Vrecúškové aktivity busy bags pre deti 2 až 3 roky

ivaha
16. okt 2013

Zakladam novu temu, resp novu skupinu na vreckove aktivity

ivaha
autor
14. nov 2013

@avalsorim Este som sa chcela opytat, kedze si aj v prvej vymene a tam sa uz robi hmatove pexeso, ci si radsej neprosis chobotnicku.

avalsorim
14. nov 2013

@ivaha asi tú chobotničku. síce už teraz nevyužijeme, ale hádam neskôr nás to zaujme 🙂

avalsorim
14. nov 2013

@ivaha už som do toho zaplietla aj manžela a skúšame to všeliak, ale stále nám to nejde :( ja som nad tým skenovaním tiež rozmýšľala, ale neviem či to pôjde, lebo som to chcela dať iba na A5 keďže ide o vrecúškovú aktivitu, aby to nebolo príliš veľké. ozaj a aj fixky mám ku tomu kupovať každej babe?

ivaha
autor
14. nov 2013

@avalsorim ak je dietatko este male na pocty, da sa to aj vyuzit ako cvicenie jemnej motoriky,, pripevnovat chapadielka na haciky sucheho zipsu, aby sa tam vsetky zmestili,je to taka piplacka, malu nemam doma, som zvedava, ako si s tym poradi, ked pride.
No fixky urob ako myslis, to asi treba nejake specialne.Ak sa da kupit len sada, bolo by fajn, ak by si kupila a kazdej jednu pribalila, aby sme nemuseli kazda kupovat celu sadu. A co sa tyka velkosti, ak by si robila,nam nevadi A4.

ivaha
autor
14. nov 2013

tak prve kusy hotove. Nakoniec som sa rozhodla dat tam aj tu ryzu, lebo sa mi to pacilo take potravinove a roznofarebne,bude to aj dost tazke, aj ja musim dost "hmatat",kym zistim, co tam je, normalne si musim vrecka hned ukladat do zvlast misticiek, aby sa mi nepomiesali. Nech teda aspon tu ryzu maju taku lahsiu.Je tam fazulka, kamienky,mungo fazulka-ta zelena,hrasok a ryza.Este som rozmyslala nad kukurickou,ale bolo by to hmatovo velmi podobne s hraskom
Po testovani roznych sackov a igelitov som sa rozhodla dat tam ako okienko tyl. @lindauciatko Zda sa mi to najtrvanlivejsie a super cez to vsetko citit.

avalsorim
14. nov 2013

@ivaha vyzerá to super. inak už mám jeden program na výrobu tých obrázkou, len je dosť náročný :( idem to poskúšať a uvidím ako mi to v nom pôjde 🙂

uhlopriecka
14. nov 2013

@avalsorim cauko, ak je to adobe illustrator, mohla by som trochu pomoct

avalsorim
14. nov 2013

@uhlopriecka a ty už máš hotovú aktivitu? budem sasnažiť trošku sa s tým pohrať a ak to nepôjde tak sa ozvem 🙂

uhlopriecka
14. nov 2013

@ivaha @avalsorim @sisi0211 @lindauciatko @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @ivaha @ivaha @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka @mamkabeika
baby, cim dierkujete karton? mojou dierkovackou na papier ho uplne deformujem...a je obmedzena dlzka
a cim vyrezavate zaoblene tvary do kartonu? orezavackou je to kostrbate.
vdaka za kazdy tip!

uhlopriecka
14. nov 2013

@avalsorim cau, nie, ale robim si v tom sablony 🙂

sharonik
14. nov 2013

@ivaha Veľmi sa mi to páči, nemohla by som dostať oboje - chobotničku aj pexeso? A ja by som Ti okrem dohodnutej aktivity urobila aj hmatovú knižku.

sharonik
14. nov 2013

@uhlopriecka Ja som vyrezávala pri inej aktivite nožíkom s drobučkými zúbkami- išlo to ako s minipílkou 🙂 len v tej mohej aktivite som robila väčšie dierky.

ivaha
autor
14. nov 2013

@sharonik super, tesim sa, dufam, ze to vsetko postiham ,mam pocit, ze mi to ide nejak pomaly 🙂
Ps: aj ja si prosim pridat viac prazdnych stranok (urcite si pridame perie a rozbite skrupinky od vajca a este ten kvietok lepidlovy a urcite nas este nieco napadne) dik

ivaha
autor
14. nov 2013

@avalsorim vdaka, daj potom vediet ako to islo

ivaha
autor
14. nov 2013

@uhlopriecka rozmyslam, ci by to neslo takou tou pilkou na zelezo, byva aj tak s uzuckou cepelou, tym by sa dali aj obluky a ma take jemnunke zubky, asi zavisi od toho, aky je to karton. Inac nasla som teraz take super vzory, ze lev-hriva, zirafa-krk a had-telo. Ak chces pridam foto.Ozaj a este jednu suprovu topanocku, ak si este nerezala.

