9 mesačná dcéra sa šmykla vo vani

20. nov 2020

Ahojte chcem sa len vyzalovat. Pri vecernom kupani sa dcerka 9m smykla s padla tvarov do vody a nadychla sa vody. Vsetko prebehlo tak rychlo hned som ju vybrala nevedela som ci sa zlakla tak som jej fukla do tvare popri tom som z toho strachu spadla a zobral ju priatel hned ju prelozil ako treba a buchal po chrbte a nadychla sa. Strasne si to vycitam samozrejme v ociach priatela som neschopna riesit stresove situacie. Viem urobila som chybu ze sa mi tam smykla ale bola to sekunda uz je dost aktivna a stale sa tam hybe a podobne.. No som neschopna lahostajna a podobne urazky este stihol na mna aj ruku dvihnut.. Nechcem sa lutovat len si myslim ze take veci aj ked by sa nemali ale stavaju sa.. aj som mu to tak povedala a samozrejme tak vznikaju nestastia..: No proste som z toho celeho mimo. Nastastie je dcerka v poriadku.

goodidea
20. nov 2020

No teraz ti budú písať 90% v komentároch, že tvoj priateľ je obyčajný hulvát ...ale okej povedal ti že nevieš zvládať stresové situácie ...blbosť on skrátka nezvládol ten stres tiež keď ti nadával a dvihol na teba ruku 🙂 ale stalo sa troska šok pre oboch vypni koníka a udobriť sa

ghelena
20. nov 2020

tak z jeho strany teda dost zla reakcia! ak sa takto sprava furt, tak to nemas najlepsie....... ja mam dvojicky, urazov az, az a nikdy sme si nic s manzelom nevycitali ani nic podobne! jeden mal uz 2x zosivanu hlavu, druhy 1x hlavu, 1x ruku ... jeden si pri pade vyrazil zub....a x drobnych urazov.... tak pri niecom takomto by ta zmlatil? sakra!

stanulienkat
20. nov 2020

Nestresuj. Bud rada,ze je vsetko ok. Vies kolko takychto prihod este budes mat? A tvoj priatel tiez. Potom uvidi,ze staci 1 sekunda a je to.

panorek
20. nov 2020

Hlavne že je malá v poriadku nadýchnuť sa a z celej aj keď nepríjemnej situácie si zobrať ponaučenie. V takýchto pripadoch si nemôžeš dovoliť reagovať tak ako si reagovala. Popracovať na sebe.

autor
20. nov 2020

Tak kiez by to aj on tak bral.. Len vzdy som zo vsetkeho vinna ja..lebo ja som s nou 98% casu.

nika3136
20. nov 2020

Partner ma pravdu v tom, ze nevies riesit stresove situacie. Je to sok, verim, ale odporucam ti nastudovat prvu pomoc, keby sa nieco dialo, este nebodaj prizabijes aj seba.
Co sa tyka urazov tak ano, u deti to je caste, ale treba zachovat POKOJ

autor
20. nov 2020

@goodidea @goodidea Bola som za nim a je dost vytoceny stale. Nemam chut sa mu nejako doprosovat. Ked som mu povedala preco na mna dvihol ruku povedal ze mi mohol kludne jednu pri***at ze som skoro malu zabila..Uz vidim ako bude o tom hovorit svojej mame ktorej sa so vsetkym zveruje.. normalne mam chut nieco rozbit

autor
20. nov 2020

@ghelena presne nemali by sa take veci vycitat..neurobila som to schvalne..

jany149
20. nov 2020

som rada, že dcérka je ok...a nevyčítaj si to....také sa stáva...áno reakcia partnera bola prehnaná....takéto sa stáva...mne tiež popadali z postele obe deti, aj sa šmykli vo vani...našťastie tiež boli ok...neboj...on vychladne a potom sa porozprávajte...prejde ho to...

