Plávanie bábätiek v Liptovskom Mikuláši

jastericka
17. aug 2008

ahojte,

máte, prosím, niekto skúsenosti s plávaním bábätiek v hoteli Jánošík v Liptovskom Mikuláši?
Rada by som tam s dcérkou išla.

putyna
12. sep 2008

no ta vyrivka je super a sauna ma daco vyse 60 stupnov

lenocka80
13. sep 2008

Inak babky nenarusili ste vasemu babu rezim spania kvoli plavaniu? Nam sa teda dost narusil a kym pridem domov a dam ho spat, tak si troska zdriemne v autosedacke a potom sa uz tvari, ze je naspaty ☹ ...potom je nervozny a nie a nie zaspat...Prvy krat mi sice "zazracne" zaspal v postielke na dve a pol hodky, ale ten druhy krat to bola katastrofa.

putyna
13. sep 2008

leni no my zaspavame aj tak ze sa urhkame v kociku takze ja to mam jedno mne pokial ho neuhrkam tak ani spat nechhce

putyna
13. sep 2008

leni marekovi sa paci plavannie na chrbatiku ??moj timko ani pocut hned sa ma chyti

inac vsetko naj k 5 mesiacikom 😀

jastericka
autor
13. sep 2008

presne tohoto sa bojím aj ja, ako budeme spinkať.....moju malú uspím len pri kojení na cicke a v kočíku mi plače....
Keby ten kurz bol o tej deviatej, tak by to bolo super, prišli by sme z kurzu a uložila by som ju spať

lenocka80
14. sep 2008

putyna, Marek je v pohode na chrbatiku, dokonca ani ritku mu netreba pridrzat... len sa akosi nechce polozit na tu vodu, stale ma nozicky skrcene, ale hadam postupne.

Jastericka neboj po plavani ti urcite zaspi ako "bunda" 😀 Mne tiez spi len v kociku, len kym pridem domov autom, tak zaspi v autosedacke a potom sa mu zda, ze uz je naspaty...ale teraz vezmem kocik a po plavani ho hned supnem don a uvidim 😀

dadis
14. sep 2008

Ja som tiez zo zaciatku nebola nadsena, pretoze to plavanie nam zacinalo presne v case, kedy som ho davala doobeda spinkat - o 10tej - ale nejako sa to vzdy utriaslo - niekedy pospinkal 20 minut v aute tam a poobede si schrupol dlhsie. Na ceste naspat som sa napjprv snazila, aby nezaspal, ale potom som zistila, ze ked sme prisli domov a prelozila zo sedacky do kociarika, tak v pohode pokracoval v spanku. Neskor som ho aj prekladala do postielky a tiez v pohode pokracoval v spanku - to je asi jediny pripad, po plavani, kedy sa mu chcelo v tom spanku pokracovat 🙂 Inak nikdy mi nespal dlhsie po plavani nez inokedy, ani po prvej hodine 😠 ...ale zase nemozem sa stazovat, som celkom spokojna kolko spaval a kolko aj teraz spinka cez den...

putyna
14. sep 2008

no my sme sa preorienovali teda radsej na 12 hodinnu po prvom kupani takze teraz chodime az o 12spinkat

leni ty to mas v poho tvoj marek este nevnima tolko kolko moj timi a ked uz bude aj marek mat 1 r tak uz mu to vadit nebude lebo uz bude zvyknuty heh

putyna
14. sep 2008

dadis setko najlepsie k narodeninam martinkovi mi budeme oslavovat az v piatok. co martinko dostal na narodky???

lubina
14. sep 2008

SUper tema, ale viete niektora do akeho veku tam mozu deticky chodit, ci len tie malinke aleboaj take starsie.Mam trojrocnu dcerku a tiez by som to skusila,ked bola mala,tak som nechcela,mala zapal stredneho uska,tak som nechcela riskovat dalsie choroby....

jastericka
autor
14. sep 2008

dadis: aj ja sa pripájam ku gratulácii. Ty máš Martinka a my Martinku
🙂

Včera sme boli na zápise a akurát nás zavolali na takú hodinu, čo malá chodí spinkať. Som vedela, že to bude horor, tak tam plakala, tak ju tá pani nosila na rukách. Na chvíľočku bola dobrá, čo sme pofotili.

