Plavecké jasličky Babylook. Radšej nie

grofka
21. nov 2007

Rada by som informovala všetkých, ktorí majú záujem alebo sa už venujú plávaniu so svojimi detičkami v plaveckých jasličkách BABYLOOK...

Od Novembra 2006 som so svojou dcérkou začala navštevovať Plavecké jasličky BABYLOOK v Bojniciach u p. Duschekovej.
Najskôr sme plávali v Kúpeloch Bojnice, kde bolo všetko v poriadku. Od Nového roku sme začali navštevovať hotel Kaskáda v Bojniciach, nakoľko v Kúpeloch stavali nový saunový svet a saunu by sme veľmi postrádali.
Zo začiatku sme boli spokojní, i keď sa nám zdalo zvláštne, že až v marci prvýkrát menili vodu v bazéne, ktorý bol 2x v týždni sprístupnený drobcom, ale inak bol otvorený aj pre verejnosť. Na našu otázky ohľadom hygieny vody nám p. Duscheková vždy opakovane tvrdila, že voda sa filtruje a z hygienického hľadiska je všetko v úplnom poriadku.
A práve od marca 2007 sme začali zaznamenávať odchody mamičiek z kurzov. Väčšinou to boli zdravotné dôvody, ale keďže našich detí sa to netýkalo, pokračovali sme v plávaní, nakoľko sme verili, že inštruktorka plne zodpovedá za kurz, ale hlavne za naše deti.
Až začiatkom novembra, keď som aj zbadala drobné vyrážky na krku mojej dcérky, nehovoriac o dvoch ďalších detičkách, ktoré si odtrpeli aj afty a ďalšie kožné problémy, skontaktovali sme RUVZ v Bojniciach a výsledok nášho zistenia bol ŠOKUJÚCI!!!
Bazén hotela Kaskáda v Bojniciach mal byť dvakrát v tomto roku - v spomínanom marci a v júni, uzatvorený z dôvodov nevyhovujúcich hygienických podmienok!!!
Nemusím zdôrazňovať, že správanie inštruktorky p. Duschekovej sa považuje za neprofesionálne a neetické. Jednak preto, že ako jej klienti sme neboli o tejto veci informovaní, skôr sa nazdávame, že sme boli zámerne klamaní! Niekoľkokrát sme sa jej pýtali na stav bazéna z hygienického hľadiska a vždy nás ubezpečovala o jeho nezávadnosti.
Jednoducho, aj v tomto prípade platí (tak ako pre väčšinu Slovákov, čo je na zaplakanie), že "business je svätý!"
Bože, veď sme plávali s malými deťmi vo veku od 4 mesiacov do 3 rokov, u ktorých môžu i tie najmenšie problémy spôsobiť závažné zdravotné ťažkosti s následkami do budúcna!!!. Keď už ani táto vec nezaváži, ako sa dá takémuto človeku dôverovať???
Fakt, že naše deti boli vedome ohrozené na zdraví, nehovoriac o tých, ktoré boli zdravotnými problémami postihnuté, je neprehliadnuteľný.

Preto by som rada upozornila mamičky, ktoré navštevujú plavecké jasličky BABYLOOK, aby si najskôr preverili situáciu a až potom zvážili, čo je pre ich drobčekov najlepšie.
Nie je nič horšie ako nezodpovedný prístup k maličkým nevinným deťom...

luciferova
21. nov 2007

fuj, nechutne, je mi to luto... 😢

lefika
21. nov 2007

grofka, podajte hromadnu zalobu, nech im to neprejde. lebo taki ludia su schopni to skusit znova, ked im to raz preslo. alebo by to mali dalej potiahnut hygienici.

lefika
21. nov 2007

a este, grofka, hod to aj na ine fora pre mamicky (babetko, mamaaja), nech maju "reklamu" 😠

dannynka
21. nov 2007

no veru hnus co sa v tejto dobe deje 😝 😝 😝

grofka
autor
21. nov 2007

Uz sme podali staznost na hygienu, ma to v rieseni ich pravnik. Cakame na pisomne vyjadrenie, ale nase urady maju na to 30 dni!!!
Jasne, je to aj na inych forach...
Je tu kopec inych veci, ktore by sa o p. Duschekovej a jej "profesionalnom" spravani dalo popisat... Ale to uz jednotlivo...
Verim, ze to oslovi aj ine mamicky a pomoze im vyvarovat sa pripadnym problemom. Babylook ma totiz prevadzkarne po celom Slovensku ☹((
Tak len posuvajte dalej, prosime.

