Ročné dieťa nemá rado zimu

michala11111
31. dec 2014

Ahojte maminy, prosím máte niektorá deti čo nemajú radi zimu? Totiž ja mám dcérku, ktorá má rok a 3 mesiace. Veľmi sme sa tešili na jej prvú ozajstnú zimu, keď si to už uvedomuje... Nakúpila som sánky, boby, plánovali sme ísť na chatu niekam na hory, keďže bývame na západe a tu toho snehu nie je....
No a prišla realita, napadol prvý sneh tak sme s nadšením šli von, čakali ako sa malá bude tešiť a zrazu vidím ako malá sedí bez emocií v boboch, po chvíli plač, neteší ju spúšťanie a chce ísť domov.... Myslíte, že z toho vyrastie? Že keď bude mať 2, že sa bude tešiť? Totiž veľmi sme sa tešili, ako si to užijeme na chate a takto nepôjdeme nikam, nemá to zmysel keď malá nechce byť vonku. Tiež sme si plánovali, že keď bude mať ale 3 -4roky budeme s ňou chodiť na lyžovačky. No už teraz mám strach, že ju to neprejde a nebude mať rada zimu.... Máte niekto skúsenosti ako sa iné deti okolo roka správajú v zime?

enka81
1. jan 2015

presne toto som zazivala so synom, ked bol malicky, napadol sneh a my s muzom, ze huraaa, ideme sa sankovat, stavat snehuliaka, on stal na chodniku a ani krokom do snehu nechcel, ani chytit, zobrala som ho, postavila na dvore doprostred snehovej nadielky, on sa radsej ani nepohol. Takto ,,mal rad" sneh asi 2 roky, ked mal po 3 roku, tak to bolo lepsie, robil anielikov v snehu, snehuliaka. Ono to casom prejde, niekomu to tva dlhsie, inym kratsie. Mozno by pomohlo, keby boli nablizku ine deti, aby videla, ze sneh je zabava. Detom vacsinou davaju priklad ine deti.

siska53
1. jan 2015

@michala11111 syn mal a ma sneh rad,dcerka vlani bola v pohode,vonku sa jej pacilo. No tento rok,ked ma 2,9r.,tak sa jej to nejak nepaci. Nechce chodit,musime kocik prevlakat...jedine tak sa s nou da ist teraz von.
Tak hadam to prejde a bude to v pohode,ked nie tento rok,tak buduci.
Este chcem vyskusat,ci nepomoze zmena oblecka- namiesto overalu co nosi teraz,dat oteplovacky a bundu.

katrinka8
1. jan 2015

Dcérka zažila svoju prvú zimu ako 6-mesačná. To jej bolo 37, či je v kočíku alebo na sánkach. 😀 O rok na to, keď mala rok a pol, sa už sánkovala, o rok na to aj bobovala. Sneh a tieto radosti má rada.
Synček má 13 mesiacov, na sánkach bol zatiaľ len raz, veľmi ho to neoslovilo, ale ani sa nehneval. Plakal len, keď sánky stáli - keď boli v pohybe, tak sa nejedoval. Či sa zrovna radoval, to neviem, asi vyslovene nie. Ale z okna sa mu sneh páči 😀
Ja by som to ešte neuzatvárala, treba skúšať. Niekedy si deti len musia zvyknúť na novú vec (sneh, sánky, boby) a môžu sa im zapáčiť 🙂

jane7
8. jan 2015

kocky, nebojte sa. moja dcerka nechcela na sneh stupit az do svojich 3 rokov. teraz, ked mala 4 roky, tak prvykrat isla nohami do snehu a zapacilo sa jej to. myslim si, ze vsetky deticky to prejde a zvyknu si na zimu. my sme tiez z toho boli zufali a brali sme to tak, ze si nikdy zrejme nezvykne. vsetko chce zrejme len cas. tak sa drzte.

luciferkax
8. jan 2015

také bábo je ešte málé na sánkovanie, bobovanie a tak :D :D ja som takých drobcov radšej strčila do kočíka, a tam zababušení spali... :D akonáhle prišli tri štyri roky, deti sneh milujú :D :D

lucka1987
8. jan 2015

@michala11111 vsetky veci chcu cas , dieta stym treba oboznamovat pomaly.. nemoze sa tesit, ked nevie co je to, co sa s tym robi, aka je to sranda / pre niektorych / . treba na nich pomaly . nas je septembrovy .
ked mal rok aj 3 mes , nasa prva zima bola taka, ze sa bal sam stupat na sneh.. len pomalycky sme skusali.. potom sup do vyteplenych sani, a na kopce, ale ziadne sankovacky, len sme sa my prechadzali po hore a kosik vystriedali sanky, tiez sa mu to najskor nepacilo a potom, v nich dokazal aj zaspat, mal ich pekne vypolstrovane. boby nehrozili , tam by neusedel. takze jedine sanky s operadlom ..
na druhy rok to uz bolo oomnoho lepsie, sli sme do tatier na svahy a tamsa uz aj vyboboval, vyloparoval aj posankoval. a tento rok, ked ma 3 roka a 3 mes , tak sanky, boby, lopar a k tomu aj tie prve lyze .. a radost ma sialenu 😉

maruska.s
23. jan 2015

@michala11111 nas mal v decembri 2 🙂 min. Rok sme sa sankovali, v pohode...tento rok som sa tesila, ked napadol sneh,ze pojdeme stavat snehuliaka. Maly vysiel pred dvere, postavil sa do snehu a zacal plakaaaat, ze on zamrzne 😀 ze tam nejde, ze chce domov. A bolo po radosti. Mama si postavila snehuliaka, maleho som na rukach k nemu preniesla, urobila mu uplakanu fotku so snehuliakom 🙂 a sli sme domov.

maruska.s
23. jan 2015

@maruska.s inak mame aj rekord, ze presiel par krokov po snehu, ale musela som ho drzat za ruku a vravel mi, ze je uz chlap, ze sa neboji 🙂