Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

pemar
16. júl 2008

trpezliva, ja mozem porovnat rolanda s westom na kolibe, v rolande sme boli 3 kurzy, na kolibe teraz 1 a pokracujeme dalej, jednoznacne by som ti odporucila kolibu. to prostredie pre decka je uplne naaadherne, svetle, plne hraciek a obrazkov na stenach, po plavani a saunovani nam babatka instruktorky vzdy aj vymasiruju. vsade krasne cistucko.

ta napln kurzov je asi vsade rovnaka - potapanie na signalik, vseliake "finty" pod vodou, plavanie s rukavnikmi, basnicky riekanky a hry vo vode. mala vodu zboznuje, predtym bola take lutostive mojkave babato co sa hned rozplakalo, teraz komnuikuje vo velkom s detickami, velmi ma to bavi ked vidim ako sa jej to paci, takze ja tiez plavanie s babatkami jednoznacne odporucam. sa mozno vidime na kolibe 😉

anamor
17. júl 2008

pemar nebola si s malou plavat uz ako 3mesacna? ak ano ako zvladla a co sa naucila v tom kurze?

pemar
17. júl 2008

anamor, ja by som sa moc neponahlala, zacala by som tak v 4-5 mesiacoch, ale je to velmi individualne.
My sme mali necelych 5 mesiacov ked sme zacali. Videla som na plavani aj 3mesacne babatko, to ale prve 3 lekcie bolo viacej na suchu ako vo vode lebo stale plackalo, predsa len tie 3mesacne deticky este tak nevnimaju okolie, nevedia si este tak "uchmatnut" hracku a zabavit sa. ale zavisi to naozaj na babatku aj mamine, ci su v pohode. ale myslim ze za jeden kurz sa aj tak vsetky deti naucia na signalik sa potopit (aj toto 3mes babatko, videla som ho na jednej nahradnej hodine a vtedy uz malo z plavania radost) - t.j. chytis babo, povies natalka a sup a ponoris ju pod vodu, naucia sa splyvat na vode - to napr. s takym malym babatkom ide lahsie, lebo take 9mes. babo ti uz nechce lezat ani za svet, a hlavne sa naucia mat rady vodu 😀
takze je to na tebe, hlavne musis byt v pohode ty, potom bude v pohode aj tvoja dcerka, nenechaj sa znervoznit ze napr. tvoja dcerka sa este nepotapa a dalsie babo uz ano, plavajte tak aby ste obe z toho mali radost. drzim palce a prajem vela zabavy 😉
inak zalezi aj od toho kam chces chodit plavat, zavolaj si tam a porozpravaj sa s instruktorkou

trpezliva
17. júl 2008

Dakujeem, skusim zavolat aj tam aj tam, ze kde maju volne. A neviete mi napisat cenu tych kurzov? Ci je to vsade priblizne rovnake?

pemar
17. júl 2008

trpezliva - v rolande to bolo pred letom 3990,- za 8 lekcii, ale oni zacinaju zase az v septembri, takze tipujem ze tam sa nedovolas...
na kolibe je to 4000,- tiez za 8 lekcii, funguju aj v lete v dvojtyzdnovych kurzoch kvoli dovolenkam, t.j. 2x 4 lekcie, kazdy dvojtyzdnovy kurz za 2000,- alva neviem kolko stoji ale urcite najdes na nete

anamor
17. júl 2008

pemar dakujem, ja preto chcem zacat v 3 mesiacoch, lebo 4-5 mesiacov bude mat akurat oktober-november a neviem ci je to spravny cas na zacatie, aj ked v kurze mi tvrdia ze ano... dakujem za reakciu 😉

veronica1
18. júl 2008

Pemar, mozes mi prosim ta napisat tel.c. alebo www stranku na Kolibu? dakujem

pemar
18. júl 2008

veroni:
http://www.hotel-west.sk/ je tam odkaz na plavanie dojciat kde najdes vsetky info vratane telefonu. Myslim ze tam nie je problem sa dovolat 😉

veronica1
20. júl 2008

dakujem 🙂

trpezliva
28. júl 2008

my ideme teraz v sobotu na ukazkovu hodinu do snop-u. Plati sa 400 SK. Dufam, ze sa to bude nasej Lili pacit. Povedali mi, ze jej mam priniest plavky aj nepremokavu plienku...Teraz neviem ktore tym mysleli..plavky tusim mame, ale tie Huggies little swimmers sa do nich ani nezmestia. Vy chodievate v com? 😕

danuska123
28. júl 2008

Ahojte neviete niektora kde v TT sa chodi plavat s babetkami.Natalka ma 5 mesiacov tak rozmyslame ze zacneme chodit.Nema nejaka mlada mamina v plane zacat chodit na kurz v TT.A kolko to stoji

trixi
28. júl 2008

ahoj danuska, pozri na stranku www.klubkvapka.sk su tam telefonicke kontakty. Zacinaju plavat teraz az v septembri a robia kurz pre babatka od 6 mesiacov. Zmenili to, pretoze od aprila je nejaky novy zakon, ktory rozdeluje teplotu vody pre babatka do 6 mesiacov a od 6 mesiacov . Pred tym robili kurz pre deticky od 4 mesiacov. Ja tam chodim s malym od 4 mesiacov a som velmi spokojna. Instruktorky su skvele, prostredie prijemne a ciste. Je tam pohoda. Odporucam.

