Plávanie bábätiek v Liptovskom Mikuláši

jastericka
17. aug 2008

ahojte,

máte, prosím, niekto skúsenosti s plávaním bábätiek v hoteli Jánošík v Liptovskom Mikuláši?
Rada by som tam s dcérkou išla.

jastericka
autor
3. nov 2008

julyb, ahoj, nič si z toho nerob, tak nemal dnes svoj deň, na budúce bude lepší 😉

Nám bolo dnes super, klop, klop, zlaté boli detičky 🙂

julyb
6. nov 2008

Ahojte, tak mi na plávaní zase podobne ako minule, šúchali sme si očká a nie a nie sa prebrať. Plávanie máme o pol jedenenástej spal od trištrvrte na devät do desiatej a stále bol ospalý, to dieta by len jedlo a spalo 😀 Ja mám taký pocit, že on by sa radšej hral s tými hračkami naokolo a namiesto toho mu lejú vodu na hlavu, no koho by to nenaštvalo. Este máme 4x tak uvidíme, už to nejako dobojujeme, inak bol zlatunký neplačkal, len ho to velmi nebaví, možno ked bude starší 🙂

daskak
6. nov 2008

ahojte, chcela som sa opytat ci voda nie je moc studena? Stretla som sa totiz s tym, ze deticky mali potom nadchu

jastericka
autor
6. nov 2008

ahoj daskak: voda má 32 stupňov, mám to odmerané.....je to sila zvyku. Nám bola zo začiatku studená, malá plakala, ale to preto, že som ju doma kúpala vo veľmi teplej vode, ale na to som prišla až keď sme začali chodiť na plavko.
Teraz jej doma napustím vaničku s 34 stupňovou - 35 stupňovou vodou, pomaly sa otužujeme a voda v Jánošíku už je nám dobrá.

Nám soplíky práve prešli ako sme začali chodiť plávať 😉

daskak
6. nov 2008

Jastericka a ako casto chodite plavat? Kolko tam byva naraz babatiek?

jastericka
autor
6. nov 2008

chodí sa v pondelok a štvrtok.....

pondelok: plávanie + vírivka
štvrtok : plávanie + vírivka + sauna

A koľko bábätiek, v niektorom kurze je menej, nás je momentálne 6. Ale myslím, že maximálny počet detí na jednom kurze je 8. Je to ale v pohode, dosť je ten bazén veľký.

Nám sa páči, ideme pokračovať aj ďalším kurzom, som rada, že je Tinka v kolektíve a aj mne sa minie. 🙂

lenocka80
6. nov 2008

jastericka to je super, ze mala uz neplacka. Tak nakoniec ste to zvladli a pokracujete. Drzim palceky nech je z Martinky poriadna plavkyna 🙂

jastericka
autor
7. nov 2008

Ďakujeme Leni....veď vieš, ako to bolo s nami, bola som z toho smutná. Skúsili sme doma to otužovanie a pomohlo to. Teraz, keď sme vo vode, vidím na Tinke pokroky, je taká uvoľnenejšia, spokojnejšia. Uvidíme, ako nám to pôjde ďalej.

Trošku sa obávam zimy, ako sa budeme babušiť, aby neochorela.

Hádam sa k nám pridáte s Marečkom, keď bude starší trošíčku 😉

lila794
7. nov 2008

Baby a kedy ideme na Permon, haaaa???

jastericka
autor
7. nov 2008

lila, na budúci týždeň by sme mali už mať svoje auto, tak potom kedykoľveeek, huráááá

Len ma teraz dáko chytá hrdlo, tak si to dúfam dám do poriadku 🙂

jastericka
autor
9. nov 2008

Ahojte, bol niekto na Permone?
Ako sa máte?

dadis: však si nebola minulý týždeň plávať? Čo je s Vami? My nejdeme zajtra, lebo som dáka prechorená a nerada by som tam šírila dáke bacily okolo seba.

