Plávanie bábetiek. Ako by to malo vyzerať?

elise
9. mar 2008

ahojte, chcela by som sa spýtať na váš názor, ako by malo prebiehať plávanie bábatiek, čo po plávaní, ako dlho by malo plávanie trvať akú by mal mať lektor kvalifikáciu jeho osobnostné znalosti, napr prístup k detom, či by mal mať záchranársky kurz .......aké by mali mať certifikáty lektori a zariadenie čo by malo podľa vás aby nič nechýbalo a aká cena by sa za to mala platiť, ako by malo vyzerat podľa vás plávanie od začiatku ako sa dá bábo do plinok na plávanie až po odchod domou.......zaujímajú ma všetky názory-vďaka 😉

januliak
9. mar 2008

Elise ja zatial mam len jeden nazor, kedze prva hodina(teda 45 minutovka) nas caka teraz v utorok 😉
Tu v BA je to podla mna nehorazne drahe oproti ostatnym mestam. Kedze sme si ohladom tohto pisali u nas v teme, tak viem dake ceny. BA prvy kurz 4400! Preco v TT, co neni az tak daleko to stoji skoro o polovicu menej, ked sa tam robi to iste, elektrina tiez stoji rovnako, voda taktiez, (ohladom zamestnania nepisem, kedze viem, ze v BA su vyssie platy)?(stoji to 2500) a v okrese Zlate Moravce(mozno priamo tam) to stoji jedna hod. 270Sk, takze je to este menej...
Pripadne viac napisem po utorku 😉

elise
autor
9. mar 2008

januliak Dakujem 😉

lyly
9. mar 2008

ahojte,
my chodime do TT, boli sme tam minuly utorok prvyx a bolo to uzasne. mily a profesionalny pristup instruktoriek. cena je 2500, voda cista. babatkam sa venuju, recituju basnicky, spievaju, podavaju im hracky, vymasirovali kazde osobitne. bola som nadsena.

charlinka
9. mar 2008

Ahoj, my jsme chodili od pul roku na dva celé kurzy do Patiniec, do wellnes centra, a byla jsem velmi spokojená. 'učitel' byl kvalifikovaný, měl velké zkušenosti, s děckami to uměl, uměl poradit ve všem, byl velmi oblíbený. Kurz stál 2900 sk plus 400 sk za cd s fotkami pod vodou a pod. Prostředí je perfektní, je tam odpočívárna, kde jsou přebalovací pultíky, možnost nakrmení, čistota, malý sedací bazen s teplou vodou přizpusobenou dětičkám, a hlavně byl pouze pro nás v době kurzu. Kurz se skládal z 'plavání', návštěvy sauny která měla 50 stupnu, děti to milovali a dětské masáže. Od té doby se malá nebojí vodičky, nechá se polejt vodou a chodíme s ní často plavat ale už sami. A samozřejmě jenom tam, protože se bojím jít do naše novozámeckého turbochlorovaného bazénu s ní.

danu
9. mar 2008

Januliak len ceny prenajmov su rozdielne v TT a v BA tak preto ceny raz take vacsie 😉

bubba
9. mar 2008

my sme vyskusali 2 spolocnosti.babylook a kacatko.zasadny rozdiel co sa tyka instruktoriek je v tom,ze babylook sa zameriaval privela na potapainie,pracu,drinu ...kacatko sa viacej venuje tej hravej forme,cvicime nozicky,potapanie vobec,prsiarske rucicky co v looku chybalo.do looko sme chodili 4 kurzy a v kacatku zaciname teraz3 kurz.pristup lektoriek sa neda porovnat.v prvom pripade zvykli deti vela plakat kym si zvykli,ze co sa vlastne deje v bazene.v druhom,ked poviem malej ze ideme plavat,tak celu cestu tam s nadsenim vykrikuje..plavat,plavat....a ked vstupujeme do vody mam problem ju udrzat.pritom ta hrava forma ju naucila viac,zachvilu budeme plavat bez pasika(davam tomu tak mesiac)a plava nie na psicka,ale prsiarske prsia a kraulove nozicky a to ma len 19mesiacov 😀 takze netreba sa bat zmenit a vyskusat aj nove podmienky a potom si vybrat tam,kde sa vasmu dietatku najviac paci.

