Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

lusilia
30. jún 2009

Veronikac my chodime na Jankolovu v Petrzalke, tam je RHB centrum a moze tam ist plavat kto chce, plavaju tam len deticky v malom bazeniku, ty stojis nad nim a drzih ho, stoji to 3EU a nemusis sa ani objednavat, su tam kazdy den od 9:00-13:00 😉

katy1979
1. júl 2009

veronikac my chodime tiez plavat uz rok a pol ale do nejakeho bratislavskeho bazena sme sa este neodvazili. jedine kde sa kupal bolo more a sonnentherme v rakusku. aj leto chcem radsej riesit kupaliskom v hainburgu ako bratislavskými kupaliskami, tým stale akosi neverim. svokru mam na hygiene takze to bude asi tým 😅

lusilia myslím ze veronikac hlada prave nieco kde sa moze s drobcom vyblaznit. o jankolovej viem aj ja. mam to kusok od domu ale popravde sme tam nikdy neboli. Ale zasa netvrdim ze to tam musi byt zle 😉

ajka82
7. júl 2009

ahojte, chcela som sa len opytat na plienky, ktore pouzivate na plavanie, niekto tu spominal, ze DMka su najlepsie ... mate ich oskusane viacere ci su dobre, alebo je to v podstate jednoake kupim? dakujem

trixi
7. júl 2009

ahoj ajka, pouzivam ich viac ako rok a pol a som spokojna. Vyhovuju malemu a su lacnejsie ako ine.

ajka82
7. júl 2009

trixi dakujem, ked ste spokojni rok a pol hadam aj malej budu vyhovovat 😉

katy1979
8. júl 2009

ajka neboj vyhovovat urcite budu, zatial som nic negativne na ne nepocula

bibi1711
16. júl 2009

Ahojte,
potrebujem radu...mala ma diagnostikovane zvysene svalove napatie na nozickach...odporucili nam plavanie, to je mozne ale az od 3 mesiaca...nepoznate niekoho, kto by dosiel k nam domov? Nema niekto taku skusenost? A tiez s cvicenim pre babatka, nejake kontakty?
DAkujem.

katy1979
16. júl 2009

bibi obvolaj si vsetky plavania v okoli ba. niektorí chodia domov robit tzv. vanove lekcie. popripade treba skusit rehabilitacie na jankolovej v petrzalke. maju tam aj bazenik na rehabilitacie aj sa tam chodi cvicit.
na klasicke cvicenie s detmi by som ju asi este nedavala

emjee
2. aug 2009

moj syn hocikedy necakane odgrckava (aj 2 hodiny po jedle, doktor vravi, ze zakial pribera je to ok), myslite si, ze s nim mozeme chodit plavanie?

katy1979
3. aug 2009

emjee ano mozes. nas to robil skoro do 3/4 roka. takých deti tam chodilo vzdy viac a nejako sa to poriesilo. na kraji bazenov su prípravene servitky takze ak si grcne tak ho akurat poutieras pripadne seba.

a dozvedela som sa informaciu ze v ivanke pri dunaji maju otvarat plavanie pre babatka ale viac neviem akurat to ma byt teraz na jesen. na nete este nic nemaju.

katarinagk
3. aug 2009

Ahojky, chcem sa opytat-ked ste chodili/chodite plavat, kedy ste sa zacali s detickami potapat, resp.kedy ste zacali deticky na kurze potapat? My sme absolvovali kurz-8 hodin, ale zatial sme sa nepotapali...........Dakujem 🙂 🙂 🙂

katy1979
3. aug 2009

katarinagk zavisi podla akej metody ta skola vyucuje. lebo napr. ak chodite do skoly p. vajdu tak on potapanie nejako neuznava.
a potapanie nie je urcite to najdolezitejsie na plavani.
ale tu v ba sme sa potapali hned v prvom kurze teda neviem ci absolvovali aj ponor ale obliate tvaricky urcite.

katarinagk
3. aug 2009

jasnecka, ze nie je najdolezitejsie, len ja som absolvovala tych 8 kurzov a pravdupovediac, stale dookola sme robili uplne to iste.....Ja viem, ze ide o to ,aby si babatka na vodicku hlavne navykli, len to, co sme robili na kurzoch, to by som instinktivne robila asi aj sama....cakala som nejaky vacsi posun vpred....

