Sadrové odliatky. Aké máte skúsenosti?

mirko06
16. jún 2007

ahojte, tak sme malému k jeho 1. rôčku objednali takú sadu a urobili sme mu sadrový odliatok nožičiek. najväčší problém ale teraz máme ako, resp. čím prilepiť tieto sadrové odliatky, tak aby držali na tej papierovej, či drevenej ploche.
nemáte s tým niektorá skúsenosť? ďakujem za každú radu alebo tip. 🙂

sue
16. jún 2007

Slávka, kúpte duvilax na sadru - stojí celý kýblik cca 100Sk, ale je to určené špeciálne na sadru... len si to dobre pozrite aký kupujete - dostať na papier, drevo, sadru, plast a ešte neviem čo...
Ešte ma napadlo - prelakovali ste to niečím? Lebo keď na čistú sadru začne padať prach, ošedivie škaredo a mokrou handrou sa to utrieť nedá...

mirko06
autor
16. jún 2007

sue: ďakujem, to je dobrý nápad aj s tým prelakovaním 😉

ena
18. jún 2007

alebo to mozes nastriekat zlatym/striebornym sprejom
http://babyfusserl.at/galerie_gross.html

expertka8
18. jún 2007

...ena..uzasny link 🙂

...neviete prosim niekto detailnejsie opisat texnologicky postup na tieto uzasne "pamiatky"??? 😉 ..neviem si predstavit realizaciu..kedze mam zaujem o kupu materialu potrebneho k tejto realizacii....+ v kombinacii s mojim sidlom....myslite..ze 16. mes. "zive striebro" vydrzi pri realizacii???

..dakujem 🙂

ena
18. jún 2007

expertka, my sme robili ked mal filip 3-4 mesiace asi.. princip, mas hmotu A, tu zarobis s vodou, nalejes do dnadobky, kym to nie je tuhe, strcis do hmoty ruku dietatka, alebo aj jeho a svoju a pod, podla toho, kolko mas hmoty... nechas ruku chvilu dnu, nanavode je obycajne napisane ako dlho, potom ruku vyberies, nemusis sa bat, za odliatok znicis, ono to je potom take trocha ako huspenina, akoze vyberies ruku a formu neznehodnotis. Potom si zamiesas hmotu B s vodou ( to uz je nieco ako sadra) , nalejes do stuhnutej formy A, nechas stuhnut, tu vonkajsiu hmotu A potom odstranis a ostane ti odliatok..
ten mozes este upravit, ak by tam boli nejake chybicky, mozes nalakovat, nastriekat sprejom, zafarbit, nalepit na dreveny podklad, papier, zaramovat..

aj tu su tie hmoty www.packa.sk

inak, to co som tu hodila ten prvy link na rakusku stranku, tak to som videla nazivo na vystave BABY expo vo viedni 8.juna a vyzerali super.. take mrnave nozicky tammali odliate, to museli byt nejake premature babies, lebo taku mininozicku sme my pri filipovi nezazili 🙂

v BA som tie hmoty videla predavat aj v eniki beniki na manesovom nam. napriklad.

grettka
18. jún 2007

ahojte,
cele tieto sady (mensie aj vacsie) som videla aj v BA v Auparku na poschodi, neviem ako sa ta predajna vola teraz po novom, ale pred casom obchod niesol nazov "Drevene hracky"...

mirko06
autor
18. jún 2007

expertka8: mam sadu aj z tej stranky, ktoru ti poslal ena, ale aj sady baby-art, my konkretne mame odtlacky zaramovane aj s napisom, to vsetko aj so sadrovou hmotou ti poslu

zuz11
19. jún 2007

www.babyart.eu, a tam je aj video ako sa to robi 😉

chymenitta33
11. nov 2008

Aojte🙂)

Mne kamarátky priniesla ako darček a urobili sme to už aj je to veľmi pekné, a podla mna krásna spominky🙂

bibula
12. nov 2008

to zlate vyzera ako na pomniku- 😲 😔

ooo
15. dec 2008

Ahojte. Chcela by som taketo nieco kupit sestre pre maleho, ale zda sa mi ta cas, kde sa vybera dietatu noha z toho nejake drasticke. Nozicka ide vazne lahko vytiahnut?