elise
autor
10. mar 2008

ako prebieha taká hodina plávania kde chodíte plávať s bábetkami?

audreyd
11. mar 2008

elise, všetky odpovede na tvoje otázky nájdeš na www.hups.sk 😀

adetka
11. mar 2008

ahoj elise... ja chodim s Mimi od jej troch mesiacov do ABC Plavka v Zlatych Moravciach...

je to v pristavbe rodinneho domu... bazenik urceny len a len na plavanie babatiek s mamickami... to je jedna z veci, ktore su pre mna velmi dolezite... najma u tych najmensich detickach (napriklad v Nitre to robia v bazeniku, ktory je popoludni verejne pristupny)...

lektorky su skolene (neustale si doplnaju vzdelanie kurzami)... mile... nenutia deticky do nicoho, co nechcu... usmievaju sa na ne, oslovuju ich... tesia sa s nimi, ked sa im nieco podari (tiez vsetko velmi dolezite)..

co sa mi na ZM este paci... je skutocnost, ze na plavania mozes chodit tak casto ako chces... vtedy kedy chces... nie su tu totiz organizovane kurzy... a tak sa mi nemoze stat, ze ak zo zdravotnych dovodov vynecham par hodin (aj dva, tri tyzdne)... neprepadnu mi ziadne hodiny (v Nitre ti nahradia maximalne dve hodiny)...
takze, nakolko mi chodime iba raz do tyzdna... pernamentka za 2.250 korun na 9 plavani mi vydrzi vyse dvoch mesiacov (v Nitre by som za 4-tyzdnovy kurz zaplatila 2.400 za mesiac)

a plavanie prebieha asi nasledovne: najprv sa par minutiek rozkukavame, a rozplavame... potom nasleduje pve potapanie (podla stupna pokrocilosti)... a nasleduju rozne hry sprevadzane riekankami...

aponchie
11. mar 2008

ja sem chodila od 6mesicu Bbaby Klub Kacka v Opave..bylo to v pohode ,mala byla nadsena je to ryba 😀

januliak
11. mar 2008

Takze uz mame po prvom plavani 😵 Bolo super, pristup personalu bol super, mili, ochotni, vysvetlili a aj pomahali, ked bolo treba. Len skoda, ze su tam take male priestory, bo nas kurz este neskoncil a uz sa tam pripravoval dalsi, takze ti, co prisli po nas nemali kam dat babatka, kedze bolo tam sedem lehatok a z toho na kurze je pat babatiek. A sauna bola tiez mensia, ale stacila 😉 Boli sme v Alve.
A priebeh bol taky, ze nam najprv vysvetlili zaciatok(co sa tyka prezlecenia a vyzlecenia dietatka). Potom, ked uz sme sa prezliekli dalsia instruktorka nam vysvetlila, co a preco sa ma robit, potom nam rozdala basnicky, ktore budeme sa "musiet" naucit, vysvetlila ako budeme drzat dietatko(ukazala to priamo na babike), potom sme sa osprchovali, deticky sme osprchovali(tie, co sa bali sprchy, tak pozicali vanicku) a potom sme deticky obliekli do plaviek a sli do vody. Vsetko sme robili spolocne a potom nam davala aj volnost, ze mozeme si "pobehat" v bazeniku s detickami same. A ked ukazovala nejaky cvik tak ukazovala ho priamo na dietatku(vzdy si vybrala ine) a potom sme sli do sauny.
Ja by som sa ale predsa opytala, ci ma niekto skusenost s takymto kurzom u Rolanda v DNV?

