Čo robiť ak bábätko vypadlo z kočíka?

yvka
14. júl 2008

Poradi mi niekto co robit ak babatko vypadne z kocika? Alebo pod.tema?

nikol_79
14. júl 2008

No ja by som s ním asi hneď zašla k lekárke 😒 . Dúfam, že to nebude vážne 😒

wladka
14. júl 2008

to sa nemoze len tak stat 😒 .. 5 mes este nevie preliezt, alebo ze by si mala sikovnejsie 😕 😒 ..

ale v kazdom pripade ho nedavaj spat, sleduj ho.. a cca po 2h ho daj spinkat.. skus mu pohmatat miesta, popozerat ci nefialoveju, alebo take nieco..

druhy krat opatrne.. 😉 nechcem robit kazen, moze sa stat ze z postele, to sa aj mne stale.. ale z vanicky od kocika.. to uz je ine.. a ked je zivy, treba priputat, ja to vyuzivam doteraz.. je to istejsie.. nez navolno.. 😉

wighy
14. júl 2008

asi najlepsie je ist k lekarovi,nech skontroluju ci nema otras mozgu,treba babatko sledovat ci nie je malatne,spave, ci nezvracka

biba12
14. júl 2008

Isla by som hned k lekarovi. Mne maly spadol z postele, ked mal 7 mesiacov, cele som to prerevala s nim. Dopadol na chrbatik, udrel si aj hlavu. Volala som bratovi, je lekar. Prisiel k nam ho pozriet,ale nastastie to bolo ok. Povedal, ze je vzdy lepsie ist s nim k lekarovi. Nikdy nevies, co sa moze stat. radsej sa raz prehnat zbytocne, ako potom mat problem....Ale inak na to su v kociku tie popruhy, aby sa dieta priviazalo, ked je uz pohyblive. To iste v stolicke. Ja maleho priputavam vzdy. Pre istotu. Ale 5 mesacne je este moc male na pady z kocika, podla mna sa tolko nehybe.

bianca
14. júl 2008

yvka urcite radsej 100x zbytocne k doktorovi ako raz zanedbat

monkula
14. júl 2008

mne malá vypadla z kočíka, v máji, odrela si pisunku a noštek..
Nuž, proste sme boli na tunajšej slávnosti, malá uvidela balóniky, postavial sa v stotine sekundy a už boal na zemi... 😔
A popruhy mám len trojbodové, takže je z nich v sekunde vonku... ale tiež si myslí, že je rozdiel, keĎ vypoadne 5 mesačné ,tá moja mala už 16 mesiacov
Ale pozorovať, alebo ešte lepšie ,k lekárovi ,radšej nech si myslia, že si hysterická precitlivelá matka ,ako keby mala mať malinká nejaké následky...

mracik
14. júl 2008

ku nám na očné často chodili mamičky s bábetkami, čo spadli, našťastie nikdy sa porucha zraku nepotvrdila, ale poznám chlapca (už je dospelý), ktorý spadol zo stola a úplne oslepol
a syn mojej sesternice tiež vypadol z kočíka na betón, skončilo to prasknutou lebkou, ale našťastie následky žiadne nemá
no záleží aj na tom, ako dieťatko spadne, či na hlavičku, alebo celým telíčkom, z akej výšky a na aký povrch, takže by som sa riadila aj podľa toho 😉

bianca
14. júl 2008

ja som na detskej pohotovosti robila a vzdy sme akceptovali strach a ja osobne by som tam sla

expertka8
14. júl 2008

To, že vaše dieťa spadne, neznamená, že ste zlá matka. Niektorým pádom sa jednoducho zabrániť nedá a sú akousi súčasťou detského sveta, aj keď rodičia (najmä matky) to zväčša ťažko nesú.

Správne posúdiť situáciu
Avšak pády netreba v žiadnom prípade ani podceňovať, pretože môžu znamenať vysoké riziko a mať dokonca i trvalé následky. Čo teda robiť, ak vaše dieťa spadne a vy sa obávate, že by to mohlo byť vážne? Najhoršie sú pády na hlavičku či z väčšej výšky.

V prvom rade si všimnite, či došlo k nejakým zraneniam. Aj keď sú detské kosti pomerne mäkké a ohybné, môže sa stať, že dôjde k zlomenine.

Veľakrát dieťa plače nie preto, že ho niečo bolí, ale zo šoku a preľaknutia. Akonáhle sa utíši a máte pocit, že reaguje úplne normálne a tak ako zvyčajne, pravdepodobne nejde o nič vážne.
Stačí, ak budete priebežne sledovať, či nedôjde k nejakej zmene správania a podobne.

