Buchnutie čela ročného dieťaťa. Aký je váš názor?

evka_evka
20. aug 2014

Ahojte mamicky.chcem sa Vas spytat na nazor.dcera klacala na koberci (pod kobercom je dlazba)a prevesila sa cez moju ruku a asi z 10cm vysky sa buchla.na celo.plakala.ale podla mna sa viac zlakla ako udrela.ked sa o chvilu upokojila.skusala som stlacat celo,nos ci ju to neboli.nereagovala bolestivo aj zubky som skontrolovala.teraz uz kludne spi a nema ani ziadnu modrinu ani nic ine..asi moc stresujem len chcem vediet vas nazor ci sa jej mohlo nieco stat.dakujem

hermina_
20. aug 2014

jojoj, tych padov este prezijete a z este vacsej vysky 😉 viem, ze ako matka stresujes, ale klud, urcite je to v pohode.... deti maju tvrdu hlavicku 🙂

ariesi
20. aug 2014

z takejto vysky by som sa neobavala. pokial nezvracala, nerozsirovali sa jej zrenicky, tak v pohode. mne sa maly /18 mesiacov/ natrepal na celo tak, ze mu az bozula vyskocila a modrinu mal riadnu a o tyzden na to si to zopakoval, aj som volala kamoske detskej sestre, ze ci ist na pohotovost, ale ze pokial je to celo, nie spanky, zahlavie a pod. a okrem placu nic ine, tak ze zbytocne.. kamoska tam bola dvakrat s malou, 1 rocou na pohotovosti, ked sa trepla z postele na zem a tiez vsetko ok. sleduj ju este den, ak ziadne zmeny, je to ok.
este toho bude kym vyrastu 🙂

gabca53143
20. aug 2014

Môj tiež spadol z postele bolo plaču skontrolovala som rúčky nôžky hlavičku sa vyplakal potom sa už smial a zaspal druhý tiež spadol dvakrát z gauča poplakal aj prestal všetko ok žiadna modrina ani nič

mirka0703
20. aug 2014

presne ...my sme mali tolko padov este ked si myslel ze vie stat sam sa postavil , pustil a z jeho vysky cca 75cm volny pad dozadu na hlavu...tiez som sa obavala ale casom som si zvykla a len som ho sledovala ci nie je malatny ale vsetko bolo ok

lucy125
21. aug 2014

Neboj bude ok,my sme mali už kopec padov z postele na dlažbu, z gauča aj ked utekal a pošmykol sa.Pred 9timi dnami sme skončili na ppohotovosti s rozbitym čelom,čo sa udrel o hranu stolika v obyvke a presekol si čelo,tolko krvi som už dlho pohromade neverila a je ok,dokonca aj štichy su už vonku 🙂

dubka29
21. aug 2014

to je nič sa za chviločku zahoji. pokial nebolo dieta nejako dezorientovane či ine znamky spravania neboli tak je vsetko ok. padov este bude. určite aj bezania na pohotovost. nas maly včera padol ale tak ze vnutrona vrchna pera rozrazena krvy tieklo ako z prasiatka a uz som sa bala ze bude aj nejaky zubok vypluvat. no nastastie vsetko ok a po spanku aj zabudol ze sa čosi dialo.

siska53
21. aug 2014

Chapem,ze mas obavu,ale to spadla z malej vysky... To je nic. Detivzdy placu,ked sa buchnu,ved to boli,ajnas to boli, len uz neplaceme.
Keby si vedela,ako maly padal! On nevedel padat a vzdy spadol tak blbo,ze som zvazovala ,ci ist. Ale nesli sme,len som ho sledovala,ci je pri vedomi,ci nevracia,nie je spavy. A dve hodiny po pade som az dovolila zaspat. Pre istotu.

simca06022011
21. aug 2014

To je nič a nestresuj, lebo keď spadne o pol roka riadne, tak dostaneš infrakt 🙂))

kiwi82
21. aug 2014

Je to ok, nemusíš za znepokojnovať. moja tiež mala také padavé obdobie a vždy len na hlavu padala. na pohotovosti sme boli len dvakrát a to ked manželovi ako 3 mesačná vypadla z vajíčka na betón a potom, ked ako trojročná skákala po gauči a skočila rybičku na podlahu. našťastie vždy bolo všetko ok. ešte sa napadáte. neboj je to určite ok.

lucka544
21. aug 2014

neboj vsetko bude ok,nam dnes vyberali stehy mne si az tak rozbila celo ☹

qtinka46
28. sep 2014

:D tak takých padov máme za sebou xy, takže pokial sa od buchnutia drobec nijako divne nechová tak pravdepodobne sa nic vážne nestalo ;)

el6
28. sep 2014

10cm je nic...az 50cm je nebezpecna vyska na rontgone povedali...ale inac aj sa som stresor v tomto...s mladsou sme uz mali vela padov, 5x rontgon ☹ (so starsou skoro nic) .... aj neska sa nam stal taky hlupy pad, najradsej by som si ruky odsekla....zavesila sa mi na ruku, ja som ju neudrzala, smykla sa mi a Rovno hlavkou dole na plavajucu podlahu na temienko cca 40 cm...nemala tam velmi ani cervene, len trosku...ale nevidela som na nej nic...ospala a mrzuta bola neskor, ale chlacholila som sa ze preto, lebo takmer nespala cez den dnes...a nechcela papat velmi...myslite ze som mala s nou ist zas na pohotovost? co okrem vracania a dezorientacie treba sledovat pls?

pipinka4
28. sep 2014

@el6 ahoj.no treba sledovat ci nevracia ocka ci nema skrizene pripadne velkost zreniciek ci reaguju na svetlo a tmu.ak chodi bezne o takom case spavat moze to byt z toho.ale si myslim ze sa jej nic nestalo.slwduj ju 24 hodin a ak nic z toho mozes byt kludna.a s tym papanim no mozno jej akurat nechutilo.moja je taky papkac ze co nezje ju zje ona ale tiez ma dni ze ledva nieco zje.ale urcite by podla mna minimalne vracala keby sa nieco stalo.len hovorim radsej sleduj.

bahar12345
14. nov 2022

@ariesi dobrý večer mne syn padol dnes s postele na dlažbu čelom trochu to má tam červené nezvracia trochu zaplakal a doteraz sa usmieva je ako pred tým bojím sa ani nebolo to vážne bola to sekunda čo som išla zo stolíka vodu mu zobrať