emfi
29. júl 2008

Ahojte. Aj my sme začali práve s plávaním. Malej sa veľmi páči. Len by to mohlo trvať aj dlhšie, Neviem ako je to inde, či všade rovnako, že jedna lekcia trvá 20 minút.
Trpezliva, podľa mňa jej stačí plienka na plávanie, je hlúposť dávat jej plavky. Všetci, čo chodia plávať dávaju len plienočky. my mám tiež od Hughies. Nemysleli , že plavky si máš zobrať ty?

cartmanko
29. júl 2008

jeej aj my chceme chodit plavat. mozme chodit viaceri spolu. ale az za tri mesiace, mame len desat dni.

aadula
29. júl 2008

ahojte, my chodíme druhý mesiac do jasličiek plávania 🙂 používame tiež len plienočky, zo začiatku som mala Hughiesky, ale teraz som kúpila v DM-ke za 149,-sk ich plienočky a myslím, že svoj účel splnia a sú o hodne lacnejšie. Neviem ako inde, ale tu sme začali oblievaním hlavičky pohárikom vody, postupne sme pridávali a teraz sa už ponárame.

danuska123
29. júl 2008

chcem sa spitat kolko mesiacov trva celkovo ten kurz ked to biva ras tyzdene kvapka TT

aadula
29. júl 2008

napr. u nás je jeden kurz v podstate 8 hodín kde jedna hodina trvá 20 min. a kto chce pokračuje ďalej, niektoré chodia až do 3 rokov dieťaťa

ivka144
29. júl 2008

Ahojte, my sme dostali ako darcek taky kurz v KE, ale este nechodime, aj ked ma maly 10m, lebo mame ekzem. Ale ked uz raz pojdem... Nemate niekto skusenosti s tym, ze nemate radi vodu? Ja som si teraz kupila plavky, ale inak roky rokuce ziadne nenosim, nikam k vode nechodim a ked som naposledy pred 10 rokmi bola pri mori 2 tyzdne, vliezla som do vody 2x za cely cas.
Ake su to velke bazeny? Teda ake hlboke? Musim si namocit aj hlavu? Prepacte, za take blbe otazky, ale..., ked ja fakt vodu nemusim.

trixi
30. júl 2008

ahoj danuska, kurz v Kvapke TT je 8 lekcii, 1 lekcia trva 30 minut. Ked absolvujete cely kurz mozete pokracovat dalsim kurzom. Po ukonceni druheho kurzu babo dostane diplom, pofotia mimi pod vodou a daju fotecky. Po ukonceni tretieho kurzu dostane dalsi diplom a v cene tretieho kurzu je video. Kazdy kurz je 8 lekcii.
Po prichode v prezliekarni sa prezlecies do plaviek, babatko vyzlecies do plienocky, uterak, mydlo, plavacu plienku a plavocky, nejaku hracku das do kyblika, ktory je tam na to urceny. Prejdes do miestnosti s bazenom, tam su take matrace na ktore das uterak, polozis babo a ides sa osprchovat, instruktorky babatka strazia, takze neostanu ani minutu bez dozoru, ked sa sama osprchujes, babo vyzecies a osprchujes ho, instruktorky oblecu babu plienocku a plavocky (plavocky musia byt, vraj sa im stalo, ze z plavacej plienky vypadlo hovienko a museli menit vodu v bazene, vraj to plavocky nepustia). Vojdes s mimi do bazena. Lekcia zacina rozcvickou. Neviem ake velke mimi mas, my sme zacali v 4 mesiacoch. Prvy kurz je taky, ze babatka sa trenuju na signalik. Najprv par kvapiek na vlasky, potom hrst vody na hlavicku a potom poharik vodicky az uplne zanorenie. Vsetko je v klude, bez stresu, ak sa to nejakemu mimi nepaci, tak to robit nemusi. V nasej skupine sa to vsetkym pacilo. Pokracujeme v septembri uz v stvrtom kurze. Po ukonceni lekcie instruktorky pomozu vyzliect mimi, osprchujes sa aj s mimi, k dispozicii je sauna, vyhriata na 45 st. Na zahriatie ak je mimi zimka. Po prezleceni a obleceni sa, sa ide do aklimatizacky, je to miestnost, kde sa deti hraju, papaju a pripravuju na odchod. Ak mas ake kolvek otazky vzdy Ti tam radi poradia, pomozu. Este som zabudla, v ramci prveho kurzu Ta instruktorky naucia ako mozes masirovat mimi.

