Plávanie bábetiek. Ako by to malo vyzerať?

elise
9. mar 2008

ahojte, chcela by som sa spýtať na váš názor, ako by malo prebiehať plávanie bábatiek, čo po plávaní, ako dlho by malo plávanie trvať akú by mal mať lektor kvalifikáciu jeho osobnostné znalosti, napr prístup k detom, či by mal mať záchranársky kurz .......aké by mali mať certifikáty lektori a zariadenie čo by malo podľa vás aby nič nechýbalo a aká cena by sa za to mala platiť, ako by malo vyzerat podľa vás plávanie od začiatku ako sa dá bábo do plinok na plávanie až po odchod domou.......zaujímajú ma všetky názory-vďaka 😉

dadus
5. júl 2008

ahojte my chodime tiez do MOka v Martine a je to super,ja som spokojna a mala to zboznuje...kurz stoji 2500
Sk a je to 8 vstupov 😉

kisska
5. júl 2008

trixi dakujem, urcite im zavolam v pondelok. Da sa tam plavat aj tak nejak po pol piatej poobede? Stranku maju krasnu, tak sa uz neviem dockat 😉

Ozaj mali ste niekto odvahu a mate odskusane nejake kupaliska, plavarne a ine vodne plochy, mimo specialnych, a okupali ste deticky (tak cca do roka)?

danuska123
29. júl 2008

Ahojte planujeme zacat chodit do TT kvapky neviete ci je potrebne aby baby malo na sebe plavky alebo staci nepremokava plienka 😉

trixi
29. júl 2008

ahoj danuska, na prvej hodine v TT v Kvapke daju plavaciu plienku zadarmo (su z DM Baby love) a mozes si tam kupit plavocky, myslim 120,- Sk. Vyzaduju na plavaciu plienku plavky, pretoze obcas sa im stalo, ze z plienocky vyplavalo hovienko a museli vypustit vodu z bazena. Na prvej hodine instruktorka vsetko v klude vysvetli co a ako, pomahaju obliekat babatka do plavacich plienociek a plaviek. Je tam pohoda. Tento piatok mame poslednu hodinu 😢 . Potom zaciname az v septembri stvrty kurz.

kisska, my chodime s malym na kupalisko do Galandie v Galante (zacali sme chodit ked mal maly 6 mesiacov), boli sme na kupaliskach v Alpach. Malemu sa velmi pacilo. V Galandii s tatinom jazdia uz aj na toboganoch. Nemusis sa bat. Na jazera vo volnej prirode nechodime, ja mam silnu alergiu z prirodnej riecnej vody a trosku sa obavam sinic. Kupaliska su pre nas OK. A to uz mame za sebou aj dovolenku pri mori.

jancia
4. nov 2008

Ahojte ma niekto skusenosti s Hrosikom v hoteli West v Bratislave? Dakujem 😉

nobody
4. nov 2008

k té kvalifikaci - podle mě stačí nějaký základ (něco jako plavčík a záchrana)
spíš pokud dodržují hygienu a všechn náležitosti podle 131/2004 Sb
http://www.khszlin.cz/doc/135-2004.pdf přibližně 20.strana v pdf ... zajímavý čtení

jannuulik
13. feb 2009

Ahojte, neviete mi poradiť, aká by mala byť ideálna teplota vody pre babetka?? Totiž máme doma výrivku, ktorú skoro nikto nevyužíva a stále je v pohotovostnom režime a až teraz ma napadlo, že by som tam mohla s malým skočiť 😅 Výrivka je nastavená na 38 stupňov, ale to je pre drobca priveľa....neviete ako to je???

greta24
13. feb 2009

my sme chodili na plavanie babatiek a bola tam teplota 27 stupnov

trixi
13. feb 2009

janulik, na plavani v TT, nam instruktorka hovorila, ze od aprila minuleho roku je nejaky novy predpis,ktory hovori aka ma byt teplota vody pre miminka. Vraj do 6 mesiacov nesmie byt voda teplejsia ako 32 st. Ale to je predpis pre bazeny na plavanie miminiek.
V nejakej mudrej literature som citala, ze idealna teplota pre kupanie vo vani je okolo 36 st. My mame tiez doma vyrivku a mame v nej nastavenych 36 st., co je dost aj pre mna, ked som tam jeden cely masazny cyklus. Neviem, ci by som vydrzala byt v 38 st. vode. Nasemu malemu vyhovuje tych 36 st. hoci obcas mam pocit, ze mu je tepla. Hlavne na zaciatku.

