S dieťaťom do materského centra. Kedy začať chodiť?

natsa
3. jan 2009

Odkedy môžem chodit z dietatom do materského centra?

zuzka99
3. jan 2009

my chodíme od 9 mesiacov

zuzka99
3. jan 2009

a chodia aj 6 mesačné 🙂 to je asi jedno, uvidíš podľa situácie a zdravotného stavu a pod.

sirinka
3. jan 2009

natsa my sme chodili od 2 mesiacov. ale bol tam specialny cas vyhradeny pre maminky s takymi malymi babatkami...

evaka
15. jan 2009

Natsa, u nas mame skupiny deti: od roku do dvoch rokov, 2-3roky... Takze logicky, ak mas polrocne babo a v MD nie su take deticky, je skoda tam traposit, myslim ze je lepsie najst si nejaku maminku a mozte spolu kocikovat. Podla mna, pre malinke babiky je vzdy lepsi cerstvy vzduch ako miestnost plna deti...

ellit
15. jan 2009

pre tak malinke deti je velmi malo toho v MC. A hlavne tie deticky sa tam ani spolu velmi nezahraju este 🙂

sakura77
15. jan 2009

my smezacali chodit s kamoskami,ked nasi uz lozili a sedeli-tak uz sa vedeli zabavit.mensie si myslim by sa tam asi nudili-ale zas pre mamicky je prijemne si pokecat 😉

lienka79
15. jan 2009

od kedy to bude vyhovovat vam obom...

marcelaz
15. jan 2009

Ja chodim s malou od 3 mesiacov, nakolko maju specialny kurz pre babatka od 3 mesiacov, resp. cvicenie Hopsasa, je to kazdy piatok.

bubba
15. jan 2009

aj od narodenia si mylsim ze nie je prob.

luciaj
16. jan 2009

my sme zacali chodit ked mala mala pol roka na cvicenie s detickami, resp. to bolo svicenie pre maminy na schudnutie po porode a deticky sme pouzivali ako zavazie a par cvikov bolo aj pre babatka ... takze to vidim ako lepsiu alternativu ako MC, tam sa podla mna tak male babo nezahra, stale sa mu musi venovat mamina atym padom to je jedno, kde je. na tom cviceni to bolo super pre mna, aj sme si maminy pokecali a detom sa to moooc pacilo🙂 a ked mala moja mala asi 8 mes., tak sme zacali chodit na cicenie na fit loptach a aj to sa mi zdalo ako lepsia alternativa ako bezcielne hranie v MC. Do MC sme zacali chodit asi az od roku a j to len s kamoskami s rovnako starymi detmi, pretoze su tam zvacsa deticky starsie, tak 2-3 roky. ale je to zalezitost konkretneho MC.

danu
16. jan 2009

my sme s babami zacali chodit od 6 mesiacov na cvicenie na fitloptach a vzdy sme tam ostavali sa hrat

nana
23. jan 2009

my sme zacali ked mal maly 1 rok, uz vedel pekne chodit, tak sa zabavil aj sam a chodime tam 1x do tyzdna.
Najprv cvicime na loptach, teraz ked su vacsi maju prekazkovu drahu a potom sa hraju.
Mame tam aj mladsie deti, tak okolo 9 mesiacov

cipo
23. jan 2009

my chodime do mc asi od troch tyzdnoch, pretoze som tesne pred porodom zobrala statutarstvo v nasom mc. teraz ma maly 11,5 mesiaca a citi sa tam ako doma. dokonca sa tam viac prehra ako doma. jednoducho to tam zboznuje. nema problem s novymi ludmi. nie je na mne zaveseny a vzdy sa tam najde niekto kto ho zaujme.
ja si myslim, ze deti navstevujuce mc a podobne zariadenia su ovela viac komunikativnejsie, takze mamicky nebojte sa chodit do mc aj malymi babatkami. je to o novych kontaktoch, ktore tieto mimca potrebuju.