Časté zranenia u 8.ročného chlapca

dominika0081
21. máj 2019

Ahojte, má niekto skúsenosti s častými zraneniami u detí? Syn má 8.rokov a zranení viac ako niektorý ludia za celý život.Našťastie nikdy nič vážne ale pravidelne absolvujeme vyšetrenia hlavy nakoľko to väčšinou schytá hlava.Či je to už na futbale, kde ak ho netrafí lopta tak ho kopne spoluhráč, v škole na telesnej alebo aj v triede či vonku spadne alebo ho niekto omylom trafí.
Nemôžem byť v stálom strese či sa mu niečo nestane ak ho niekam pustím a preto sa chcem opýtať či existuje nejaké vyšetrenie na reflexi alebo pozornosť aby som vedela či sú to len nešťastné náhody alebo má problém si dať pozor.Ďakujem

veronnica080
21. máj 2019

@dominika0081 moja kamoška je veľmi podobná, má 23r. a 4x už bola v nemocnici s otrasom mozgu, pád zo schodov, bitka, autonehoda, odpadnutia, zlomeniny celé zle :D Ale ako začala veľa športovať je to oveľa lepšie s ňou :D

dominika0081
autor
21. máj 2019

@veronnica080 ja stále verím že to prejde a začne si viac vážiť a chrániť sám seba lebo ak to má trvať celý život tak mu dám vyrobiť kombinézu s pur peny na bežné nosenie 😃

evkamotka
21. máj 2019

Neprehlasite ho na iny sport? Ak ma horsie reflexy alebo je nesikovnejsi, tak ci onak to je dost nebezpecna hra. Nieco typovo ine? Karate kata? To sa nebojuje navzajom, energiu by minul a neublizil si

viera
21. máj 2019

@dominika0081 Noooo toto presne mal moj syn🙂To ako keby si hovorila o nom...Uvediem par prikladov, isiel na bicykli a on vleti do auta co stoji...., dalej bezi a padne tak, ze si zlomi prst, bezi a zakopne a zleti a dorazene koleno, sekne ho v krku, zoberie nejaky predmet a z toho mu ciastocky padnu do oka...Nebol pomaly tyzden co by sa mu nieco neprihodilo....Problemom je u mojho syna pozornost...Ulietava mu....Je adhd, ma dysgrafiu a dyslexiu...Odporucam ti ist do Cpppap a vysetria ho...V Cpppap mu pomohli v tom, ze sa prave na tu pozornost zamerali a robili sme vseliake cvicenia..A musim povedat, ze sa mu to o dost zlepsilo...
Je teraz vacsi a je to uz o nieco lepsie,nie je to take intenzivne ako pred 3rokmi...A tiez hraje futbal...

si_sa_6
21. máj 2019

@dominika0081 a nie je to možno tým, že je proste trošku nemotorný a nie je pre neho ten šport taký bezpečný? Baví ho to? Neskúšali ste niečo iné? Klavír, výtvarnú, tanec niečo kde sa nezabije?

ukulela
21. máj 2019

@dominika0081 pises, ze casto je to sport - trafi ho lopta, spoluhrac, ... to sa ovplyvnit neda. keby pravidelne padal na schodoch,/potkynal sa v situaciach, kedy sa potknut nema, by som riesila preco. ale takto - vidim za tym sport.

janickacrazy
21. máj 2019

@dominika0081 no tak moj syn bol tiež taký, tiež hral futbal, pri tom sú zranenia normálne, mal 2krát zlomenú nohu, raz otras mozgu, kadejaké odreniny ani nerátam, okrem toho ho pohrýzol pes a tiež mal popáleninu a stále sa dačo na neho nalepilo, ale kamoška mala syna na hokeji a ten mal oveľa viac zranení ako moj a oveľa vážnejšie, tkaže v 18tke musel s tým skoncovať, operované kolená tak, že doktor mu povedal, že ich má v takom stave ako 70ročný dedko, ak ho ten futbal baví, tak by som ho tam nechala, moj musel skončiť zo zdravotných dovodov, ale nebol za tým úraz a veľmi ťažko to niesol