nadka01
10. nov 2008

ahojte.Som tu dlhsie nebola.Uz chodim do prace na 8 hodin a potom sa venujem len malickej.Tak som sa chystala na permon tento vikend,ale neplanovane sme sli do polska a zislo z toho.Predtym sme sa liecili z nadchy a nechcela som ,aby nahodou nachladla.Lila kedy sa chystate na permon?Nam uz lezie 5 a 6 zubok.som normalne z toho hotova.Zachvilu budeme ako drakulova dcera 😀

nadka01
10. nov 2008

zienky poradte ako naucit nasu malicku pit hocico ine ako mleicko ☹ Uz mam doma kopec flasiek,poharikov.Ani lyzicka nepomaha...

lila794
10. nov 2008

Nadka, neviem, ani toto nechce nic pit a z nicoho, obcas mu suchnem len tak z pohara, ale to je cely oliaty a casto mu zabehne. Maly nechce ani nic ine ako mlieko papat. Skusila som uz aj banan - to je mnam pre deticky a nechce ani ten.
Fiha, uz na 8 hodin? Klobuk dolu!!!! Plavat sme neboli, ale chystam sa. My zubok nemame este ziadny, no, Sofinka sa nejako ponahla - zlata!

lenocka80
10. nov 2008

babulky, tak ja som dnes nahovorila manzela na plavanie v Janosiku, tak tento tyzden to skusime sami. Dufam, ze to bude bez placu, resp. ze aspon chvilu vydrzi. Potom popisem ako bolo.

jastericka
autor
10. nov 2008

ahojte, Leni, to je super, trošku sa zrelaxujete vo vodičke...Veď keď bude maličkému zima, šup do vírivky 😉 My sme dnes neboli plávať, lebo som dáka prechorená a nechcem tam šíriť bacile medzi detičky. Ani mne by sa nepáčilo, keby tam prišla dáka mamina chorá. Uvidím, ako mi bude vo štvrtok či pôjdeme alebo nie. Škoda, že nemôže ísť manžel s Martinkou, aspoň by si to vyskúšal, že to vôbec nie je sranda, ale riadna fuška, najmä to obliekanie potom 🙂

lila: už sme dve, čo sa trápime s papaním. Ani Martinke nič nechutí, teda skoro nič. Jablkovú presnidávku hlce, ale okrem toho už nič nechce. Z akejkoľvek zeleniny ju napína a vždy sa mi po tretej lyžičke pogrcká, tak ju netrápim. Dnes som skúsila ryžu s banánikom, poradila mi to jedna mamina, ale ani to sme nechceli. Samotný banán zje, ale veeľmi málo.

nadka: a kde je Sofinka, kým Ty si v práci? Tiež klobúk dole, že to zvládaš.

nadka01
11. nov 2008

jastericka: o malicku sa mi stara mamka.Mam taku pracu,ze v utorky a stvrtky som doma uz o pol druhej.Piatky tak o pol tretej a najhorsie su pondelky a stredy.To pridem domov skoro az o stvrtej.Nastastie Sofinka je bezproblemova.Nervy mam len z toho jej pitia.Ona si normalne pocka az pride domov cicik 😀 Mamka do nej dostane max 10 ml cajiku.Aj to takym podvodom.Rano jej robieva redsiu kasicku s mojim zmrazenym mlieckom.Na obed papa zeleninku a poobede kadeco..Konecne sa naucila spinkat v kociku.Chvala bohu.Celkom dlho spinkava.Niekedy aj 2 hod.
Aj tak by som bola najradsej s nou doma 😢

nadka01
11. nov 2008

a zabudla som ....nasla som lezuci 7 zub!!!!!!!! chuda moja 3 jej lezu naraz.Nebolia vas klby ked kojite?

lila794
11. nov 2008

Nadi, ja odpadnem, 7. zub????? Ty kokos!!!!! Sofinka je rýchlučká!!! Klby bolia a poriadne, hlavne clenky a kolena!!!! Od porodu je to take iste, niekedy, ked idem v noci na WC, tak sa ani pohnut neviem.

