Vhodné zvieratko do bytu pre deti. Čo by bolo vhodné?

janula203
12. okt 2008

Ahojte mamicky, chceli by sme nasej trojrocnej dcerke kupit dake zvieratko, este mame doma 16-mesacneho chlapceka. Neviete, ake by bolo vhodne? A najma nenarocne?

marianeta
13. okt 2008

Luciar
To si tam to ubohe morca nechala a isla prec? 😲

katusha
13. okt 2008

duskaf, a kolko ich mate? 😨 no a oni su stale len pod vodou, alebo tam mate aj nejaky "ostrovcek", aby mohli byt chvilku aj na suchu? 😕 😉

katusha
13. okt 2008

k tym dzungarskym skreckom - moc neodporucam, ja som jedneho mala, ked som chodila este na zš a raz mi usiel, no a nie a nie ho najst 😲 az v noci sa zobudim na strasny rev, a to moja mama jačala, lebo jej liezol po pleci 😅 😀 😀

duskaf
13. okt 2008

Katusha- máme teraz dve jednu svetlú a druhú tmavú, oni si plávajú, alebo len sedia na kamienku, alebo vojdú do takého majáka ,alebo sa zachytia na rastlinkách, chodia sa hore nadýchnuť, ale sú v podstate vždy pod vodou v akváriu.

katusha
13. okt 2008

duska 😉 urcite je to mile, mozno si ich zaobstaram 😀

duskaf
13. okt 2008

Kati, sú nádherné, ja som ich dostala od manžela na minulé Vianoce. Oni majú radšej skôr chladnejšiu vodu, myslím tým, že im vôbec netreba vodu ohrievať. Určite Vám prinesú veľa radosti.

katusha
13. okt 2008

tak to dufam, no a snad nam nepokapu 😅 mala by som zajst do chovproduktu 😀

inak, niekto tu spominal, ze cincila by mohlo byt vhodne zvieratko 😕 no ja teda neviem, moja svagrina ju kedysi mala a strasne nadavala, ze celu noc mila cincila vyvadzala a skakala a neviem co este 😅 tak ju potom niekomu darovala. ale mozno to bol len zvlastny jedinec a nie vsetky su take divoke 😀

janula203
autor
13. okt 2008

no dievcata, dakujem za super postrehy....napokon sme sa rozhodli pre morca...kupime malicke, a vycvicime 😀
Deti myslim v pohode budu pomahat so starostlivostou...teda janka najma, a drobec majusko bude hadzat piliny a krmit isto rad....na toto ich poznam, preto som sa vlastne rozhodla kupit zvieratko....
Chcela som napokon vodnu korytnacku aj, ale neviem kam by sme ju dali, aby sa nahodou akvarko nerozbilo, nevylialo...tak zvitazilo morca...
A tie zabky....tedaaaa, kebyze nebyvame v dvojizbaku, beriem aj to...do spalne, chi

etnicka
13. okt 2008

podla mna je najlepsi k detom psik, ale treba dbat na to, aby sa aj on aj deti spravne vychovali 😉

ukana
14. okt 2008

bihan sorry, rychlo a blbo citam a potom tak aj pisem 😀 😎

marianeta
14. okt 2008

Katusha
😀 .Chuda tvoja mama to muselo byt prebudenie.
Ja som mala aj dzungara a ten bol tak ochoceny,ze som ho mohla nechat lozit bez toho aby niekde zaliezol.
Ja skor neodporucam roborovskeho skrecka to su totalny divosi.Ten moj prezil 3xpad z kuch linky a raz sme ho rano nasli v dzbane na caj ako tam kruzi dookola 😀 esteze tam nebol ten caj.
Ak by som ja byvala v byte a nemala skusenos s chovom napr.skreckov tak by som asi nic nedovolila,lebo deti sa pre to zvieratko nadchnu chcu ho a potom sa staraju rodicia.
Samozrejme tym nechcem povedat,ze su take vsetky deti.

gangulienka
14. okt 2008

Baby ja len tak na okraj ..ked sa rozhodnete pre akekolvek zvieratko pre vase dieta vzdy musite ratat s tym ze sa onho skor ci neskor budete musiet starat vy, pretoze dieta rastie jeho zaujmy a priority sa menia a zvieratko nie je zabava na par mesiacov ....takze vyberajte take o ake sa chcete starat vy 😉

slnieckova
14. okt 2008

luciar79 ale si si tym skreckom, ci morcatom, ci co to bolo zavarila 😀 ale nie, aj mne to pride neludske, ten tvoj cin na luke 😀 😠 😅

marianeta
14. okt 2008

Slnieckova suhlasim.
A tiez mi to pride nezodpovedne.Su aj ine moznosti ako sa zbavit nechceneho zvieratka napr darovat ho.
Ja som tak kupila dzungara a ked som po par dnoch zistila ze je moc agresivny tak som ho vratila do chovproduktu a v pohode si ho zobrali.Peniaze som samozrejme nechcela.