elise
autor
11. mar 2008

ďakujem vám za postrehy a informácie ste všetky milé ešte raz vďaka 😉 😉 😵 😵

sonyay
12. mar 2008

Ahojky,
My sme chodili do alvy v septembri a potom sme prestali. Začali sme znova teraz na jar, ale chodíme do Rolanda a keď to mám porovnať v Rolande sa mi páči viac. R ozhodne je tam viac miesta, veľká šatňa kde sa mamičky prezlečú do plaviek, ja dcérku zoblečiem z bundy a zo svetra. Sú tam ohrádky kde môže dieťatko položiť ak je väčšie, pri menších majú mamičky buď hlboké korbičky z kočíkov alebo autosedačky. Ďalej je tam miestnosť kde sa prezliekajú deti, sú tam také " lehátka" ako u lekára. Na jednu sa zmestia aj dve a je ich tam minimálne päť, určite viac nepämatám si presne. Sauna je oproti Alve obrovská. Ďalej je tam bar a pri ňom stoličky a stoly, ( mamičky vužívajú aj to ) Pri sprchách je ohrádka takže ak sa idem osprchovať mám malú pri sebe, s týmto sme mali v alve problém lebo mi plakala keď ma nevidela. Prístup je perfekný, inštruktorka strašne milá a hodina trvá naozaj tých 45minút ako je písané, v Alve sme boli vo vode tak pol hodiny. No a hlavne ďalší kurz nasleduje tak že mám čas dcérku nakŕmiť mliekom a v šantni jej väčšinou ešte dávam ovocie, doobliekam ju tam a vysuším jej hlavičku pretože máme veľa vláskov, majú tam zabudované fény čo je fajn v Alve toto nie je a s mokrou hlavou by som s ňou domov nešla a potom prichádzajú mamičky na ďalší kurz. Okrem toho Rolando je lacnejšie len je ďalej. Nám to nevadí, chodievam autom a či idem 10minút alebo 20 po dialnici jedným alebo druhým smerom mi je naozaj jedno. Ja som veľmi spokojná. Keď sme chodili do Alvy tak som bola viac v strese aj malá sa nevedela uvoľniť, možno aj preto že bola malá ( mala menej ako štyri mesiace) ale hlavne po odplávaní sme potrebovali hneď kŕmiť a trošku pokoj a keďže tam bol ďalší kurz tak to nešlo a hlavne som mala problém s tým že keď som sa šla obliecť ostávala sama a keď som najprv obliekla ju tak sa príšerne spotila. Inak alva nie je zlá len nám niektoré veci nevyhovovali.

aponchie
12. mar 2008

me to ale nebavilo pac jsem si s ni nemohla zaplavat 😝 jen ji drzet malej prostor,ale uz plaveme porad a vsude milujeme vodu obed 😵

