5 mesačný syn mi spadol z postele

kuku_lienkaa
15. feb 2013

Dobry vecer, chcela by som sa opytat..maly ma 5 mesiacov a dnes mi spadol z postele cca 40cm vysoka. Na hlavicke nema ziadnu hrcku, smeje sa a zda sa mi v poriadku. co mam robit? mam s nim zajst radsej k lekarovi? Nebudu na mna lekari hnusni, ze mi spadol z postele? prosim poradte mi co mam robit. dakujem,

muckopucko
15. feb 2013

Aj nám spadol, síce ako ročný ☹ , len som ho nenechala spať aspoň hodinku, ak by mal náhodou otras mozgu, len ho pozorujte, my sme u lekára neboli, ale ak máte obavy, tak radšej choďte, ale myslím, že bude v pohode, držím palce 🙂

loxa
15. feb 2013

Urcite na teba nebudu hnusnejsi ako zenske na modrom konovi...Decko ti padne z poste a ty sa pytas co mas robit? sadni si za komp , uvar si kavu a relaxuj..to kde mate lekara 100km od domu??? taky problem hodit maleho do sedacky a pre istotu zajst na pohotovost? jeden RTG a mas istotu , ze ste ok...Baba zlatá , uz si tam mala byt 😉

lucinka58883
15. feb 2013

DObrý večer, Mne sa malá zošuchla s postele keď mala asi 2 mesiace, ale na nožičky, ale volala som doktorke či máme príst lebo strašne plakala ale asi sa iba zľakla, Dr, mi povedala že nemusím chodiť že aj tak nemá teraz čo spraviť že mám iba dávať pozor ak začne vrackať, alebo bude mať nejakú zmenu osobnosti tak vtedy treba ísť. ale pre istotu by som zavolala, myslím že nebudú hnusný, určite sú na také veci zvyknutý 🙂 Nie si jediná mamička ktorej sa také niečo stalo, a radšej zavolať a mať istotu ako sa potom trápiť 🙂

vavrenka
15. feb 2013

@kuku_lienkaa brnkni na pohotovost - pre istotu. dolezite je pozorovat maleho - ci nie je ospaly (co teraz je asi tazko) alebo naopak nervozny, placlivy proste , ci sa nesprava inak a ci nevracka, aelbo nema znizenu chut do jedla- aspon tych 24h. 😉

ladyka8
15. feb 2013

nie si prvá ani posledná ktorej sa to stalo ale zato nedáš nič že ho zoberieš k dr aby ho pozreli. to je najmenej čo môžeš urobiť. veľa šťastia 🙂

adri2626
15. feb 2013

Nam sa to tiez stalo ked mal asi 4 mesiace ... Nikdy sa sam nepretocil a prave vtedy .... Chvilka nepozornosti a ... Lekari nam povedali ze ak na nom nevidime ziadne zmeny tak sa nie je coho obavat. Ze male deticky maju ohybne kosti. Ja som mala z toho nocne mory, ale vsetko bolo v poriadku. Stalo sa to aj svagrinej a aj kamaratke ... Myslim ze to sa stane asi kazdej druhej mamicke. Prajem vsetko dobre 🙂

viktoria2011
15. feb 2013

Dobrý večer ,mne spadla malá asi tak 7mesačná z gauča vysokého cca 50cm a naštastie sa jej nič nestalo,síce stolík bol len len....plakala lebo sa zlakla ale myslim si že ak vníma a nebadáš na ňom zmeny v správaní tak sa nemusíš obávať ale ak by si sa chcela uistiť neboj,nebudú hnusný na teba,zle sa stane velmi rychlo a sú aj horšie veci.....

adri2626
15. feb 2013

@loxa Ked nema ziadne priznaky a problemy ETHERNET urcite robit nebudu - nebudu zbytocne ozarovat take male
dieta.

jasmika
15. feb 2013

@kuku_lienkaa ako sa vraví detičky sú gumené 😀 neboj nič mu nebude..ked tak pre istotu sleduj či nebude vrackať...alebo nejaké zmeny v správaní.... No my sme mali už horšie úrazy... a bolo to ok..z postele to sa hocikomu stane... bude dobre..hlavu hore

janinah
15. feb 2013

nerobila by som paniku,len ho aspoň hodinku sleduj..