Evi, hadam sa to nejako upravi a krpci zacnu normalne papat 😝

Ozaj, dnes v noci sa zobudil iba raz o 4tej - som skoro odpadla, ked som pozrela na hodinky. Vecer a aj teraz mi zaspal sam. Keby mu to vydrzalo!!!!! A cez vikend sme boli u znamych na vychode a vecer nas poslali prec, ze oni ho daju buvat a normalne to zvladli bez placu - nechapem!

daskak
11. nov 2008

ahoj lila, no pokial ho budes nechavat zaspinkavat sameho tak sa to nauci, naozaj. Moj Davidko zaspinkava sam od narodenia, a je to super, drzim palce 🙂

jastericka
autor
11. nov 2008

lila, tak to je super, že sa Vám takto pekne darí 🙂 Nám sa to tiež z času na čas podarí, že zaspinká sama alebo s manželom, ale to musí mať dobrú náladu 🙂 . Nechám tomu čas, nebudem robiť žiadne radikálne zmeny. Už teraz na nej badám, že sa mení. Keď papká aj v noci, sama sa odtiahne od prsníka, nechce už dudkať a ja ju môžem s kľudom preložiť do postieľky, len ešte je to príliš časté to budenie.

Viem si predstaviť, aká si musela byť šťastná, keď sa Ti Davidko zobudil prvý krát o štvtej a pozrela si na hodinky....waw, aj ja by som odpadla 😀 😀 😀 Aj ja sa dočkám 😉

Naďka, pekne, 7 zúbkov 🙂 🙂 🙂

Dáška, ahoooj 🙂 🙂 🙂 🙂

jastericka
autor
13. nov 2008

tak..dnes sme úspešne ukončili prvý kurz plávania 🙂 . Musím povedať, že vidno na tých našich drobcoch veľké pokroky. Nemusia sa hneď potápať vo veľkom, ale ja to vidím na mojej Tinke, že je vo vode uvoľnená a to je super pocit 🙂 🙂

V pondelok začíname ďalší kurz, nepridá sa niekto ??

lenocka80
14. nov 2008

Jeeej to je super jastericka, ze ste to takto pekne zvladli. Ja stale svojho manzela lamem, aby sme isli do Janosika sami, ale on stale pracuje...a ked ma volnejsie, tak si radsej chce oddychnut... 😒 Musim ho nejako nakopnut, ci co...

Inak s tym zaspavanim...Marek vecer po kupani zaspi pekne sam, vobec ziadny problem nemame, pekne sa okupe, napapa, odgrgne...sup do postielky a za 5-10 min. spi. Ale cez den...ja ho dam unaveneho do postielky a on akoby sa prebral, zacne kopat, rukami rozhadzovat, krikat...takze spanie nic...minule som ho tak nechala hodinu a nic...a ked som ho zobrala na ruky, tak bol hned KO...

jastericka
autor
14. nov 2008

Leni, vidíš, to je sranda, že na noc Ti pekne zaspinká a cez deň nie...Možno nevystihneš cez deň tú správnu fázu, keď je naozaj unavený. Ja si to tak na seba premietam....Keď si ľahnem spať a ešte nie som až taká unavená, tak bojujem v tej posteli a keď som už moc unavená, zaspím hneď.
Ale ste na tom lepšie ako my.
A v noci ako? Stále sa budí tak často? Maťka trošilínku lepšie, to znamená, že nie každú hodinu, ale dakedy aj dve hodinky vyspí, potom hodinu, potom zas dve a tak to je nepravidelne.

