Čo robiť, keď bábätko spadlo z postele?

ritaklea
9. júl 2007

ahojte dievcata,co robit ked mi babo spadlo na zem s postele? treba ist k doktorke? ☹

alami
2. mar 2008

hlavne tie zreničky sleduj, ak sú rôznej veľkosti tak bež na pohotovosť. A neviem, dačo sa mi marí, že sa ešte pýtajú po páde, či nevyteká belavá tekutina z ucha? No a ak zvracia tak tiež treba ísť.

tutifruti
2. mar 2008

Tak aj ja pridám niečo do pléna... Naša Dorotka spadla s prebaľovacieho pulta ako trojtýždňová.. Spadla síce do postieľky, ale z výšky asi 70 cm /predtým ako sme utekali do nemocnice, manžel vytrhol zo steny detský meter, lebo som mu povedala, že v nemocnici budú chcieť určite vedieť, že z akej výšky spadla 🙂 /, a na hlavičke jej ostala otlačka z hrkálky.. No hrozný šok to bol... Ona chvíľu plakala, ale v podstate sa hneď utíšila a pozrela na mňa takým škuľavým pohľadom /určite to viaceré poznáte/, že mi skoro srdce zastalo. Tak sme s mužom utekali na pohotovosť... On v ponožkách, ja v tričku naopak 😀 ... No myslím, že si o nás mysleli, že sme nejaká nefunkčná rodina, ale nepovedali nič... Až na druhý deň na sone, lekár poznamenal /keď som povedala, že malá spadla s postieľky/, že "No len či..." A ja som ani nič nepovdala... Všetci sa ohromne divili, ako sa mohla prevrátiť... /hlavne, že keď bol čas na otáčanie, tak nič/. Môj muž ma chcel prísť pozrieť do nemocnice so staršou dcérou, ale tá mala práve modrinu na pol čela /skákala na lopte, zošuchla sa na prútený kôš a na čele mala zhorenú kožu a modrinu, no skrátka horor/, tak mu hovorím: "Ani nechoď, veď ma zavrú, že bijem deti po hlavách 😀 ... Teraz sa už nad všetkým smejeme, ale všetko jedno nám veru nebolo... Len sa čudujem, že som nestratila mlieko... Nie je skrátka nad to, ak sa deťom vydaria rodičia... 😀 /V troch mesiacoch som jej totiž pri čistení uší zaškrabla zvukovod, myslela som si, či som jej neprepichla bubienok. Znova sme absolvovali pohotovosť../

lusil2005
2. mar 2008

tutifruti hahaha 😀
teda - ono je to teraz smiesne ked uz je vsetko v poriadku ale inac - na jednej strane chapem doktora ze sa stracha ale na druhej, keby sa mi take nieco stalo, ja by som bola urevana, ustrachana a doktor by nieco take zahlasil tak by som ho asi kusla do ucha. 😀

sisulik
2. mar 2008

tuti..no ja som sa nakoniec na tom tvojom pribehu poriadne pobavila...

mne tu v kuvajte maly uz par krat spadol z prebalovacieho pultik...raz padal hlavickou a v polceste som ho zachytila...a asi dva krat padal nejako nohami dole ale vzdy nejako stastne doletel...zatial sa ani raz nezranil nic udrel...no je to tym, ze vzdy som ho v poslednej chvili zachytila..ale uz sa davno nic take nestalo...davam uz vacsi pozor...ale co uz ked deti su take aktivne a vzdy nas niecim prekvapia...jooj tuti...doteraz sa bavim na tvojom pribehu... 😀

tutifruti
2. mar 2008

No, my tých pádov máme za sebou už "požehnane". Manžel len skonštatoval, že staršia dcéra bola stále chorá, tak sme ku doktorke chodili pre chorobu, a že tá mladšia si to "vyberá" takýmto spôsobom... 🙂 Keď dva krát spadla z postele, tak som si povedala, že teda ju už nikdy nenechám spať pri nás.. Tak spala v postieľke... Iba počujeme asi po hodinke nejaký šramot a tá už vysela cez zábradlie... no došli sme na poslednú chvíľu... Tak ju nechávame spať v našej posteli, lebo keby spadla z postieľky, tak je to vyššie 😀 Doktorka skonštatovala, že to bude prvá slovenská kozmonautka... 🙂 Ináč je to "slíža prvej triedy", ale čo sa tohto týka, asi ju predáme do dirkusu 😀

