Plávanie bábätiek v Liptovskom Mikuláši

jastericka
17. aug 2008

ahojte,

máte, prosím, niekto skúsenosti s plávaním bábätiek v hoteli Jánošík v Liptovskom Mikuláši?
Rada by som tam s dcérkou išla.

lila794
18. sep 2008

Lubina, aj ja som s velikym brusiskom chodila plavat. 😀

jastericka
autor
19. sep 2008

ahojte, len Vás chcem pozdraviť, idem k TV, som mŕtva po dnešnom dni a to som zvedavá, aká bude noc ☹

lenocka80
20. sep 2008

Babky z LM, nejdeme si zalozit temu LM? TAm sa mozme o hocicom vykecat...

janama001
21. sep 2008

leni myslim ze tema lm je uz zalozena medzi regionmi

lenocka80
21. sep 2008

jaaaaaaaaaaaaaj... 😵

lenocka80
21. sep 2008

prave som to pozerala, a su tam Snazilky z LM a tehulky z LM...

jastericka
autor
21. sep 2008

Leni, my kecáme aj na snažilkách LM II. a aj na bábätkách LM sa kecá, tam nakuknem len občas, zvykla som si chodiť do snažiliek 😉 - je to v regiónoch

Čo sa mi stáva v poslednom čase v noci....kojím malú a zaspím a zobudím sa a malá pri mne, spokojne si dudle cicu 😕 a ja celá dolámaná, ako ležím nepohnuto a keď ju preložím do postieľky, tak za 15 minút je hore ☹ . Vždy si hovorím, nezaspi a dáko sa mi to nedarí 😔

janama001
22. sep 2008

ahoj leni posli maila kam ti mam poslat foto alebo ich mozem vlozit do albumu vsak - ma teraz napadlo 😕
boze neviem co sa deje ale ale janinka sa mi zacala v noci budit dnes dokonca dva krat asi sa mi skoncili casy spatia celu noc. zajtra ma pol roka tak jej asi symbolicky dam prvy krat prikrm-mrkvicku som zvedava ako sa jej to bude pacit. inac sa velmi zabava ked jem ja najradsej by mi do toho vtrepala vsetky prsteky.
leni ako sa babusite ked idete z plavarne v tejto zime. 😅

jastericka
autor
22. sep 2008

janama: júúúj, dva krát....čo by som ja za to dala, keby len dva krát bola hore ☹ , ale chápem, že ak Ti spinkala doteraz celú noc, že to musí byť zmena.
My sme boli túto noc hore dva krát do polnoci a po polnoci každú hodinu 😢 😢 😢.

Keď budeme chodiť z plavka, mám takú deku fajnučku, do toho ju zabalím 😉

kuknite tu: http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino...

janama001
23. sep 2008

boze jastericka to potom ako dokazes fungovat cez den ved by so zaspala na nohach
ten fusacik deku do autosedacky mame aj my nevymenila by som ho zanic na svete a to som si najskor myslela ze som kupila sprostost. mame ruzovo sivy a pouzivame ho nie len do sedacky 🙂

jastericka
autor
23. sep 2008

janama: my máme žlto sivý 🙂 , tiež som rozmýšľala nad ružovo sivým, ale som si povedala, že bude aj pre chlapca, ak by sa pošťastilo neskôr.
Keď to prišlo, tak som najskôr bola v šoku, sa mi to zdalo malé, ale keď som tam dala malú, tak úplne v pohode a ešte obrovská rezerva...

no, fungujem asi tak, že si zdriemnem poobede s malou,lebo inak by som to do večera nevydržala....a to som bola spachtoš, kým som nemala Martinku.....
Túto noc som nespala vôbec, lebo sme choré obidve ☹

lenocka80
24. sep 2008

Ahoj babky. NO nase spanie je rovnake Jastericka ako u vas...A ja si nemam kedy zdriemnut ani poobede, lebo maly mi spi vonku v kociku, takze ho treba stale kontrolovat...v postielke mi nechce spat, a ak tak max. pol hodinu. Fakt neviem ako, ale nejako to zvladam, som si nejako zvykla ci co. Cez den je to v pohode, len v noci ak nahodou zacne plakat a nepomaha ani cicik, tak je to hrozne, lebo treba vstat, prebalit ho a znova sup do postele 😀
Jani ja ho obliekam normalne, dajako ho nebabusim, lebo to je kusok do auta a nosim ho v autosedacke, takze ho tak max. prikryjem dekou. Len stale mam nervy z toho spania, lebo prave ked je vo vode, tak by mal spat a potom je to na nom vidiet, dost ma to trapi, lebo potom mam problemy ho uspat... 😝
Tak a to nocne budenie a cickanie si vychutnaj 😀 aby sme neboli s Jasterickou sami 😀 Potom napis ako dopadol prvy prikrm, inak aj ja som zvedava, co to bude. Marek tiez ked ma vidi nieco jest, tak by najradsej vyskocil a hodil sa mi na to 😀

jastericka
autor
24. sep 2008

lenocka 😀 , som sa pobavila s tým príkrmom 😀 😀

Toto ja mám vyriešené, čo sa týka kočíkovania, maličká kočík neznáša, tak spávame len doma, tak vtedy je možné si s ňou schrupnúť 😅