Po niektorých pádoch sa objavia hrče, modriny, odreniny či iné ľahšie poranenia. Vtedy stačí bežné domáce ošetrenie. Ak neviete presne posúdiť, či ide o ľahšie alebo vážnejšie zranenie, nechajte vaše dieťa radšej skontrolovať lekárovi.

Kedy je potrebné volať lekára?
Pokiaľ si všimnete nejaké povrchové zranenia ako otvorené rany alebo silné krvácanie, neváhajte a zoberte dieťa do nemocnice.

Ak sa po páde dieťa správa nezvyčajne – je podráždené, intenzívne plače a nie je možné ho utíšiť alebo ak sa objaví zvracanie, je takisto namieste návšteva lekára. Ďalším znakom vážnejšieho stavu je zmätenosť či prílišná spavosť. V prípade, že vaše dieťa krátko po páde tvrdo zaspí a neviete ho prebudiť, môže sa jednať o stav bezvedomia a jednoznačne by to mal posúdiť odborník.

Niekedy sa neobjaví žiadny očividný príznak vážnejšieho stavu, no napriek tomu sa vám niečo nezdá a inštinkt vám hovorí, že niečo predsa len nie je v poriadku. Vtedy môžete zavolať svojmu detskému lekárovi prípadne na pohotovosť alebo vziať dieťa priamo do nemocnice na vyšetrenie, aby ste mali istotu, že naozaj nejde o nič vážne.

trixi
14. júl 2008

moj brat vraj vypadol 3 x z kocika. Musim povedat, ze na stare kolena sa to obcas prejavi, ze mu sem tam riadne hrabne 😉 .

Mojej kamaratke dcera zahucala z kocikom po schodoch do suterenu a tam vypadla z kocika, hned isli na pohotovost a po dokladnom vysetreni lekar skonstatoval, ze je v poriadku. Ale modriny mala ako keby ju doma tyrali.

katkaromi
14. júl 2008

ja som vraj tiež vypadla z kočíka na betón. a všetko dopadlo dobre.

yvka
autor
22. júl 2008

Ahojte,
ono sa to prihodilo takto. Boli sme zrovna v Chorvátsku a muž mi chcel pomôcť s kočíkom po schodoch a dvihol ho vyššie ako mal a malinká vypadla. /bola už v športovom kočíku/. Našťastie bolo chladno a mala svetrík a na hlave kapucňu. V tej rýchlosti sme si nevšímli ako spadla ale spadla asi najprv deka/španielska -hrubá/ a ona sa skotúlala po nej. Lebo nemala ani žiadnu hrčku na hlavičke ani nijak nereagovala na bolesť keď som jej ju neskôr pochytala. Po tom hroznom plači zspinkala. Sledovala som ju /celú dobu som sedela pri postielke/ asi po hodinke sa zobudila s obrovským úsmevom a všetko bolo ako predtým. Veselá, papala, spinkala atď... Ale samozrejme sme ju sledovali ďalej 24 hodin. No takže je všetko v poriadku.

S pádmi mám svoje skúsenosti so starším synom. Ten mi tiež spadol z gauča a aj z kočíka / ale bol starší/.
Vtedy sme boli aj na pohotovosti. Doktorka si robila srandu že dnes majú bábätka lietajúci deň 🙂 . Robili mu aj RTG a bolo všetko v poriadku. Ževraj bábätká majú ešte mekú hlavičku ako z gumy. Takže sme pri malej nejak nepanikarili.

csicsike
29. sep 2009

Ahojte,mne sa to stalo dnes.Išla som na prechadzku a mala mi narazila so svojim kočíkom s boku do mojho.Na chvílku som sa len otočila.Kočík sa prevrátil malý vyletel.Udrel si čelo,nos a líco.Potom plakal a zaspal. Ked sa zobudil bol usmiati.Hrá sa a smeje sa. Papal a zasa sa hrá.Na všetkom sa smeje.Ma trocho modré čelo a líco.Teraz ide spať,,,,DUFAM žE NEBUDE MAť žIADNE PROBLéMY.!!!!!!oDFTEDY UBEHLI 3 HODINY

lea132
29. sep 2009

Ja ked som bola krpata, asi 3mesacna, padol kocik so mnoi dolu schodmi, ja som vypadla a nic mi nebolo..teda az na modrinu na hlave 😝

dzio2
29. sep 2009

mna moj brat ked som mala 5mesiacov pustil s kocikom dole kopcom a nic dnes mam 30a okrem hlavy vsetko ok 😀 😀 😀 ale nie vsetko je vporiadku

sunea
29. sep 2009

Ja by som sa nepytala o radu na Konikovi, ale isla by som hned do nemocnice, aj ked nie je vidno povrchove zranenia 😉

paulinka_6
24. okt 2010

Moja sestra vypadla z kocika dnes pred hodinou spala v spalni v kociku zrazu sa zobudila bolo pocut plac a po chvili prestal tak som sa o to moc nezaujimala mysle la som ze je pri nej mama ale po 5 minutach za mnou dosla mama ze ci som ju vybrala z kocika a ja ze nie a odpoved bola takato: vypadla s kocika je to dost vysoko tak sme sa bali ale us je dufam vsetko v poriadku smeje sa papa ... atd. ale budeme ju pozorovat dost dlho aby sme vedli ze je v poridku 😉 .

