Čo robiť, keď bábätko spadlo z postele?

ritaklea
9. júl 2007

ahojte dievcata,co robit ked mi babo spadlo na zem s postele? treba ist k doktorke? ☹

annalena
18. mar 2012

@katren prepac, ale myslim si, ze to trosku cele bagatelizujes....ja tiez netvrdim, ze letet na pohotovost s kazdym mensim padom alebo modrinou, ale neist tam, lebo nemam auto (co neexistuje rodina,priatelia, susedia, taxiky ?????) alebo strazenie pre druhe dieta , tak to je fakt trosku nezodpovedne.
videla som par takychto, ako si to nazvala "len modrin" , co skoncili ako tazko zdravotne postihnuti ☹ takze radsej sa nehram na hrdinu...

katren
18. mar 2012

@annalena no rypni si, ved co by sme cakali o jedenastej....

katren
18. mar 2012

@annalena nehovorim, ze neist, pokial je to vaznejsie /pad na tvrdu podlozku, podlahu atd./, ale pre modrinu???

annalena
18. mar 2012

@katren ako co je natom rypanie????? 😕 ze nesuhlasim s tvojim nazorom ????

katren
18. mar 2012

@annalena ale nic, prepac 😉

annalena
18. mar 2012

@katren skus si precitat este raz co som napisala
" ja tiez netvrdim, ze letet na pohotovost s kazdym mensim padom alebo modrinou"
reagovala som na tvrdenie ze dotycna nema auto a nema sa tam ako dostat, resp. o strazeni druheho dietata......zazila som v praci viac takychto mamiciek a parkrat to skoncilo fakt nepekne.....jeden priklad...verila by si tomu, ze ti dieta moze zakrvacat do mozgu len z toho, ze mu kopli futbalkou do hlavy???? nemal ziadne tazkosti, len sa raz povracal....a o 8 hodin neskor bol uz v bezvedomi a dozivotne nasledky 😢

katren
18. mar 2012

@annalena no ale futbalkou do hlavy, to je dost aj pre dospeleho....a este ked sa aj povracal....

jasminka7
18. mar 2012

@katren urcite existuje cesta, ako sa dostat na pohotovost aj bez auta.

na pohotovost sa da aj zavolat a spytat sa co robit v takomto pripade. Ja som tiez po pade volala, bol vecer sama s dcerami som bola doma. Len dcera nevracala ani nic take. Ale povedali jednoznacne prist. (nastastie to bolo ok)

annalena
18. mar 2012

@katren 🙂 fakt nerypem, nemam to tu vo zvyku 🙂 je to trosku profesionalna deformacia. mne tiez mala padla z postele, a zial nie raz 😢 cestovala v posteli rovnako ako tvoja co pises. tiez som s nou neletela na pohotovost, ale akonahle by mi napr. vracala, tak by som nevahala ani minutu a vybrala sa aj pesi.
no podla mna je to pre to male polrocne tiez dost, ked spadne z postele na hlavu....a este sa aj povracia.

ale nechajme to, len som chcela poukazat nato, ze neist k Dr kvoli tomu, ze nemam auto je dost nezodpovedne...moj nazor.

katren
18. mar 2012

@annalena 😉

chisa
18. mar 2012

nam sa mala zosmykla ako 7mes. z postele z vysky cca 60 cm a bola z toho zlomena klucna kost....spociatku plakala, potom aj zaspinkala...potom bola taka mrzuta...pochodila som s nou traumu, pohotovost, chirurgiu a po 8h neunavnom dobiedzani do lekarov, ze jej nieco predsa musi byt...nebola by predsa taka nespokojna...a na moju ziadost o RTG mi pán doktor "prezradil", že ma zlomenu klucnu kost....skoro som sa zblaznila...nakoniec mala asi tyzden rucicku priviazanu k hrudniku a nastastie sa jej to dalo doporiadku...takze...ja by som k Dr. rozhodne sla...