Žienky, kde ste kúpili plienky na plávanie?

janama001
24. sep 2008

plienky maju aj v dm drogeri.
no mrkvicka jej dako nesmakuje ale na prvu lyzicku vzdy otvori usta ako vrata ze hadam tam bude daco s mliekom ako bola zvyknuta ale s kazdou dalsou je to horie. spapa tak 3-4 lyžičky mam take malinke fialove plastove co boli pri tych velkonocnych vajickach od milky ak si ich pamatate dobre sa nimi krmy lebo jej pekne pasuju do pusinky.
v spani sa uz lepsime len raz v noci vcera o piatej a dnes o stvrtej rano aj to sa mi zda ze sa zobudi na prdnutie 😀 a ked je uz hore tak sa mrvy a mrvy a zaspi az na cicuse ale potom spinka az do siedmej, my sme inac nauceny spat len kocikovanim pospi aj v postielke ale to max hodinku hodinku a pol aj to skor len doobeda takze ked chcem aby bola spokojna tak ju radsej kocikujem aj v necase ale priznam sa kocikujem rada ja si pri tom ohromne oddychnem.
leni marekovi zacnes avat papu za dva tyzdne ci este uvidis?
papa 😅

jastericka
autor
24. sep 2008

ďakujem za tie plienky

ono to je fajn, keď spapá 3-4 lyžičky, toľko by aj malo bábo spapať na začiatku, musí to byť zlaté, keď otvára ústa ako vráta a potom zistí, že spapalo mrkvičku 😀 😀

aj ja tak rada kočíkujem a aj mi chýba čerstvú vzduch, lebo s malou sa vonku moc nedá ísť, doma mám už ponorkovú chorobu, dúfam, že druhé dieťatko budú iné (ako sa hovorí) a že bude kočík milovať, tak si to potom vychutnám

Snažíme sa s malou aspoň na rukách ísť von, aby bola aspoň trošku na čerstvom vzduchu 🙂

jastericka
autor
25. sep 2008

ahojte mamičky, tak ako bolo na plávaní ?? 😉

lenocka80
26. sep 2008

Ahojky maminky. Tak my to akosi zle znasame to plavanie...neviem preco ale Marek mi je vzdy po 20 min. vo vode plany...potom musim ist len na bok a niecim ho zabavit. Pravda je aj to, ze v tom case on zvykne spat, ale vcera som spravila to, ze som ho pred plavanim este v kociku uspala a zdriemol si pol hodku, co mu staci aj doma, ale akosi to nepomohlo...Ale prisla som aj na to, ze jemu je v tej vode asi aj zima. Lebo len co sme vosli do bazena, tak trkotal ustami, chudatko...Tak este uvidim ako to bude dalej, ale ak sa to nezmeni, tak dalsi kurz uz necham tak a mozno ked bude starsi.Tiez ma viac laka skusit ten Permon, lebo tam niesom na ziadne "cviky" viazana a hlavne mi nebude luto, ze ked po par min. odidem, tak ze som nestihla ani vyrivku a saunu, tak ako to je v Janosiku a stoji to nekrestanske peniaze. Lebo malemu som kupila take specialne koleso a ked som ho dala do vane s nim, tak sa mu pacilo, len tam samozrejme mal teplu vodicku...Instruktorka sice povedala, ze treba babatka otuzovat, lenze co ho ja naotuzujem, ked pri kupani musim kurit ohrievacom aby neprechladol, lebo je v izbe kosa...tak este uvidim

jastericka
autor
26. sep 2008

😔 Leni, tak to je mi ľúto...tá voda je moc studená? Ja si myslím, že aj 20 minút je dosť čo vydržať pre také malé bábo. Sa mu nečudujem, že potom začne byť mrzutý a ešte aj keď v tom čase spinká, to aj naša by bola mrzutá, lenže ona by revala na raty.

Leni, normálne začínam pochybovať o tom či ísť či nie,hmm. Vieš, teraz sme choré obidve a bojím sa, aby tam malá dáko neochorela.