dominika0081
autor
21. máj 2019

Práveže jeho ten futbal baví, tréneri si ho chvália ale ako keby mu chýbal pud sebazáchovy.Postaví sa do rany či letí lopta, kopačka alebo spoluhráč.Raz to obhajujetým že nechce aby prehrali, potom si zase nevšimne že na neho čosi letí a výsledok je vždy rovnaký.Vyrazený dych, modriny, škrabance po celom tele a väčšinou tá hlava...Nechcela som to riešiť tak razante že ho odrežem od toho čo má rád ale samozrejme si ani nenechám dokaličiť decko.Preto som myslela že ho dám niekde vyšetriť či má vôbec v poriadku reflexy ak to niekde robia a na základe toho sa rozhodnem.Vravím nieje to len športom, triedna učiteľka mi so školy kôli úrazom volá pravidelne 2 x do mesiaca 🙈

janickacrazy
21. máj 2019

@dominika0081 no tak ho objednaj na neurologiu, tam ti vyšetria reflexy

dominika0081
autor
21. máj 2019

Ale ako čítam zďaleko niesme jediný smoliari 😔

mifa
21. máj 2019

A nemôže mať problém so zhoršeným zrakom?

dominika0081
autor
21. máj 2019

@mifa na očné nás posielali po úrazoch hlavy a vždy bolo každé vyšetrenie v poriadku.Tak isto mal vyšetrenie u neurológa a tiež bolo v poriadku tak ja naozaj neviem kde je chyba 😯

janickacrazy
21. máj 2019

@dominika0081 no tak potom je to proste len nezbedník, on z toho vyrastie, neboj

viera
21. máj 2019

@dominika0081 Daj mu vysetrenie v Cpppap...Mas to po prve zadara, po druhe, ta poslu aj k neurologovi....A ten zisti, ci je to ok alebo nie je to ok...

matkamirko
21. máj 2019

@dominika0081 nemoze mat len caste nizke hladiny cukru z vycerpania?? Syn,ja,svokor(cukrovkar), mame podobne problemy,ze ked sme vycerpany(fyzicka zataz,atd.),a jeme menej,tak jedboducho telo,mysel nedokaze tak " predvidat", ako ked si najedeny,oddychnuty. Mame to overene aj na glukomeri. Jedine,co u syna aj mna zabera,je pravidelne jest,pit,a nepresilit sa. Futbal je dost narocny.

dominika0081
autor
21. máj 2019

@viera ďakujem to vyšetrenie dám určite len som to zatial nestihla pozrieť na nete.Presne takè niečo som mala na mysli kde ho preventívne pozrú a možno prídeme na príčinu.A ak aj nezistia nič aspoň budem mať pokoj na duši.

dominika0081
autor
21. máj 2019

@matkamirko skúsim to odsledovať, či to má niečo spoločné so stravou a tekutinami.Je pravda že sme pred časom riešili jeho časté bolesti hlavy a podla vyšetrení išlo o migrénu spojenú s nízkym príjmom tekutín a zvýšením pozeraním na obrazovku.To sme síce dostali pod kontrolu a migrény sa neobjavujú skoro vôbec ale zjavne je citlivý na tieto podnety a teda by reálne mohlo ísť aj v prípade nepozornosti o nevyvážený príjem energie.

matkamirko
21. máj 2019

@dominika0081 ano,aj bolest hlavy je casta pri nizkych hladinach cukru,nedostatocnom prijme tekutin.

danielahamar
21. máj 2019

@dominika0081 mali ste robené aj MRI? Ak nie, trvaj na ňom, úrazy hlavy nie sú sranda, pre tak malé dieťa.

mihula
21. máj 2019

tak ja som mala takeho syna,kým bol malý.Chorý nebýval vobec,ale urazovka ho poznala ako svoj imventar.Zašívaný bol hadam 25x,v sadre 6x.Kde mohol tam spadol a take odreniny ani nepocitam.Operovaný nasledkom urazu 3x a 2x pruh.Vyrastol z toho,ale trvalo to dobrých 25rokov.

heyoka
21. máj 2019

@dominika0081 Moja teta často padala a odpadávala, kvôli tomu ani do roboty nevedela ísť...nakoniec ju poslali na vyšetrenia vnútorného ucha (mozočka) a zistili jej zápal. Začala brať antibiotiká a bola z nej nová žena.

lucyluv
21. máj 2019

Mozno neurológ by mohol niečo tak posudit