Ako prebieha plávanie s bábätkami?

krajinnaekologicka
21. jan 2013

Ahoj mamičky! Mám trojmesačného synčeka a chcela by som s ním začať chodiť plávať na plaváreň od pol rôčika. Aké mate s tým skúseností? Ako plávanie prebieha a čo si mám nachystať, kúpiť? Ďakujem za odpovede! 🙂

rusalinka
21. jan 2013

Ahoj, my sme boli, zatiaľ raz. Prebieha to tak, že najprv sa prezlečiete, ty sa aj osprchuješ, a idete do bazéna. Trošku sa krpec oboznámi s vodou a potom sa "pláva" s inštruktorkou. Držíš bábo a robíš s ním vo vode kadejaké pohyby na všelijaké básničky... robíš s ním osmičky, alebo akože pláva na chrbátiku, to je rôzne. Takto sa zabavíte cca 40 minút a potom sa buď ešte počľapkáte, idete do sauny, môžeš ho tam nakojiť napr., vyhrejete sa a potom sa v kľude poobliekate a idete domov. A krpec bude po plávaní spať ako zabitý minimálne dve hodiny 😀

rebroza
21. jan 2013

ja som chodila s oboma detmi (na tzv. baby plavanie - bazen specialne pre male deticky, tepla voda...) a takto:
ako pisala rusalinka: das seba aj dieta do plaviek - babatku treba kupit "plienky na plavanie", bezne su v roznych obchodnych retazcoch, drogeriach a ak sa chystas niekam na "baby plavanie" mozno maju plavacie plienky aj tam. ked som chodila ja s detmi, bola tam aj instruktorka, co strazila, bavila deti, kym som sa ja prezliekla. potom som sa osprchovala, dieta som som osprchovala a slo sa do bazena. cca 30 minut (ako kde) sa vo vode "machate" babatko drzis stale v rukach a bud na brusku, na chrbatiku, kolmo nadol... robite kruzky, osmicky... spievate pesnicky popri tom 🙂 niekde aj trosku oblievaju hlavicku, aby si zvykli na vodu, niekde ich postupnie ucia ponorit sa do vody, niekde maju rozne pomocky - od lopticiek, nafukovacich zvieratiek, cez rozne penove pomocky, rukavniky....
potom sa ide z vody, zasa sa oplachnete, prezleciete, podla potreby napapate alebo rovno domov...
netreba sa dat odradit, ak sa to babatku nebude prvy raz pacit, niekedy si musia zvyknut na vodu.
a potrebujes - plienky na plavanie (su rozne velkosti podla kg), uterak ci osusku, ak pouzivate nieco na umyvanie, alebo olejcek, krem po kupani...

marley11
22. jan 2013

Tak ako pisu baby. Hlavne daj pozor aby stale ked idete von z plavarne, ci je leto ci zima, aby Ti maly aspon 20 minut sedel v odeve v bufete alebo niekde vo vnutri plavarne. Aspon u nas to tak odporucuju hlavne pre male deti aby to pre nich nebol sok.

sona28a8
22. jan 2013

Ahoj my chodíme stále plávať,v klube Kvapka v Trnave.Malý nemal ani 4mesiačiky.Je to úžasná vec,maly sa vždy hrozne teší,robí veľké pokroky a zatiaľ ,klop,klop nebol ani 1 x chorý.Najlepšie je ak plavky má mamička už na sebe,urýchly to vyzliekanie.Zo sebou si musíš zobrať :Osuška pre mamičku a dieťaťatko,plavky dieťa,plavecké plienky dieťatko,obyčajné neparfémované detské mydlo - napr.Bupi,obyčajné plienky,olej alebo krémik/ v 1. kurze sa učia masáže dieťaťa/.Najprv sa vyzlečieme,do vedierka si nachystáme veci/osušky,plienky,plavky/ ,ideme k bazénu,kde sa najprv osprchujeme,umyjeme s mydlom aby sa dieťatko nešmýkalo,a potom sa ide plávať.Kurz trvá 30min.,je to postupné zoznamovanie sa s vodou,a pritom sa hovoria riekanky,teraz sa malý už bez problémov potápa a skáče do vody,má 1rôčik.Potom máš chvíločku voľna v bázene,a idete znovu do sprchy,aby sme umyli zo seba soľ,lebo voda v bazéne je s morskou soľou/robí malému super na kožičku/.Potom sa ide do sauny,prispôsobenej teplotou deťom.Pri prezliekaní nás inštruktorka poučila o masáži dieťaťa,a keď je malý oblečený,postráži ho kým sa oblečiem ja.Potom je miestnosť,ako herňa,kde sa deti aklimatizujú,napapajú či pohrajú ,a ide sa domov,kde spolu s maminkou spíme 2-3hodinky.Plávanie skrátka iba odporúčam,prajem pekné zážitky.

ivetka09
23. jan 2013

Ahoj my chodim na Baby plavanie uz od 2,5 mesiaca 🙂 maly bude mat teraz v sobotu 1 rok a vie krasne ist pod vodu drzi sa rucickami sam bazena kopat nohami vo vode a vsetko co je s plavanim suvisiace ... Ja baby plavanie len odporucit mozem. doma sa nemoze ist nikto ani sprchovat lebo hned leti do kupelne a uz sa vyzlieka a pri vani dviha nozicky a chce do vane 🙂 🙂 🙂 tak sa musime zamkynat pred nim ale ani to nepomoze lebo reve potom pred dverami kupelne chudatko moje ... ale fakt velmi rad sa kupe ... skoda ze sa sem nedaju dat videa mam krasne videa s plavania

brumka
23. jan 2013

mi sme chodili na 3 kurzy do hodonina cenovo a pristup 100x lepsi nez u nas. prisli sme muzi sli do muzskej satne a zeny do zenskej a dieta si zobrla jeden rodic na starost mi sme sa striedali, pred vstupom do bazenu je povinne umyt dieta poriadne aj seba, predsa sa ide do babatkovskeho bazena. a potom obaja rodicia mozu sa zucastnit kurzu a kludne si mozu aj tretiu osobu zavolat na fotenie alebo aj na prestriedani e nic sa nedoplaca ako som pozerala ze u nas len 1rodicmoze do bazena. fotky ak maju fotak tak pod vodou robia zadarmo s moznostou natocit anafotit CD 🙂 po skonceni kurzu sa idu rodicia s dietatom poriadne umyta do sauny.

yvik
8. apr 2016

Mozem sa opytat,ked idem zacat tiez plavat z babatkom...co ste viac vyuzili..co je lepsie kúpit 7mesacnému babatku..uteràk alebo zupan??Nechàm si poradit. Neviem sa vobec rozhodnút. Dakujem za prípadnè odpovede.

maykaaa1122
10. apr 2016

ahojte, nie je neskoro začať s plávaním v 8 mesiaci?..ako si detičky zvykali?..neplakali?..