Vrecúškové aktivity busy bags pre deti 2 až 3 roky

ivaha
16. okt 2013

Zakladam novu temu, resp novu skupinu na vreckove aktivity

belucio23
17. nov 2013

Ďakujem jednej milej maminke za super tip, @tomaskovamaminka

mimirinko
17. nov 2013

@ivaha nemyslim, ze by sa to rozpijalo, alebo osuchalo. Dalo by sa to paskou oblepit, ale to neviem, ci by som zvladla bez pokrcenia. Ono dost tazko sa to kresli na tie palicky. Nevyhoda toho je, ze ma to tu tendenciu sa to rozpijat a zase experimentovat kupovanim lakov, do toho sa mi nechce. Moju dcerku to napr. bavilo len chvilu, ma 2r 9m a moc jej to ani neslo. Ale zase moje dieta je unikat, ina vo vsetkom, tak neviem. Az budem mat, dam foto. Dakujem. Ja len, ze nech viete, ze sa snazim sledovat diskusiu, len nie vsetko, iba ak ma niekto oznaci.

veronel24
17. nov 2013

aj mi sa chceme pridat mame 2rocky

veronel24
17. nov 2013

baby poradte ako naucit dceru viacej hovorit

uhlopriecka
18. nov 2013

@avalsorim je to krasne 😉 no a uz som to skusala aj so syncekom v tom hladat a trochu ho miatli tie zvieratka vo farebnych kruhoch.ked som sa spytala 'kde je lopta?' tak ukazal na tie zvieratka v kruhoch. ale su milucke a kruh tomu dodava farebnost. ak najdem krajsie zvieratka poslem, ale nieto casu 😉

avalsorim
18. nov 2013

@uhlopriecka vidíš to ma nenapadlo. tak hodím tam iné zvieratká

gega
18. nov 2013

@ivaha baby uz mam hotovo posite este na labyrint treba day zaciatok a koniec len este neviem co dajte my nejake namety 🙂

sharonik
18. nov 2013

@gega Možno by stačilo vyšiť v rukách kontrastný krížik. Pekné by boli aj nejaké drobne ozdobné gombíčky.

gega
18. nov 2013

No prisivat sa asi uz nebude dat zbytocne by to blokovalo gulku ale pojdem pozriet gombicky nejake mini 🙂 a taviacou pistolkou ich tam dam. Alebo nejake koralky pokukam zajtra 🙂. A koncom tyzdna alebo zaciatkom uz mozem odoslat 🙂 🙂 🙂 tesime sa na vsetky vrecuska 🙂 🙂 🙂

sharonik
18. nov 2013

@ivaha, @avalsorim, @ninison, @lindauciatko, @pillinka, @uhlopriecka, @marusinka80, @bajlinka_tn, @gega, @bartonka1, @sisi0211, @mamkabeika, @belucio23, @natabun, @salonkaa, @josie3331, @weronnka18, @mimirinko, @evkalv Mamičky, zajtra sa pokúsim dať prototyp hmatovej knižky na schválenie, zatiaľ len potrebujem, aby ste sa vyjadrili, či
- stačí formát pohľadnice (10,5*14,8 cm)
- farba výkresu, na ktorom bude materiál nalepený biela či farebná (inak farebné budú materiály (zatiaľ iba vata biela a bublink.fólia priesvitná)
- chcete k materiálom aj názvy materiálu (fleece, bublinková fólia, vlnitý kartón, šmirgľový papier atď) resp. popis ich vlastností (drsný, nerovný, hladký, mäkký, jemný...) alebo úplne bez názvov iba prilepený materiál
- musia byť všetky knižky úplne farebne identické (týka sa najmä flísu a vlnitého kartónu, príp. šmirgľu)
- zatiaľ plánujem podľa predchádzajúceho dohovoru dať na titulnú stranu špongiu a 3d farbu, flís, vlnitý kartón, hrubý šmirgeľ, vatu, bublinkovú fóliu, možno chlpatku - skúste navrhnúť čo by ste ešte chceli
- v každej knihe budú na konci 2-3 strany voľné, aby ste si mohli doplniť ešte podľa vlastného uváženia
- chcela by som to dať do krúžkovej väzby, ak všetko vyjde, príp. nájdem nejakú alternatívu

