Plávanie bábätiek v Liptovskom Mikuláši

jastericka
17. aug 2008

ahojte,

máte, prosím, niekto skúsenosti s plávaním bábätiek v hoteli Jánošík v Liptovskom Mikuláši?
Rada by som tam s dcérkou išla.

putyna
22. okt 2008

no my tiez zaspavame takym sposobom ja lezim pri nom na posteli az kym nezaspi a potom sups do postielky ale uz si zvykol ze o 20 spime tak uz je to menej problemove chvala bohu

jastericka
autor
22. okt 2008

ahojte, tak normálne som žienky v šoku....

Keď som doma kúpavala malú, tak som si najskôr merala vodu teplomerom a potom už len odoka. Myslela som si, že jej dávam vodu tak akurát....Potom sa nám dáko pokazil teplomer, čo nechápem, keďže je ortuťový a meral strašne nízko, takže horúca voda bola len 30 stupňová.

Keďže nám inštruktorka kázala otužovať, tak sme kúpili druhý teplomer a skúsili sme do vane napustiť vodu približne takú aká je v Jánošíku, veruže som bola prekvapená, aká studená je 32 stupňová voda.

A čo tým chcem vlastne povedať? 😀 Teraz už možno chápem, prečo Martinka tak reve vo vode v Jánošíku, lebo my sme ju kúpali vo veľmi teplej vode doma a tá je jej samozrejme studená.

Tak sme teraz dva dni po sebe kúpali v takej letnej, ja som šla k nej do veľkej vane, trošku pomrnkala, ale neplakala, tak som zvedavá, čo bude zajtra robiť na bazéne či jej to aspoň trošku pomohlo.

Držte palce 🙂

nadka01
22. okt 2008

Ahojte kocky.Nedalo sa mi skor napisat.V praci mi cmajzli pocitac :D a vecer akosi zaspim s malou pri uspavani :D:D:D No na permone sme neboli.Nejako to casovo nevidalo.Chystate sa tam niekto najblizsiu dobu?Musim sa pochvalit.Mame vonku uz 4 zubok 🙂 Kedy chodievate do janosika na plavanie?

lila794
23. okt 2008

Fiha, tie dievky su sikovne!!! A Sofinka zvlast! My sme este bezzubiiiii 😀

jastericka
autor
23. okt 2008

som zvedavá,kedy nám vylezie prvý zúbok..... to ako majú vyzerať ďasienka, keď už sa zúbok tlačí???

jastericka
autor
24. okt 2008

aj tu sa pochválim, asi nám to otužovanie pomohlo, lebo vo štvrtok bola Maťka na plavku úžasná. Trošku síce pomrnkávala, ale vydržali sme celý čas v bazéne, aj saunu so studenou sprchou sme absolvovali bez plaču a potom aj vírivku, no krása....
Ale zistila som, že nemá rada polohu na chrbátiku, vtedy akoby mala strach a stále jej musím niečo držať pri puse, aby mala čo cmúľkať a vtedy je kľudná 😀

Nechcem to urieknuť, klop, klop, klop.....aby bolo aj po iné dni takto 🙂

julyb
24. okt 2008

Ahojte, prepáčte že sa vám vtieram do diskusie no chcem sa spýtať, ideme začať s Maťkom od utorka plávat v Martine a neviem si celkom predstavit ako sa to dá zvládnut s tým prezliekaním, sprchovaním, krémovaním atd...
Máte v tom nejaký systém? Bojím sa že tam bude plačkat, má pol roka ale je dost velký bojko tak aj preto chceme zacat, navyse ho stále bolieva brusko, tak aby sa aj trochu hýbal. Ešte sa chcem spýtat ci takéto malé detičky tam prenášate v autosedačke alebo sú tam nejaké žinienky kde sa dajú deti položiť.dakujem za odpoved 🙂

putyna
24. okt 2008

julyb ahojky nemas sa coho bat bebätka chodia aj v kocikoch aj v autosedackach su tam tie podusky na prebalovanie je to trochu zhon ale da sa to zvladnut ja sa vetsinou snazim aby dakto isiel somnou abby maleho zatial postrazil kym sa ja prezleciem