federica
2. mar 2008

Ahojte. Aj ja sa pochvalim, aj ked velmi nerada, lebo zatial som si to nechala pre istotu pre seba 🤐 , ale este vzdy mi z toho pride zle, ked si na to spomeniem a netusim, ako sa to mohlo stat. Muz odisiel na sluzobku a kedze mal maly (11m) nadchu a zle sa mu dychalo, zobrala som ho k sebe na manzelsku. Z jednej strany som dala vysoky vankus, aby mi nespadol a na druhej strane som mala byt barierou ja. Hhmm. Mala... 😖 V noci som sa zobudila na rachot a plac. Netusim, ako sa mi dostal cez hlavu, spala som asi trochu nizsie a bez vankusa. Musel spadnut na nocny stolik, lebo rozbil lampu a potom na zem. Bola to sekunda, ja som po tme, ved lampa bola rozbita hmatala po malom. Tan plakal, vzala som ho na postel, rozsvietila druhu lampu, on plakal, ale zo spanku, dala som mu cajik, ukludnila ho a spal dalej. On sa na to ani nezobudil. No ja som ho do rana pozorovala, ci je ok. Rano normalka, tak som ani nikam nesla. Chvalabozku nic sa nestalo 😖 .

dominica
26. mar 2008

Ahojte baby, tak ja som si tiež naivne myslela, že nám sa to stať nemôže a túto noc bola premiéra... ☹
Malý je od včera soplavý a v noci mal horúčku, tak si ho k sebe zobral muž, ale keďže medzi nami mrnčal, tak si ho dal z druhej strany/ja som o tom ani nevedela/, neviem, ako ho to napadlo... a zrazu v noci rachot jak hovado, nevedela som ani čia som, skoro som revala s malým a celá som sa triasla, ako sa to mohlo stať a ako to muž dopustil... aby sa také niečo stalo 😕
Našťastie je ok, spadol na koberec, ale neviem, čo si buchol, na hlavičke nič nemal a potme som ho nevidela, teda kým som zažla a obehla postel, muž ho mal už na rukách, ale taký strach som nezažila ani keď sa narodil predčasne a dúfam, že tak skoro nič podobné nezažijem. Tá bezmocnosť a zúfalstvo... pozná asi každá matka!

silvinka
26. mar 2008

😎

baby pridu aj horsie veci ako pad z postele 🙂))))))))))))))))) pri prvom dietatku som tiez chytala paniku pri kazdom pade a nie jeden krat sme skoncili na pohotovosti kde nam povedali ze treba sledovat dieta a nie hned letiet na pohotovost ale povedzte to vyplasenej mamicke, ak dieta hned plakalo, nevracia, nie su zmeny v spravani a naozaj nepadlo z velkej vysky netreba sa stresovat. Take pady su predpriprava na pady z preliezaciek 🙂) a po padoch pridu take srandy ako prehltnutie veci co v brusku nemaju co hladat / nasa mala je expert na ochutnavanie 🙂 naposledy chcela ochutnat sklenenu ampulku , zlomeniny, odreniny ... ale vzdy plati ak ste si nie iste radsej chodte stravit dve tri hodky na pohotovost 🙂 drzim palce

ivca82
26. mar 2008

Tak aby ste si nemysleli, že ste sami, tak môj mužíček sa hral s malou a ja som niečo odbehla. Keď som odchádzala z obývačky tak obidvaja sedeli na gauči a pozerali reklamu 😀 a keď som sa vrátila, asi po dvoch minútach, tak som ich našla stáť, Barborka usoplená s krvavým noštekom a chlap bledý ako stena, mi ju podal a povedal, vyskočila s gauču, som ju nestihol zachytiť a zmizol na 15 minút... Bol s toho viac vystresovaný ako ja s malou do kopy a vyfajčil tri cigarety po sebe 😀 Malá má ešte jednu chrastičku, jedna už odpadla, chúdatko naše ☹ 😲

