Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

wwcko
6. nov 2009

Leni ja som zo Stupavy, tak iba tu 🙂

klara_klara
9. nov 2009

baby kto chodi s babom do senca, ake to tam je? pocula som ze dobre- ako to tam prebieha a od kolkeho mesiaca ste zacali?

vieraj
9. nov 2009

placanie s detmi v Trenčíne? a za kolko? Nevie mi niekto odporucit?diky

natashkaa
9. nov 2009

my chodime do Mobika je tam super Dominik je vodny zivel ale asi by potreboval dve lekcie lebo nezaspi ako ostatne babatka 😀

bebe7
10. nov 2009

Zdravím chtěla jsem se zeptat malému bude asi za 2 týdny půl roku a chtěli by jsme začit chodit plavat nevíte někdo jestli musím počkat opravdu až bude mít přesně půl roku nebo můžem jít zkusit už teď?

liki205
10. nov 2009

Ahojte viete mi niekto odporučiť, nejaké dobré plávanie pre bábatká v Bratislave? Počula som že je niečo na záhradníckej, ale kde tam?

rimmel
10. nov 2009

bebe kludne mozete ist...dokonca aj dvojmesacne babatka mozu ist..neni to o veku 😉 cim skor tym lespie

bebe7
10. nov 2009

a nebude mu vadit ta chlorovaná voda?

rimmel
10. nov 2009

nie 🙂 ale daj pozor nech sa jej nenaglga...resp ked si aj omylom glgne nevadi ale pozor 😉

germik
10. nov 2009

bebe,kludne možete začat s plavanim, do pol roka to byva vo vaničke a od pol roka si potom s dietatkom v bazéne. Ale može sa to líšit,ked som hladala plávanie,viem,že sa s babom plava v bazene i od 5 mesiaca...A tiež súhlasím s Rimmel - čí skor,tym lepšie... Si myslím,že to už može byt trošku problém ked je dieta vačšie dostat ho pod vodu. Teraz to berie automaticky a vobec nad tým nerozmýšla,ani sa nevzpiera 😀 ale možno sa mýlim

bebe7
10. nov 2009

Tak to jsem ráda. Děkuji moc za radu. Osobně si taky myslím, že ty dva týdny nás nezachrání a malý ma vodu strašně rád. Vždycky začne protestovat když ho beru z vany ven. 🙂

spalka
10. nov 2009

ahojte mamicky, uvazujeme o plavani s nasou polrocnou princeznou, ale obavam sa tej vody - "Detské pľúca najviac prechádzajú vývojom až do zhruba 8 roku veku a v celom tomto období sú samozrejme voči účinkom trichloraminu citlivejšie ako pľúca dospelého človeka. Belgický výskumný tým dokázal, že expozícia trichloraminu v koncentráciách, ktoré sú v bazénových halách bežné, spôsobuje vo vnútri pľúc zmeny, ktoré môžu mať veľmi silný vplyv na rozvoj astmy. Trichloramin spôsobuje porušenie pľúc podobné tomu, ktoré si spôsobujú aj fajčiari. Najohrozenejšou skupinou detí sú hlavne deti z rodín s výskytom astmy u rodičov, s alergiami a imunitnými ochoreniami." - citat je z http://zuky.sk/nova/index.php?page=clanok-chlor..., co si o tom myslite?

rovni
10. nov 2009

liki-je to v ortopedickej nemocnici
www.snop.sk
http://www.snop.sk/?IDe=43686

kessiee
10. nov 2009

spalka myslis, ze sa to tyka aj bazenov pre babätka? tam je ta voda predsa setrnejsie upravovana... teda aspon si myslim. zatial som nic take, ako pises, nepocula, skor naopak - teda o tej imunite - plavanie posiluje imunitu babätiek... ja by som chcela tiez zacat s mojim drobcom plavat, chystame sa od stvrteho mesiacika 🙂

spalka
10. nov 2009

kessiee, ved si precitaj ten clanok, nie je jediny...ze vraj batolata su najohrozenejsie, ale hlavne riziko maju deticky z alergickych rodin a vedlajsie produkty chloracie sa daju znizovat...ci to ale v kazdom bazeniku pre babatka robia? kazdopadne je o tom urcite dobre vediet

lilly21
10. nov 2009

caute... ideme na predlzeny vikend do patiniec a plavanie tam bude az pondelok a utorok...
mam zobrat malu do bazena sobotu, nedelu sama alebo radsej pockat na instruktora?

rimmel
11. nov 2009

lilly jasne ze chod sama 😉 k plavaniu a santeniu instruktora nepotrebujete

misulda
11. nov 2009

Ahojte, pozna niektora z vas plavanie pre babatka v Devinskej Novej Vsi? Nasla som nieco na internete, ale rada by som spoznala osobnu skusenost niekoho. Vdaka!!