tina_
13. feb 2009

ahojte, ma niekto skusenosti s centrom KIDFIT v Prešove? Konkretne ma zaujima plavanie babatiek vo vani?

dominka11
7. sep 2009

baby, neviete či ešte funguje plávanie v ZM?

kristinka.s
5. okt 2009

ahojte maminky, my chodime plavat v ba do snopu - vsetko by bolo ok, len je tam dost hlboka voda - tak 145 cm, co je pre niektore mamicky dost - teda do vody musia chodit oteckovia. slubovali vraj zvysit dno ale zatial sa nic nekona. kamaratka im pisala (tiez si nevie s drobcom zaplavat) a odporucili jej plavacie koleso pre maminku 😀 - dobra blbost, ze?
mate s tym niektora tiez skusenosti v snope?

wild.horses
5. okt 2009

chodiavame do detskeho bazena, ziadne specialne baby kurzy. Dozera na nas plabcik. Vo vode sme ako dlho nas to bavi, max. 45-50 minut.

8katarina5
9. feb 2011

ahojte, mám štvormesačnú dcérku a chcela by som sa spýtať, či niektorá z vás má nejaké skúsenosti s MOko v Martine......to jediné som našla na nete najbližšie, keďže som z Rk a chcela by som s ňou začať chodiť plávať, len potrebujem nejaké odporúčanie. Ďakujem 🙂

sisamato
10. apr 2013

Ahojte,
ja by som sa s vami chcela podelit o moj dnesny postreh. Neviem ci to podla niektorych uz prehanam, ale nejako takto to ja citim...Teda, my sme chodili s detmi plavat ked mali cca pol roka...dcera a syn prevavali polku kurzu. Dnes ma manzel znova nahovoril ze podme skusit ukazkovu hodinu, maju teraz 3 a 2 roky. Bol s nami 5 rocny chlapec, ten chodi plavat uz dlhsie co bolo aj vidiet. Nase deti nezvladali udrzat celu hodinu pozornost instruktorky ani vsetky cviky sa s nimi nedali, proste aj je to nove, ale dost vela cvikov...v aute som vsetko vylozila manzelovi- tak male deti sa predsa nedokazu sustredit na vsetky povely co im instruktorka povie...proste je to ich veku nemozne...pripadali mi ako opice, ktore maju robit povely podla zelania, lebo sa ucia plavat...najlepsie na tom bolo ze ked skoncil kurz a detom sa nevenovalo tak sa krasne sami hrali s nadobkami a mini bazenikom vedla velkeho bazenu....vysolila som kopec prachov, som zbita jak pes ze ich musim drzat vo vode na rukach, a este sa s muzom aj pohadam...no treba to? ked chodime plavta sami do nedaleho wellnes bazena, deti sa sami hraju v detskom bazeniku, ja si kludne vylihujem vo vode mam pokoj...to sa neda opisat...nikomu to neberiem, ale myslim si ze takyto typ ucenia plavania je pre take male deti este velmi skoro...

denisafono
10. apr 2013

ahojte, my chodime do Ruzinovskej polikliniky BA (vola sa to na M....) a sme uplne spokojne, uplne so vsetkym. Velmi mily kolektiv. Je tam vsetko co potrebujem, dokonca aj plienko-plavky, utierky, vata.............. ak nahodou nemame zo sebou. Fotky co maju na stranke su fakt realne. je tam aj sauna a virivka. Voda v bazene je asi 120cm. Kurz som kupila cez zlavu dna. A este sa mi tam paci to ze si vieme nahradit kazdu vynechanu hodinu, ak sa odhlasime do 18h predosli den. na stranke maju online registraciu takze vsetko robim cez net.

rodinnevikendy2
11. apr 2013

Srdecne vas pozyvame na ROZPRAVKOVO - vesely rodinny vikend s BABYPLAVANIM a plno rozpravkovych bytosti 🙂
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/rodinne...

monami
24. sep 2015

Dobry den mamičky, čo tak skúsiť povolanie inštruktorky "plávania" babatiek?
Na jesen opat organizujeme akreditovane skolenie Instruktor plavania novorodencov a deti do troch rokov 1. kvalifikacneho. Mate poslednu moznost prihlasit sa este v tomto roku. V pripade zaujmu, zaregistrujte sa prosim najneskor do nedele 27.9.2015:

http://vodnedeti.sk/akreditovanie-skolenie-okto...

adaadela
28. jan 2017

@emmka333 ja sa tiez chystam s malou plavat do plavka