Štvortýždňová dcérka sa mi skotúlala zo sedačky

linda03
18. máj 2018

Moja 4 tyzdnova dcerka sa mi skotulala zo sedacky (vyska cca. 40 cm) na koberec chrbatikom dolu.. neviem ci si udrela hlavku, plakala chvilu a potom sa upokojila. Zrenicky reagovali. Bola hore asi hodinu, nakojili sme a zaspala. Neviem ci s nou ist na pohotovost alebo nie. Velmi sa bojim o nu 😢😢 co myslite?

kotatko201
18. máj 2018

@linda03 tak super... dobre ste aj pochodili... nas si nechali na tri dni v nemocnici... pekne pod dohladom... ale robili nam aj sono... aj rengen aj potom este sono cez hlavicku nakolko este ta fontanela nebola uzavreta...

lindusss2016
18. máj 2018

@linda03 inak toto je zvlastne, ze vam robili rtg, lebo detom, ktore este nemaju uzavretu fontanelu, robievaju sono. Rtg ukaze len poskodenie lebky, krvacanie do mozgu nemusi. Cim ta samozrejme nechcem plasit, keby mali podozrenie, poslu vas na sledovanie. Tak drzim palce, nech je vsetko ok ✊✊

terez01
18. máj 2018

@lindusss2016 ak sa vytvára hematóm tak zvracanie je príznak. Deti po páde ohrozuje intrakranialne krvácanie.To sa dá odhaliť pomocou usg cez veľkú fontanelu po 4hod. Som lekár, viem čo píšem.

miriam439
18. máj 2018

Náš malý 1,5 r. nezbednik tiež viackrát padol na hlavu, ale nakoľko to máme komplikované s "letenim" na pohotovosť, riešila som to vždy dôkladným pozorovaním jeho reakcií...
Ale keď raz pristál čelom na ostrej hrane kovovej zárubne a hneď po zdvihnuti zo zeme bola na čele obrovská modrá hrča, tak sme fakt bez rozmýšľania leteli na pohotovosť. No tam som rýchlo vytriezvela... sestrička ho pohľadom zdiagnostikovala, vraj to nič nie je. Keď som trvala na rengene, lebo som sa bála, že mu mohla prasknúť lebka, tak s nevôľou vypísala lístok. Potom sme si vyše hodiny počkali na lekára, ten sa na malého ani nepozrel, pozrel len snímok a malý bol "vyliečený" . Celú noc som nespala od strachu, či nezačne zvracať, našťastie mu nič nebolo. Čelo odpuchlo, ale aj teraz po 3 mesiacoch v mieste úderu má stále ružový pásik s pod ním je cítiť hrčku. Takže toľko naša skúsenosť s pohotovosťou.

lindusss2016
19. máj 2018

@terez01 v poriarku, ja viem, ze zvracanie je priznak. Ale to neznamena, ze aksa nezvracia, nic sa nedeje. Opakujem, sama som mala otras mozgu a nezvracala som. Lenze to som uz mala 7 rokov a velmi dobre som sisi uvedomovala, ze sa nieco deje, aj som vedela svoj stav popisat. U mesacneho babatka to taka jasne nemusi byt, ved take babo este nic nerobi.