josie3331
19. nov 2013

@sharonik ja som za to, aby si napisala len nazov materialu, nemusia byt knizky farebne identicke...k ostatnemu... je mi to viacmenej jedno, urcite to dobre vymyslis, ja sa potesim hocicomu 🙂

marusinka80
19. nov 2013

@sharonik ja myslím, že biela farba podkladu je fajn, formát tiež, názvy materiálov nemusia byť, pretože deti ešte nevedia čítať a my to poznáme 😎 . Snáď krúžková väzba výde, pretože tie strunky bývajú štandardných rozmerov - na A4 a ty ty budeš musieť skrátiť, tak uvidíš, ako to pôjde...Nech sa darí!

mimirinko
19. nov 2013

@sharonik necham to na teba 😉 alebo sa priklanam k väcsine 🙂

avalsorim
19. nov 2013

@sharonik podľa mňa podklad stačí biely tvrdší papier. a koľko tam už budú mať materiálov? možno by som chcela aj viac volných miest. bolo by to možné?

sharonik
19. nov 2013

Tak pridávam fotky prototypu - mne osobne sa tam nepáči tá vata, neviem či to deti neotrhajú (radšej by som dala chlpatku - posledné foto). Zatiaľ je tam tá špongia na začiatku a puffy farba, šmirgeľ, vlnitý kartón, bublinková fólia, flís, alobal, špagát (ten skúsim zohnať hrubší - príp. točenú šnúrku) a vata (miesto tej by som dala radšej chlpatku. Pierka sme sa dohodli, že si pridáte sami. Dajte prípadne tipy čo by som tam ešte mohla pridať. Tuším dám prvú a poslednú stranu farebnú a z hrubšieho papiera ako zvyšok - niečo ako obálku knihy. Zatiaľ som to narýchlo spojila svorkami na káble a je to celkom fajn, tak ak by mi nevyšla tá hrebeňovka, možno by sa dalo aj toto.
Napadlo ma aj dať niečo zrnité (napr. také drobné dekoračné kamienky alebo ryžu - len neviem ako to prilepiť aby to neodpadávalo a deti náhodou nezjedli). Poraďte dobré lepidlo - hlavne na ten špagát - ostatné drží v pohode.

marusinka80
19. nov 2013

@sharonik ahoj, vyzerá to perfektne, tiež nie som z vaty nadšená, pretože to by sa čoskoro zničilo...namiesto vaty mi napadol taký materiál čo sa používa ako výplň plyšových hračiek - je to podobné ako vata, ale pevnejšie. Ja neviem, ako sa to volá, ani kde to dostať. Lepidlo Ti ale môžem poradiť - ja totiž vytváram často modely a toto sa mi osvedčilo najviac: UHU Twist&Glue. Nezanechá stopy a super drží.

sharonik
19. nov 2013

@ivaha, @ninison, @lindauciatko, @pillinka, @uhlopriecka, @marusinka80, @bajlinka_tn, @gega, @bartonka1, @sisi0211, @mamkabeika, @belucio23, @natabun, @salonkaa, @josie3331, @weronnka18, @mimirinko, @evkalv, @ avalsorim
Tak som pridala nejaké foto prototypu, tak sa prosím k tomu vyjadrite,aby som mohla začať naplno vyrábať 🙂

sharonik
19. nov 2013

@marusinka80 Ďakujem za tip, dá sa bežne dostať v papiernictve, či treba pozrieť inde? Ten materiál myslíš vatelín? Zdá sa mi že je drsnejší ako vata, ale zase drží pohromade aj sa dobre strihá. A mäkký tam je nakoniec aj flís, prípadne tá chlpatka.