jastericka
autor
25. okt 2008

ahoj julyb, aj moja Maťka má pol roka a je veľmi citlivé bábo, dosť plačlivé...., po prvom raze si nájdeš systém a sama prídeš na to, ako Ti je najlepšie obriadiť seba, malého.....
Ja s kamarátkou to robíme takto:
Najskôr ideme do šatne, kde si nemáš kde dieťatko položiť, tak na zem dáme deku a položíme tam naše kočky.....My sa zatiaľ prezlečieme a naše veci si dáme do skrinky. Potom prezlečieme deti, dáme im plávočky na plávanie, ich veci dáme do tašky,ktorú si berieme ku bazénu, kde sú už nachystané také tie klasické prebalovacie podložky. Ideme sa osprchovať a šup do bazéna.
Po kurze si deti vysušíme pri bazéne na tých podložkách, oblečieme a necháme tam. Ideme sa my obliecť do šatne. No medzitým aj deti plačú, ale aj keď si tam sama, vždy je tam niekto dospelý, kto sa aj Tvojmu bábu prihovorí, keď je tam samé. Neboj nič. Zvládneš to.
My nechodíme v autosedačke, na rukách a vozí nás kamarátka.

Tak držím palce 😉

julyb
25. okt 2008

dakujem za rady kočky ste strašne zlaté, potom sa ozveme ako sme dopadli.pa 🙂

jastericka
autor
27. okt 2008

ahojte, idem sa pochváliť. Martinka už druhý krát po sebe neplačkala, som na ňu taká hrdá....
Asi nám to otužovanie doma pomohlo...
Trošku sem - tam pomrnká, ale vždy to zachráni dáka tá hračka v puse a tak je kľudná.

Teraz spinušká, zaslúži si a poobede jej dám mrkvičku 🙂 papkať.

Pekný dníček 🙂

julyb
29. okt 2008

Ahojte,
tak už máme prvé plávanie za sebou. 🙂 Naložila som malého do auta, bol, kludný, prišli sme do šatne, položila som ho na zem v autosedačke, že sa prezlečiem, najskor sa len tak díval a potom taký rev spustil, že som myslela že sa otočím a idem domov, tak som ho vyzliekla, a utišovala na rukách, naštastie tam boli inštruktorky a tie mi ho ponosili, kým som sa osprchovala, no cirkus ako sa patrí 😒 Potom sa naštasie ukludnil a v bazéne aj v saune uz bol dobrunký, no mala som čo robit 😀 Uvidím ako bude zajtra 🙂

jastericka
autor
29. okt 2008

ahoj julyb, tak to je super, že Ti tam inštruktorky pomáhajú.....My tam máme len jednu, ale jej ide kurz za kurzom, tak si nemá chúďa kedy ani oddýchnuť.....
Hlavné je, že sa mu vo vodičke páčilo. Skús si ho najskôr vyzliecť, až potom sa Ty chystaj, lebo jemu môže byť aj teplo a preto je nervózny. Keď bude vyzlečený a bude si kopkať, určite bude spokojnejší. Zober si dáku deku ako to robím ja a tam si ho polož.

Držím palce 🙂

julyb
30. okt 2008

Ahoj Jastericka,
tak aj dnes už máme po plávaní, Matko už spinká 🙂 Presne aj ja som na to prišla že mu bolo teplo tak bol nervózny a este v tej malej autosedačke 😖 tak som ho dnes vyzliekla a vôbec neplakal aj som odišla sa osprchovat a on nič, my tam máme v šatni takú podložku tak na nu si ho dám a tam čušká. Vo vodičke bol dobrunký, ale stále sa nejako nevie uvolnit taký je napätý, jeho skôr zaujímajú deti a hračky ako tá voda 🙂

jastericka
autor
30. okt 2008

julyb, no vidíš, som rada 🙂 , že to je dobrý pocit, keď Ti neplačká?...ja som vtedy šťastná ako blcha, keď je Martinka spokojná.