janine6623
15. feb 2013

Aj nam spadla mala z postele, my sme isli na pohotovost.urobili rtg a pozrel,ju aj neurolog. chvala bohu jej nic nebolo. ani nemala hrcku ani modrinky, plakala velmi, asi sa viac vysyrasila ako udrela. my sme ju mali pozorobat, ci negrcka, ci nie je apaticka, spava, a hlavne kontrolovat zrenicky, ci su rovnake.a aj v noci radsej vzbudit a skontrolovat spravanie.vela rodicom uz spadlo dietatko, a to neznamena ze nedavaju pozor, to je stotina sekundy. a vela rodicov nejde k lekarovi, iba sleduju dietatko.my sme boli neskutocne vystraseni, my sme isli.ale aj tak som sa bala, lebo este 3dni treba sledovat, ci nahodou cosi,nevyskoci.drz sa, neboj, urcite bude vsetko ok. vacsinou sa nezvykne nic stat.

adka22
15. feb 2013

@adri2626
@kuku_lienkaa aj mne padla starsia dcera ked mala 3 a pol mesiaca sa nam prvy krat pretocila a to hned dvakrat za sebou takze gauc bol kratky a spadla bohuzial na hlavicku.volali sme dr ale kazali iba pozorovat a ak by bolo dieta velmi spave alebo by vracalo pripadne by bolo velmi drazdive radsej treba ist ak nie malo by to byt v poriadku.nastastie malej nic nebolo ale vyklepana som bola riadne odvtedy som ju davala iba do postielky alebo na zem deku.

dedenini
15. feb 2013

nam sa to stalo tiez.. malinka troska poplakala, no skor sa zlakla.. tiez som sa bala..ale zijem v UK, tak ist l lekarovi ma ani nenapdalo, lebo by mi ju este zobrali..nemala ani hrcku ani nic a uz ubehlo par mesiacov od vtedy a je v poriadku..a teraz sa nam stava na nozicky a pada stale... no nastastie ziadny uraz... tak dufam ze to aj tak ostane 🙂

azbestica
15. feb 2013

@dedenini to je strasna predstava, ze matka nemoze ist k dr. zo strachu ze jej zoberu dieta 😒

deniska181176
15. feb 2013

dobry vecer a co b znamenalo keby dieta bolo po takomto uraze ospale?

bosacka
15. feb 2013

neboj, tiez si myslim, ze ked nevracia, ani ine zmeny spravania nevidno, netreba sa plasit... mne spadla mala, ked mala okolo 5 mes. dokonca z prebalovacieho pultu, kamaratke tiez z postele a nic sa nestalo (nastastie). ked sa zacne ucit chodit, to sa este napada... 😉

loxa
15. feb 2013

@adri2626 nemáš pravdu práveže si nedovolia nechať to tak..keby čosi náhodou sa stane , môže sa ohradiť, že ani rontgen mu neurobili...Ale je to na zvažení mamtky , či radšej vystaví dieťa žiarenia a pojde do nemocky alebo trochu zariskuje ostane doma a nič sa nemusí diať...ja som si to inak zle prečítala,,sa ospravedlňujem ...že to malý padol poobede..keď mu tak dlho nič nieje...tak by som na to kašlala asi aj ja...

slavka034
16. feb 2013

no ja nerozumiem tomu ako môžu také maličké detičky (2-5mes) spadnúť resp.zošuchnúť sa z postele..veď ho nenechám bez dozoru na posteli predsa...a už keď tak tak poobkladám z každej strany paplónmi vankúšmi..a neviem čím...resp.na tú chvíľku čo potrebujem odbehnúť tak preložím do postieľky.....
uff.....nezodpovednosť totálna...

kuwait
16. feb 2013

moze sa nieco stat a nemusi,mojho muza sestre syn z postele spadol na hlavicku ked mal asi pol roka,nechali ho tak,rano zistili ze mu z usiek trosku isla krv aj z nosa a aj tak nesli k lekarovi,podla mna nezodpovedna hlupa matka,vidi ze dieta krvaca z nosa a necha ho tak ,chlapec prezil ale mentalne je mierne zaostaly,mal tazkosti v skole,nezvladol ani pomocnu skolu,chovanie ma normalne len si velmi malo pamata,vsetko hned zabuda preto ja by som radsej k lekarovi isla okamzite radsej si byt isty ze je vsetko v poriadku ako neskor lutovat

nikolet_89
16. feb 2013

ahoj pokial maly neplace viac ako obvykle, negrcka, nesprava sa inak ako si zvyknuta, nema hnacky, zvlada motoricke veci co doteraz vedel nemas sa coho bat...ja som vzdy malej po udere do hlavicky dala napit vodu, ked nevyzvrackala tak som bola pokojna...ono toto sa stava aj nam sa to stalo, ked mala 8m...vycitky jak hovado co ti budem hovorit, ale keby som mala bezat za kazdym k dr tak by som bola len tam samozrejme, keby bola niaka zmena treba pre istotu ist 🙂

harper
16. feb 2013

@loxa mne mala spadla v choditku mohla mat 7 mesiacov z betonovych schodov, boli sme na pohotovosti a predstav si rentgen jej vobec nerobili, celu ju ohmalatali, ci nema nieco zlomene, povedali mi ze ju mam sledovat, ze tieto deticky este maju makke kosti, ktore vydrzia viac.
@kuku_lienkaa neboj, nic mu nebude, keby moja zletela len z postele, tak ako prva asi dvakrat do jedneho roka zletela pohotovost som neriesila. a nie preto, ze by som bola zla matka. treba sledovat zrenicky, mi povedali, ked som bola s tou druhou po tom pade zo schodov, ak by boli kazda inej velkosti, treba ist hned do nemocnice.