goodidea
20. nov 2020

Tak to je smutné trápi ma to ale nemám ti zo svojej pozície ako pomôcť jedine že by som sa mohol na chvíľu dostať tvojmu priateľovi do hlavy

autor
20. nov 2020

@jany149
Presne aj ja som mu povedala ze sa to proste stava. Len on sa akosi s tym nevie zmierit ,ze dieta padne,udrie sa a kopu ineho.. Vzdy proste ked aj spadne alebo sa buchne vzdy co som na nu nedala pozor.. preco zasa toto potom toto a stale dookola.. Proste mam davat na nu vacsi pozor

majah212
20. nov 2020

nebudem radit ako riesit partnera, ale kupte do vane tie protismykove nalepky, eliminujes tak moznost ze sa opat stane taka situacia (kto pozera teoriu velkeho tresku tak vie, ze deficit lepicich kachen bola vazna vec, to len na odlahcenie). hlavne, ze sa malej nic nestalo, mozno mozog uz sa nauci u teba ako reagovat v takej situacii, pretoze si uz zazila tuto situaciu, tak nabuduce budes reagovat inak. ak sa dostane clovek do stresu, situacie, v ktorej este nebol, mozog nedokaze okamzite vyhodnotit co robit (preto je dobre poznat napr. zasady prvej pomoci, cim sa pripravis na mozne situacie). rovnako aj partner reagoval neprimerane, dostal sa do stresu a jeho nauceny mechanizmus je mozno agresivita a utok.

adula12
20. nov 2020

hlavne mu povedz kde bol on ked sa to stalo. 😉 nech nie je mudry a nech zajtra teda kupe dcerku on SAM. uvidi, ze to nie je jednoduche aj drzat dieta, aj cvachtat ho, aj utriet aj vsetko.
a rada pre teba... ty si spadla preto lebo si presne vedela co ta caka, ze pridu vycitky. dusis v sebe strach z neho. nedovol, aby ta dostal na same dno. ak sa chlap dotkne zeny raz, urobi to dalsich znova a znova a znova. a ver, ze casom siahne ruku aj na dcerku. ☹

nini1010
20. nov 2020

Ze ti mohol prijebat za to ze sa ti vysmykla dcera pri kupani?Pane Boze,teba trapi viac toto ako ta mala nehoda,ze?Je mi to luto.

jany149
20. nov 2020

však pozor dávaš ......ale jednoducho to je sekunda......a stane sa....ja som bola pri detoch, vedla nich a aj tak sa šmykli,padli,udreli a nestihla som včas zachytit,zareagovat.....
jemu ešte nikdy nepadla?nešmykla sa?neudrela?
mojmu synovi sa stal menší úraz s rukou pri svokrovcov...nič vážne...nikdy by ma nenapadlo im to vyčítať

mandarinka555
20. nov 2020

Nejaký je precitlivelý...keď sa to niekedy stane jemu, tak tiež mu pr*jeb jednu (či ako ti to povedal)

mary32
20. nov 2020

Ja to mam doma tiez. Muz chodi synovi s vankusom za zadkom, aj tak mu padne :D Ale ked padne mne, nestihnem ho chytit a pod. uz mam aspon vycitavy pohlad zabezpeceny. Ale ze ruku dvihnut...podla mna je to varovny signal. Nenechaj si take robit.

komplikovana
20. nov 2020

za nehody deti, sa partneri nebiju, uz aj tak si dost vycitaju, ze k tej nehode doslo. A ako vieme, naozaj su to sekundy. Ak ti to pomoze, nastuduj si ako podat prvu pomoc, alebo ako reagovat pri nehodach. Reakcia partnera nie je namieste, stoj si za tym. Urcite nie si neschopna matka, nenechaj si take blbe reci vtlkat do hlavy.

bluka2
20. nov 2020

Dieťa je ok, ale tento vzťah veru nie je na závidenie. Napíš o rok, dva pár riadkov do tejto témy.
Podľa mňa je to magor. Ešte v strese pochopím, ale to by sa mohol ospravedlniť a nie sa vyjadriť takto

sazumak
20. nov 2020

Naša stredná dcéra mala toľko úrazov, koľko 4 chalani mojej švagrinej dokopy za celý život nemali. Proste vždy má smolu...každý rok niečo a skoro vždy cudzou vinou. A to už má 11 rokov, samozrejme nemôžem jej stáť za zadkom v jej veku na dvore. V živote by manžela nenapadlo dávať mi to za vinu, aj on bol pri niektorých...a keby zdvihol na mňa ruku, tak asi nikdy by nemal moju dôveru. Najstaršia si napr. natrhla šľachy pri skákaní cez kozu...to som mala ako zdvihnúť ruku na učiteľku, že na ňu nedávala pozor? Je super naštudovať si prvú pomoc, ale mne sa tiež raz stalo, keď mala dcérka úraz, že som si nemohla spomenúť v strese ani na číslo záchranky...a to som zdravotná sestra. Totálne som spanikárila...takže si nič nevyčítaj!!! A manžel by sa mal ospravedlniť...