emfi
30. júl 2008

ivka144,
podla mna sa nemusíš obávať, tam kde chodíme plávať je asi 120cm vody, rodičia sa nemusia ponárať,iba ak chcú spolu s dieťatkom

vinka
2. aug 2008

Maminy chcem vás v tom len povzbudit.Je to fakt super.Ja som chodila zo synom od 3 mesiacov do 1 a pol roka.A potom som pokračovala dalej sama do 2 a pol roka.A potom nastúpil na výkendové plávanie potom ho trénerka preložila na kondičné plávanie.A dnes je v plaveckom klube a máme doma od februára prvú zlatú medailu.Je to tvrdý tréning ale prináša aj ovocie.A s malou chodím teraz už sama lebo financie nám to nedovolia platit baby klub.Nevzdávajte sa a trénujte s bábätkami potom budete mat z toho fakt radost ako ja.Z tej medaili som ja možno mala viac radosti ako syn. 😉

trpezliva
2. aug 2008

my sme boli dnes na prvom plavani..Lili ma tri mesiace a tri tyzdne..myslim, ze je to tak akurat...strasne sa jej tam pacilo..hlavne tie cvicenia co sme robili spolu so vsetkymi babatkami..napr. barambarambuc..a vsetky miminka isli naraz k sebe vo vodicke..a aj kopa inych cviceni. mozem zatial len doporucit!!
plavky sme mali len tie jednorazove z DM..

trpezliva
2. aug 2008

my sme dnes este nenacvicovali signaly na to ponorenie..zatial som jej len hlavicku polievala...na druhej hodine uz budeme skusat asi aj ten signal.
Ja som bola v snop-e na Zahradnickej, stalo to 360 SK jedna lekcia..a trvala hodinu. My sme vyliezli z vody skor, lektorka nam vravela, ze na prvu hodinu staci byt kratsie..tak sme sa este chvilku saunovali.

hubka
2. aug 2008

Ahojte baby, my sme zacali s plavanim, ked maly mal nieco vyse 4 mes....musim povedat, ze na kazdu hodinu som sa velmi tesila, mala som z toho tusim vacsiu zabavu ako maly....naucila som sa riekanky a pesnicky a machali sme sa vo vode...maly bol uplne kludny, nezaplakal, a vydrzal vo vode aj hodku, kedez sme si niekedy hodiny nahradzali....natahovanie za hrackami mu este moc neslo, ale pri potapani bol skvely, a aj bez signalu...ked sme vychadzali z vody, tak vzdy spustil obrovky vresk a potom pomohlo uz len kojenie, krasne zaspal a spal super aj v noci, babo sa pri tom naozaj unavi....a teraz ked bolo pekne, sme sli s nim do termalnej vody v Besenovej a uz si to naplno uzival, bol tam vari najmladsi 😀

nikusska11
2. aug 2008

chodi niekto plávat do Popradu?ak ano napiste podrobnosti prosiiim

vinka
2. aug 2008

Tak ja som chodila zo synom.Ale to bolo ešte v Sateli ale teraz to je v aqua a to je už na nás moc ked aj syn pláva.Ale ak ta niečo konkrétne zaujíma pýtaj sa suseda tam robí inštruktorku.Ked ti neodpoviem tak sa jej opýtam 🙂

adetka
4. aug 2008

Noveeee.... pde mamicky z Nitry a okolia...

na SPU organizuju plavanie mamiciek s detickami (v novej budove za riekou)... organizuje to baba, ktora robi aj cvicenie mamiciek s detickami... Nasta... mam na nu kontakt, ak mate zaujem chodit plavat... plavat zacali vraj uz minuly tyzden... ale da sa tam este pridat... su tam organizovane skupiny... dva krat do tyzdne dopoludnia...

adetka
5. aug 2008
samika
12. aug 2008

Trpezlivá, a kde chodíte plávať? Ak si to niekde skôr spomínala prepáč, ale nemám moc času čítať. Môj malý ma 3 mesiace a2 týždne a tiež by sme chceli začať s plávaním. Počula som že Pezinok je veľmi dobrý.

lucka36
15. aug 2008

ahojte
chcem sa opytat,budete niekto chdit s babatkom plavat do SNOPU v BA?my by sme chceli zacat ale najskor od polky septembra,ked bude mat natalka 3mesiace..citala som si starsie prispevky,najkatualnejsi som nasla z februara...neviete aka je tam teraz insruktorka?
ja som tam hodila ako tehotna na cvicenie v bazene a v telocvcni,s ty som bola spokojna,,,asi najlesie bude,ked sa ta pojdeme opytat osobne na cenu a pribeh kurzu,ale co sa tyka instruktorky nam urcite nepovedia,aka naozaj je...
dakujem 😉