Červené fliačky po páde

smesmesmejko
21. mar 2014

Ahojte, vcera nam syn spadol u deda. Potkol sa o dedovu nohu a narazil o krb, bol s nim tatik na pohotovosti, mame roztate nadobocie, tri stehy. Zvladol to vcelku hrdinsky, pri tom ako mi o opisoval tatik, kolko krvi striekalo... ale vecer, po prichode z pohotovosti sme sa sli poumyvat na spanie a na tvari, co som si myslela, ze je zaschnuta ostriekana krv sme zistili, ze sa mu na druhej strane tvare, presnejsie okolo druheho oka a na krku spravili take male cervene bodky, pod kozou. Ako pisem, vyzeralo to najskor ako zaschnuta ostriekana krv, neviete co to moze byt?

jul11
21. mar 2014

@smesmesmejko modriny., alebo teda krvne zrazeniny. mame casto urazy.skus pozorovat,ked sa ti nebude zdat,behnite k lekarovi

smesmesmejko
autor
21. mar 2014

@jul11 ale to su naozaj len take malilinke cervene bodocky a co ma prekvapuje, ze na druhej strane tvare, nie tam, kde si roztal obocie, a na krku..

jul11
21. mar 2014

@smesmesmejko su skor fialove alebo cervene?ja mam takych cervenych viac na tele,som velmi bleda a aj modriny sa mi lahko robia,nejak to neriesim. skus stlacit,ci hot o neboli,ci sa to zvacsuje,zmensuje,meni a v pondelok chodte k dr

jaja1979
21. mar 2014

mozu to byt popraskane cievky od toho, ako silno plakal, niekedy sa to stane, ked je v silnom krci, svalovom vypati od placu, neboj, za par dni mu to zmizne.

smesmesmejko
autor
21. mar 2014

@jaja1979 asi to bude ono, dakujem, tatik vravel, ze pri siti sa zacal hrozne vzpierat a plakat, ked mu to dezinfikovali a prikryli ho plachtou... chudatka nase deti, co vsetko si musia vytrpiet... a my s nimi 😒 vdaka este raz, prajem pekny vikend!

gromkaver
21. mar 2014

ahoj, ked mal moj maly cca 20m., tak padol z postele a asi o 4 hod. som si vsimla tieto bodky - krvne zrazeninky (mne pripominali cucfleky) na cele a pod celym okom. isla som na pohotovast, no kym som prisla, tak mu to uz pomaly prechadzalo, urobili rtg - ked uz som tam prisla a odporucili nas na hematologiu. tam sme sa objednali a nic nezistili a p. Dr mi povedala, ze to po pade mohlo byt, padol na koberec, ten nie je rovny a este k tomu je maly bledokozec po mne, takze myslim, ze to nic mebude mat a uvidis, ze to tam uz zajtra mat nebude, pripadne sa to vyfarbi do modriny. skore uzdravenie 🙂

smesmesmejko
autor
21. mar 2014

@gromkaver Dakujeme 🙂