Vhodné zvieratko do bytu pre deti. Čo by bolo vhodné?

janula203
12. okt 2008

Ahojte mamicky, chceli by sme nasej trojrocnej dcerke kupit dake zvieratko, este mame doma 16-mesacneho chlapceka. Neviete, ake by bolo vhodne? A najma nenarocne?

moc
15. máj 2014

My mame doma potkana je super

teddyy
16. mar 2015

Mi máme doma rybičky suchozemskú korytnačku psa andulku a ideme si kúpit mini teddy králika 🙂 🙂 🙂

marshmallow
16. mar 2015

Mini york

mary
16. mar 2015

Túto dilemu som riešila pol roka dozadu, čo kúpiť deťom. Zvažovala som zajaca, morča, škrečka...nakoniec som kúpila dve potkanie dámy a svoje rozhodnutie neľutujem. Vzhľadom na to, že starosť je aj na mne a nechcela som kupovať zvieratko ktoré žije 7-8 rokov nakoľko skoro každé dieťa to baví chvíľu a potom ostane starosť len na nás. Potkan sa dožíva dva roky, sú veľmi inteligentný, nenáročný a čistiť klietku stačí raz za týždeň. Dala som si záležať na výbere potkanov, teda kupovala som iba od chovateľa, žiadne zo zverimexu a podobne kvôli tomu aby neboli náhodou "zbúchané" a doma sa mi to neokotilo, tak isto aby boli zdravé a hlavne naučené na ruky a ochočené. Dcéra ich strašne ľúbi, každý deň sa im venuje, potkanky doslova vyhľadávajú ľudskú ruku, pohľadenie, kontakt. Veľa ľudí ma voči potkanom predsudky, ale keď poviem, že aj svokra gúľala očami čo som to deťom kúpila a minule keď sme išli na dovolenku som jej ich nasáčkovala domov, po príchode som zistila že sa s nimi hrávala, hladkala ich a skrátka ten predsudok, že potkan - fuj sa úplne stratil. Takže za mňa ak chcete zvieratko na skúšku, nie dlho žijúce, inteligentné, s ktorým sa dieťa aj pohrá jednoznačne potkaník 🙂 . A ešte je to nočné zviera, takže počítajte s tým, že v noci šramotia, ale to aj škrečky.

lusi24
16. mar 2015

ja mám doma chichuhuanu-čivavu... a mala si s nim fajne rozumie m 😀 áme totiž psika

miriamkac
5. máj 2015

My máme pieskomilov a práve máme mladé, tak kto by chcel môže sa mi ozvať.
Sú to malé nenáročné hlodavce pre začiatočných chovateľov ako stvorené. Najviac prosperujú keď sú dvaja spolu, neznášajú samotu.

emayl
27. sep 2015

POZOR !!!! ZAJACA si nikdy NEKUPUJTE !!!!! TRPKO OLUTUJETE !!!!!!
- sprvu vyzerá krásne,čím vás iba klame, narastie totiž cca.5 násobne !! a už nebude viac chutnučký.
- Klietka musí byť veľká, a teda zaberie veľa priestoru !
A aj v klietke ktorá vyzerá veľká, keď vyrastie bude môcť už len ležať a nie behať.Teda bude trpeť.
- deti vám budú sľúbiť, že keď im ho kúpite, budú už poslúchať.
Moja skúsenosť : budú ešte horšie ! Zajac bude na prvom mieste a nič iné ich nebude zaujímať. ( toto platí asi aj na iné zvieratá )
- pozor, všade a všetci vás budú klamať že zajac nie je nočný živočích ale denný, a teda že sa vyspíte. Toto je klamstvo !!!!!! Zajac vstáva skoro ráno, v rôznych časoch, už od cca. 4:30. !! A je ho potom počuť !! To isté večer, vyžaduje si pozornosť vás alebo detí. V detskej izbe nemôže byť lebo deti kvôli jeho zvukom nezaspia. A nemyslite si že ho s klietkou niekam odložíte aby ste ho nepočuli, to vám deti nedovolia a aj keby : moja skúsenosť : zajac začne hrať na klietke !!! – do zubov chytí drôt klietky , potiahne a pustí. Ako na gitare(pokazenej a rozladenej). Je to strašný a silný zvuk ktorý je počuť všade a zobudí každého, garantujem !!!!!!
- Čo urobíte s jeho veľkou klietkou keď pôjdete na dovolenku ?
Musíte ju prenášať po rodine. Zakrátko ho však už rodina nebude chcieť !!!!!-na toto pozor !! ( lebo je sním dosť starosti, treba ho vypúšťať von, a narobí im bordel)
A keď ho niekam s klietkou budete brať so sebou, máte plný kufor len veľkej klietky !!!
- budete mať bordel – seno, chlpy atď – po celom dome/byte !!!!
Nedá sa tomu zabrániť, seno z klietky vypadáva, a roznáša sa na vašich a detských nohách. Roznáša sa tiež prenášaním zajaca a hraním sa s ním. Seno máte všade !
- Zajaca musíte na pár hodín vypustiť z klietky. Prečo? – okrem iného lebo je mu predsa malá a by trpel. A tým sa opäť aj roznáša seno všade. A zabudnite že deti to upracú. Resp.kým to urobia, urobíte to vy. A myslite na jedno – kto ho bude strážiť ??? (aby napr.neobhryzol nábytok a koberce, alebo neprehryzol elektrický kábel, atď...)
- Zaujimavosť – zajac vám zvýši spotrebu energie, lebo ho deti večer nebudú chcieť nechávať v izbičke v tme. Takže v nej svietite celé zimné večery.
Alebo si ho zoberiete k sebe ? - napr. do obývačky - a budete mať v nej všade seno !! a takto ho budete stále s klietkou prenášať hore dolu, až vás to prestane baviť.
- a niekoho z rodiny bude stáť zajac veĺa peńazí : klietka, stále žrádlo, návštevy veterinára .......
- ZAJACA si nikdy NEKUPUJTE !!!!! TRPKO OLUTUJETE !!!!!!

adrianka22
29. sep 2015

Môžem len doporučiť slimákov afrických je to taký nový ošial....deti sa dokažu o nich lahko starať nesmrdia nerobia bordel 😀 už vyše roka predavam malých slimáčikov a má to velký uspech deti maju zábavu a rodičia su v pohode že domace zvieratko tak lahko nezdrhne 😉

pivoluskova
18. feb 2016

Ja mám andulku a som veľmi spokojná

pivoluskova
18. feb 2016

Ani nerobí neporiadok pekne sedka na prste a až tak ani neškrieka

pivoluskova
18. feb 2016

A robíme na to aby sme ju mohli pustiť lietať po byte

simonita25
10. jan 2020

poprosim o klikania na stranku romwalter.xperimento.xyz je to skolsky projekt zamerany na chriastel krasovy