Pletieme z pedigu. Ako sa táto činnosť volá?

mirka414
14. feb 2009

nasla som nadherne obrazky,kde su upletene kosicky s drotikou,alebo ineho materialu,ako sa takato praca vola a ako sa postupuje pri pleteny?

slunicko552
21. feb 2009

mirka fakt pěkné 😵 Nemáte někdo svoje výrobky?Když tak se pochlubte 😉

mirka414
autor
21. feb 2009

slunicko552 ja som sa len terazprihlasila na kurz,idem az 4.4,ked budem na sk.uz sa neviem dockat,potom sa pochvalim.

slunicko552
21. feb 2009

mirka tak určitě se pak pochlub 🙂 Jsem hrozně zvědavá 😀

mirka414
autor
21. feb 2009

slunicko aj ja som zvedava ci mi to pojde,som velke poleno ani odsivat poriadne neviem 😢 ,ale snazim sa,ked stopkam dcerke pancuzky na von,aby to aspon trosku vyzeralo..ale za pokus nic nedam,mozno vo mne drieme na toto talent 😀 a ja ho musim objavit.

slunicko552
21. feb 2009

Možná jo,to nebudeš vědět dokud to nezkusíš 😉 Ale jsi dobrá,že jdeš na kurs.To mě ani nenapadlo 😨 Možná taky po něčem mrknu 🙂

mirka414
autor
21. feb 2009

slunicko552 zevraj to skusaju aj 2rocne deti,snad sa nalepi nieco aj na mna.skus na www.dama.cz snad je kurz aj niekde v tvojom okoli,u mna je to Trnava na sk.

mikalove
21. feb 2009

pozrela som tie foto,čo ste sem dali a je to fakt nadherné...mirka skúšaš to vyrobiť aj ty?

mirka414
autor
21. feb 2009

mikalove zatial nie,som vo svajciarsku,ale asi o mesiac poletim na sk a akurat robia kurz v Tarnave tak som sa uz aj prihlasila a potom to budem skusat.

mikalove
21. feb 2009

tak potom nas informuj 😉 ,a su tu baby čo to robia?

mirka414
autor
21. feb 2009

zatial sa ich tu moc neukazalo 😉 snad casom sa to tu rozbehne.jasnacka ze dam vediet.

martinka79
23. feb 2009

zdravím mám ve svém albiku (prdelín Miša) nějaké výrobky, jsou to většinou první pokusy. to co jsme potom napletla to jsem rozdala. nemám to v bytě kde mít. do domečku si to ale pěkně přichystám.🙂
moc pěkné fotkyMirka.

mirka414
autor
23. feb 2009

martinka79 ale skoda ze niesu moje 😀 ...

mirka414
autor
4. apr 2009

dnes som navstivila v trnave kurz a je to parada,nadherna atmosfera a super ucitelka.kosicek je nadherny.

slunicko552
5. apr 2009

Ahoj mirka tak koukám,že je o to fakt zájem 🙂 To je fajn,já jsem se dívala po něčem tady,ale asi blbě,nic jsem nenašla ☹ Jak Ti to jde?

mirka414
autor
5. apr 2009

slunicko kupila som si aj do zasoby material je to nadherne,paci sa mi to.skusim zasa pliest doma vo svajciarsku.ani to nieje take tazke ako to vyzeralo.

mirka414
autor
5. apr 2009

http://www.ribisska.sk/mirka-ma-hotovo
bola so mnou aj dcerka a nadherne navliekala gulicky,je talent.

slunicko552
6. apr 2009

Ty brďo Mirka to je fakt krásnéé,jsi šikovná 😵 😵 😵

mirka414
autor
6. apr 2009

dakujem a to som bola v strese,lebo tam bola aj dcerka a ta este bola taka nesvoja ale ostatne dievcata boli sikulky a na kurze bola super atmosfera.

slunicko552
6. apr 2009

Je to fakt moc hezké,pokud nenajdu nějaký kurz tak to zkusím sama.Na netu jsou návody,tak snad to zmáknu 😀

vjitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevesta
14. apr 2009

Ahojte.

Chcem sa spytata, ten Pedig sa ma pred pletenim namocit, naparit? Bo som skusala z toho pliest a sa mi to lamalo, ako spagety 😖

mirka414
autor
14. apr 2009

nevesta ano moze sa namocit,alebo postrekovat postrekovacom s vodou.ja mam sprej od saponatu a najprv si pedig namocim a potom ked schne si ho len postrekujem.

etihw
14. apr 2009

ahojky, nevesta - když si nachystáš pedik na nějaké pletení, musíš mít žebra a pár prutů, s kterými budeš začínat plést, namočené - normálně si napustíš do nějakého - třeba kbelíku - vodu a proutky namočíš tak, aby byly celé pod vodou, protože jen z takového pediku se dá plést. se suchým se nedá dělat nic. a pak v průběhu pletení si namáčíš další a další proutky, se kterýma pak hned pleteš. a celý ten výtvor si v průběhu pletení taky namáčíš - nebo třeba ne celý, ale tu část, se kterou právě pracuješ, protože jinak to nejde tvarovat. a pak na konci - při pletení zavírky si musíš na delší dobu namočit vršek toho výrobku a zbytek žeber, ze kterých ji budeš plést, protože zavírka je makačka a pokud nemáš pedik dostatečně nasáklý vodou, tak že je naprosto v pohodě tvarovatelný, mohla by se ti žebra polámat a to je zbytečné komplikace navíc. takže máčet, máčet, máčet, jen něčím kropit rozhodně nestačí.

nevesta
14. apr 2009

Dakujem 🙂

Je teplo, budem macat a pliest vonku 😎

mirka414
autor
14. júl 2009

prida sa este niekto?

bety2222
8. nov 2009

zenicky,nevie niekto nahodou ako sa pletie papiera mala studnicka