7 mesačný syn spadol z postele. Čo mám robiť?

tuttifrutty
15. apr 2012

spadol z postele, začal plakať a pogrckal sa - ale práve dojedol. Utíšila som ho a zaspal.
Máte niekto skúsenosť s pádom na zem ? Čo mám robiť ? Bojím sa to povedať manželovy

marushka
15. apr 2012

No, naša skúsenosť - po páde na zem z postele v 6. mesiacoch som s dcérkou skončila v nemocnici s prasknutou lebkou na 6.5 cm s celou eskapádou vyšetrení a miernym, asi 3mm zakrvácaním do mozgu ktoré zistili CT vyšetrením mozgu. Ten stres neprajem nikomu!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 Reči o tom, že dieťa má poddajnú lebku... a že ak okamžite reaguje plačom, nevzracia, vníma ...atď. je to v poriadku, sú dávna minulosť ! !!! Podotýkym, Hanushka nemala žiadny prejav napovedajúci vážnesšiemu zraneniu - teda presne - reagovala okamžite, bez zvracania, bezvedomia a pod.... Len som sa jednoducho pre istotu vybrala na Kramáre ☹ ☹ ☹ Aj keď všetko dobre dopadlo a údajne tam takýchto prípadov riešia denne niekoľko , pre maminu je to desivé ☹ ☹ ☹
Takže tiež sa pridávam k mamičkám, ktoré ti radia - okamžite to musí vidieť lekár! 😒

erika115
15. apr 2012

ak ti dieťatko spadne na zem alebo sa buchne,nikdy ho nedávaj spať aspoň až tak za hodinu.ak dieťa zvracia alebo sa motká,okamžite utekajte na pohotovosť alebo volaj sanitku.to nie je sranda!!!môže ti upadnúť v najhoršom prípade a nemusí sa ti ho podariť prebrať.

beja6
15. apr 2012

mam dve deti, starsia ma uz 7, mala rok a pol, ale u nas je zakon schvalnosti, ze mi vudy padali na hlavicku. neviem, preco, ale ked bol pad, tak na hlavu, a uz som utekala, ked som pocula puknutie. ci uz z postele, alebo zo stolicky, alebo pri hre..... zatial sa im nic vazne nestalo, neboli ziadne ine vedlajsie priznaky, tak som neutekala na pohotovost. ale stale uvazujem o tom, ze by som ich zobrala na nejaky rontgen hlavy, pretoze clovek nikdy neviem, ci o par rokov sa nieco neobjavi........

anjelicek26
15. apr 2012

Grckanie je priznak otrasu mozgu. Lebka je mäkka, moze dojst ku krvacaniu, zlomeniu lebky. Nikdy nedat dieta po takomto pade spat, nemusi sa prebrat! Vtedy treba volat pohotovost! Ak by nezvracal, ist na pohotovost, ak zvracal, sanitku.

Manzel je tvoja najmensia starost!!!! Coho sa bojis? Dieta spadne milion krat, nemozes byt vsade, dolezite je reagovat spravne!

lucia26r
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabadaba
15. apr 2012

oj, tu okamzite treba konat. Sakra. Najma ak sa povracal. Akoze sa bojis povedat manzelovi? Strach nech ide bokom´, tu ide o dieta. To je prvorade! Hned hybaj. Treba spravit rtg. hlavicky a zrejme aj ine pozorovania. Drzim palce nech je vsetko v poriadku a idete zbytocne. Ale do buducna, vacsi pozor, sedemmesacne sa nenechava na posteli bez dozoru. Oci na stopkach a stale. Ak ho nemas kde bezpecne polozit, tak radsej na zem ako na postel ci gauc, ak nieco robis a musis odbehnut. Fu....no drzte sa. Ale chod!

gerci90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilliaan
15. apr 2012

uz ti tu baby poradili. Utekat na pohotovost! Drzim palce, aby bol prcek v poriadku 😉 Daj potom vediet ako ste dopadli.. Ak este niekedy nedajboze spadne, radsej s nim chod k doktorovi, istota, ze dieta je v poriadku predsa stoji za to..

tami_tami
15. apr 2012

ako pise vacsina - po zvracani by som letela ci uz to bolo tesne po napapani ci nie a taktiez po pade na hlavu / udere sa dieta nema davat spat minimalne 2 hodiny... moj ma vyse dva roky, no ak sa udrie o hlavu tak sa ho minimalne 1,5h snazim udrzat aby nespal a aj potom ho kontrolujem, posteklim ci reaguje... ak si nesla k lekarovi tak pri dietati aspon sed a sleduj ho- ak zvracalo raz, moze aj druhykrat a v spanku to nie je ziadna sranda...!!!

carmella
15. apr 2012

povedz to manzelovi a bezte na pohotovost ,, mne sa stal horsi pripad , ked mal maly dva mesiace pri cuvani Nam naburali do kocika policajti vraj ma nevideli (nastastie nesli rychle) ale ihned som si vyzadovala sanitku a kontrolu dietata u doktora ,, ja by som nebola kludna ved Vas to nic nestoji zbehnut na pohotovost, drzim palce

moniciak
15. apr 2012

Hej hej mamičky aj budúce mamky múdre čo tu ste sa ukľudnite kus 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂Mne spadla malá ešte menšia z postele máme síce nízku posteľ a ešte koberce ale aj tak a tiež plakala ale sa utíšila a zavolala som na pohotovosť že čo kázali nám ju sledovať a keď by sme chceli prísť pre ukľudnenie a nešli sme lebo bola v pohode. Asi ho dala spať aby si oddýchol ako si vy možete dovoliť nadávať tu na fóre niekomu kto si od vás pýta rady??? Tieź radím skočiť na pohotovosť ale dá sa to napísať aj normálne iste je vystrašená naj bez vašich nemiestnych poznámok

pimpulienka
15. apr 2012

Trošku dosť by ste sa mohli krotiť poniektore v ostrosti vyjadrovania.. Je už dosť v strese a niektore prispevky jej asi nepridavaju ☹ Keďže grckal,mala by si mininalne zavolať lekarke a ti asi veru odporuči isť ho dať prezrieť..taktiež by babenko nemalo isť hneď spinkať,.ale pozorovať ako sa sprava, či nie je apaticke, alebo netypicky plačlive, proste jeho prejavy, zreničky atď.. zväčša taketo pády končia dobre neboj. Hlavu hore držim palce!

