5-ročná dcéra spadla na nos.

lara81
10. feb 2020

Ahojte. Potrebujem asi len ukľudniť ale pred chvíľou moja skoro 5 ročná dcéra spadla nosom na dlážku. Dala si ruky za rúčku od sporáka a vrtela sa. Zaprela sa a dvierka sa otvorili a ona spadla nosom rovno na dlažbu. Ruky mala vzadu čiže nijak netlmila rukami pád. Cítim sa hrozne lebo som bola od nej pár centimetrov ale prekladala som jedlo do misky a nevšimla som si kde dáva ruky, rozprávali sme sa. Tiekla jej krv z nosa, ale čakala som, že bude tiecť viac. Nos má trochu opuchnutý a trochu do fialova. Ani neplakala nejak strašne. Bolo to o 19:40 a o 20 chodí zvyčajne spať. Nechala som ju dlhšie hore na pozorovanie no a keď som ju pred chvíľou dala spať okamžite zaspala do pár sekúnd. Trochu ma to znepokojuje. Pri úrazoch hlavy nie je dobré ak je dieťa ospalé. Mám teraz výčitky že som s ňou nešla na pohotovosť. Lenže ono to už bolo dosť neskoro a vravela neskôr že ju nos bolí len trošku. Nechcem s ňou chodiť stále po rentgenoch. V lete bola naposledy po uraze tiež. A predtým asi 3.

hipuska
10. feb 2020

@lara81 asi ti nikto nezaručí,že je to v poriadku. Nemáme ti ako pomôcť

lala0000000
10. feb 2020

Zajdi s nou zajtra k lekarke a posle vas na rontgen.. Moze to mat prasknute ked to krvacalo.. Budes kludnejsie

marca12
10. feb 2020

Ako sa prejavovala? Nebola zmatena alebo nejake ine spravanie,co nie je bezne? Nestazovala sa,ze jej je nevolno?

marca12
10. feb 2020

Ja som ako decko takto spadla,celou vahou rovno na nos a rodicia tvrdia,ze som bola na par sekund v bezvedomi,ale nesli so mnou nikde. Nos som mala podla mna nastiepeny,lebo mi tam ostala priehlbinka. Zajtra radsej chodte pre istotu. Ak to zanedbate a nahodou sa jej nieco nalomilo,moze mat dobuducna problemy s dychanim. Nemaj vycitky,taketo sidielka malicke neustriehnes,to je sekunda. Mame v rodine take sidlo,na pohotovosti ho uz budu aj poznat 😀

elizabeth88
10. feb 2020

@lara81 Chod s nou hned rano cim skor na chirurgiu,najma kvoli nosu.No a v noci ju obcas sleduj,trosku do nej stuchni,ci reaguje,ci sa budi,no kvoli nosteku najma utekaj na rontgen,nech si kludna a nemusela si nic vycitat.

elizabeth88
10. feb 2020

@lara81 neboj,ver aj svojim instinktom,ale pre istotu chod hned rano.🙂

lara81
autor
10. feb 2020

@marca12 bola v kľude, smiala sa aj. Potom vravela že sa jej ťažko dýcha, že má upchatý noštek. Ale tak má ho trochu opuchnutý tak som to veľmi neriešila. Už keď vlastne bolo asi hodinu po uraze a ona sa aj zasmiala, aj vyfukala nos tak som sa ukludnila, že bude to v poriadku a dala som ju spať asi 20:45 a namastila som jej noštek kalciovou masťou tak začala plakať že ju to veľmi stekli tak som ju ukludnila hladkanim po vlaskoch a ona okamžite zaspala tak som sa zľakla lebo normálne jej dlho trvá kým zaspí ale zasa šla aj neskôr spať

lara81
autor
10. feb 2020

To je jej už tretí úraz nosa :( ma tam už jazvu a teraz znova ma aj trochu odraty nos @marca12

lara81
autor
10. feb 2020

@elizabeth88 áno, ráno pôjdeme k lekárke. Tým, že sa to stalo tesne pred spánkom viem, že by bola mrzuta, nespolupracovala by a dlho by sme čakali na pohotovosti. Takto večer tam je dosť ľudí . Zajtra v kľude pôjdeme, keď už nebudeme obe vystresované

lara81
autor
11. feb 2020

Dievčatá, všetko dopadlo dobre 🙂 ešte ju noštek trochu bolí ale MUDr.povedal, že vyzerá byť v poriadku.

stanusenka
24. feb 2022

@lara81 môžem sa spýtať-robili jej RTG? Lebo moja dcéra mala úraz nad perou- kde si to rozbila+ nos to zasiahlo tiež, no vtedy (2019r.) nás vôbec nenapadlo, že by sa niečo nosu mohlo stať, bolela ju len tá časť Nad perou... Lekárka ju hneď kontrolovala, nebolo treba ani šiť tak sme boli radi.. Nos povedala že má ok ale bez rontgenu. Teraz pred zimou sme začali pozorovať, že ju nos bolí, dokonca keď jej ho chytím, cítim, že je vytočený do prava (akoby sa vtedy pri páde zlomil a zle zrastol😭) a lekárka má posiela na ORL , ten že ten s tým nič nevidí... No trápi nás to, ideme vybaviť RTG nech vieme, či to je tento problém...🤦🙁 Tych dva a pol roka nič nenasvedčovalo tomu žeby ju bolel alebo bol opuchnutý alebo niečo ... Máva len problémy s dýchaním a veľkým množstvom soplov čo lekár vyriešil vybratim nosnej mandle ale moc nepomohlo😕
Z predu na nej nič nevidno žeby jej krivil