Presne, ako píšeš, aj mne sa zdala Martinka prvé dva, tri razy vo vode taká napätá, taká napnutá bola, nožičky som jej nešla vystrieť, keď nám inštruktorka hovorila, aby sme kopkali s nožičkami.

Ono to prejde, teraz je už vo vode úplne iná, vidno tie pokroky, zdá sa mi uvoľnenejšia a spokojnejšia.

My zas nevieme zadržať dych, čo sa nacvičuje, aby sa detičky pri ponore pod vodu nenapili vody. Martinka to robí naopak, keď sa povie, Martinka ááá šup, tak namiesto toho, aby zadržala dych, ona sa vtedy práve nadýchne.
Takže samozrejme sa vždy napije a potom plačká, ale hádam sa to naučíme 🙂

Napíš, ako pokračujete......My sme boli dneska šiesty krát a chcela by som s ňou pokračovať aj v ďalšom kurze. U Vás trvá koľko lekcií jeden kurz? U nás je to 10.

julyb
31. okt 2008

Ahoj 🙂
u nás trvá jeden kurz 8 lekcií 😎 zatial sme boli druhý krát, nemáte problémy s uškami?ja mám trochu obavy 😒

jastericka
autor
31. okt 2008

hej aj ja sa bojím, čo sa týka ušiek...ale asi má s tým inštruktorka skúsenosti....tak si hovorím, že veď už to veľa detičiek absolvovalo. Ona nám hovorí, že sa nemáme báť detičky zanoriť po ušká.
Po plávaní jej vždy dobre ušká vytriem vatovými tyčinkami. Potom treba dieťa aklimatizovať a neletieť hneď domov, ale trošku počkať.
Ja si malú vždy s kľudom nakojím, trošku počkáme a tak ideme domov.

julyb
31. okt 2008

vatovými tyčinkami??????????? 😒
nám práveže zakázala tyčinkami, že sa voda ešte viac vtlačí dnu, ja dávam taký šúlok z buničiny a to vymením
3 X a ked odchádzeme dám mu ešte raz a na to čiapku a doma mu to vyberiem

jastericka
autor
31. okt 2008

to vážne? ☹ to som nevedela, tak to skúsim aj ja takto robiť s tou vatou...

ach jo, keď to človek neviem, čo má robiť....

dadis
1. nov 2008

ahoj jastericka, ja malemu po kupani malokedy tie uska susim, aj tak sa s tou palickou nema ist hlboko a si myslim, ze ta vodicka sama vytesie a uschne. nikdy som neskusala ani ziadne "sulky", a maly nikdy nemal problemy s uskami...klop...klop...klop...zapal stredneho uska, casty u deti, je sposobeny prechodom infekcie cez Eustachovu trubicu, teda opacnym koncom uska. A infekcia sa tam moze zaniest aj vodou, ale to v nechlorovanom bazene, ale je to zriedkave a nemyslim, ze palicka s vatickou alebo vatovy sulok by tomu mohli zabranit. Takze si myslim, ze za cas, kym sa s malou aklimatizujes, staci na to ususenie uska z vonku. Inak, minule som bola plavat s malym a po plavani sme boli 3 mamicky v detskom kutiku a prisla tam nejaka mamina s babom a rozpravala s jednou z tych mamiciek (ma 14mesacnu dcerku)...nebola si to nahodou ty?

jastericka
autor
1. nov 2008

jééj ahoj dadis: tak to mi odľahlo s tými uškami. Už som sa bála, že som dačo zanedbala. Ja nejdem s vatovou tyčinkou hlboko do uška, len tak, ako nás to učili v pôrodke, vlastne len povytieram trošku záhyby v ušku, ale dnu nejdem.

Áno, bola som to ja 🙂 a Ty si ktorá bola??? Boli ste tam dve, jedna dávala keksíky detičkom a druhá mala také kratšie vlasy v cope. Sranda....ale Ty si písala, ak si dobre spomínam, že nebývaš v LM? Či to už pletiem?

Ty si ešte vo vírivke s Martinkom, keď mi prichádzame, že? A Vás bolo dáko málo minulý týždeň, aspoň tak sa mi zdalo. Lebo väčšinou je Vás plná vírivka a myslím,ak si dobre pamätám, že teraz ste tam boli dve.