oblecenie99
20. nov 2020

@majah212 Presne podľa Sheldonovho vzoru my máme dokonca s kacickami 😀

Zakladateľka:takéto veci sa žiaľ stanú,chceme to eliminovať,myslíme si,že nám sa to nestane,dávame si pozor a .. stane sa. Bola to asi prvá takáto situácia,však?Preto si sa zľakla a zazmatkovala.Ja tiež som taká,tiež nezvládam krízové situácie,mne malý spadol z postele :( (nechala som ho v strede že idem prebaliť,otočila sa na sekundu a on skočil...klasika).A to som si myslela,že sa mi stat nemôže.Maly plakal,ale hneď sa ukľudnil,ja som bola v tom,že som v pohode,ale keď sme ho z prevencie zobrali na pohotovosť aby ho skontrolovali tak tam si mysleli,že to JA mám problém a nie dieťa..čiže až tak kľudne som nevyzerala 😅 Jasné že sa zlakneme,ide o naše deti..ten strach o ne je nepredstaviteľný a keď sa niečo stane,tak zareagujeme tak,že prakticky zamrzneme. Nie je to správne,ale je to proste šok.

Myslím si,že veľmi sa zídu kurzy prvej pomoci,aj online.Je to super vec,a sú aj také,čo sú zadarmo.Lebo každá chceme v postieľke monitor dychu ale úprimne,kto z nás vie,čo má robiť,ak ten začne v noci pipat?

K partnerovi..môj mal tendenciu tiež do mňa vŕtať,tak som sa raz patricne nas*ala,vyložila si nohy na pol dňa a keď bol doma,tak nech sa páči,rob to za mňa ak vieš lepšie.Ze nechce jesť?Aaaaale,zle robíš,dieťa treba obalamutiť,a bude pekne papkat,no skúšaj skusaj,snáď ti po sedemnástom pokuse už nevyhodi lyžičku z ruky.Paci sa okup ho sám.Ze ti pritom vstáva a bojíš sa,že sa smykne?no kupaj ho ale aj drž samozrejme.Jaj,ty si mu neprichystal do kúpeľne osušku a decko je už mokré vo vani?nooo,ako to vyriešis?kde ma pyžamko?No presne tam,kde doteraz.On sa podľa mňa ináč na teba nehnevá ani pre to,že sa to stalo,ale skôr pre tvoju reakciu..Nechaj ho,nech vychladne a potom to spolu preberiete.

panelacikova
20. nov 2020

autorka: no tak je to idiot... ja som niesla raz dcéru na rukách dolu schodmi, nepamätám, či mala 10 mesiacov, či rok, či 1,5 roka, fakt neviem. a ako som na vrchnom schode zakopla (dodnes netuším, čo sa stalo, ako sa to stalo), tak som letela celých 8 schodov (tiež neviem ako) - ešte som stihla nejak prepletať nohami zrejme, až som dopadla na jedno moje koleno. neuveriteľné bolo, že som dieťa držala celý čas na rukách a jej sa nestalo nič. ale ja som mala srdce až v päte, koleno v riti (s prepáčením) a triasla som sa potom ešte asi dve hodiny. a bývalý (tiež to bol priateľ, neboli sme svoji) šiel za mnou a celé to videl. a nech sme mali nezhody aké sme mali, ale na toto povedal, že on nechápe, ako som to dokázala, že mi malá nespadla. a nechápal, ako je možné, že až na moje koleno sa nestalo nič ani mne. čiže ak sa ti stane takáto vec, partner by ťa mal podržať a nie kritizovať. dosť máš stres z toho, čo sa udialo, ešte ti aj on pridá.
no a ešte pikoška, keďže som už v tehotenstve vedela, že budem na dieťa prakticky sama, ihneď po pôrode som čím skôr túžila všetko vedieť, aby som doma nestresovala. tak som poprosila sestričku, aby mi ukázali (v prvý deň) ako okúpať dieťa... a že si ho budem kúpať sama už aj v pôrodnici. nuž, na tretí deň som jej tiež nedopatrením ponorila hlavu pod vodu a tiež som musela potom zvoliť taktiku potrepania po chrbte 😀 skrátka som bola z pôrodu vyšťavená, aj celkovo psychika hrala svoju úlohu, lebo dieťa malo aj nejaký zápal a nasadené ATB, no proste nebolo to ideálne a ja som mala stres a strach. a tak som bola slabučká a urobila som z dcéry potápača 😀 a potom sa mi to stalo párkrát aj doma, no čo už. dnes má necelých 11, síce sa potápať nevie, ale vody sa nebojí 🙂