silvia.t
14. nov 2009

ahojte baby,chcela by som ist s nasim drobcom na plavanie ale mam jednu dilemu...my tu mame len klacicku plavaren,nie je pre babatka,videla som ze tam chodia mamicky ale az tak s rocnymi deturencami...myslite ze by mu to neuskodilo?

jaaty
14. nov 2009

Asi by som na Tvojom mieste počkala, zdá sa mi ešte skoro. My sme na plávanie chodili asi v 7 mesiaoch a až potom sme išli do akvaparku. Nie je v tej plavárni studená voda, k je to klasická plaváreň?

silvia.t
14. nov 2009

ahoj jaaty no je pravda ze nie je najteplejsia...ale mame tam aj taky mensi bazen pre deti tam je tepla voda ale to este nie je preneho....

adriana0022
14. nov 2009

ahojte baby, tiez planujem ist s drobcom plavat. pozerala som snop aj alvu, no a alva sa mi viac pozdava.(do snop som chodila na cvicenia pre tehotne, tak na striedacku 🙂 )chcela by som ist na decembrovi kurz, ale drobna mi trochu pokasliava ....

tin007
14. nov 2009

misulda, my sme chodili v septembri a oktobri, co presne by si potrebovala vediet?

cvikla969
15. nov 2009

prosim vas strasne surne o radu.my chodime plavat druhy mesiac zo zaciatku vsetko ok.no postupna sa to zhorsovalo a posledne potapania vobec nereagoval na povel.od tohto tyzdna vivadza aj vo vani a pritom to zboznoval.neviem ako dalej postupovat aby som mu este viac neublizila.aspon mi poradte co robit kym pojdeme plavat....som na nervy

kackabrcka
15. nov 2009

avojte, my sme chodili od 4mesiaca. dokonca skusali aj potapanie /tu to robia iba do 6mes./ voda mala 32st. kazali nam dieta 2tt predtym otuzovat nedavat taku teplu vodu doma vo vanicke.. teraz sme vo verejnom bazene 1x do tyzdna na 30min. na dobu 1rok, vramci kruzku plavanie pre batolata..

cvikla969
15. nov 2009

mi sme tiez zacali v4m. a chodime 2xdo tyzdna.

mata1826
16. nov 2009

Ahojte. Nechystá sa niekto chodiť plávať v Žiline?

cvikla969
16. nov 2009

fakt s tym nikto nemate skusenost?

veronika81
16. nov 2009

cvikla, my sme boli s malým na týždennom plaveckom pobyte pod vedením skúseného inštruktora, ktorý sa venuje plávaniu detičiek 26 rokov a on nám prezentoval názor, že signálne potápanie v takom skorom veku nie je vhodné, resp. celkovo signálne potápanie. Dieťatko si pri tom signále uvedomuje, čo ho za pár sekúnd čaká a pôsobí to na neho ako keby sme ho topili a v konečnom dôsledku to môže mať negatívny dopad na vzťah k vode. Je to proste proti jeho vôli, ono ešte pod vodu nechce ísť a rodič ho takto "donúti".

Ako všetko, aj na toto sú rôzne názory, dúfam ma teraz nezožeriete 😀 ja len reprodukujem, čo nám bolo povedané. Ale ako tak čítam tvoj príspevok a reakcie tvojho syna, môže byť na tom niečo pravdy 😉

Za celý týždeň kurzu (malý mal vtedy 7 mesiacov, ale najstarší v skupine mal rok) sme sa ani raz nepotopili, išlo len o vybudovanie vzťahu k vode, robili sme rôzne cviky na posilnenie svalov, spievali si a šantili, malému sa náramne páčilo, aj teraz pri kúpaní doslova piští od radosti 😵 a vôbec mu nevadí voda, ak na neho špliecha, ani keď mu tečie po tváričke, prišlo to všetko spontánne.

Tento inštruktor nám hovoril, že ak dieťa prejaví akýkoľvek negatívny pocit z vody, treba ihneď prestať v tom momente, trošku sa ukľudniť a skúsiť pomaly pokračovať. Treba jednoducho sledovať jeho pocity a robiť len to, čo sa jemu páči a z čoho má radosť. Určite do ničoho nenútiť a ono svojim spôsobom to signálne potápanie je určitý druh donútenia, aby dieťatko šlo pod vodu..

cvikla969
17. nov 2009

vies,nemam na to nazor lebo tie jaslicky su u nes dost zname a nemala som preco neverit instruktorke.robi to 16 rokov.ak sa viskytol problem tak sme prestali a pokracovali neskor no mal to uz zrejme v hlavicky.na posletnej lekcii sa mi dokonca nechtiac potopil(je zivsi ako ine deticky) a vaham ci to nemohlo aj toto sposobit.chcela som ho len potporit v tom co zboznoval a nie mu utvorit travmu ktoru netusim ako,zvladneme