Asi už viem, ktorá si, keď si tak tváre vybavujem. Tak sa uvidíme v pondelok 😀

julyb
1. nov 2008

No to s tou tyčinkou je pravda, ked sa nejde do vnútra uška tak je to ok, nám to tak povedala inštruktorka, ona je aj detská sestra tak že s tým má lepšie skúsenosti, ale každá mama vie čo je naj pre jej bábo 🙂
Este sa chcem spýtat ako obliekate detičky po kúpaní, či ich velmi babušíte, lebo som videla jedni mamu(7 mes.bábo) dala mu len body, tenkú flisovú mikinu a deku a do autosedačky. Ja malého poriadne oblečiem aj do vetrovky, len neviem či je to dobre 😒 ako to robíte vy? 🙂

lenocka80
1. nov 2008

Babky to s tymi uskami aj mna velmi zaujimalo. Ja som prekonala zapal stredneho ucha a veeeelmi chcem aby sa tomu moj maly vyhol, lebo je to hrozna bolest a este k tomu sa mi dost zhorsil sluch. Takze ked som bola teraz u usneho, tak som sa na to pytala, a on mi povedal, ze zdravym uskam voda nevadi. A cistit tak ako pisete 🙂

jastericka
autor
1. nov 2008

Mne plávanie odporučila aj naša detská doktorka a nič nehovorila o uškách, myslím si, že by nás na to upozornila, pretože som sa jej pýtala na možné riziká....

julyb, čo sa týka oblečenia....ja dám Martinke bodynko, hrubé pančušky, ponožky. Na bodynko košieľku, nohavice také hrubšie, papučky a záleží od počasia, buď ešte svetrík, keď je zimšie a tak overal na zimu alebo na tú košieľku overal na zimu a hrubšiu čiapočku, to je všetko....

julyb
2. nov 2008

Ahoj jastericka, no aj ja ho tak nejako podobne obliekam, este sa ta chcem opýtat ako plávat, ked máte menzes, ja uz nekojím tak som dostala a teraz hútam či ísť s tampónom či nie, prosím o radu???

lenocka80
2. nov 2008

Julyb, ja kojim a uz mam menzes, takze od toho to moc nezavisi. Ale urcite chod s tamponom, ja som tiez tak bola, ved to je len pol hodka vo vode, takze tam si nemyslim, ze by mal byt nejaky problem. Pekne si to uzi napriek "skaredym dnom" 😀

jastericka
autor
2. nov 2008

aj ja súhlasím s lenockou.....ja ešte zatiaľ nemám menzes, ale určite by som šla plávať s tampónom......

Leni: a ak sa smiem spýtať, kedy si dostala menzes prvý krát po pôrode? Ja som s tým mala aj pred pôrodom problém, mala som hrozne nepravidelne a dakedy mi aj vynechal, tak som zvedavá, kedy teraz dostanem.

julyb
2. nov 2008

dík, tak teda pôjdeme dám si ibalgin a ide sa na to zajtra napísem ako sme sa vyčlapkali, inak chodievate aj do sauny s detičkami, my chodíme asi na 2 minúty 🙂

jastericka
autor
2. nov 2008

julyb, u nás to je tak, že v pondelky mávame po plávaní vírivku a každý štvrtok vírivku a saunu....

V saune sme tiež asi tak dve, tri minúty, potom vlažnejšia sprcha a ešte raz sauna a sprcha a potom sa už ideme obliekať a domkov.

My ideme zajtra plávať, sa teším 🙂

julyb
3. nov 2008

Ahojte,

tak sme boli dnes na plávaní, ale Matko bol celý čas nejaký nespokojný, akoby sa mu chcelo spinkat.Pred plávaním hodinku spal, ale asi mu bolo málo.Neviem čím to je ale stáva sa z neho spachtos 🙂 a este to môže byt aj zúbkami, zatial máme 2 dolné ale ide si zjest ručky aj hračky, stále musí mat niešo v puse, ale ked plávame sa to moc nedá. 😒