lenocka: keď mne práve malá v kočíku byť nechce a už vôbec tam nezaspí. Už som dala aj inzerát, že kočík predám, lebo mi je zbytočný, budem ju vláčiť v Manduce, tam je aspoň ticho. Tiež riešim tento problém, ako budem chodiť na to plávanie, čo autobusom, lenže potom po kúpaní, predsa už je zima..... ☹ poraďte..... 😔

lenocka80
15. sep 2008

Jastericka tak asi len ta Manduca aj po plavani. Ak ti tam zaspi, tak to bude asi najlepsie. Nebude jej zima, lebo sa zohreje od teba a ked sa este nejakou bundou prekryjete, tak by to mohlo byt ok, nie?
Ozi jastericka ja troska mimo temy. Stale sa ti mala budi v noci vela krat? Napis mi, mame rovnaky problem, trosku sa polutujeme 😀

putyna
15. sep 2008

lubina este aj trojroce deti tam mozu ist je to do tych 3

jastericka no ved prave my chodime autom nastastie tak uz chodite na plavvanie:???

jastericka
autor
15. sep 2008

put, nie, ešte neplávame, až od októbra, až keď skončí tento prvý kurz. Ale už teraz si nad tým hlavu lámem, ako sa tam budeme prepravovať.

Leni, máš pravdu, jedine v Manduce.... idem Ti písať IP 😉

Žienky, napíšte niečo viac, prosím, o tom plávaní, ako to vlastne prebieha? ďakujem

pekný večer 🙂

lila794
15. sep 2008

Ja tak odveci - Evi, prepana jana, nepredavaj kocar!!!!! Aspon nie sportak, Martinka je este mala. Ked bude sediet, tak ona si v nom zvykne. Bude kukat svet a bude v pohode, uvidis!!!!! A ked bude mat tak napr. 16 mesiacov, stale ju budes v Manduce nosit? Ja ti len chcem dobre 😉

jastericka
autor
15. sep 2008

lila: ja viem, máš v podstate pravdu....tento kočík, čo máme je dobrý a pekný, páči sa mi zo všetkých kočíkov najviac. Rozmýšľam takto: Teraz ho predám ešte za dobrú cenu, čo za rok už moc nie......možno by si malá zvykla v šporťáku, ešte je maličká, veď ja kúpim kočík, ale dáky lacnejší, taký, kde sa dá rúčka preklápať, aby na mňa videla, keď sa bude voziť aj v športáku.

Vieš, lila, pre mňa je to utrpenie, keď idem s Martinkou von a ona tak strašne plače, keď je v kočíku. Vždy je mi do revu, neviem, prečo tak plače, keď by jej nemalo nič chýbať ☹ , všetci ľudia po Tebe pozerajú, že si neschopná mama, alebo niektorí aj zo súcitu, tí, čo majú deti....už som skúsila všetko. Aby tam mala mäkučko, hračky, vankúšik, no stále to skončí plačom. A ja by som tak rada bola s ňou von ☹ .
Tak v kútiku duše verím, že sa jej iný kočík zapáči viac i keď asi tuším, že to kočíkom nebude....ale aspoň mi nebude ľúto, že taký kočík drahý mi stojí v pivnici 😔

putyna
16. sep 2008

jastericka s tym kocikom mas pravdu potom by ti fakt bolo luto ze ti tam stoji ja som si kupila normalny sportiak za 8 tisic a potom som si kupila golfac a je mi luto toho 2 tak som povedala ze na zimu vytahujem s5 ten 1

inac niesi jeedina komu deti ziapu v kociku heh moj timi tak reve ze kazdy namna pozera a ja iba s usmevom ze no co narobim.heh martinka ta mooooooooooooooc lubinka ze ??

lenocka80
16. sep 2008

No Jastericka prebieha to asi takto: Rano prideme do satne a ja sa rychlo prezleciem do plavok, kym maly este v autosedacke cuska a kuka na mna 😀 Potom prejdeme ku bazenu, tam su take prebalovacie podlozky na zemi, polozim maleho a povyzliekam ho do plienky. Ked ideme uz do bazena, tak ho vyzleciem celkom a ideme do sprchy, potom natiahneme plavaciu plienocku a sup do bazenika. No a tak recitujeme a spievame babatkam a popritom robime s nimi cviky. Toto trva pol hodinku a potom ideme do vyrivky, kde sa babatka trosku zohreju a potom prezliekaci kolotoc a sup domov. Vo stvrtok je to este aj sauna. 😀

jastericka
autor
16. sep 2008

put: veď ja viem, že aj iné deti plačkajú, ale aspoň tak dokážu spinkať, ale moja Maťa nie....Tak aj Tvoj Timi plačká...nooo, správne si to vystihla, že Maťka ma ľubinká 😀 , chce sa nosiť len beťárik malý 😉

Leni: ďakujem za opísanie kurzu, plienočku na plávanie dávaš ešte aj na normálnu plienočku, alebo rovno na holo 😅

adryana
16. sep 2008

😖 nevojdem sa do plaviek ........ 😀 , Zdravim Evicku a malu Martinku ....