mandy29
31. aug 2011

Včera sa mi stalo niečo strašné...ešte teraz mám z toho traumu ☹
Išli sme k švagrinej, vošli sme do výťahu, aby sme sa tam zmestili musela som rúčku kočiara dať na druhú stranu. Keď sme vystúpili dala som rúčku naspäť a chystali sme sa na schody. Skontrolovala som rúčku či dobre sadla a hybaj hore. Malý (4 mes.)spokojne spinkal v kočiariku. Ako švagriná nadvihla spodok kočiara ja za rúčku vtedy sa to stalo. Rúčka sa vycvakla tým pádom sa kočiar nebezpečne naklonil a išlo to veľmi rýchlo. Zrazu bol malý na zemi, tváričkou nadol. Sad Ja som ostala v šoku, švagriná hneď zobrala malého, v sekunde som si ho zobrala ja..a švagriná malémufúkla do tváričky a vtedy sa rozplakal. Triasla som sa. Plačkal ešte asi minútku a potom sa začal smiať, gagotať, a hrať sa s hračkami. Mal pri nad očkom a líčku červenú čiaru. Nevedela som čo mám robiť....
Popozerala som ho, hlavičku, očká, končatiny a všetko bolo v poriadku. Tak som sa rozhodla že ho budem sledovať a hneď pri nejakom zmenenom správaní bežíme na pohotovosť. O pol hodinku v aute zaspinkal, potom jak sme boli na výlete, všetko obkukaval, smial sa a o 2 hodinky si pýtal papať, všetko spapal pekne. Žiadne zvracanie nič. Stále som ho pozorovala, všetko bolo v absolútnom poriadku.Pri kúpkaní sa smial, kopal všade špliechal nožičkami. Ono sa to stalo včera poobede a teraz je ráno a je všetko v poriadku. Myslíš si že by som sa mala strachovať? Strašne si to vyčítam, nikedy mám pocit že som absolútne neschopná matka. Dokonca som sa s tým že malý vypadol z kočiara ani Jankovi nechcela priznať, strašne ľúbi nášho drobčeka, ale nakoniec som to nevydržala a dobre som urobila lebo mi je teraz podporou. Som nezodpovedná keď som nešla s drobcom k lekárovi?
spadol na linoleum, z výšky asi 50 cm, taška mu bránila v priamom vypadnutý a ja jak som stála pri kočiari. Ani neviem ako sa to celé udialo...mám to stále pred očami a je do plaču z toho...

zubrienka1
31. aug 2011

@mandy29 to sa stava.. nie si prva ani posledna...
aj mne sa to stalo, mladsia dcerka mi vypadla zo sportoveho kociara. ponahlala som sa s nou do poradne a zabudla som ju pripnut. troska poplackala, na hlavicke (cele) mala malu modrinku. lekarka mi povedala, ze ju mam 24 hodin pozorovat, ci sa sprava ako obvykle a ci nezvracka. 24 hodin preslo, malinka bola v poriadku.
vobec si nevycitaj, ze si nesla s nim na pohotovost. ak nezvracia a nesprava sa nejak inak, bude vsetko v poriadku 🙂

mandy29
31. aug 2011

@zubrienka1 ďakujem trošku si ma upokojila...poobede bude 24 hodín a je zatiaľ všetko v absolútnom poriadku... 🙂

lvka
31. aug 2011

@mandy29 ahoj, no uplne ti rozumiem, mne sa maly nestastne prevratil na zaciatku osmeho mesiaca, mala som ruku v dlahe, padol mi z ruk ked som sedela na gauci hlavickou dolu.... Ja som zareagovala velmi zle lebo som zacala kricat a maly sa asi viac ako toho padu zlakol toho mojho kriku 🙂) strasne som sa zlakla a isli sme na kramare... Poznam sa a asi by som to nezvladla keby ho nepozrel nejaky doktor... Ale tiez mi radili ze ho mam 24 h sledovat - vracanie, prilis dlhy spanok pripadne abnormalna aktivita... Neboj, bude to v poriadku ;)