duskaf
14. okt 2008

My keď sme boli som sestrou malé, tak ona vždy priniesla nejaké zvieratko, vidím tie jej oči ako prišla s mačiatkom a snažila sa prehovoriť našich, no musela ho odniesť, odkiaľ ho zobrala, raz tajne v noci v našej izbe prespal psík, ktorého našla a naši o tom vôbec nevedeli, ráno našla majiteľov a vrátila ho. A potom nám dovolili škrečka, mali sme vždy po takých troch rokoch ďalšieho, najlepší sú podľa mňa škrečkovia zlatí, mali sme jedného, ktorý žil 4 roky a to nezvyknú až tak dlho žiť, veľmi sme vždy plakali, keď prišiel ten čas, ktorý je škrečkom daný na život a ráno nevyšiel z domčeka, preto už nechcem škrečka, lebo moje deti sú také isté citlivé ako ja a tie plače za zvieratkom, ktoré tak krátko žije nechcem. Tak máme korytnačku a tá dúfam bude žiť dlho predlho.

chichinka
15. okt 2008

k tomu ohrievaniu vody u vodnych korytnaciek - praveze ked su korytnacky malicke, vtedy treba jemne prihrievat...a ked podrastu a dostanu sa cez kriticky vek, tak uz nebudu ani chciet ohrievat vodu a budu zit vecne 🙂 (osobna skusenost) 🙂

duskaf
15. okt 2008

chichinka- ja som písala o ohrievaní vody pre žabky, nie vodné korytnačky, ale asi reaguješ na iný príspevok, ktorý som si nevšimla, máš pravdu- maličké vodné korytnačky potrebujú teplejšiu vodu, ale žabky podľa mojich skúseností aj rád z obchodu potrebujú vodu skôr chladnejšiu.

llevandulka
21. jan 2012

My make psikov (vlčiaka a buldoga) aj mačky a mala sa s nimi mazli, ale že by sa dokazala adekvatne aj postarat, tažko. Možno deti od 6 -7 rokov by to zvladli. 😉

hanuska09
21. jan 2012

aj ked je tato diskusia uz starsia,pripojim sa.my sme pred vianocami dostali zajacika 🙂 je to tan bytovy zajko.a je nenarocny,noroby hluk ani nic podobne.nase deti 2 a 6 rocne ho miluju.krmia ho,hraju sa s nim ked ho pustime behat po byte a s cistenim domceka mi pomaha 6rocny snyator.co je tak raz za tyzden. 😉 takze je odporucam zajacika. 😀

mimavema25
11. jún 2012

vsetky tu pisete sa nehnevajte ze zvieratka smrdia a potrebuje starost livosto je samozrejme ze ju potrebuju su odkazane len na nas ked su unas . conekupite detom radsej umele zvierata sak techcnika je tak vpredu ze aj to umele sa sprava jak zive ,ked vam vsetko na zvierati vadi ale aj tak ho chcete kupit detom

mimavema25
11. jún 2012

ja mam dceru ma 18 m a je tak vedena k klaske k zvieratu ze ziadnemu ani chclpok nevytrhne ani nic podobne nasli sme nedavno psika vonku a bola to krasa sa pozerat nanich dvoch ako si rozumeju a aka je mala nezna k nemu a ked sme sli vonku beh hava tak vykrikovalaa fa fa fa lebo sme mu dali meno fali ael uz je u novych majiteloch nasli sme mu domou a ne vy tu pisete ze vase deti nebavia po urcitom case zvierata .ono je to tak vy nemate nanich cas a deti vydia ze vas nezaujimaju zviara MUSITE VY MAtka a starostlivost spojena snimi tak si povedia preco bi ich mala zaujimat nerobi to mama tak nebudem ani ja asi tak . NAJHLAVNEJSIE NATOM JE ZE NAJPRV MUSITE VY MILOVAT ZVIERATA AZ TAK ZADOVAZIT DETOM INAK TO NEJDE A ANI NEPOJDE