ivaha
autor
15. nov 2013

@sisi0211 @bajlinka_tn
dievcata, prosim, dlhsie ste sa neozvali. Mame s vami pocitat, prosim, ozvite sa, aspon kratko.Vdaka

belucio23
15. nov 2013

Moje výtvory na výmenu 🙂

ivaha
autor
15. nov 2013

@belucio23 super pridam do albumu,pekne
len sa chcem este opytat,ci uz mas vsetky predlohy vytlacene a zalaminovane, lebo ja som taka blba detailistka a mala to ma po mne, ci by sa nahodou nedali tie tri motyliky-zlty zeleny a modry- trosku zmensit-tie predlohy, aby nebola vzdy ta prava cast,ktoru skladame mensia ako predloha 😉 Bojim sa, ze mi mala povie, ze tam to telicko cierne nepasuje, lebo neni rovnako velke.Alebo vystrihnut trosku vacsiu skladacku?vdaka,vdaka,vdaka
ta lienka je uplne super fantasticka, super napad,mala miluje lienky 🙂

belucio23
15. nov 2013

@ivaha inak mna to tiez nastvalo, ale material som mala vystrihnuty a potom som vytlacila a zalaminovala predlohy a az ked som to sla balit, som zistila, ze to nesedi.Som to asi este medzicasom upravovala.Mrzi ma to.

ivaha
autor
15. nov 2013

@belucio23
jaj tak nic, az teraz som si precitala, ze to mas vsetko hotove 🙂
K tomu baleniu aj pre ostatne maminky-
@evkalv @avalsorim @sisi0211 @ninison @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @uhlopriecka @bartonka1 @josie3331 @weronnka18 @bajlinka_tn @pillinka @natabun @ninison @mamkabeika @natabun
malo by sa to zabalit do takej krabice, aby som vam v tom mohla zasa naspat poslat vsetky ostatne aktivitky,teda aby sa tam zmestili. V jednej vymene sa posiela v A3 krabici, len ja mam pocit, ze by nam stacila aj A4 krabica. Najvacsie su asi tie kruzky na palickach a este rybka je taka vacsia.Vsetko ostatne su take mensie veci. Co si myslite, staci A4, alebo dame A3?
@marusinka80 prosim ake velke to je?
@lindauciatko prosim aka velka je ta rybka?
Ako som odkukala od ostatnych vymen, bolo by dobre, keby ste do balika este vlozili baliaci papier, aby som to mohla donho zabalit, prilozili peniazky na balik a vypisali listok na balik na vase meno a adresu-teda ako adresata date seba a ja si vypisem odosielatela, aby som sa nahodou nepomylila, ked budem toho tolko vypisovat. Este je potrebne sa dohodnut, kolko by sa platilo za balik .Neviem, ci sa zmestime do 2 kg, ci nedame rovno balik do 5 kg.Rybka bude tazka aj drevene palicky aj kocky.

belucio23
15. nov 2013

pozriem, kolko mam cierneho filcu a asi im prerobim to stredove telicko, kridelka uz nie, je to moja chyba, ze som to neprirovnala, nastrihany material som mala v izbe, kde spi mala, ked som laminovala predlohy, hadam to nebude tolko vadit

sharonik
15. nov 2013

@ivaha Som za A3 a do 5 kg.

avalsorim
15. nov 2013

@ivaha no asi do 5 kg bude najlepšie. a neviem či to ty budeš chcieť, ale ja idem v jednej výmene riešiť vyplnovanie elektronického podacieho hárka. je to jednoduchšie aspoň pre mňa ako odosielatela pri toľkých balíkov, ale je to na tebe, lebo ty to budeš robiť.

ivaha
autor
15. nov 2013

@avalsorim Vdaka za radu, ale este som to nikdy nerobila, aby som nieco nezbabrala, je to jednoduche? Cim, prosim vyplnas balicky, aby to tam nehrkalo?Nie su A3 krabice velke? dik

avalsorim
15. nov 2013

@ivaha ja som to tiež nikdy nerobila. idem to teraz robiť prvý krát 🙂 ale elektronicky budem podávať podacie hárky, len to musíš potom vytlačiť. a je to aj lacnejšie. nie o veľa, ale je. vyplnať to budem asi letákmi, ale ešte uvidím koľko toho bude 🙂

sisi0211
15. nov 2013

@ivaha ahoj, vobec nestiham kvoli praci, bola som cely tyzden na sluzobke. Na bud. tyzden sa budem vrecuskovej aktivite venovat 😉

ivaha
autor
15. nov 2013

@sisi0211 superko, lebo urcite hovorim za vsetky maminy, velmi sme sa tesili na tvoje vyrobky, ci uz budes stromcek, alebo tu nadhernu sovicku. Vdaka, ze si sa ozvala 🙂
PS:ak nestihas vsetko citat termin odoslania je 28,resp29 novembra
este raz sa velmi tesim, uz som bola smutna ze nam vypadnes 😉

lindauciatko
15. nov 2013

@ivaha ahoj, ja som neodpisala, cez vikend vyskusam rybku naplnit tymi gulickami ako do vankusa na dojcenie ze co by bolo lepsie. Velkost asi 20 cm. Kde si kupovala tyl.? Je dost priehladny? To ma nenapadlo, skusam tiez igelity a obrusy zatial.

uhlopriecka
15. nov 2013

@ivaha @avalsorim @sisi0211 @lindauciatko @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka @mamkabeika
spravila som konecne prototypy 🙂 kuknite ci mate nejake vyhrady alebo pripomienky. moosgummy su zlepene z dvoch farieb, jedna vrstva bola moc tenka. topanocka je z kartonu vyrezana a polepena farebnym vytlacenym papierom. svokor ma dierkovacku ktorou spravim dierky.
podla navrhu budete snurovat dracikovi papulu aby nezjedol vsetky hracky, rybku budete chytat na udicu - pribalim chlpaty drot a topanocku snurovat snurkou.

@ivaha - juj, neviem, ci sa mi chce uz nieco nove zacinat - nove sablony, ale kuknem to, ja som za kazdu srandu. uvidim ako lahke to bude vytlacit a vystrihnut. mozes to pridat do albumu? dakujem