katia7
26. mar 2008

no mne uz spadol tiez 😅 k doktorovi som nesla ale ako pisu baby sledovala som ci sa sprava normalne,nevracia ci normalne papa nie je ospaly a tak. nemal to ani cervena tak som to neriesila,chodime po doktoroch viac nez dost, nemala som chut ho este viac stresovat

miriamkac
26. mar 2008

Jaj to sa stane kazdemu, mne sa aj mala zrubala....a jedneho chlapca mi moja draha Laduska stiahla na zem. Tiez som ho len sledovala....hlavne aby nevracal. inac je to OK,

gangulienka
26. mar 2008

pridavam sa...mne mala predvcerom spadla z prebalovacieho pultu...asi z metrovej vysky...sa rozplestila ako zaba...vsetko ok, po minutke sa uz smiala a ja som preplakala dve hodiny 😝

lencici
27. mar 2008

mne mala spadla z gauča ked mala pol roka plakali sme obe, utekali sme na chirurgiu ale naštastie nič vážne to nebolo. Lekárka povedala, že keby vracala a veľa plakala a bola ospalá do 1 týždňa tak máme hneď ísť na traumatológiu ale našťastie nič. Od vtedy sa nám to stalo ešte 2x ale našťastie to nebolo nič 🙂

klaymanova
27. mar 2008

ahoj,ja som sa tak bala pred dvoma tyzdnami,ked mi moja Zuzanka letela z gauca...ale ja by som povedala ze ona sa viac zlakla z toho ako som panikarila ja..ale mozem povedat ze je vsetko ok ale si davame lepsi pozor od vtedy.. 🙂

kutina
29. mar 2008

ahojte, tak aj ja sa pridám,
v pondelok na veľkú noc mi ráno o 8-mej tiež mala spadla z postele. Bolo to v priebehu pár sekúnd, čo som odbehla do kuchyne vypnúť vajcia zo šporáku.... najhoršie bolo to, že sa následne povracala ☹ (vracala však už aj pred tým...1 x v noci...šarapatil u nás nejaký vírus)
Kedže som nevedela, či je to vracanie spôsobené vírusom alebo následok po páde, tak sme šli na pohotovosť.....
v nemocnici sme boli 2 dni na pozorovanie lebo Naty vracala ešte aj potom
teraz ju stále nosím so sebou alebo nechávam zásadne na zemi

lenka1977
8. apr 2008

aj nasa spadla z postele a strasne plakala pozorovali sme zrenicky, a nastastie vsetko dopadlo dobre. chcem sa opytat mamiciek ktorym popadali deti ze ci po nejakom case pobadali nasledky padov? nam spadla Nina ako 2 mesacna. to je este horsie a bojim sa ze ci nebude mat nasledky po tom pade ktore sa objavia v neskorosm veku. ci nemoze mat epilepsiu a podobne

krajcoanka
8. apr 2008

u nás to bolo asi tak,keď mal starší 8 mes, tak sa mi odrazil zo stola a prekotil sa mi zo stoličky až som počula niečo prasknúť.(myslela som že stolička) ☹ Bola som sama a dr. už neordinovala, tak som si povedala, že mu dám ľad a že ho budem pozorovať a na druhý den skočím k dr. Začala sa mu na hlave vzadu robiť veľká modrina -ako tenis. lopta(až k večeru). Dr. mi na druhý den povedala, že pokiaľ nezvracal, tak je to ok, ale radšej mám ísť na rtg, či tam nieje krvácanie do mozgu(mal to podliate také mäkke-bola to vlastne zrazenina).
Po rtg(z nemoc. som volala švagra, lebo ja som kojila a tým pádom som s nim nemohla ísť na rtg) dr. zistil, že má prasknutú lebku(to opisujem nás) . Tak si vieš predstaviť ako som sa cítila.Samozrejme že tam chudáčik musel ostať. Tak som ho nakojila, uspala a letela som domov zbaliť veci pre nás. Muž došiel skôr z práce , aby ma tam mohol hodiť a strašne plakal. Myslel že malý zomiera-no horor! Samozrejme že sme chytili špičku, takže som sa dosť omeškala.
Malý bol z jednou mamičkou na izbe , s ktorou som sa zozznámila a medzitým sa presťahovala na nadštandard.
Hovorila, že ked sa zobudil a nevidel ma začal plakať a sestričky si ho vôbec nevšímali , tak si ho zobrala k sebe aj s kočíkom a tam sa s nim aj zo svojim hrala.Zlatá maminka, že? 🙂
Boli sme tam 5 dní na pozorovaní a dr. povedal že musí mať kľud a v žiadnom prípade nesmie spadnúť znova na hlavu!Tá hlávka sa chvala Bohu zrástla.
Ešte že som nemala druhé, lebo to by bola poriadna panika! 😉