kachen
19. mar 2012

Moje nocni mura se naplnila ted v patek. Mala nam taky spadla z postele. Prvni, co jsem udelala bylo, ze jsem s ni letela na pohotovost. Udelali RTG a ultrazvuk hlavicky. Toto bych teda nikdy nepodcenila. Naopak posledni, co bych udelala, je zapnout internet a diskutovat s ostatnima matkama, zda jit k dr. nebo ne. 😕

diviska
21. mar 2012

Mě malá taky spadla z postele, ale letěla na všechny čtyři na břísko, chvilku ticho a pak řev, zkontrolovala jsem panenky, pak jí chvilku pozorovala, ale vše bylo ok, tak jsem to dál neřešila. Nejsem zastáncem lítat na pohotovost s každým prdem, nadruhou stranu, proč nezajít k doktorovi, mám-li obavu?! Kdyby letěla po zádech, nebo se praštila do hlavy, taky bych asi na RTG zašla, a pokud by zvracela? Tak to bych neváhala ani setinu vteřiny.

zlostitko
29. máj 2012

Tak dnes sa nam to stalo po prvy krat. Gregor padol z postele rovno na hlavu. Boli sme na rtg, tam je vsetko ok, ale este pojdem aj na neurologiu, nech ho pre istotu pozru. Zakon schvalnosti, detska neurologicka dnes ordinuje v inom meste a inu lekarku tu nemame, takze cakat do zajtra. Ale vyzera byt vsetko ok, nezvracal ani nie je ospaly len mala modrinka na cele. Bola to riadna facka (samozrejme pre mna) uz ho na posteli sameho nenecham :(

monikkak
19. sep 2012

Maminky chcem sa vas opytat...mala dnes vecer spadla zo sedacky, ale nie tak uplne zachytila som ju trosku ale padla jej hlavka predna cast na plavacku. Teraz spinka...mam ju dako kontrolovat ? Mam taky nepokoj teraz...myslite ze by sme mali ist zajtra k lekarovi aj ked jej nic nebude ?

sima199
19. sep 2012

ja si myslim, ze netreba.

kikina_mamina
9. jan 2013

vcera som malu kupala dala som si ju napostel a mala pri nej ruku aby nepadla :( no natiahla som sa po dupacky a ona cez ruku sa prekotulala a druhou som ju nestihla chytit mam reflexy ako mrtva krava.. :( moja ruka sice stlmila jej pad a nebola to velka vyska ale nemalo sa to stat! pripadam si ako najhorsia matkla na svete pozorovala som ju nemala nastastie ani bebi a plakala trochu a uz sa smiala...ale aj tak sa bojim nemoze mat vnutorne poranenia alebo tak ? boze tak sa bojim plakala som pomaly celu noc...som nespala

lalinko2010
9. jan 2013

@kikina_mamina ahoj, záleží ako spadla. ak na hlavičku tak ak nevracala, nebola malátka, tak nerieš, neni problém, ak si udrela rúčku, nôžku, chrbátik alebo tak by nemal byť problém. neboj bude ok, sleduje 24hodín od pádu a ak žiadny príznak, tak bude v poriadku. neboj dedtičky sú odolné!

kikina_mamina
9. jan 2013

@lalinko2010 ahoj dakujem ...nie nevrackala ani nebola malatna chvilku vyzerala ze sa ma boji no potom sa uz smiala a hrala...tak som sa zlakla ani nespinka nejak vela ako predtym padla na hlavicku a krk si tak vyhla tak ma to vydesilo mala aj taky cerveny flak na cielku aale nema tam modrinku nastastie to by uz mala keby to nieco bolo je tam take svetle miestecko a okolie trosicku modre ..:(

lalinko2010
9. jan 2013

@kikina_mamina tak som rada a čielko, to je ok, horšie ak je to vzadu na hlavičku, toto je také že, no mohlo byť aj horšie, ale hlavne že je malinká ok. modrina zmizne, je to ok a ešte spadne neboj. ja mám tiež stresy keď malý spadne a na hlavu, nám spadol na dlažbu hore znak, tak aj vracal, ja som plakala, spadol s postele, nohy hore a už letel, nespala som celú noc. ale sme ok, držte sa!

