Sú prázdniny bežné aj v súkromných škôlkach?

atemi
27. mar 2011

Ahojte. Dostala som do ruk zmluvu na sukromnu skolku v BA a pise sa tam, ze jeden mesiac v lete maju "prazdniny", ale poplatok za ten mesiac sa plati, sice znizeny, ale 70 euri je 70 euri... Je to bezne vo vsetkych sukromnych skolkach? Vdaka.

bobocka
27. mar 2011

co ja viem,tak ano,kamaratka ma sukromnu skolku a jeden letny mesiac je zavreta.v statnych skolkach je to tak,ze tiez maju hluchy jeden letny mesiac,no maju dohodu s inou skolkou co je ten hluchy mesiac otvorena a tak deticky na mesiac prechadzaju tam.tak mi aspon povedali ked som sa teraz pri zapisoch bola pytat.co sa tyka toho polatku,tak o tom nic netusim.to je jenejake divne aby clovek platil za nieco,coho sluzby nebude vyuzivat.som zvedava co ti ine maminy k tomuto napisu.otazka sukromych skolok aj mna dost zaujima.

jaaty
27. mar 2011

Ahoj, aj naša Hanka chodí do súkromnej škôlky a celé leto je otvorená, s výnimkou 31.augusta.
Počas školského roka majú zatvorené len cez klasické štátne sviatky s nejakým jednodňovým predĺžením. Spolu za celý rok majú tak max. 7 dní voľna. Takže bežné to určite nie je. ...... a nevidím dôvod, za čo by si mala platiť, keď je škôlka mesiac zatvorená 😠

evina313
27. mar 2011

aj maly ide teraz do sukromnej v BA. bud mat 2 tyzdne zatvorene. posledny julovy a prvy augustovy. viem o dalsich skolkach v BA kde maju zavrete 1 cely mesiac.
neviem ako to bude s platenim, ale je to riadne nespravodlive ze musis platit. my este zatial nevieme, ako to bude

gretkab
27. mar 2011

U nas (v Senci) je to zial tiez bezne. Nasa sukromna skolka dokonca kopiruje vsetky skolske prazdniny okrem augusta.

vroni
28. mar 2011

Nie, bezne to rozhodne nie je. A uz vobec by som nebola ochotna platit za mesiac, ked je skolka zatvorena. V statnych skolkach je celkom ina situacia a je to (zial) zauzivana prax. V sukromnych na podobne vylomeniny nevidim dovod. U nas ma skolka zavrete vzdy tri dni v auguste - vtedy celu skolku vymaluju, poopravuju atd. Inak je otvorena cely rok (okrem sviatkov a vikendov, pochopitelne) Maju sice "prazdninovy" program (chodia na kupalisko, su velmi vela vonku a maju menej "pedagogicky hodnotnych" chvil nez cez skolsky rok), ale to suvisi aj s tym, ze tam v tom case maju vela deti zo statnych skolok, ktore su prave zatvorene.....

tysontara
29. mar 2011

Ahojte, tak toto pocujem prvy krat, kamoska si ide otvarat v lete skolku v bratislave a o tomto ani nerozmyslala, ved od toho su sukromne tie skolky, aby boli otvorene vtedy ked rodic bude potrebovat, ved kam dat dieta na cely mesiac, ked nahodou niekto nema starych rodicov ale pod.??????? 😠 to sa mi zda fakt ujete... a este aj platit, to nie je blbe tym majitelom?? vobec by som neplatila za zavretu skolku a asi by som tam ani dieta nedala - moj nazor

dai
29. mar 2011

ahoj atemi,
moja mala chodi do sukromnej skolky - maju zavrete 2 tyzdne v lete - tiez posledny julovy a prvy augustovy - platime normalne..Mne sa to zda ok, kedze tak ci tak by som chcela aby mala isla v lete aj k starym rodicom, detto my si berieme dovolenky - takze len prisposobujeme terminy ( platime aj ked je malinka chora a podobne, takze to ze mame platit aj v pripade prazdnin mi pride normalne...)

martinka05
29. mar 2011

ahoj, moja malá chodí do súkromnej škôlky v Prešove, majú voľno len cez letné prázdniny - 5 týždňov, počas iných prázdnin je škôlka otvorená. U nás sa platí školné zhruba 200 Eur na mesiac a to aj v prípade, že je dieťa choré . Ak je v škôlke 5 dní z mesiacia tak sa platí asi 12 Eur/deň a keď je viac ako 6 dní v škôlke tak sa platí plná suma. To znamená, že ak sme chorí 2 týždne tak platíme ako keby sme boli v škôlke celý mesiac ☹ , ale inak sme veľmi spokojní 😉 a aj malá tam veľmi rada chodí 😉

petka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beky1813
23. okt 2018

@petka47 7 rokov stara diskusia

maryjc
10. júl 2019

Ahojte,robia aj zamestnanci pocas zatvorenej skolky cez prazdniny?ci su vsetci doma.