juliam
14. nov 2008

ahojte mikuláščanky 🙂)) chcem sa spýtať, kedy sú u vás kurzy plávania pre malé detičky + ostatné info. píšte IP. vďaka

lenocka80
14. nov 2008

No jastericka neviem ci je to tym, ze nevystihnem, lebo v podstate ho davam spat skoro stale rovnako, tak uz sa to mohol naucit 🙂
A noci su v podstate rovnake, len s tym rozdielom ze vcera zaaazracne spal vkuse tri hodiny, ten prvy spanok...len potom sa budil kazdu hodku...joooj joj 😝

lila794
14. nov 2008

Baby, Davidko tuto noc spal s ocinom v obyvacke - konecne som sa vyspala. Vraj sa mu sice budil, on stale meni polohy, prevaluje sa ako tulen - ale vzdy zabral cumlik. Iba o 5 rano mi ho doniesol na kojenie. Mohol by si takto odvyknut od cicky v noci!!! Vraj to je uz len zvyk, dieta nie je hladne. A zatazuje to jeho traviaci system a oblicky. Len ako ich to odnaucit!!!!!!! Dobry prispevok do plavania, co? 😝

nadka01
20. nov 2008

Ahojky.
Cez vikend sme chceli ist so Sofi niekam sa cvachtat.Obvolala som kadeco a tu je moj vysledok...
Lucky -nemaju detsky bazen,cena tusim 200 na hodinu,voda nie moc tepla.
Aquapark -maju detsky bazen,voda 30 stupnova normalna,cena 380 Sk ,ale plati vstupenka aj na druhy den
Besenova -maju detsky bazen,voda teplulinka 35 stupnov,cena 300 sk na 2 hod.
Permon -maju detsky bazen,voda okolo 30 stupnov,cena 150 sk

Nakoniec sme boli v Besenovej.Je to drahe na moj vkus,ale bolo super.Co sa tyka prezliekania ...je tam jediny prebalovaci pult.Nastastie som mala na sebe plavky a len som sa vyzliekla a dala plienocku malej.Vodicka tam bola super teplulinka.Vadilo mi,ze blizko boli dvere k vonk.bazenom a obcas fukla zima.Inak tam bolo teplucko.V bazene bol ,vola sa to vodny jezko, a Sofinke sa to strasne pacilo.Dospeli v detskom bazene nesmu sediet.Upozornujem,ze treba mat zo sebou nieco na zakrytie babatka,ked odchadzate.Tie prechody su chladnejsie.
Inak moj dojem?Bolo super,ale draho.
Nabuduce pojdeme znovu na permon.

Ospravedlnujem sa za mozne nezrovnalosti v cenach...nepamatam si to na 100 percent ☹
Asi zasa pojdeme na Permonm bud.tyzden.Nechatate sa niekto?tento tyzden nemozem.Prisla mi mrcha...

jastericka
autor
20. nov 2008

ahoj Nadi, tak super, že ste sa takto pekne vyčvachtali 🙂 A ten vodný ježko, to čo je? Ako to vyzerá? 😅

lilka: Martinka ide mať na budúci týždeň 7 mesiačkov, myslíš si, že by som ju už aj ja mohla odnaúčať od nočného kojenia? Skúsime to tak, ako ste to vy urobili, že s ňou bude manžel spať sám, tak som zvedavá

juliam: prepáč, že som až teraz zareagovala na Tvoj príspevok. Takže plávanie pre detičky býva v hoteli Jánošík v pondelok a štvrtok. Čas je individuálny, podľa toho na aký kurz Ťa inštruktorka zaradí. My chodíme o 10.15h. V pondelok býva plávanie + vírivky a štvrtok aj + sauna. 🙂

lila794
21. nov 2008

Evi, skuste, nic za to nedas. A mala ti papa aj prikrmy? Lebo Davidko nechce nic, ani len sladky bananik, ani presnidavku, nic! Dr. povedala, ze ked bude vacsi, bude iba na jogurtoch, ze mi bude asi odmietat mlieko, ze deti dlho chovane mliekom ho zvyknu potom odmietat. 😝

Nadi, super, nahovorim muza na buduci tyzden, isla by som! Tiez teraz nemozeme, cestujeme.