harper
16. feb 2013

@slavka034 predstav si, ze som mala oblozenu postel vankusmi a spadla aj tak, a urcite nie preto, ze by som bola nezodpovedna, trochu za vlasy pritiahnuty nazor 😠

slavka034
16. feb 2013

@harper no predstav si že mne to príde nezodpovedné 😀 😀 keď viem že dieťa sa pretáča alebo štvornožkuje a nechám bez dozoru na posteli..tak to samo o sebe už si pýta nejaký ten "prúserik".... 🙂 🙂 jedine čo s tebou súhlasím je že detičky majú mäkké kosti a vedia padať...nepíšem že si NEZODPOVEDNÁ matka ,ale písala som že mi ti príde nezodpovedné a to je hold sakramentský rozdiel...

martinka0031
16. feb 2013

@kuku_lienkaa zajdi na pohotovost pre istotu,alebo ho poriadne sleduj.pokym neplacetak ze nevieš čo snim,nezvracia,a pekne papa,tak si myslim ze by to malo byt ok. 🙂

harper
16. feb 2013

@slavka034 mne prvy krat spadla mala ked sa este poriadne nepretacala a uz vobec nie ze by stvornozkovala, a na zachod tiez musim ist. a myslim, ze ak to napises vystresovanej maminke, ktorej dieta prvy krat zleti z postele, nemyslim, si ze tam uvidi rozdiel, ze je to nezodpovedne, alebo ze je ona nezodpovedna. myslim ze maminka skor potrebuje povzbudit a nie zd..bat pod ciernu zem 🙂 moj nazor, dohovorila som 🙂

loxa
16. feb 2013

@harper...mozno aj ako kde zvyknu...lebo u nas v ilave zrontgrnuju vsetko len aby mali istotu..(nie ze by to bolo dobre) moj maly len trocha padol na koberec...ani hlavicku si asi neudrel...a robili mu....a povedal primár zeje to standardný postup pri malých detoch...a by som vzdy zasla na pohotovost...len pre istotu...ale zalezalo by to aj od padu ...trochu si buchnut hlavu u 7 msacneho je ine ako sa skotulat z gauca u 3 mesacneho

dodkap
16. feb 2013

nic, asi to nie je posledny krat, co ti spadol....je OK, neboj

namarie
16. feb 2013

@harper povzbudiť a podporiť v tom že nemá isť k lekárovi... Úžas... Nemusí sa nič stať, tiež nie som za stresovanie dieťaťa a lietanie na pohotovosť, ale v pondelok by som zašla aspoň k obvodnemu a povedala čo sa stalo aspon pre istotu... btw ano, človek musí isť na wc, ale postieľka tiež existuje...

slavka034
16. feb 2013

@harper no tak pochopila som že si dieťa nechal na okraji postele 😲 😲 tak a teraz mi povedz či je TOTO zodpovedné 😀 😀 😀 ale dobre veď predsa Tvoje dieťa Tvoj prístup Tvoja starostlivosť...aj mne dcéra leží spí a pretáča sa iba na posteli a dokonca si v kľude viem vypiť kávu na wc-ko odbehnúť a aj navariť...pretože ju ZODPOVEDNE dám do stredu postele a viem že ešte sa nemôže preštvornožkovať až na okraj...ak už bude vedieť 4-nožkovať tak ju presuniem na zem alebo do postieľky 😀 😀
treba si v prvom rade uvedomiť že za pády v takom útlom veku nie sú zodpovedné deti ale nezodpovedné maminky... 😉
a tak ako písala @loxa až taká vystresovaná maminka teda nebola skôr mala ten pocit že ju "zdrbú!" doktori...
P.S. ani staršia mi ani raz nespadla z postele 😀 😀 😀

gubcikova
16. feb 2013

môj teraz ročný padol v obchode tak že si rozsekol čelo na regáli.nikto nič nepovedal,len ho hladkali a mojkali.spravili mu rontgén,dr sa ani na neho nekukol,len mi kričal hlavička ok,sestrička dala spojovačku pomojkala sa sním a išli sme domov.jedine kto sa na mňa divno kukal bola svokra,že ako som to mohla dovoliť