katy1979
3. aug 2009

zatial ste absolvovali jeden kurz vsak. teda 8hodin. urcite nebude problem zistit ci sa v tej skole potapa alebo nie. staci sa opýtat instruktora a ak sa ti zda ze by ste mali robit aj nieco viac a ine veci povedz im o tom. mala by si sa dockat odpovede. niekedy to naozaj vyzera ze tie deti robia stale to iste, ale netusim co naozaj robite na hodinách. niekedy je to len pocit rodica a obcas je lepsie ist pomalsím tempom ako velkými skokmi.
co zvyknete robit na hodinach?
a ma ta skola aj nejaku web stranku?

tamka123
3. aug 2009

Ahojcek, katarinagk...kde ste boi v Ke plavat? ake to bolo a za aku cenu za 1 hod? Ja sa chystam s malym tiez niekde plavat, len neviem kde...porad

katy1979
3. aug 2009

katarinagk nasla som tri skoly v ke a vo vsetkých sa potapa, takze sa opýtaj instruktorov na postup

katarinagk
3. aug 2009

Ano, potapa sa, ale az na druhom, mozno az tretom kurze...zaujimalo ma to aj preto, lebo jedna mamka pisala, ze boli na jednom kurze a tiez sa tusim potapalo od 1 hodiny, chcela som teda vediet, ako je to aj v inych kurzoch....

katy1979
4. aug 2009

katarinagk to mas v podstate jedno ci potapate na prvom ci druhom kurze, aspon sa drobci viac zziju s vodou.
u nas bol postup takýto ale to sme mali 6 mesiacov. najprv sa povedal signal a pretrela tvaricka mokrou rukou. potom s plnou rukou vody, neskor nasledoval poharik najprv ale nie plný, neskor plný, poharik a ponor zaroven, iba ponor. vsetko so signalom. zacinalo sa signalo á šup Samko a teraz mu poviem bud len vodička ale Samko vodicka. kazdá skola ma iný signal ale signal sa pouziva vzdy. závisi ako to tvoj samko prijme a ci to bude bez problemov, ak na to nebude moze to trvat velmi dlho kým prejdete tento proces ak dobre tak v priebehu mesiaca. ak zvladne zaklad neskor sa k tomu pridava kolme zanorenie, sipka do vody, lovenie hraciek a orientacia pod vodou.
my plavame rok a pol a veru sebi nebol zrovna ukazkove dieta ten zaciatok zvladol v pohode. od roka sa sekol a nechcel sa ponarat, potom mal obdobie ze aj na dno mohol padnut a nevadilo mu to, potom sa zasa sekol a teraz je to uz zasa ako tak ok, ale dokedy to netusim. ponarat sa vie. toto uz je o jeho rozhodovani.

katarinagk
4. aug 2009

Aj my sme to s tou vodickou robili presne takto.....Je pravda, ze to nie je len o potapani, urcite chcem absolvovat aj dalsie kurzy,ale asi zmenim miesto....Samkovi sa vo vodicke paci, nevadi mu ani mokra hlavicka, ked ho oblievam....stale sme to ale robili na konci hodiny a to uz boli deti mrzute........dost na figu je aj to ,ze dalsi kurz je az v septembri(tento sa skoncil v juni) a teraz mame prestavku, potom bude zima a to sa troska bojim, aby nebol chory.....Ale asi je to vsade takto, ze cez prazdniny je prestavka......dakujem krasne za vycerpavajucu odpoved katy : ))) pekny zvysok leta 🙂 🙂 🙂 🙂

