Skáče a hrá sa s plienkou. Robia to aj vaše deti?

denisocka
21. júl 2008

chcem sa opýtať,či je niekto ,ktoreho dieťa sa tak strašne rado hraje s plienkou .
Už mi to lezie na nervy ,robí to bud zo srandy alebo ked je unaveny a nevie spať.
Zoberie plienku (podbradnik,tričko -všetko možne čo je po ruke a má min 10x10cm) a da si to na oči a potom skače a skače a dychčí-skoro si dych vybije a dušu vypluje a neprestane . dojdem,vezmem plienku,spravím z nej uzol a za 20 sekund zas ,uzol na boku a kusok plienky na očiach ,ruky roztiahnute a lape po dychu jakeby dobehol maraton.....

ja fakt nechapem kde na taku somarinu prišiel a dufam že nie je sam 😅

tak,popaďte 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ajA1wRUZiGM
zuka
22. júl 2008

Nas maly robi presne to iste, ako krasny Simonko 😉 Plienka je sucastou jeho zaspavacieho a ukludnovacieho ritualu. A aj hry...
http://picasaweb.google.com/zuzanapolomova/Maxi...
Uz som kupila aj taku handrovu hracku, ale plienka je plienka...

sylvar
22. júl 2008

naše malá to dělá taky, plínku miluje a celý den ji tahá v ruce 🙂

denisocka
autor
22. júl 2008

zuki,len zuby mi trčia 😀

bambusko
22. júl 2008

musite uznat, ze tie decka maju energie. keby dospely robil take sialene pohyby len pol minuty, tak ma 3 dni svalovku

martina46
22. júl 2008

No presne. Ja som si skusila tak dvihnúť nohy, ako robia bábätká, že až kolená k sebe a skoro som sa dolámala 😀

titkovamiriam
22. júl 2008

marek to robieval vacsinou s oblecenim a okolo 10m.presiel na mordovanie plysakov,teraz ma 2-3 pri ktorych zaspava,inak sa s nimi nahraje,ulozi si ich na postel prikryje a nik sa ich nesmie chytit.poobede ich tiez nemusi no vecer su jeho a s nim aj pocuvaju rozpravku aj musim kazdemu z nich pomasirovat chrbatik 😀

tomaskokat
22. júl 2008

vy máte plienku my deku. je to taka jemne flisovana deka. náš starší bez nej nejde ani teraz nikam. ked ide na prázdniny tak prvé balí hladkanú dekušku. čo čert nechcel u druhého to nieje inak. Zaspávame s dekou na tvári. sranda je ked je 30stupnov a on je prikrytý dekou 😎

ivulinda
22. júl 2008

Já na tom nevidím nic špatného když si hraje s plínkou.Malá to dělá taky a nepříjde mii to divné

mucha
22. júl 2008

je nadherny 😀 , uplne krasne stastne babo... 😉

adussa
22. júl 2008

Presne toto robí aj náš malý predtým než ide spať...Dobre sa na tom bavím.Prehodí si cez hlavu čo nájde po ruke,rozhadzuje rukami a naťahuje sa do dĺžky 😀 čudujem sa odkiaľ berie toľko energie!
ľudia namna niekedy čudne pozerajú,keď ideme po meste je 30stupňov a on má cez hlavu prehodenú hrubú deku..bez nej nezaspí.

yasmin07
22. júl 2008

Naše malá taky bez plínky přes oči neusne 😵

denisocka
autor
22. júl 2008

baby,to je plienkománia 😅 😀

zuka
22. júl 2008

Ha-ha, fakt plienkomania. Moja mama mi hovorila, ze to iste robil moj bratranec a volali to goňovanie 😀

janula2008
22. júl 2008

Denisocka:mame uplne stejnou plinku s oveckama 😀 😀 .

hubka
22. júl 2008

Ahoj, aj moj maly sa rad hra s plienkou, da si ju na oci a zataji dych, ja mu ju vezmem a on sa zacne smiat a takto si to par krat zopakujeme, ma z toho dobru zabavku, niekedy ju aj zuje....celkom sa mi zabavi haha 😀

andrii
23. júl 2008

Aj moja stredná to robila a teraz začína najmenší Matúš. Ešte je malý,tak nie vždy sa mu podarí dať si ju na tvár,ale miluje, keď mu ju dám ja,alebo dievčatá.Takto aj zaspáva

anavila
23. júl 2008

naaaaaaaaaaadherne babo, je nadherny fkt, ako keby som videla moju Lauru, ona tiez bez plienky nezaspi, musi si ju zhuzvat na oci a tak spinka. V sekunde. A moja sesternica ma uz 2rocne dievcatko a ona ked ide spat povie : kde mam vankus a penku. a teiz bez toho nezaspi. Aspon nemusime detom kupovat hrozne drahe hracky, no nie???a keby ste videli ako sa hra s nivinami ako ju bavi, ked ich trha.