moncicatko19
15. apr 2012

mozno zbytocne ist na pohotovost ale istota je gulomet.....tak radsej chod na pohotovost

smejo19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mam4
15. apr 2012

podla mna normalna otazka ak sa to niekomu stane prvy krat... preco sa tu hned musi urazat, nadavat a vystrasit tu mamicku na smrt 😠 keby kazda matka bezala na photovost zakazdym ked im dieta spadne alebo sa udrie tak by sa nezmestili do cakarne... ved s tym deti rastu, nase su non-stop dotlcene, z postele uz spadli xy krat a nic im nie je... to grckanie s tym vobec nemuselo suvisiet... suhlasim s minewka, dieta po pade sledovat ale netreba hned robit paniku, ako tu pisu mamicky, my sme na pohotovosti neboli ani raz a to uz boli take pady ze si skoro krky dolamali 😝

akika722
15. apr 2012

baby maju pravdu,jednoznačne pohotovosť.po pade sa dieťa nema davať spať,v žiadnom pripade....no možno si o tom nevedela,nabuduce si daj pozor-a žiadny spanok po pade..
sledovať sledovať...
grcanie je dosť zly prejav,može to znamenať otras mozgu...to si ho mala obliecť a utekal bez vahania...a čo nato povie manžel?
no ani keby som mala doma neviem akeho muža,bolo by mi uplne jedno čo by mi povedal že dieťa pri mne spadlo,najdoležitejšie je v tej chvili dieťa,nie manželove dristy..tak mu to smelo povedz a šup šup,utekajte čim skor...
radšej isť zbytočne,dať dieťa skontrolovať,ako neskoro a niečo zanedbať čo si budeš vyčitať cely život...

mirka285
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sweetsuzi
15. apr 2012

Kedze maly vracal, urcite ti radim ist na pohotovost, nez potom lutovat ked sa nieco zanedba uz sa to neda vratit. S urazmi hlavy nie je vobec sranda, do tej hlavicky mu nevidis a moze to naozaj byt vselijak. Zbytocne sa nestresuj a nepanikar, teraz treba aby si vedela fungovat a reagovat s rozumom.

A vy matky roka co sa tvarite, ze je nieco nepripustne ze dieta moze aj spadnut a nadavate jej a poucujete, si to nechajte pre seba - mozno je po tom soku rada ze ju vobec nieco napadlo a ze sa ma s kym poradit. Nesudte, aby zajtra nesudil niekto zase vas .... mimochodom nepoznam jedine dieta ktore by sa nezgulalo z postele ... 🙄

mon777
16. apr 2012

@smejo19 @mam4- vieš, ak sa niekomu niečo takéto stane, je fakt úbohé, že miesto lekára zháňa MK a ešte sa aj obťažuje zaregistrovať, čo je trvá dvakrát tak dlho, ako keby volala pediatrovi alebo sanitku.
Tiež nechápem, prečo sa to bojíš povedať OTCOVI tvojho dieťatka. Je to AJ JEHO dieťa!!! Bože, kam ten svet speje?? Ak si ty nevšimneš zmenu správania, možno si to všimne PRÁVE ON!!! Ale tak jaj...lekár, lekár, lekár a NIE INTERNET!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

fantagiro31
16. apr 2012

To niektoré neviete jej normálne napísať?Mamička má strach, hladá radu a nie vaše nadávky. Moje dieťa toľko krát spadlo na hlavu, dlažba celá zadunela, aj z manželskej postele asi 2 krát, nikde sa nešlo.M Ak by vracalo tak idem na pohotovosť, oni ta nechaju na 1 deň na pozorovaní a už si doma.

tunzal
16. apr 2012

zaujímavé, že sa tu cez víkend objavia otázky takéhoto typu, asi nikto má čas na zábavu....a ked ste si to nevšimli tak to je vždy prvý príspevok od dotyčnej, ktorá sa vtedy registrovala. keby to bola pravda tak by tu asi nevypisovala....

stanislavao
16. apr 2012

prva a zasadna chyba, ze zaspal. ked zvracal, moze mat otras mozgu a nemali ste ho davat spat, ale ist na pohotovost. ale uz sa ani necudujem, ze mamicky radsej vypisuju do eteru, miesto toho, aby isli s detmi k lekarovi. nechapem to a nikdy sa s tym nestotoznim.

evickapooh
16. apr 2012

tuttifrutty bojis sa to povedat manzelovi???prosim>>>???aj mne spadla noemi na zem z manz. postele ako 7 mesacna,ale na hrubsi koberec...a hned sme isli na pohotovost..a ani sa nepogrckala!!...boli sme tam 3 dni na pozorovani....ved urazy hlavy do veku 1 rok su velmi nebezpevne,a mozu mat aj neskorsie nasledky!.