alionuska
21. nov 2007

Je to hrozne,co sa to tu deje.My mame podobny zazitok,ale z kupaliska v Piestanoch.Odkedy si moja malicka priniesla z detskeho bazenika plesen,tak sme tam viac neboli.Povedala som,ze radsej sa budeme doma cvachtat v lavori,ako mat zas taketo problemy. ☹

michalag
21. nov 2007

fuj, to je nechutne!!!
Ludom uz nezalezi ani na detskom zdravy 😠 😠 😠 , co je najdolezitejsie v ich rannom veku
Budem drzat palce 😉 aby to dopadlo vo vas prospech a aby sa im to neprepieklo

fifa
22. nov 2007

aj my sme prihlásení do tohto kurzu vo Zvolene, práve končíme , lebo malého inštruktorka ponorila na dlhšie ako bol zvyknutý a odvtedy my len reve a drží sa ma okolo krku, neboli sme 4x, že možno zabudne, ale malý nezabudol...v bazeniku len plače, bojím sa leta, či som to týmto len nepokazila...prepadol mi teda pol kurzu , to je 850.-sk , ževraj si tie 4 hod možme ešte odplávat, ale načo a s kým , ked naša skupina je už daleko vpredu...a ked hovoríš grofka, teraz som si to uvedomila, že malý sa mi tiež na hrdielku vysypal a mal sem tam na brušku hnisavý puk...a oni chcú len aby som pokračovala, ked aj o dva mesiace, aby som si teda dala pauzu, neviem čo robit... 😒

grofka
autor
22. nov 2007

Vies Fifa, ja tejto instuktorke uz neverim!!! Dozvedela som sa, ze i ked je bazen v hoteli Kaskada zatvoreny, ona i napriek vsetkemu slubuje prip. zaujemcom, ze od januara 2008 opat otvori kurz a ziada si poslat peniaze na ucet uz teraz - v predstihu, aby si "obsadili" miesta. 😖 A ake??? Kde chce plavat? Na jednej strane ma trochu mrzi, ze sme ju pripravili o "kseft", ale na strane druhej... nic ine si nezasluzila. Dufam len, ze tieto info dostane co najviac ludi, aby nenaleteli aj oni.
A este cosi, aj moja malicka mala istu dobu traumu, pretoze sme robili vyskoky do vody z podrepu (drzali sme deticky pred sebou za clenky a vyhodili sme ich akoze oblucikom do vody. Ona ju ale aj napriek jej vzpieraniu vyhodila a malicka hodila takeho "pupkaca", ze som s nou ani v saune nemohla byt, lebo ju stipalo brusko. Odvtedy som instruktorke "zakazala" robit taketo skoky s mojim dietatkom. Nepacilo sa jej to, ale mne na nej nezalezalo. Trvalo asi mesiac, kym sa znovu ukludnila. Ale odvtedy som ja urcovala, co sa s mojou dcerkou bude robit. Ja som platiaci zakaznik a bud si chce udrzat klientelu a prisposobi sa jednotlivcom alebo o nu pride.
Asi by som na Tvojom mieste skusila uplne iny bazen - len tak sukromne a uvidis, ci sa boji byt v bazene celkovo alebo iba v tom, kde su kurzy plavania. Bola by to skoda, aby ste prestali plavat, ak Vam vodicka inac vyhovovala.
Tak vela stastia a usmevu vo vode 😉

curly1983
23. nov 2007

no zeny my sme akurat vcera zacali kurz v plaveckych jaslickach Babylook v kosiciach - tak normalne ste ma prekvapili ake mate zle skusenosti 😖 Ja som teda mala velmi dobry pocit z tej "prvej hodiny" ale ako toto citam tak teda mas dost ☹

fifa
23. nov 2007

grofka, presne to hovorím manželovi, aby sme išli skusit na neakú plavaren, a zistili čo je vo veci, ale doma sa vo vani kupka rad, no ale ešte je tu jeden problém, na velkých plavárnach je studená voda, neviem , musim zistit, či niekde v okolí nie je aj bazen s teplejšou vodou...

miruliacik
23. nov 2007

Ahojte. S nami teraz chodia chodia na plavanie do PE dve deticky, co chodili na Kaskady v PD. Ked som to pocula, bola som zhrozena....

grofka
autor
23. nov 2007

Miruliacik, my uz tiez chodime plavat k Tatiane - Plavanie Kacatko, ale do Nemocnice v Bojniciach. Do PE chodia mamicky, ktore sa so mnou podielali na staznosti a odisli prave na tento podnet. Ved sa ich opytaj.
Tatiana je super, aj jej styl vyuky je o mnoho kreativnejsi a prijemnejsi. Mala je z nej unesena. Skoda, ze som tak neurobila uz davno. "Zlakalo" ma pekne prostredie hotela, ale na ukor nekvality. Sukromnemu majitelovi su taketo veci lahostajne. V nemocnici to sice nevyzera tak pekne, ale som si ista, ze najma hygiena je tam dodrziavana na 100%. Mam to potvrdene aj z Hygieny.
Takze my sme teraz spokojne a tesime sa na kazde nove plavecke zazitky... 🙂

grofka
autor
23. nov 2007

Fifa, skuste aspon na 15-20 min. nejake kupele, ak mate v blizkosti. Tam musi byt tiez voda hygienicky nezavadna a hlavne je tepla. Plavarne su nevyspytatelne... Snad to malickeho nadchne... 😅