Zbieranie cestovných lístkov

gabrielarilla
3. sep 2018

Ahojte,
prosím vás, počula už niektorá z vás o tom, ako funguje zbierka cestovných lístkov? Rada sa zapájam do vecí, ktorými môžem pomôcť napríklad zbieranie štuplíkov a pod. a toto mi príde ako naozaj nenáročná možnosť ako pomôcť, chcela by som sa do toho zapojiť ale neviem ako. Čítala som, že za 1 000 000 lístkov získam invalidný vozík, ale ako? Kam sa mám ozvať? Ďakujeem 🙂

slunce3
3. sep 2018

Pravdepodobne si pocula hlupost, toto kolovali este v r. 2002 kedy sa sam dopravny podnik k tomu vyjadril ze ziadna taka zbierka pod ich hlavickou neexistuje. Takze na tvojom mieste by som si to overila priamo u prepravcu. Lebo ani v googli nic take nikde nenajdes aktualne. Jedine ze by si to sama odniesla dodo zberu a za to kupila vozik. Ps. Nieje nahaodou invalidny vozik hradeny z verejneho zdravotneho poistenia? Manzel pracoval v servise s invalid.pomockami a vsetko ide cez poistovnu,takze ak mas narok tak poistovna ti ho vyda. A za 1000000 listkov by si elektricky tazko kupila.

slunce3
3. sep 2018

A za 1000 000 listkov za predpokladu ze ma jeden listok 1g by si v zbere dostala +-150evri prirataj dobu ako dlho by to trvalo,ozaj tych 150evri za rovnaku dobu nevie clovek dat dokopy? Neviem ci by som minala energiu a priestor na skladovanie cestovnych listkov

luzzia
3. sep 2018

ja som to tiez zachytila uz davnejsie, boli okolo toho reci kadejake, ale ako spominala @slunce3 - nic oficialne. v podstate to bolo myslene na principe asi ze sa ten papier da do zberu a za tie peniaze sa kupi, lenze to by asi muselo byt hodne papiera, aby sa vyzbieralo na vozik 🙂 a ked to niekto chce riesit tymto sposobom, odovzdat do zberu sa moze akykolvek papier, nemusi byt z listkov 🙂

slunce3
3. sep 2018

@luzzia ved toto, si neviem predstavit skladovat tie listky kym ich bude 1000000 😂 to mas jednu tonu papiera ale zapratane dve izby, to radsej letaky zo schranky odkladat a raz mesacne ich zobrat do zberu a odlozit... u nas chodi auto raz za 3m. Bud vykup alebo vyemenis za toaletak,servitky,jar....

Ale len za tie 3 m. Tu mam kopu papiera v peknych kominoch ale aj tak sa o to zabijam a nieje toho viac ako 20kg

luzzia
3. sep 2018

@slunce3 ja si tiez pamatam, ze este ako deti v skole sme sutazili, ktora trieda vyzbiera najviac papiera, hadzalo sa to do skolskeho kontajnera a potom skola zato zaplatila nejake divadelne predstavenie alebo sa nieco pokupilo. Vysledky boli vzdy zverejnene, nepamatam si sice tie cisla, ze za kolko kil kolko penazi, ale nebolo to nejak velmi vela a naozaj skola odovzdavala vela vela kil za vsetky deti, co ponosili do skoly.. takze si to tiez neviem celkom predstavit s tymi listkami 🙂
ale zase akoze presne to ma napadlo, ked chce niekto pomoct, da sa odovzdavat papier po castaich a vzdy tych par eur odlozit a tak zbierat a darovat, snad 🙂

slunce3
3. sep 2018

@luzzia no len ked mas za kilo 0,10-21c tak chodit tam po kile je toez vlastne stata penazi hlavne ak tam musis cestovat. 😂

luzzia
3. sep 2018

@slunce3 ja sice neviem, kolko je za kilo, ale rucne by som to tam urcite nenosila jak otrok :D jedine ze naraz tam vziat autom viac kil, ale to je tiez len par eur 🙂 ci sa to vobec oplati 🙂

judar
3. sep 2018

1 000 000 lístkov by si sama nenazbierala ani za svoj krátky život jedine že by si si spravila transparent že si zberač lístkov a stála dakde na autobusovej stanici nápodobne ako predajci notabene,...poprípade ňúrila v smetiakoch a na zemi..toto sú práve tie výzvy čo nemajú ani hlavu ani pätu pretože nikdy z nich nič nieje

lubik87
3. sep 2018

@slunce3 aké skladovanie veď viac ako.krabica od topánok by to nebolo :D

slunce3
3. sep 2018

@luzzia neoplati, listky urcite nie, kludne letaky zo schranky,casaky,papiere predvolebne prospekty,odkladat a sem tam to teda odniest a odlozit ak ke na tom clovek ozaj uplne ze blbo, ale za tie peniaze sa to veru neoplati, je to fakt par centov za kilo. A to este mas ceny od cistoty,nie ze s tym chces vyd...at a namocis ten papier nech je tazsi 😂 neberu vacsinou karton,lepenku....
No ja viem lebo sme tiez zbierali aj pre skolu, ktora za to dostavala eura z olo ale aj tu jednej pani sa zbieralo a raz za 2m. Jej to siel nejaky sused odviezt, lebo tej len dlhy zostali, a dat niekomu papier alebo eura je sakra rozdiel,hlavne ak ich vacsina z nas nema na rozdavanie.

slunce3
3. sep 2018

@lubik87 milion? No pridaj,ak nemas lis tak sa ti to nafuci 😂 ako vypln do vankusov

lubik87
3. sep 2018

@slunce3 no až by sa to hádzalo do vreca tak áno ale až to budeš porcovat po 100 kusoch 1 balík bude.mat na výšku ani nie 1cm..myslim že do takej väčšej by sa vošlo 😃

slunce3
3. sep 2018

@lubik87 to uz radsej blocky zbierat do blockovej 😂👍 pri 1000000 by uz mohla byt aj hlavna vyhra 😂

simonagmk
15. nov 2018

v skole sme urobili zbierku listkov, máme ich tisícky tak tiež by som ich rada odovzdala, stále nikto nič nevie?

slunce3
15. nov 2018

@simonagmk ved si xavolajte na infolinku prepravcu,ale aj tak je to blbost podla mna. Mozete dat do zberu ako papier jedine

gabrielarilla
autor
9. dec 2018

Ďakujem vám všetkým za reakcie na môj dotaz.
Jedna moja kamarátka zbiera lístky pre svoju ďalšiu kamarátky a takto to ide ešte cez niekoľko ľudí a pritom mi nikto presne nevie povedať, či to naozaj má nejaký význam. Odpoveď vždy znie len: Je to na charitu. Tak som chcela vedieť, že či to na niečo naozaj dobré, lebo ani na internete som nič riadne nenašla. No ako vidím, ani vám sa to nejako nezdá. Ďakujem