lulusha
27. dec 2010

@denisocka 😀 😀 deni, som si hladala na konikovi o tom handrickovom osiali, lebo moj Lacko robi podobne kusky uz teraz a nadabila som na teba 😀 takze Simon robil tiez podobne kusky? nas Laci si hocico latkove natiahne na hlavku a potom tak hlboko dycha, cisto jak v tranze 😀

dajna11
27. dec 2010

@lulusha juj to isté aj moj.....denisockin už asi odrástol 😉 😉 no my dve máme podobne staré deti 😉 😉 a som rada že nieje v tom sám,že sa hrá s plienkou.....tú najskor,je tenká ešteže lebo by sa už dávno pridusil 😉 😉 roztiahne ruky a dýcha,dýcha hlboko a ked ho odokryjem má taký smiešny výraz...oči vytreštene,ústa zaťaté,úsmev akoby somho pri niečom prichytila 😉 😉 😉 sranda!!

lukinkowa
27. dec 2010

sorry, ale to mi pripomína eufóriu, ktorú spôsobuje zrýchlená srdečná činnosť pri nedostatku vzduchu..to vysvetľuje aj to hlboké dýchanie a tvárička a pohyby ako v tranze - obranná reakcia organizmu pri zníženom stave kyslíka v krvi..Mne sa tieto praktiky vôbec nezdajú bezpečné.. 😔

lulusha
27. dec 2010

@lukinkowa no vsak aj ja som si najprv myslela, ze nema vzduch, ale to su take tenke latky, tie dnesne latkove plienocky...minule si tak na seba dal aj plysoveho macka maleho...ale tak ked to vidim, tak mu to dam dole 😝

@dajna11 he hej, maly Simon je uz velky, ale vidim, ze nasi krpcekovia su veru podobni 😉

dajna11
27. dec 2010

@lulusha no hej.... 🙂 🙂 tiež ked ho vidím alebo počujem že tak dýcha dám mu pleinku dolu,ale fakt je že sa naučil tak uspávať....a to tak zaspávali aj deti mojej kamošky...a ako vidím tu je to asi časte zaspávanie detí.....keby to bolo pre dieťa hrozne tak asi začne plakať nie?že nemá vzduch,nevie dýchať....ale on je huncút s usmevom v klude🙂

lulusha
27. dec 2010

@dajna11 ano, ja som tiez citala take rady na zaspavanie, ze dat babatku plienku cez ocka...som to parkrat skusila, ale mojmu malemu to viditelne vadilo - az teraz nedavno zacal sam s tymito experimentmi 😀

dajna11
27. dec 2010

@lulusha moj ked sa mu cchelo spať od narodenia vždy si šuchal o očká ručičky,dlaň....a ked mal dlhšie nechty tak sa doškriabal...tak som mu skusila dať do ruky plienku že ked sa šúcha tak nech ňou,je mäkká....a tak to začalo.....ako náhle ju zachytí rukou,hned si ju prikladá a ja som fakt rada že sa naučil tak zaspávať sám,lebo dcerku som musela upsávať na rukách a dosť dlho a to bolo neunosné.

lante
27. dec 2010

@dajna11 aj môj mladší tak zaspáva od narodenia doteraz musí mať látkovú plienku narazenú na nose...prípadne cez oči..to si už sám teraz natiahne.

dajna11
27. dec 2010

@lante ale ved sú tak zlatí 🙂 pokial sa dá že ju nedrží silno ked zaspí tak mu ju dám z postielky preč,ale ked sa prebudí,tak mu chýba pri opätovnom zaspávaní

denisocka
autor
27. dec 2010

@lulusha mne to robi aj tobi , bez plienky nezaspi,včera siel madagarskar a levik mal tiez plienku a volal ju fufí 😅 😀

kaja73
27. dec 2010

ja mam kupene take latkove hračky-hlava a kus latky k tomu.Maly na tom fiči.Volam to smradoška,pretože to ani vyprat nemožem.Len fakt zriedka.On je bez nich mimo a ma len dve . Take iste už neviem zohnat.Skušala som ine druhy,ale to ignoruje.On ich nepusti ani ked spi,zo sna ich cuca-raz jednu,raz druhu.Ale začinal s plienkou,to bol jeho prvy hit.Tieto handričky mal len tak vedla seba a jedneho dna plienku nechcel a už len tie handričkove babiky.Teraz to bude 5 mesiacov,čo je na nich zavisly. 😝

lante
27. dec 2010

@dajna11 ja mu ju nevyberám....keď ju náhodou v noci potrebuje, tak si ju nájde rovnako ako dudel 🙂

dajna11
27. dec 2010

@lante no ale on je už velký,to moj ešte neovláda pohyby že dať si dudlík a tak...takže preventívne ju vyberiem aked sa prebudí rychlo mu ju šupnem 🙂