sa jej nevyhli. Ale zalezi na imunite dietatka. Inak sa mi to velmi pacilo a budeme to absolvovat aj s druhym, ktory sa narodi v septembri. Takze asi az od jari. Drzim palce malemu plavcikovi.

siskatan
autor
16. júl 2006

Ahoj Ena, urcite sa Tilly aj Silvinky opytam, no a mozno zbadaju temu a zapoja sa 😉 Tiez som pocula asi najviac chvaly na ten Pezinok, no to mam tiez trosku od ruky... my sme sa prihlasili do Alvy, tak uvidime, ako budeme spokojny...

kangaroo - dik za rady, budeme sa snazit byt opatrny...

tonicka - nech mrkne na stranku Alvy, alebo nech si cez vyhladavac da plavanie babatiek, urcite sa jej par stranok objavi... zacina sa od troch mesiacov vyssie...

renca - dik, uvidime, ake budeme mat skusenosti, no kedze nas Mato je stastny vo vanicke, verim, ze aj plavanie vo "velkom" bazene sa mu zapaci 😵

nsoci
16. júl 2006

Ahojte,
u nás pod domom plávajäú bábätka jedna rasdosť... N konečnej trolejbusov Rádiova na Trnávke...

tilly
16. júl 2006

my sme chodili do alvy, zhodnotím to asi tak, že malému sa strašne páčilo, to je hlavné, inštruktorka Lucia bola úžasná, strašne zlatá baba, ale priestory to boli hrozné, sa nečudujem, že im bábätká v zime chorľaveli...

inak je to dobrá makačka, ale veď uvidíte, pre bábo je to určite dobré, otužovanie, vyblázni sa, je medzi inými deťmi... Išla by som ešte raz, ale asi do PK, aj keď to mám o 25 km viac

sylvie
18. júl 2006

ja chcem tiez maleho prihlasit na plavanie.. kedze sa asi budeme stahovat do Modry, tak skor asi do toho Pezinka.. alvu som na nete nasla, ale ten Pezinok nejako neviem najst.. poradite ?

ani
19. júl 2006

Ahoj Sylvie, myslim, ze ten Pezinok je: moko kukni..pa pa 😀

sylvie
19. júl 2006

ani, dakujem, idem pozriet.. 🙂

sylvie
20. júl 2006

keby niekoho zaujimalo toto mi napisali z toho Pezinka:

Staci ak na kurz chodi jeden rodic s babetkom ale mozu chodit aj obaja. Cas pobytu u nas nie je striktne vymedzeny. Jedna lekcia pozos tava z cca 10 minut teorie a rozcvicenia pred vstupom do vody, 30 minut pobyt vo vode, z toho cca 20 minut vyuka, 10 minut volne "plavanie", individualne sauna, det sky kutik. Detom treba specialne plienky do vody, plavky iba ak sa uz s istotou pytaju na WC. Plienky do vody dostat v METRE, Tescu (Hugies) a DM drogerie, ta ma vlastnu znacku. Okrem toho treba priniest lekarske potvrden ie a vyplnenu prihlasku, mozete si ich stiahnut z nasej stranky alebo zobrat na nasej prevadzke, dalej standardne veci ku vode ako uterak, mydlo, zupan, vhodny je krem po kupeli, slapky. V nasich priestoroch su k dispozicii v plavecke pomocky, hracky, nocniky, prebalovacie pulty, stolicky na pa panie deticiek, ohradky. Kurzy prebiehaju v dopoludnajsich aj popoludnajsic h hodinach, presnu hodinu urci v ramci Vasich a nasich moznosti po dohode s Vami instruktorka. Jeden kurz zahrna 8 vyukovych lekcii a trva 4 tyzdne. Pred prvym kurzom je kazdy zaujemca pozvany na uvodne oboznamovacie stretnutie kde sa dozvie vsetky potrebne informacie.

jessica25
23. júl 2006

od kolko tam mozu deti chodit? Ti v BA nemaju www stranku?

sylvie
23. júl 2006

od 3 mesiacov.. do 3 mesiacov to prebieha doma vo vani.. ba ma stransku alva.sk tusim..