pink_lady
20. nov 2020

Bola si s malou u lekára? Lebo ak sa nadýchla vody, treba ju odsledovat...Existuje niečo ako "suché utopenie" - ktore sa prejaví niekolko hodín po nadýchnutí vodou ...najprv sa javí vsetko uplne ok, dieťa je čulé, vyzerá že mu nič nie je a neskôr ...takže ak ste neboli u lekara, urcite by som isla.

ghelena
20. nov 2020

Jooj baby. Moj muz mi pri pohlade na krv omdlieval a na chvilku omdlel a syna aj jeho ratovat to bola show. Kedze pri uraze hlavy tooolko krvi bolo, ze az. Cudujem sa, ze ja po 2-3 min., ked som videla, ze je syn "o.k.", no bude treba hlavu zasit som sa ukludnila a muz este zapoti neskor: "to mu netreba zasivat!" Geroj! Chlapi!! Teraz sa aj bojim ho nechavat s detmi sameho! Este aby synovia jeho ratovali...

evalin88
20. nov 2020

Toto robil aj moj partner, ked sa,malemu daco nahodou stalo, ze spadol v mojej pritomnosti, bol velmy zivi. Priatel tiez vzdy krical. Potom sa par krat stalo ze takto spadol aj jemu. Z odrazadla, z preliezky, prisli s oskretym licom. Alebo ustami. Lebo stat sa moze vselico ako dieta rastie. Tiez sa tak v sekunde pri nom smykol vo vani, ale teda neudrel sa. Tak som mu povedala, ze teraz by som na neho mala zacat kricat ako nezvlada dieta, je neschopny rodic ( ako on na mna pokazde). On ma vyzval nech na neho nakricim, ze ved si to zasluzi. Vravim ja chapem ze stat sa to moze, sam si z toho v strese, tak nejdem na teba este kricat. Na co by mi to bolo? Od vtedy si nikdy nedovolil mi nieco vycitat.

andreatytler
21. nov 2020

Bol to uraz. Viem ze sa citis zle... kazda z nas by sa citila zle ale take veci sa stavaju. Pouc sa z toho. Fuknut do tvare bola velmi dobra reakcia od teba. Akurat si sa nedostala dalej kedze si sa smykla. Keby si tam bola sama, tak sa postavis a buchnes dceu do chrbta aby zacala dychat. Mala si stastie ze tam bol partner a urobil to za teba.
Fakt je ze muzi sa spravaju ovela pokojnejsie v stresovych situaciach. Panikaria menej ako zeny, vedia si zachovat chladnu hlavu. Toto je velmi dolezite v nebepecnych situaciach a preto su oni na to aby zenu a deti chranili.Tak to zariadila matka priroda. Zenam na oplatku dala ovela vacsiu empatiu a city a tie su pre dietatko tak isto potrebne ako ta chladna hlava.
Tvojho muzova reakcia nebola dobra. Nie je spravne ti to vycitat. Tym ze je mala s tebou castejsie, je statisticky viac pravdepodobne ze sa jej stane uraz ked si s nou ty.
Viem presne ako narocne je okupat neposedne dieta. My to musime robit obaja. Muz ho drzi a ja kupem. Par krat som ho musela okupat ked som bola sama... vtedy som len sprchovala ale aj tak sa v tej vani smykal a padal ale aspon sa nemoho utopit.
Ja keby som bola na tvojom mieste, by som mu to velmi razne vysvetlila a nechala kupanie na neho. Nech vidi ake to je.
My sme boli na kurze prvej pomoci este pred narodenim babatka lebo aj ja som panikar a potrebovala som ziskat urcitu istotu a ten kurz mi pomohol.