Čistenie uška a nehoda. Stalo sa vám niečo také?

edita33
12. apr 2008

ahojte mamky,chcem sa podelit o zažitok ktory sa nam stal pred vcerom vecer pri kupani maleho 2 rocneho krpca,po kupani som mu chcela vytriet uska od piesku,jedno sa nam podarilo,ale.....pri druhom sa nam stala nehoda,starsi syn nieco krical a maly sa mikol,a sup ...pichla som do uska,zacalo mu krvacat,no viete si predstavit co som prezivala?!hned som volala kamoskinej svokre-detskej sestre.no nastastie bubienok to nebol,iba som z tycinkou poškrabala usko....no iba,,,ale pre istotu som isla na druhy den ku usnej,usko mu precistila a dala kvapky,tak teraz uz asi nebude chciet ani maly a asi ani ja cistit uska,aspon kym to nepreboli,stalo sa aj vam nieco taketo???? 😔

magg
12. apr 2008

no ja pouzivam zasadne do usiek tycinky babylove s takym gulockovou zabranou, aby tycinka nezasla hlbsie, a ak potrebujem ist viac do hlbky, tak len papierovym obruskom, alebo rozkom bavlnenej plienky

tutifruti
12. apr 2008

Cau edita... Tak v tom nie si sama... Ja som našej Dorotke čistila ušká, prišla Alžbetka, Dory sa otočila a ja som jej zatlačila tyčinku do ucha pekne hlboko... Malá revala jak tur..., tak sme sa obliekli a išli na pohotovosť.... Tam mi lekár povedal, že má len zaškrabnutý zvukovod, že sme proste mali šťastie... Povedal, že mám vytierať len okraj uška... No veď ja som vytierala, ale Dorotke sa to zdalo málo... 😅

mimma
14. apr 2008

Ja čisím uši len vodou a prstom povytieram a potom len osuším uterákom, uši sa vraj tyčinkami čistiť nemajú, ten maz tam má byť ako ochrana ucha proti hmyzu, zápalom...

kikinkamaminka
7. mar 2017

Babizne prosim mala neviem co ju to napadlo pichla si ceruzku do uška a zacala strasne revat ze ju to boli..usko nekrvaca a vravi ze pocuje myslite ze si mohla poskodit bubienok...dakujem za radu...