katy1979
4. aug 2009

takze ste predsa nieco robili na tom prvom kurze. ak sa ti nepaci pristup tak zmen skolu. a do ktorej vlastne chodite?
my sme mali dnes poslednu hodinu a dalsia je v septembri. oni mali len mesiac pauzu a mali aj v juni dva týždne volna.
v alve funguju v lete na tzv. letných hodinach, t.j. neplatiís si celý kurz ale nahlasis sa dopredu kedy mozes. tiez maju myslim v auguste prazdniny.
zimy sa neboj. my sme tiez zacinali v zime. v januari a uplne v pohode, po bazene do sauny, potom vysusit hlavne uska vatickou a kým sme presli vsetkým tak sme sa von vyhrabali aj po pol hodine az hodine takze uz bol davno suchy. na hlavu ciapku a fungovalo to.
tie ponory je asi dobre dat na zaciatku a do stredu hodiny a striedat to. t.j. ponaranie, hry,spievanie, nieco kludnejsie a zasa sa mozu ponarat ci cvicit. casom uz nebudu taký mrzutý ani na konci hodiny.
my sme presli viacerými instruktormi a niektorí mi vyhovovali a iní nie. pri niektorých som sa cudovala naco robia taku pracu, absolutne bez fantazie hodiny nudne a o nicom nielenze sme sa nudili my ale aj deti.

jasminet
11. aug 2009

baby co chodite do snop-u. da sa prihlasit na kurz, alebo iba napisem na ten mail, co maju na stranke a cakam cakam a cakam kedy sa mi ozvu? je niekde cennik uverejneny? daju sa vybrat hodiny, alebo ako to tam presne funguje?

jasminka
11. aug 2009

jasminet, my chodime do snopu, prihlasila som sa na email a oni mi odpisali- asi do troch dni..cennik je myslim uverejneny na stranke-okolo 4000 skk nas vyslo 10 lekcii.ak su este volne terminy, mozes si vybrat, ale kurzy sa konaju len v sobotu aj nedelu, co moze byt trosku nevyhoda, ale zas na druhej strane mozu chodit a zapajat sa aj oteckovia a je to potom taka rodinna udalost

pammy
13. aug 2009

Maminy predam 2x vstup na plavanie do SNOPu. Termin si mozete vybrat, napriklad koncom augusta, alebo v septembri. Ak mate zaujem o plavanie, mozete si vyskusat, ake to je a potom sa napriklad rozhodnut pre cely kurz. Kludne piste sem alebo ip. My uz chodit nemozme a ostali nam este 2 hodiny.

lllulllka
13. aug 2009

ahojte. chodi niektorá z Vas plavat s babätkom do Sace? ako to tam funguje? dakujem

jhr
18. aug 2009

Ahojte maminky!
Ak sa ešte neviete rozhodnúť kam so svojim bábätkom chodiť plávať, tak od septembra otvárajú v Ivanke pri Dunaji kojenecké plávanie Žubrienka. Boli sme sa tam s dcérkou pozrieť a veľmi sa nám to páčilo. Priestory boli krásne, bazén s prelivovým žľabom, fínska sauna, kuchynka...a z BA iba cca 15min. Začneme tam určite chodiť 🙂

jankapiknova
18. aug 2009

my nastupujeme 2septembra do topolcian do plaveckych jasliciek, tak uz sa tesime a som zvedava ake to bude 🙂

marosko08
18. aug 2009

jankapiknova ahoj.to som ja katarina.ako sa Ti darilo s prihlasenim do jasliciek?volala si tej pani,co som Ti dala cislo?nevedela som,ale ona chodi plavat s detmi aj do zahranicia a mohlo sa Ti stat,ze si ju na Slovensku nezastihla

erika107
20. aug 2009

ahojcek

chcela by som sa spytat ci nahodou niekto nechodi na plavanie s prckom ...ale lepsie by bolo keby to bolo zamerane skor na rehabilitacie moj maly ma svalovy tonus a na rehabke nam doporucili vodu ale nepovedali mi kde je taka moznost

matinkam
20. aug 2009

Ahojte dievcata 🙂 otazka na ten SNOP. Ste spokojne? Z coho pozostava lekcia? Ako dlho trva? Mozu tam s malym chodit aj obaja rodicia?

katy1979
20. aug 2009

erika bud si zvolis formou rehabilitacie to je na jankolovej v byvalej MS v petrzalke alebo taketo komercne plavanie. je jedno aku formu si vyberies pri tejto komercnej si uzijete viac zabavy a malý sa co to nauci.

jhr niekto si tu robi reklamu, ale nevadi aspon viem ako sa to vola a kde to je.