jessica25
24. júl 2006

sylvie dakujem
🙂

sylvie
25. júl 2006

jes, nemas za co 🙂

sylvie
30. júl 2006

babule, neviete mi poradit ktore z tych plienok do vody su najlepsie.. ktore mam kupit.. ja som pozerala v dm-drogerii su na 4-9 kg.. plienky ale zatial pouzivame na 3-6 kg, tak neviem ci mu nebudu velke.. ale zase prihlasila som maleho na kurz ktory zacina az 28.augusta, tak snad trosku dorastieme.. 😉

ervotoc
31. júl 2006

sylvi aj mi uz uvazujeme o plavani,zubcek uz vystrkuje rozky 🙂 uz je cez den ok 🙂 no nam poradili huggisky a potom tie z dm,ale mi mame do 15kg velkost,tiez som uz bola pozret,sa mi to celkom paci,max.8deti,a to rovnako stare v skupinke,lekcia 40min. no a 10lekcii,cize 2300sk..mozeme vyskusat len jednu,aby sme videli ako baaabo reaguje,akreditovana,magistra a ma dlhorocnu prax,robi to po celom slovaci,v blave,v tatrach..no som teda spokojna zatial,uvidime co na to nas drobec 🙂 bo vo vani je nateseny,snad aj v bazene 🙂

sylvie
31. júl 2006

ervotoc dik.. moj maly sa tiez velmi rad kupe, tak si myslim, ze sa mu v bazene bude pacit.. 🙂

ervotoc
31. júl 2006

snad sa im bude pacit,lebo nam tam hovorili,ze stava sa ze vela babetiek je doma vo svojej vani hrdinmi a v bazene je to naopak 🙂 cirkus robia 🙂 hm a ze niektore baaaabetka sa boja ludi okolo,no nastastie ten nas ma ludi rad aj nove prostredie vzdy rad"ocumuje"ale asi mozno take baaaba co s nimi nikam nechodia,neviem

rabiva
2. aug 2006

Cauko, my sme absolvovali kurz pre babetka v KE, bolo to vyborne, dcerka vo vani neznasala liatie vodicky na hlavu, ale v bazene zvladla vsetko vratane ponarania, kurz sme uz skoncili a planovali zacal novy. Zacali sme ako 13M. V kurze boli aj mensie babatka, ale mala som pocit ze este nedokazu tak spolupracovat ako tie starsie... 🙂

sylvie
2. aug 2006

to ja chcem ist s malym co najskor.. ale ak to nepojde, tak sa prihlasime potom neskor..

rabiva
2. aug 2006

tu je to od 6M (v bazene, a zhruba 5t predtym je priprava doma vo vani)... hoci na prednaske vraveli ze sa moze zacat odkedy je zahojeny pupcek, ale len vo vani 🙂

pegy
8. aug 2006

ervotoc, ten kurz, ktory spominas je v Nitre? Na Dlhej alebo kde?

ramzesa
9. aug 2006

Ahojte, my sme zacali s drobcom plavat okolo 11-teho mesiaca, dost neskoro, ale akosi nam to skor nevyslo. Zo zaciatku sa mu to vzdy nepacilo, stale zival. Niekedy vyzeral ze zaspi, ked som ho len tak vozila na vode. Teraz chodi s manzelom, kedze ja som doma s mesacnym babetkom. Maly ma uz dva roky a 4 mesiace a vo vode sa mu velmi paci. S manzelom sa nahanaju v plavacom kolese. Maly je vo vodicke stastny. Planujeme plavat aj s dcerkou.

ervotoc
10. aug 2006

dam ti cislo 0904 579426 to mas priamo tam 🙂

pegy
11. aug 2006

Dakujem za cislo! 😎 A prosim ta bola si tam pozriet alebo uz aj chodite na kurz? Ak si najdes chvilku napis mi prosim ta tvoj nazor - lektorka, vybavenie. Cena je dost vysoka, tak ci je to aj na takej vysokej urovni. 😉
Pocula som, ze volakedy sa dalo plavat aj na SPU a v Krskanoch, len neviem, ci to stale funguje. Nenasla som k tomu ziadnu reklamu. Kamoska chodi do Zlatych Moraviec, ale tam sa mi trepat nechce...Cestovne, cas a este aj nebezbecna cesta, myslim, ze to nemusim...

ervotoc
11. aug 2006

tusim som to tu už pisala,pozri vyssie 🙂 ano cena,to hej,ale lektorka,magistra myslim,je mila,je skusena a ona vlastne robi po celom slovaci,aj v blave ona,v tatrach ona,no sikulka,mozes sa tam ist tiez pozriet,ako to funguje atd,no a v skupine je najviac 8deticiek rovnakej vekovej kategorie,ved uvidis,mne sa to fakt pacilo,ale plavat zacnema ,ked nam uz vyrazia aj tie zvysne zuby,nemienim ho navyse stresovat,chcem aby plaval v pohode 🙂 krskany,no to su len staznosti,je to tam malicke a neviem neviem veru ci to tam este funguje 😉

ervotoc
11. aug 2006

no je to hned vyssie tunak napisane 🙂

pegy
11. aug 2006

OK. Vdaka 🙂

melory
12. aug 2006

ja mam dobru spravu pre trnavske maminy 😉 od septembra sa otvara klub kvapka - plavanie dojciat a batoliat na kopanke. konecne aj v TT! 🙂