10 mesačné dieťa sa napilo Nasivinu

lenska136
7. jan 2016

Dobry vecer potrebovala by som poradit. Ide o to ze mam 10 mesacne dieta ktore sa trosku napilo z deckeho nasivinu neviem co mam robit dakujem

petulda333
7. jan 2016

Pohotovost???

emily_666
7. jan 2016

prečítať si príbalový leták ? ako mi chceš inak povedať, že 10 mesačné si vie odšrobovať vrchnák z nasivinu ?

lenska136
autor
7. jan 2016

Nie mam 2 deti oby dve su nachladnute cistilasom im nosteky najprev dcerke ktoru som neskou ulozila do postielky potom chlapcovy ale vrchnak som zabudla uzavriet kvapky som mala ulozene na nocnom stoliku pri postielke ona ich najprv prehodila polovioca obsahu kvapiek sa viliala ona flasticku dvihla a v postielke tiez trosku viliala a niesom si ista ci sa kvapiek napila.

bosoriak
7. jan 2016

@lenska136 zavolaj na pohotovost, tam ti vysvetlia. V pribalovom letaku je napisane, pri akych tazkostiach po pripadnom prehltnuti je treba ist k lekarovi.

jana_eyre
7. jan 2016

@lenska136 zavolaj na 112, ci treba ist na pohotovost.. kolko sa toho napilo?

timikaj1
7. jan 2016

@lenska136 pozri na adcc. sk , vyhľadaj liek a súhrn charakteristických údajov, je tam aj predávkovanie pri nasivine pri náhodnom použití, liečba čierne uhli, výplach žalúdka...Najma pozorujete prejavy, či nemá rozšírené zreničky, ospalosť, búšenie srdiečka... Ale asi by som radšej zašla na pohotovosť, alebo konzultovala s lekárom, je to malé bábatko!!!

jabadaba
7. jan 2016

@lenska136 volaj sem:

NÁRODNÉ TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM

Univerzitná nemocnica Bratislava
Pracovisko - Nemocnica akad. L. Dérera, Kramáre
Klinika pracovného lekárstva a toxikológie LF UK, SZU a UNB

Limbová 5
833 05 Bratislava

24 hodinová konzultačná služba pri akútnych intoxikáciách: +421 2 54 774 166

telefón: +421 2 5465 2307

mobil: +421 911 166 066

jeennyv
7. jan 2016

@lenska136 zavolaj na pohotovost a na toxi centrum, ale ked si chory bezne sa stava, ze ked si das kvapky pretecie ti to az do hrdla a boh vie kade...cize ked si to davas do nosa, tak asi ked sa to dostane do traktu, tak by ta to zabit nemalo....ja by som asi riesila skor bezpecnost...napit sa nasivinu ?... zmente aplikaciu na sprej, ked mas take aktivne deticky....

bonaqa2013
7. jan 2016

vyvolať zvracanie....

jabadaba
7. jan 2016

@jeennyv aj ja si myslim, ze dietatku nehrozi nic, ale pre jej vlastny klud nech vola to toxikologicke centrum, tam jej najlepsie poradia, od toho tam su.

jeennyv
7. jan 2016

@jabadaba suhlas, ja tiez ked nieco mam idem na pohotovost alebo riesim hned niekde, ale sorka niekedy mi kusok rozum zastane, ze wtf co sa v tych domacnostiach deje....

lenska136
autor
8. jan 2016

Dakujem velmi pekne za rady ale ako som predpokladala kvcapiek sa nenapila takze je vsetko v poriadku dakujem