Športová príprava 3-5 ročných detičiek. Máte záujem?

babulka
5. jún 2008

Ahojte maminky,
mám 2,5 ročného syna a ako bývalá aktívna športovkyňa a dcéra vrcholových športovcov sa zaujímam o športovanie detičiek. Nejde o športovanie v klasickom zmysle, ale o akúsi všeobecnú športovú prípravu zameranú na zlepšenie motoriky, koordinácie pohybov, a vypestovanie správnych pohybových návykov už od dvoch - troch rokov veku dieťatka. Tri roky som žila v zahraničí a tam fungujú buď pri športových kluboch, alebo samostatne tzv. gymnastics classes už pre takéto detičky. Deťúrence sa tam raz - dvakrát do týždňa vybehajú, vylietajú v bezpečnej telocvični pod dozorom skúsených trénrov, spravidla bývalých, resp. aktívnych gymnastov, ktorí usmerňujú ich aktivity spoločnými cvičeniami. Učia sa robiť kotrmelce, chodiť po čiare, resp. nízkej kladine (10 cm od zeme), preskakovať nízke prekážky a pod. Týmto získavajú správne pohybové návyky a vzťah k pravidelnému pohybu.
Nechcem tu propagovať nič konkrétne, keďže v BA nič konkrétne ani neexistuje. Ide skôr o to, že som sa spojila s nadšencami gymnastiky, ktorí by boli možno ochotní venovať jeden - dva popoludnia v týždni "tréningu" najmenších potenciálnych športovcov. Nejde samozrejme o klasickú gymnastiku (ak by si niekto predstavil týranie čínskych dievčatiek 😕 ) ale gymnastika je všeobecný pojem pre rôznorodné pohybové aktivity, z ktoých sa dá neskôr ťažiť pri konkrétnych športoch. každý šport v sebe zahŕňa aj prvky gymnastickej prípravy, preto je to ideálny začiatok pre budúcich tenistov, futbalistov, basketbalistky....
V neposlednom rade - v dnešnej dobe je potrebné detičky usmerňovať už od útleho detstva, tri roky sú perfektný začiatok, lebo nudiace sa dieta znamena len neskoršie problemy (obezita, drogy, flákanie sa kade - tade) a ťažko sa začína vo veku, keď už príde škola.
Každý má nejakú predstavu o smerovaní svojho drobca a naše predstavy sa viažu k športu. Tie sa môžu aj nemsuia naplniť, ide o to, dať k tomu predpoklady a uvidíme.
Milé maminky, otázka smeruje k tomu, či by bol o takýto druh trávenia voľného času záujem, a či má význam riešiť aj túto medzeru globálnejšie...

tilly
5. jún 2008

má 😀

melory
5. jún 2008

u nas na sidlisku je najblizsia zakladna skola sportova a velmi ma potesilo, ze tam syn bude chodit.

melory
5. jún 2008

mas daky link alebo nieco podrobnejsie o tej cinnosti?

certica
5. jún 2008

no, ja stale rozmyslam, co s tym mojim malym. on ked je doma, nevydrzi 2 sekundy v klude, stale zo sebou hadze, este aj ked si sadne alebo lahne...

babulka
autor
6. jún 2008

Tilly, na teba som myslela 🙂
Melory - mne ide o to, aby sa pohybova priprava deti usmernovala uz v predskolskom veku. Sportovych pripraviek a skol, kde su taketo aktivity pre deticky od 6 rokov je vela, ale to som tu rozoberat nechcela. Pokial ide o kontakt - nemam, pretoze ako som pisala, nic take neexistuje, ale mohlo byt. Ide o to, najst spravynch ludi, ktori si zoberu taketo deturnece pod palec a budu sa im venovat. Myslim, ze som takych nasla, a atusim tam aj zacneme aspon raz do tyzdna chodit, ale ja to mam vybavene po sukromnej linke 🙂 len za to, ze sa so sportovcami poznam. Moja otazka skor bola k tomu, ci by nebol sirsi zaujem a ci by nemlo vyznam riesit to "organizavne"
Cerica - prave pre taketo sidla (ake mam aj sama doma), co neposedia, nepostoja, su stale v pohybe je "usmernovanie pohybovej aktivity" najvhodnejsie. Oni tie deticky nevedia co so sebou, stale sa "mrvia" a cieleny pohyb je pre nich relaxom. A nehovoriac o tom, ze ak by sme chceli v buducnosti, aby sa deticky venovali nejakemu sportu aktivne, nebodaj vrcholovo, tak zacinat vo veku 6,7,8 rokov je uz neskoro.

