Pletieme z pedigu. Ako sa táto činnosť volá?

mirka414
14. feb 2009

nasla som nadherne obrazky,kde su upletene kosicky s drotikou,alebo ineho materialu,ako sa takato praca vola a ako sa postupuje pri pleteny?

oazapokoja
14. feb 2009

ja som začala pliesť z pedigu,hod do googlu a ono ti nájde viac stránok,pletie sa aj z papiera,neviem či som pomohla ale skús:pletené košíky z pedigu 🙂

mirka414
autor
14. feb 2009

oazapokoja to je presne to co myslim,len ako zacat,je to aj pre nemehlo??

oazapokoja
14. feb 2009

tak podľa seba som zistila,že je 😀 ,teda ja som bola na jednodňovom kurze a môj výtvor považujú baby na dáme.cz za dielo skúsenej pletiarky a to som bola presvedčená,že si skôr dopletiem ruky ako niečo upletiem,no na atmame,sú baby,ktoré sa to učia sami podľa netu a vyrábajú aj z papiera,alebo sa učia z kníh 🙂 netreba sa báť a skúsiť to,ja som spokojná a už pletiem doma a včera som aj farbila pedig,lebo som nemala doma farebný len prírodný,na www.dama.cz v diskusiách nájdeš pletieme z pedigu aj papierové pletenie a tam dávajú holky aj návody nafotené v nástenkách,len skús a uvidíš,mňa to teda chytilo poriadne 😀

mirka414
autor
14. feb 2009

dakujem na dame som to objavila,ja som vo svajciarsku a neviem ci tu zozeniem nejaky material,musia byt na to specialne lepidla ci co?a farby?

oazapokoja
14. feb 2009

pri pletení z pedigu lepidlo nepotrebuješ,iba ak by si chcela dno oservítkovať, a na farbenie pedigu sa používa farba na textil (duha,iberia( ale keby si chcela z papiera pliesť tak tam asi lepidlo treba a aj farby na zatretie asi aj lak,neviem,mne ten pedig zatiaľ vyhovuje a neviem si predstaviť,žeby som mala najprv 2 dni šúlať papierové ruličky a potom pliesť

mirka414
autor
14. feb 2009

oazapokoja ty pleties asi stoho materialu co je dostat kupit,ze?lenze ja este neviem ci je ho dostat aj tu u nas vo svajciarsku kupit.musim mrknut katalogy.

oazapokoja
15. feb 2009

áno ja pletiem z toho materiálu-pedigu,kúpiť sa dá cez net alebo v hobby predajniach,no a či sa dá kúpiť u vás? hmmm... ak by nebolo poštovné drahé tak cez shopy alebo žeby ti niekto priniesol,ked príde k vám na návštevu 😉

mirka414
autor
15. feb 2009

oazapokoja super nasla som v jednom katalogu tie snury 😀 a aj podlahyake je najlepsie kupit pre zaciatocnicku? 😀 ja som nasla 3mm 500g,2mm 125g a a podlahu obdlznik a oval.

mirka414
autor
15. feb 2009

juuj toto je nadherne...http://www.kosiky.inext.cz/

oazapokoja
15. feb 2009

mirka už som ťa postrehla aj na inej stránke o pletení,ja beriem materiál z www.ribisska.sk,skús tam pozrieť a aj opýtať sa v knihe dotazov či by sa nedalo ti poslať materiál,je to super babenka u tej som bola na kurze,aj tam mám svoj výtvor pod názvom môj prvý 🙂

mirka414
autor
15. feb 2009

oazapokoja som aj na dame,su tam super holky..

oazapokoja
15. feb 2009

tam som ťa postrehla 😉 aj ja som tam ,pošlem IP 😉

mirka414
autor
16. feb 2009

sktocne to tu nikoho nezaujalo?ved su to nadherne veci....

oazapokoja
16. feb 2009

a je to super relax 🙂

mirka414
autor
16. feb 2009

asi zostaneme len my dve 😀

pacna
16. feb 2009

ahojte kocky tak ja som nedavno začala pliect ale z papiera 🙂

oazapokoja
17. feb 2009

Mirka keby sa dala téma premenovať pletenie košíkov,možno by to oslovilo viac báb,ale ja chodím na dámu pre inšpiráciu,pošlem IP.

mirka414
autor
18. feb 2009

skusim premenovat 😀 ...

ikke
18. feb 2009

podla tvojho prveho prispevku som myslela, ze hladas toto
http://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThre...

mirka414
autor
18. feb 2009

super dakujem.

oazapokoja
18. feb 2009

jééj tak sa to premenovalo 🙂 a to vážne nikto nepletie? všetky prešli na papierové pletenie alebo sa nikto tomu nevenuje vôbec ☹ tak čo Mirka ideš Katke na kurz? neobanuješ,ja som veľmi spokojná,už som sama urobila daľší malý podnos a teraz čakám na víkend,lebo ked sa do toho pustím tak neviem skončiť a asi by som ani do práce nešla 😀

nevesta
18. feb 2009

Co je to ten Pedig? 😕

oazapokoja
18. feb 2009

je to po vrbvom materiále najpoužívanejší na pletenie košíkov,podnosov a na opletanie,je to liana alebo lepšie vnútorná časť liany ale názov neviem,hod do googlu a je tam množstvo info 😉

mirka414
autor
18. feb 2009

ano zrovna super datum,ked budem na sk 4.4..

slunicko552
18. feb 2009

Ahojte tak to je moc pěkné 😵 Kolik je toho potřeba na jeden košík?Asi a´t vím ,kdybych si to chtěla objednat.

slunicko552
18. feb 2009

Našla jsem tohle http://www.jitule-f.wz.cz/navod_obal_kvetinac.h... tak to asi zkusím 🙂

martinka79
19. feb 2009

zdravím, ač teď aktivně nepletu tak mám doma pedig a jako učitelka spec. školy pleteme , košíky, tácy, zvonečky a potom super na velikonoce ozdoby do kterých se strčí vajíčka. nafotím a dám do alba,ale spíše až večer. inspiraci mám od kolegyně a z knih co máme ve škole. 🙂 a samo ze seminářů.