julca80
8. apr 2008

krajcoanka, tak prave mi prebehol mraz po chrbte. ☹ Mne zase mala spadla z gauca prvy krat ked mala okolo 7mesiacov, no ale to nikomu neprajem ten pohlad ako padala. Ja som sa od nej vzdialila na sekundu, a to som len zdvihla zadok z gauca a rychlo pozrela niekam vedla, a ona padla. Vlastne, ked som sa otocila, ze idem k nej, tak som ju videla uz len ako pada. 😨 Skoro mi zle doslo, lebo ona chudiatko dopadla na hlavicku, takze zotrvacnou silou jej telicko letelo dalej. Tzn. ze sa tak zalomila v krku, az som prestala dychat 🙄 🤐 Hned som si myslela, ze ma vazy zlomene. Fuuuj, normalne sa mi je zle ked si to predstavujem! ☹
Hned som ju zobrala k seba, snazila ju utisit (co sa mi moc nedarilo) a rychlo polozila na chrbatik a kontrolovala ako hybe rucickami, nozickami a tiez som opatrne skusala hlavku.
No proste katastrofa. Este polhodinu potom som sa triasla. Stale som ju chodila kontrolovat do postielky ked spinkala, ci je OK.
Ale chvalabohu, ze tie deti su ako z "gumy". 😝 🙂

zrzulka
8. apr 2008

presne tak ako z gumy. ono to vsetko vyzera hrozivo ale tych padov za ich zivot bude stale viac a viac. tiez som si vzdy myslela ze sa to nam nestane ale stalo sa:((( a tiez to bolo hrozne, kontrolovala som ju este aj tyzden po tom co sa to stalo.ale od tej doby si davam o to vacsi pozor. no nedobre sa na tieto zazitky spomina, este teraz pocujem ten strasny plac ked spadla:(((

cmulinko
8. apr 2008

Moj syncek dnes po prebudeni zo spanku spadol z postele asi pol metra tvarickou na dol a udrel si hlavicku,lebo som mu nasla cervenu ciarku na hlavicke.Strasne plakal,ale po chvili prestal a aj sa dokonca usmieval.Po hodine som mu dala jest a on mi zas zaspal a tahal to az 3 hodiny.Zacala som sa bat ci to nie je vazne,lebo vsade citam,ze ked dieta po uraze vela spi,tak to moze byt otras mozgu.Ked sa zobudil,zas bol culi,aktivny ako vzdy,lenze po 4 hodinach mi zas zaspal.Sice zaspal vtedy ked normalne chodi spat,ale aj tak si myslim,ze na dnes toho spanku mal az moc.Za normalnych okolnosti tolko nespi.Nakolko nic ine nezvycajne na nom nebadam,tak som nesla na pohotovost a budem ho sledovat celu noc.Nikomu to fakt neprajem,co rodicia prezivaju pri takychto urazoch... ☹

debra
8. apr 2008

cmulinko presne tak...sleduj ho celu noc,a ak by plakal,p.p.zvracal utekaj na pohotovost!!!!mne tiež mala spadla z valandy,ale nastastie bola ok,a ja som sa taaaak bala,tiez v noci som ani oka nezazmurila,co som mala strax,ze co bude...a nikomu som to nepovedala,ani mame,ani mužovi,som sa bála,že mi budu vravieť,ze som nezodpovedna,a co som nedavala lepsi pozor a pod....a ja by som sa citila vinna,lenze to sa moze stat hocikomu...a v mojom pripade to bola xvilka...ba co xvilka xvilocka...a spadla ale plakala len trosku 😔 ☹

zrzulka
9. apr 2008

debra kolko mala tvoja mala ked sa to stalo??