melory
6. jún 2008

mne by sa to pacilo, som za vsetko co mojho maleho moze posunut dopredu

uznetusim
7. jún 2008

Aj mne by sa takéto dačo páčilo. 🙂 Určite sa nájde véééééľa mamičiek, ktoré by to uvítali. 😉

babulka
autor
7. jún 2008

Uznetusim, super 🙂 Ale zatial sa mi nezda, ze by to nejak extra lakalo....hm, asi je nas malo sportovkyn sa sportovymi ambiciami aj pre svoje deti.
Teda v takomto utlom veku 😀 Pre niekoho sa to asi zda, ze je to skoro, ale nie je. Zacinat so sportom v 7 rokoch, teda pri nastupe na ZS je neskoro a aj tak, talent na sport (vseobecne) je viditelny uz v dvoch rokoch.

emjee
7. jún 2008

babulka mne by sa to pozdavalo, ja som k sportu vedena nebola, co ma dost mrzi, lebo teraz mi sport nechyba (pocitovo) hoci mi chyba - ale: myslim, ze sportovanie na dedinach je naozaj len na takej urovni, do akej miery su rodicia schopnii bud sami dieta "trenovat", alebo ho vozit pravidelne na treningy do mesta (nepocitam ziacky futbal, ktory je zvacsa urceny aj tak len pre chlapcov, aj ked v susednej dedine maju aj dievcenske muzstvo, ktore hra ale sutaz s chlapcenskymi muzstvami)

monkula
7. jún 2008

babulka, môj syn je už takmer 4 mesiace registrovaným hráčom Česko-slovenskej futbalovej akadémie...
Predprívkarkári majú tréningy 2x týždenne, pondelok a štvrtok, od 16.00 do 17.30. najprv majú rozcvičku, potom všakovakécvičenia na rozvoj koordinácie, ao napríklad kľučkovanie loptou pomedzu kužely, atď, potom cvičia prihrávky, útoky...
Myslím si, že mu to za tie 4 mesiace dalo veľa, najmä zmysel pre zodpovednosť, chceš-nechceš, raz si sa na futbal dal, treba trénovať...
A súhlasím, vidím, že detičkyv Jarkovom veku, má 5,5 roka pristupujú k tréningom zodpovednejšie, s oveľa väčšou chuťou sa niečo naučiť a z neuveriteľnou radosťou z každého góu... A ešte ho pochválim: Minule si nás odchytil majiteľ klubu a veľmi pochválil Jarka, že je šikovný... 😵
A dôležité je ozaj deti chváliť... To je neuveroteľná motivácia...

uznetusim
10. jún 2008

Babulka, nemyslím si že by nelákalo. To by trebalo veľkú reklamu, aby sa o tom maminky a tatinkovia dozvedeli. 😉 Lenže to až keď to bude aktuálne a reálne fungovať. A ono špecializovanie na určitý druh športu v tak útlom veku asi nie je ani možné, ale ide o to učiť sa byť v kolektíve, učiť sa trpezlivosti a spolupracovať
s inými deťmi. V neposlednom rade, je to aj o tom, že dieťa sa aj príjemne unaví a potom už toľko nevymýšľa. 😉

uznetusim
10. jún 2008

A ešte som chcela....mňa osobne ,,na staré kolená " začal lákať tenis a posledný týždeň riešim, prečo som na tenis nechodila ako dieťa. 😀 Hlavne že na ju jutsu som chodila 3 roky a zo speváckeho ma vyrazili 😅

adulicek82
29. jún 2010

Gymnastická prípravka v Košiciach

Prijímame deti vo veku od 3 - 6 rokov.