bambusko
15. dec 2008

ooo, pohoda, je to podobne ako ked ti robia odtlacok u zubara, kukni to video 😉

ooo
15. dec 2008

pozrela som to, len tam je jedna cast, ako tomu babatku vyberaju nohu z toho a dost mu s tou nohou trhne 😅

bambusko
15. dec 2008

neboj nic, ono je to take pruzne, ale mekke, tiez som z toho mala cudny pocit. robili sme odliatok, ked mal maly necele 3 mesiace

ooo
15. dec 2008

a je to naozaj take pekne, ako na obrazkoch? ako sa do vyriesit to, aby bola aj z ruky odliatok? je tam dost tej srandy, co sa zaraba?

bambusko
15. dec 2008

sadry je dost, robili sme nozicku, som bola hlavne zvedava, ako to bude, ked sa drobec bude hybat. ale ono to tuhlo a nozkou hybat neslo 🙂 je to kraaasne, vidiet vsetky baculate zarezy aj tie malicke nechtiky 😅

ooo
15. dec 2008

dakujem bambusko za odpovede 🙂, bola som dost na pochybach, ale kupim to sestre na vianoce. chcela len farbu na otlacky, ale to sa mi zdalo take obycajne

bambusko
15. dec 2008

dobry darcek 🙂

ooo
15. dec 2008

a som sa este zabudla opytat. na nete toho maju habadej, ale maju to v nejakom kamennom obchode? dracik a pod?

bambusko
15. dec 2008

hmmm... neviem 😕 kupovala som na nete. celkovo, ked nemusim, do obchodu nejdem 😉

ooo
15. dec 2008

🙂 asi bude fakt lepsie to objednat z netu, nez to hladat

bihan
16. dec 2008

Bambu, aj si to niečím zalakovala? tie naše majú už rok a zatiaľ sú za vitrínou, ale začínam sa báť, aby neošedli.

bambusko
16. dec 2008

bihan, nelakovala som, lebo sa bojim, ze to dobabrem. ale raz som kupovala sadrovy odliatok od chlapika, ktory ho predo mnou nastriekal bielou farbou zo spreja a je krasne leskly

ooo
19. dec 2008

taaaak, zohnala som. sice ina znacka, ale mam 😀

palo145
16. jan 2009

ahoj maminy. Chcem spravit viacej takychto odliatkov. Neviete mi prosim poradiť, kde sa to da objednať za najprijatelnejsiu cenu? Vdaka 🙂

bambusko
16. jan 2009

palo, daj si do googlu baby art a vyslied. potom napis 😉

bihan
16. jan 2009

packa.sk tam sa dá alginát aj sadra objednať v ľubovoľnom množstvo za rozumné ceny.

palo145
16. jan 2009

Ďakujem, šikulky. 😎

zuz11
18. apr 2009

mysel • 2d • Dnes o 14:09
Ahojte, chcela by som kúpiť sadu na sádrový odliatok ručičky dieťatka. Máte s tým niekto skúsenosť ? Dá sa spraviť kvalitný odliatok aj doma s takýmito sadami ?

mysel • 2d • Dnes o 14:10
🙂 🙂 🙂 Som to teda sformulovala - jasné že nebudem odlievať celé detičky !!! 🙂 🙂 🙂

ena • 2d • Dnes o 14:22
skus si mrknut na packa.sk, tam mali rozne sady, teda rozne velke sady, podla toho, co a kolko chces odlievat..

mysel • 2d • Dnes o 14:44
sstefi: ďakujem, pomohlo
V podstate to už mám presnorené, len často sa stane, že napíšu jedno a realita je úplne iná. Nikto v okolí s tým nemá skúsenosti...
ena: Asi ste objednávali z packy a ste spokojní, keď odporúčaš. Neviem či radšej z packy alebo baby-artu ? Baby-art neuvádza množstvo materiálu

pookie
21. jún 2009

Cavte babenky, robili ste to ked vam deticky spali alebo boli hore? Lebo nasa mala kopcovala, vytiahla si z toho nozicku aj napriek tomu ze sme ju drzali, na druhy krat sme chceli skusit pocas spanku ale zobudila sa a tiez to moc slavne nedopadlo. Zda sa to byt jednoduche ale nam sa akosi nedari ☹ A tak velmi by som chcela aby mala spomienku vo forme odliatku ked vyrastie...