2,5 ročné dieťa mi spadlo zo schodov. Čo robiť?

studio11
1. máj 2012

Baby prosím poraďte. Dnes mi spadol 2,5 ročný synček asi z 8-meho schodu. Nevidela som ako padal, ale dopadol na predok. ☹ Pustila sa mu krvička z nosa a vyvracal vodu čo tesne predtým vypil. Prosím poraďte na čo si dať pozor a kedy ísť k doktorovi??????????On je celkom v pohode, akurát mám veľký strach či nemá otras mozgu alebo niečo iné...................keďže som ten pád nevidela...... ☹ ☹ ☹

redangel32
1. máj 2012

...ak Ti vracal tak by som ho urcite viac sledovala. Ak sa bude "tackat",nevie ist rovno tak urcite nie je dobre. Ak bude este vracat urcite utekaj k dr. Mne spadol syn zo stolicky lezal na zemi chrbtom,cize hlavu urcite buchol.Nestala som v tom momente pri nom,tak som nevidela ako to bolo. Do 20minut ho napinalo na vracanie. Ked som ho davala spat uz sa mi povracal. Utekali sme na pohotovost a ostali sme na pozorovani. Viac mi nevracal. V nemocnici sledovali tep a zrenicky. Dufam,ze to nebude nic vazne. Drzte sa.

ikke
1. máj 2012

dieta sledovat a rozhodne ho NEDAT SPAT aspon 2 hodiny!!!
pozri
https://www.modrykonik.sk/forum/stal-sa-uraz/7-mesacny-syn-spadol-z-postele-co-mam-robit/
hlavne rady od minewka

miskakyska
1. máj 2012

To nemyslíš vážne??..akože nič v zlom,.mala si sa obrátit hneď na doktorku a nie na modrého koňa,keď sa Ti niečo nezdá,preboooha!!..radšej by som išla zbytočne na pohotovosť a mala potom dušu na mieste...ako takto

akeber362007
1. máj 2012

ak zvracal je to otras mozgu ak si nevidela pád o to horšie , pri páde a otrase môže nastať potom aj opuch a to je veľmi nebezpečné aj mne padla dcérka a volala som záchranku urobili jej vyšetrenia rengen , sono , neurologické všetko bolo v poriadku ,,,,,ale až potom ako som vedela všetky výsledky som bola spokojná, myslím že si to mala konzultovať hneď z lekárkou či už svojou pediat. alebo pohotovosť.

janinah
1. máj 2012

prípad na okamžitú návštevu pohotovosti,tak ja len dúfam,že si tam s ním bola

denisa87
24. sep 2012

mne sa malí v ostvrtok posmykol ked utekal na chodbu ktoru som predtym utrela,dlazba bola mokra,spadol na chrbatik a buchol si hlavu,,bol to riadny buchot. ani minutku som necakala,utekali sme na pohotovst a nechali si nas na pozorovaní,ani ma nenapadlo ist na MK a pytat si rady ked uz davno ste mali byt u doktora...

stanislavao
24. sep 2012

ked zvracal, tak ma otras mozgu. urcite ho nedajte spat a utekajte na traumatologiu.

backorka
24. sep 2012

V prvom rade si uvar kavu a napis o tom vsetkym kamoskam na konovi.... kokos toto je doba!

andrejta
24. sep 2012

stanislavao - všimla si si, že to chlapča padlo 1. mája? 😀 😀 😀

sivecke182
19. máj 2023

@denisa87 a bol nakoniec v poriadku ?

denisa87
21. jún 2023

@sivecke182 áno, chvalabohu nič mu s toho nebolo.