lenocka80
16. sep 2008

jastericka rovno na holo. Najprv ho osprchujem, umyjem ritku a sup do plienocky, aj ked sa to tazsie navlieka,ked je mokry, ale je to povinnost najskor babatko umyt a potom do plienocky 😉

lubina
16. sep 2008

putyna dik, mozno to aj skusim,ale este neviem som totiz tehotna.Malej by sa to pacilo,zboznuje vodu,ale neviem ci sa ja este na to budem citit lebo som v 27 tt.A kym by som ju prihlasila a zobrali nas,tak je to zasa daky tyzden a to uz by som asi potom nezvladala.Takze asi az s tym druhym...ale aj tak je dobre vediet,ze take cosi v LM je....v kazdom pripade dik...

jastericka
autor
16. sep 2008

Ďakujem Leni....hej, veď som čítala v tých pokynoch, čo všetko tam treba pred vstupom do bazéna.

adryana: ahoj Adi, jéééj, tak aj Ty si už na MK, to je super. Už si si bola po prihlášku na to plávanie? Ako sa má Alžbetka... A si mi pripomenula, aby som si plávky vyskúšala, však ja tiež neviem či sa do nich oblečiem. Bola by sranda, keby som si ich zobrala len tak a tam na mieste zistím, že mi z nich cici vytŕčajú 😀 😀

putyna
17. sep 2008

heheh baby ste dobre s tymi plavkami heh
lenocka no vy mate s tymi malimi lehsie nez ja lebo moj timi beha po celej chodbe a satni tak ho musim nahanat heh cmuk

lenocka80
17. sep 2008

noo to asi hej, len zasa ked nas male stratia z dohladu, tak je rev... 🙂 Asi stale je nieco 😀

No babky a s tymi plavkami...Ja som zo svojej velkosti 38 presla na 44 😝 😝 😝 Katastrofa...ovsem len co sa tyka vrchneho dielu plaviek...a spodny si musim ohynat, aby som nevyzerala ako krava... 😀 Nechapem preco nieje mozne kupit rozdielne velkosti dvojdielnych plaviek...

jastericka
autor
17. sep 2008

aj ja hovorím....mohli by sa predávať zvlášť vrch aj spodok

No ja som zistila, že sa tiež nezmestím do plávok, takže musím nabehnúť do obchodu a niečo si kúpiť.

Leni, aj Martinka je taká, že keď ma nevidí, tak plače, booože, aj keď idem na záchod, tak jej odtiaľ kričím ako sprostá: " Maťka, tu je mama, neplačkaj, Maťkaaaaaa"
a Maťka len: "beeeeeeeeeeeeeeeee, mamaaaaaaaaaaaaaaaaa"

A keď sa objavím tak úsmev od ucha k uchu 😀 , ale je to zlatučké 😝

baby, to je kosa vonku, že? fuj

janama001
17. sep 2008

ahoj leni kukala som foto vidim ze marekovi sa vo vode paci inac vyzera to ze tam chodi dost mamiciek s babatkami. dnes som bola po fotky deturence s ocinkami su na nich fakt dobri. dakedy skusim zoskenovat a poslat ti.
a s tymi plavkami a celkovo oblecenim mi hovor to je moj celozivotny problem spodok 38 vrch 42 no a potom kup daco na seba.

lenocka80
18. sep 2008

Jooj babky, dneska znova Marek ku koncu uz plany 😝 ...Potom len rychlo z bazena von, rychlo ho osprchovat, obliect, potom samozrejme seba, rychlo cicku a spat... 😝 Ani vyrivku som si nedopriala...ani saunu.... ☹ Joooj musim ho "donutit" rano dlhsie pospat...len ako...???

Jani to bude super, ked zoskenujes tie fotky, som zvedava, aj Andrej sa na ne tesi 😀
A tie plavky: ja dufam,ze coskoro sa to bude tak predavat, lebo v Uk sa to predava oddelene...no a ja cela stastna, ked som tam bola som si kupila konecne plavky na seba, co mi sedeli ako "rit na serbel" a.......potom som otehotnela a plavky dovidenia.... 😀

putyna
18. sep 2008

jastericka no to poznam aj my sme take daco zazivali a teraz to je uz iba horsie idem na velku a moj tymi musi ist somnou ja ked sa idem pohnut z izby tak musim nanho ako na psa ze timi aby videl ze odchadzam a on uz leti zamnou bezomna v izbe ani zanic

putyna
18. sep 2008

lubina si predstav ze aj jedna mamina ktora je tehotna tak tam chodi so svojim 2 babom plavat a uz ma dost velike brusko