marusinka80
19. nov 2013

@sharonik áno, dá sa kúpiť v lepších papiernictvách, ale už som ho dávno nekupovala, lebo mám dobré zásoby 🙂

mamkabeika
19. nov 2013

@sharonik radšej tú chlpatku 😉

@ivaha, @ninison, @lindauciatko, @pillinka, @uhlopriecka, @marusinka80, @bajlinka_tn, @gega, @bartonka1, @sisi0211, @belucio23, @natabun, @salonkaa, @josie3331, @weronnka18, @mimirinko, @evkalv, @ avalsorim

Žienky, ja mám zase problém s tým drevom. Láme sa to ☹ proste každá druhá kartička sa odlomí 😒 Neviem, čo s tým. Rozmýšľam, aký iný materiál by som mohla použiť.

mobilka
19. nov 2013

žienky, máte môj obdiv, nádherné vecičky ste porobili 😵 hneď by som ich všetky brala 🙂 šikulky ste 😉

belucio23
19. nov 2013

@sharonik a keby si skúsila špagát prilepiť taviacou pištolou? viac sa mi páči chlpatka, namiesto vaty 🙂

evkalv
19. nov 2013

@sharonik mne sa to tiez paci a na lepenie odporucam tavnu pistol alebo to par stehmi rucne prisit o papier velkou ihlou..zatial ma nenapada nic co by sa tam mohlo este dat ak ma napadne urcite dam tip 😉 a vata by ani u nas dlho nevydrzala...

ivaha
autor
19. nov 2013

@mamkabeika skus sololit, my sme boli teraz kupovat osb dosky, tak som si to tam poriadne obhladla, lebo malej chcem este kadeco vyrabat a videla som perfektny sololit, z jednej strany je biely, akoby potiahnuty takou foliou, vobec to uz netreba farbit, len z druhej je taky akoby papierovy, tiez sa to da pilit ako drevo a podla mna este lahsie, je to hrube asi 3mm a perfektne tvrde a akoby take pruzne zaroven, podla mna sa to lamat nebude. Ja si uz robim na to velky zalusk.Dava sa to dozadu skriniek a skrin.

ivaha
autor
19. nov 2013

@veronel24 velmi rada, ale tentokrat uz zial mame uzavrety pocet, uz je nas 21 a je to dost vela a uz aj maminky maju hotove dielka, tak niekedy nabuduce, ked spravime druhe kolo. vdaka za zaujem

ivaha
autor
19. nov 2013

@sharonik suhlasim s dievcatami-moze byt aj vatelin, ale ak ti je ejdnoduchsia chlpatka, tak tu, aj je farebne krajsia, vatu nie.moze byt aj viac stran volnych, niekedy cloveka napadne az casom, co ta, dat a mozno aj deti budu mat dobre napady, co tam budu chciet.prva a posledna strana farebna je super, aj tie zrniecka su super, mozno aj piesok by bol fajn, alebo sol?lepidlo zial neviem, tiez pouziva len pistol.
ja urcite budem davat tie vajcove skrupiny, ale podla mna to bude piplacka,tak to si mozme kazda pridat sama.
Inac perfektne, uz sa velmmi tesim

mamkabeika
19. nov 2013

@ivaha ďakujem za tip 🙂

inak tú operáciu mi odložili a liečim sa doma 🙂

mimirinko
19. nov 2013

@sharonik moze byt chlpatka.

avalsorim
19. nov 2013

@lindauciatko @ivaha @uhlopriecka @sisi0211 @ninison @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka
baby pridávam upravené foto. ak sa vám to páči tak dajte "páči sa mi to", aby som vedela či to môžem dať tlačiť. je tam 25 obrázkov a každý je tam 2-krát. ak sa vám niečo nepáči napíšte mi to!! nie, že budete potom doma nadávať, že sa vám to nepáči.
ak som dobre zachytila tak sa robí 21 -krát aktivita. mám dobré info?

marusinka80
20. nov 2013

@avalsorim ahoj, vyzerá to pekne, ešte by si mohla napísať, aký je účel tejto aktivity? Ja som len zachytila, že sa niečo krúžkuje....ale nie je mi celkom jasné, ako prebieha hra. ďakujem 😉