Kedy začíname???
AUGUST 2010 / SEPTEMBER 2010

Kde nás nájdete???
Špecializovaná gymnastická telocvičňa, Popradská 84 (za blokom) Košice (oproti ZŠ Kežmarská). Tréningy budú 2x týždenne pod vedením kvalifikovaných trénerov.

Čo to je???
Gymnastická prípravka je zameraná na rozvoj všetkých pohybových schopnosti ako je obratnosť, rýchlosť, ohybnosť, sila a rovnováha, ktoré sú základom pre všetky športy, ďalej sa zameriavame na zdravotnú gymnastiku, správne držanie tela. Tréningy sú vedené hravou formou. Pravidelným cvičením chceme prispieť k zdravému vývinu dieťaťa a vytvoriť tak návyk na pohyb a odbúrať sedavý spôsob života.

Čo si treba zobrať so sebou???
Tričko, kraťasy, ponožky a pitie.

Bližšie informácie na t.č.: 0907 953 064

mimi21mimi
30. jún 2010

Nas klub sa venuje niecomu podobnemu - resp. teraz mame pauzu, kedze o nieco vyse mesiac mam termin 😀
S detmi od 3 do 6 rokov sme mali dvakrat tyzdenne treningy zlozene zo zakladov gymnastiky a show dance.

elly111
30. jún 2010

mňa to zaujíma, ak viete o nejakej všeobecnej pohybovej hravej športovej aktivite pre deti od cca 3 rokov dajte nám vedieť, ďakujem 🙂

mimi21mimi
30. jún 2010

@elly111 a odkial si?

elly111
30. jún 2010

@mimi21mimi napíšem ti do IP

elly111
30. jún 2010

my sme ešte malý, iba sondujem lebo malý ak sa denne nenáháňa aspoň hodinu s hokejkou tak s ním nie je reč 😀

katka.sa
4. sep 2010

ahojte ja tiež hladám nejakú športovu aktivitu v Prešove pre môjho 3r, syna , je blázon do futbalu dokáže hodiny kopať do lopty, kedže ide zima rada by som našla niečo kde by sa mohol realizovať 😀

janka_pn
4. sep 2010

tak ja budem urcite take nieco hladat cca o rok pre moju neposednu mimi 🙂 tak ak nieco take v okoli existuje, dajte mi pls. vediet 😉

katka.sa
12. sep 2010

Janka asi nič nenájdeme na pre naše aktívne detičky ☹ ak by si niečo našla daj vedieť prosím

ninocka
17. sep 2010

Dobr y den,

Neviete ci je tu v bratislave taka pripravka? Ja taketo veci podporujem

lucuska
18. sep 2010

aj my by sme sa s radostou pridali. ak baby nieco najdete dajte vediet.

zuzana154
20. sep 2010

Veľmi radi by sme sa aj my pripojili

bebel
21. sep 2010
slavkaa27
23. sep 2010

@adulicek82
Niečo takéto som v Košiciach hľadala. Je to super, že vznikajú aj takéto "športové krúžky" pre najmenších. Keď bude mať môj synček tri roky určite sa prihlásime.

avanti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
verka888
24. jún 2013

ahojte...moj syncek ma teraz 2,5 roka, od septembra by asom ho rada prihlasila na nejaku vseobecnu pohybovu priprav v Kosiciach..ak poznate nieco vhodne, proim dajte vediet..dakujem krasne🙂

iukas
25. aug 2014

@verka888 ahoj, nasli ste nejaku zaujimavu pohybovu pripravu pre maleho? prave nieco zhanam pre 5r. dceru, ak mi viete nieco poradit, dakujem pekne 🙂

verka888
26. aug 2014

Ahoj volala som na telefonne cislo, co vyssie uverejnila jedna pani, (teraz neviem narychlo nick), ide o pohybovi pripavu pre male deticky v kosiciach...skuste sa ozvat🙂