emmka333
12. mar 2008

Dokelu napisala som prispevok a vymazalo sa mi to ☹ 😖 😲 😢
Takze odznova: Chodime plavat do Zl.Moraviec do ABC,sme sice od NR a tam nam to je blizsie,ale ako spominala Adetka,kvoli tej hygiene tam urcite nebudeme chodit.Nechapem,ako tam rodicia mozu dat svoje male babatka,ked vedia,ze po nich sa tam kupu dospelaci,ktori urcite nedorzuju hygienu pred tym ako si skocia do vody.Fuj.Vsak na plavani v zl. moravciach je taka prisna hygiena,ze az.A tak to ma byt.Rodicia sa maju pred plavanim poriadne osprchovat bez plaviek,deticky tiez.A to bez rozdielu,ci su to tie najmensie... Potom sa nohy namocia do lavoru s dezinfekciou a ide sa rovno do bazena.Voda sa nemeni kazdy den,ale urcite maju dobru filtraciu a pouzivaju aj morsku sol.Takze voda je slana ako more.Moja mamina bola volakedy instruktorka kojenec.plavania v NR.Bol to maly bazenik,ktory sa pouzival na 2 ucely.Od rana asi do 14h plavali babatka a potom dospelaci po saunovani.Lenze riesili to takto: rano o 6h prisla instruktorka a napustila bazen s teplou vodou,od rana chodili plavat najmensie babatka a neskor tie vacsie,aby to bolo este hygienickejsie.Po plavani sa voda vypustila,vycistil sa bazen a dezinfikovali hracky.Potom sa napustil pre dospelakov.Vecer znovu vodu vypustili,vycistili bazen a takto sa to opakovalo kazdy den v tyzdni.No a nech mi nikto nehovori,ze na tom plavani,co je teraz v NR na Chrenovej,sa voda vycisti za noc po dospelakoch a vacsich detoch,ktori sa tam urcite aj vycikaju vychrachaju (nehovorim ze vsetci) a rano je voda pripravena pre 3mesacne babatka.Chloru tam capu jak o zivot.Jedna pani co tam robila na recepcii vravela,ze ju tak stipali oci od chloru a to nebola priamo pri bazene.Aj zdravie sa jej zhorsilo.
Len jedna vec sa mi nepaci aj v Moravciach.Ze sa pouzivaju do vody hracky,ktore maju dierky a natecie do nich ta voda a tam sa siria bakterie a plesne a potom sa to hodi na druhy den zas do vody.To sa nema.Hracky s dierkami sa do vody nemaju davat.To by ste po kazdom kupani (aj doma vo vani) museli vydezinfikovat a uplne vysusit aj z vnutra.A kto to bude robit,nie?Takze do vody len nediekove hracky alebo tie dierky zapchat,napr.so silikonom.
Vratim sa k Zl. Moravciam.Vstup samotny je asi 270,- ale ked si kupite permanentku,tak vyjde okolo 230,- sa mi zda.Hodina trva 40min.,ale niekedy nas necha aj dlhsie,ked je na to prilezitost.Napr.ked je posledna hodina a treba upratat.Potom sa znova ide do sprchy a do miestnosti kde je pekne teplucko.Tam si oblecieme deticky a potom sa ide do aklimatizacnej miestnosti,kde je vlastne normalna izbova teplota.Tam sa deti napapaju,vyhraju.Treba tam byt min. 15min.A potom sa ide domov.Je tam aj mala infra sauna,tu si treba zaplatit zvlast.Asi 50,- Zmestia sa tam 2 dospelaci a 2deti.Uz ma nic nenapada,co by som napisala 😀

bramburka
13. mar 2008

je to super, chodime od 3 mesicu, vyborný pro rozvoj pohybu!!!!

kosto2
14. mar 2008

ahojte, som uplne nova, tak mi prepacte ak nieco pokaslem
mám 9 mesacnu dcerku a prave sa rozhodujem ist s nou na plavanie. Nakolko byvam v Brastislave, tak som si nasla na nete 3 centra, kt. robia kurzy plavania - alva, hups baby club a rolando. Chcela by som vas poprosit keby ste mi mohli napisat nejake referencie, ktora ste kde ako bola spokojna. Vopred vam vsetkym velmi pekne dakujem

kosto2
14. mar 2008

no tak vidite, uz som to zmrvila 🙂
teraz som našla ze ten hups baby club je v Trencine, tak to tam asi z Bratislavy cestovat nebudeme 😀

cicushka
14. mar 2008

Ja chodim do ALvy uz druhy kurz a zatial vsetko na 1, uplna parada, bez problemov.

erzinka
15. mar 2008

ahojte,
my plávame v Trenčíne v hups baby klube a je to úplne super. cena je výborná oproti tomu čo píšete 2200 na dva mesiace - týždenne jedna hodina. bazén je len pre plávanie s detmi. chodíme od šiesteho mesiaca a pokračovať môžme až do 2,5 roka. malá je vo vode spokojná hrozne nás to baví a odporúčam každému.