Aj ja som za to, aby sa bábo otužovalo, ale tá voda by zas nemala byť studená, mala by mať minimálne 30 stupňov, ideálne je prechod na 32 stupňov. Myslíš,že toľko má?

lenocka80
26. sep 2008

Jastericka voda ma 28 stupnov, co sa mi zda tiez malo pre take babo...mozno tym starsim to tak nevadi...neviem.
A vy kedy zacinate, ked ste teraz chorucke? Chore tam nechodte urcite, to by bolo este horsie.
Skoda, ze sa neda urobit nieco take, ako zaplatit len jeden vstup na kurz a potom sa rozhodnut, ci sa to oplati zaplatit cele, ci sa to babu paci a tak. Lebo naozaj nie kazdemu ta voda vyhovuje...aj ked Marek bol ten prvy krat uplne super, celkom ho to aj bavilo, ale teraz je stale uplakany ku koncu... ☹

jastericka
autor
26. sep 2008

😕 28? to je fakt málo pre malé detičky.....takto by sa mali otužovať deti až od jedného roka, čítala som to na stránke plaveckej školy ALVA klub.

My by sme mali začať niekedy v októbri, ale ešte presný termín neviem.. Choré by sme určite nešli, ani keby som videla, že má malá trošku soplíky, ani tak nie....

Presne ako píšeš, je to škoda, že sa nedá zaplatiť jedna lekcia ako skúšobná alebo dve napríklad...lebo ak tam bude bábo celý čas revkať, tak čo potom.....iba vystresovaná maminka zostane a peniažky Ti už nik nevráti.

Na druhej strane takéto plávanie má množstvo blahodárnych účinkov najmä na psychomotorický vývin dieťatka, preto tam chcem ísť, ale aby to malo správny efekt, musia byť dodržané určite podmienky a tou je aj teplota vody. Môže to by aj to, že je Marek ku koncu nespokojný, môže mu byť fakt zimka.

Zase beriem, že keď to je hotelový bazén, nemôže mať pre hostí 32 stupňov.....hmm 😒

putyna
2. okt 2008

leni ako ??uz ste sa prihlasili na pokracovanie???

putyna
2. okt 2008

inac leni nekocikovala si dnes maleho na chodbe pred satnami???ci som si ta s niekym pomylila??

jastericka
autor
3. okt 2008

ahojte žienky plavkyne, tak ako Vaši drobci

put, vidím, že pokračujete a Leni a Vy, ako sa Vám darí 😉

lila794
3. okt 2008

Lenka s Mareckom uz skoncili - nechcela trapit maleho. Ved vam isto napise.

Evi a vy ste nezacali?

jastericka
autor
3. okt 2008

lila, my by sme mali začať niekedy teraz v októbri, aj sa bojím, že ako to bude malá zvládať.
Ale aj toho, že už má dáky režim vytvorený doobedu, či sa jej to nepokazí a tak....

Júúúj, Leni, to veru napíš, čo bolo a tak.....prečo ste skončili

putyna
3. okt 2008

lila no tento tyzden co ide byt tak to este mame stary kurz a potom by ste uz mali zacat aj vy o ten dalsi tyzden

lenocka80
3. okt 2008

ahojky babulky. Tak my sme sa na dalsi kurz neprihlasili, lebo Marekovi sa to akosi nepaci 😢 Na jednej strane vtedy spi...a na druhej je mu tam zima. Instruktorka mi kazala, teda doporucila otuzovat ho a mozno prist neskor, ked bude mat tak 9 mesiacov, tak uvidime co dalej. Zatial sa chystam na ten Permon okusit, a uvidim ako sa bude tam tvarit.

Putyna hej kocikovala som 😀 a ty si bola ktora? 😀

jastericka
autor
3. okt 2008

Leni, aj ja by som chcela ísť na ten Permon, nevyhovovalo by Vám to budúci víkend, to je myslím 11. - 12. 10. Chcela by som to vyskúšať s Martinkou a bolo by fajn, keby ste išli aj Vy. Napíš, ak by ste sa pridali.

booože, malá je hore, už druhý krát od ôsmej, musím bežať

lenocka80
4. okt 2008

Jastericka jasne pojdeme, super. Hovorila som muzovi a povedal, ze zatial nic nema, tak mozme ist. Tesiiiiiiiiiiiiim sa 😀

A inak s tym vstavanim, my mame prestne to iste 😝

jastericka
autor
4. okt 2008

tak super Leni, však máme na seba číslo, tak si zavoláme.....a kedy by Vám to viac vyhovovalo? Nám asi v sobotu a o koľkej??? Tak o tretej tam keby sme sa stretli, to by vyhovovalo?