debra
9. apr 2008

zrzulka asi tak ako tvoja mala....medzi 4 a 5 mesiacom....este teraz mam z toho hrosiu kozu,ked si na to spomeniem...ale teraz ma uz 3,5roka a nenexalo to na nej žiadne nasledky,aspon dufam 😝 je sikovna,rada spieva,kresli a rada papulkuje... 😀

monca301
10. apr 2008

Nam sa stalo tiez, ze maly nam spadol z postele. Ja som hned vylakana volala dr, ze co mam robit. Povedala mi, zepokial maly je pri vedomi a nie je nezvycajne ospali tak ho mam 24h sledovat. Mohla som ist aj do nemocnice, ale to iste by robili aj oni a bola by som iba viac vystresovana a maly by to tiez pocitoval.Chvalabohu sa nic nestalo a ci to malo nejake nasledky sa este len uvidi, ale zatial tuk,tuk,tuk.

junovka
13. apr 2008

ja som sa chcela opytat, ci sa dajako zistit okrem RTG, ci ma dietatko prasknutu lebku alebo nie, od padu? 😕

susika
19. apr 2008

ahojte.nedá mi sem prispieť.pred týždnom mi malá zletela z postele. spolu sme tam zasplai a ja som odišla aona ma tam ais hladala až skončila na zemi.počula som len bum a horzný plač.je to výška asi pol metra.najprv žiadna panika ale padla na chrbátik a na oboch bokoch sa jej začali robiť riadne hrče. nakoniec sa zitillo, že to nie sú hrče, ale raidne krvné výrony.tak som letela asi po pol hodke na pohotovosť-a teraz sa podržte-čakali sme tam 2 hodiny a na prijme žiadny pacienti. vraj musíme počkať na primára, ktorý mal očividne čas, že asi nejaká blázivá mamička a malej sa tie "hrče" pomali zväčšovali.ona už chuda bola aj hladná, aj unavená, chcelo sa jej spať, lebo sme čakali od 15:15-17:15.tak prišiel primár, ledva na nu kukol, a šli sme na rongen.našťastie nič zlomené, odital na detské , kde ma sprdli, prečo už nemá sono a neuro vyšetrenie.aale nikto predtým nemal záujem nás tam poslať.tak sme ešte leteli na sono, našťastie tiež OK a tiež neurovysetrenie. tak si nás tam nechali na pozorovaní 2,5 dna.na duhý den malá bola v pohoide, len trošku ospalá.ten další bola uplen v pohode.a teraz sme doma a kukám, že ako padla, tak má zležanú hlavičku. neviem, čisa to ešte napraví, musela to byť riadna pecka, ale okrem tých dvoch podliatin nemá nič a pomaličky sa vstrebávajú.len mi akosi dlhšie spáva.

ako spávali vaše deti po týžch pádoch?

ona spí v intervaloch ako by mala normálne spať, len predtým to boli také 20-minutovky a teraz aj 1-2 hodiny. včera mi vonku prespala skoro 3 hodiny.ale v špitáli spávala tiež len 20 minut.tak som z toho jelen.či sa nenarušila nejaká spánková časť v mozgu......

milhaus
19. apr 2008

neboj sa susika

susika
19. apr 2008

to akože, že tak dlho spí?predtým som nadávala, že nič neurobím, lebo málo spinká a teraz sa ale bojím.

dočítala som sa o spánku.....ona spadla dozadu a tam je nejaké hypothalamo a epyfýza, ktorá vylučuje melatonín.hormon, ktorý reguluje bdenie a spánok.hm, asi sa to tým nárazom začalo viac produiovať a je spavá....

milhaus
19. apr 2008

kolkokrat za den a v akych intervaloch spi?
v tomto veku moja spala 2 x za den
doobeda hodinu a poobede dve

milhaus
19. apr 2008

tiež sa narodila skôr ale o mesiac