andy75
16. mar 2008

Ahojte,my chodime plavat do aquaparku v Senci. Cely kurz stoji 3000sk/10 hodin, 2x do tyzdna. Hodinu "plavame" /basnicky, ponaranie, rozne cviky/, potom ideme na na chvilku do sauny a potom do druheho teplejsieho bazena.

andy75
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elise
autor
16. mar 2008

dakujem vám za príspevky, ale chcem ešte nechať tuto tému otvorenú lebo stále mávajú maminky skúsenosti s plávaním svojich pokladíkov a pomôže mi to ankedtu spracovať. všetky ste zlaté a ďakujem 😉 😉 😉 😉

kika25
27. jún 2008

Ahojte,
planovala som ze by som zacala s malou chodit na plavanie s detmi,ale v alve zacinaju az od septembra...nepoznate nahodou este nejake miesto v BA, kde by sa dalo chodit? Lenka miluje vodu a pre mna by to bola zmena. 😎

martina.d.
27. jún 2008

Ahojte, ja som chodila s dcérkou plávať do Delfínika na Sliač - do kúpeľov k Janke Bejticovej. Bolo super. Chodili sme tam 8 mesiacov. Dcérke sa to veľmi páčilo a mne tiež. Začali sme chodiť v zimnom období a skončili sme tiež tak. Imunitu mala 100%, čo sa tohto týka môžem len vrelo odporúčať. Keby som teraz mala čas a peniaze na plávanie, chodila by som s oboma deťmi.
Takže, ja len potvrdzujem, že je to super. 😀 😀 😀

sirinka
28. jún 2008

ja som chodila do alvy a nic moc...na poslednom kurze sa nam na 8 hodinach vymenilo 6 instruktorov a to je moc silna kava aj na mna...takze tam koncime...ale je tam instruktor ktory je svetovy... 😵 roman a ten ma taky pristup k detom ako maloktora zena a presne vie vycitit co ktore dietatko zvladne a myslim si, ze to by mal mat kazdy instruktor...

katy1979
28. jún 2008

každý má svoj názor. my chodíme do alvy už sedem mesiacov. Ale to že sa nám za jeden kurz vystrieda 6 inštruktorov sa nám nestalo. Jasné stalo sa že nejaký inštruktor ochorel alebo nebol v robote tak ho zastupil niekto iný. Ale vždy sme mali na zastupovaní v jednom kurze tu istu osobu.
Roman no je fajn ale môjmu synovi napr. nevyhovoval. Mne síce ano ale dieta je tu šéf a nie ja.
každý inštruktor je iný to je pravda má iný prístup a iné vedenie hodiny.
mne sa páčila aj boba a majka.
jediné čo ma stále odrádza je tá cena. je to aj vidieť že do alvy chodí vela rodičov na ktorých je vidieť že na to majú. Ale je nás tam zopár aj takých čo si radšej odtrhnú od úst len aby urobili niečo pre svoje deti.
Ale je to dosť 4000,- Sk za mesiac

greta24
4. júl 2008

My sme chodili plavat do Pezinka - MOKO a bolo to super, kurz stoji 3300 sk 😵

kisska
4. júl 2008

Ahojte, mate niekto kontakt na to plavanie v TT? Drahy tam pracuje a takmer nas nechce pustit samych 😀 , aj on chce chodit s namiiiiiiii 😀 . Dakujem

trixi
5. júl 2008

ahoj kisska, my chodime do klubu Kvapka:

Teraz v juli su iba udrzovacie kurzy, pre babatka aby cez prazdniny vsetko nezabudli, v auguste sa neplava, zacinaju v septembri. Ale radsej si zavolaj.
My tam chodime od 4 mesiacov, a sme spokojni. Na zaciatku chodil s nami aj tatino, aby filmoval a fotil nasho drobca, teraz zajde obcas, ak mu to casovo vyjde.