lujza123
13. júl 2012

Ja som kupila malej (3r)skrecka, take male, nenarocne zatial staci..a hlavne vsetko vybavenie ako klec, misky som uz mala doma. Dcerka ho miluje, stale mu nosi zradlo , skrabka ho. Najskor som chcela osmak degu, maju ho nasi, doziva sa cca 8 rokov, je inteligentny a da sa ochocit, co maju nasi je to taky maznak najradsej sa len dava skrabkat a takmer vobec nesmrdi ..problem je klietka, potrebuje vacsiu a pevnu lebo rozhryze vsetko. Zvazovala som aj morca alebo zaja ale su moc velky a treba im stale cistit pelechy, morcatu to vsetko smrdi uz po par dnoch. Ja som chcela vzdy macku, egyptsku ale neviem preco cely zivot (nasimi pocnuc)zijem s ludmi ktory macky neznasaju..tak to si asi odlozim na dobu ked budem dochodkyna 😀
Na dvore mame psa, stredneho bradaca co je moj stary kamarat takze neda sa povedat ze by to bolo malej zvieratko...no ale ked vidim co mu ona chudakovi robi tak ho lutujem. Schovava mu hracky tam kde sa k nim nedostane, hafan len knuci nestastny, stale mu vylieva vodu, leze do budy a vytahuje mu odtial von postielku, par krat mu aj vysypala misku zo zradlom, za chvost ho taha, stale ho zatvara do predzahradky no katastrofa...nechapem preco mu robi tolko zloby ked skreckovy len zradlo nosit a tutuli mutuli a psovy len brat a protivit..dohovaram jej ale nepomaha, ona si mysli ze sa s nim hra ale vravim chudak pes

dianka2374
16. nov 2012

Tak mi máme korytnačky 2 ale neviem či by sa ti chcelo zaobstarávať im živé ryby ako potravu a kúpiť akvárko šírky 200 cm taká korytnačka sa dožíva 30 rokov (vodná)

jajka031803
19. máj 2013

ja si myslim, ze suchozemska korytnacka je velmi vhodna 😉 . aj mi mame 2 korytnacky 😵 . uz ich mame 6 rokov a stale su cule a chcu sa hrat 😀 . uz sme mali aj skreckov ale vela krat nam utiekli to by som radsej neradila mat doma 😒 .

paloma20
19. máj 2013

Ahojte.ja so sestrou sme mali škrečkov,zabudli sme ich na balkone v klietke,svietilo slniečko-tak odišli do škrečkovského neba.☹plakali sme ako malé! Sestra potom doniesla kocúrika,ten je strášne rozmaznaný!!máme ho vnútri,keď som sa s manželom presťahovala,kúpili sme morčiatka-aby nám smutno nebolo,dokedy budeme mať deti.na dome chcem mať ešte psíka-aby sa hral s deťúrencami.ja by som chcela veľa zvieratiek,takže by som ich aj deťom kúpila a plnila si svoj sen😀

stellamaris
19. máj 2013

my mame tri macicky vo velkom byte 😉 mali sme ich uz pred narodenim maleho a tak mu neskor vysvetlime,ze sa o ne bude s nami s laskou starat a nebude ich zlostit.Zatial su macky opatrne k nasmu malemu a on ma radost,ked ich vidi,ma iba 9mesiacov 😉

lusmel
31. máj 2013

jajka031803 - ja tiez rozmyslam nad korytnačkou len sa obavam zimovania, lebo vraj je dolezite ale ked sa stane mala chybicka korytnačka sa vraj nemusi uz prebrat. Davate ich zazimovat ?

romcici
30. sep 2013

ahojte aj ja bi som velmi chcela psika bivam v byte 2 izbovom nato ze je dvojizbovi tak je dost velki 😀 najprv som chcela Rodézskecho Ridgebacka ano viem je to velki pes ale je krasny mam rada velkich psou tak preto vas prosim poradte mi a je mi jedno ci psik bude mali alebo velki 😉 a nemusi to bit any psiik ale kebi som si uz mala vibrat tak radsej psika

sammy
18. mar 2014

Obnovujem temu - rozhodujeme sa medzi vodnou korytnackou a skreckom. Da sa porovnat, co je nenarocnejsie, menej smrdi, dlhsie vydrzi a aj cenovo spolu s vybavou cca kolko vyjde jedno a druhe?
Podla predchadzajucich prispevkov mi lepsie vychadza zatial korytnacka.

buducamama
18. mar 2014

@sammy tak porovnavat skrecka s korytnackou... Su to dva rozdielne zivocisne druhy,kazdy potrebuje nieco ine.Najprv zistuj potreby tych zvierat a nie na takejto stranke.