denkalienka
20. mar 2013

Pripájam sa k maminám ktorým sa to stalo... Vždy som tvrdila že mne sa to stať nemôže a včera okolo pol 8 vecer som pocula bum padol mi z manzelskej postele kde lezal vstrede tej postele a z vysky cc60cm ležal na zemi tvarou dolu a ja som zacala jacat (nie on) a strasne som si ho k sebe pritisla a ospravedlnovala som sa mu on zacal jacat tiež tak sme pol hodinu jacali obaja a ked som bola schopna uz zavolat tak hned nasej pediatricke ta ho prisla skontrolovat ale zdalo sa jej ze ho boli klucna kost a ze mame ist do nemocky na pozorovanie ale ako odisla on mi sladko zaspal ja som jej volala a ze mam ho teda do rana sledovat a ak bude v pohode netreba tam ist.Spinkal krasne ako obvykle a rano sa krasne ponatahoval a je to OK. Pripadam si ako najhoršia matka na svete a nikdy si to neodpustim. Aj to ze som to dovolila a aj to ako som reagovala,lebo to som ovela viac zhorsila mozno keby ho vklude zodvihnem ani by nevedel ze sa nieco zle stalo. . . nic nepodcenujte a davajte si pozor.

irriss
20. mar 2013

@denkalienka
Nechci radit..ale nepodcenovala bych Navrh a doporuceni pani doktorky....zkontrolovat klicni kost.. 😉
vzdyt kontrolovala na miste.. 😉 nezhodnocovala bolest a uraz po telefonu, ale bezprostredne po padu..a na miste, osobne
Sla bych hned, ani bych neusnula 😉

cawes
20. mar 2013

@denkalienka nerob si z toho tazku hlavu aj ked ta to tri ja som sa tiez tak citila. A dr. Povedal ze nez sa nauci chodit este tolko krat spadne 😀 a mal pravdu maly lozi pretaca sa na zemi atd nez sa to naucil vies kolkokrat si hlavu udrel. To sa neda ustrazit.

simca06022011
20. mar 2013

@denkalienka jaaj no malicky je este, ale stava sa. My mame malu postel, mala raz priatelovi zletela, lebo on si ju rad nechaval na posteli lebo vraj "ona urcite nespadne" 🙂)) potom uz ako cca rocna vyskocila na hlavu zo svojej postielky, teraz hlavickovala zo stolicky kancelarskej... no... neda sa tomu vyhnut par krat za zivot, ked je to riadny pad treba to dat radsej skontrolovat lekarovi (ja som zatial bola vzdy na pohotovosti)... dieta sledovat a hlavne ako si pisala aj ty, nespanikarit, lebo potom je to este horsie... potom sa neda zistit ci to dieta nieco boli alebo sa iba zlaklo reakcie rodica 🙂)) ja idem k malej vzdy biela ako stena ked daco, ale srandujem s nou, ze co zase vyvadza... bud sa zacne rehotat alebo nie... 🙂))

simca06022011
20. mar 2013

@irriss no ja by som napozorovanie do nemocnice nesla ak je babo kludne, nevracia a ak ho ta ruka neboli, nema tam ani modrinu ani nic, pride na oddelenie a odnesie si nejaku inu chorobu...

irriss
20. mar 2013

@simca06022011
klicni kost..je nenapadna..vim to, nepoznas to hned..nemusi byt modrina... 😉
p.s. ja jsem z tech, co radeji 10x z noc se zvednou a jdou kontrolovat nez se spolehat, ze preci usnul a dychal..to je receno ne k pripadu, ale globalne😉

irriss
20. mar 2013

@simca06022011

..jedna se o dvou mesicni miminko, ktere Ti nerekne,,kde a jestli ho co boli..navic je to miminko a place dost casto a jak poznas,ze place bolesti nebo z hladu 😅

denkalienka
20. mar 2013

@irriss Ved dnes s nim idem k nasej na kontrolu ale krasne sa natahuje a KED MU TO STLACAM LEN SA USMIEVA. TAKZE VERIM ZE JE TO OK A SOM RADA ZE NIE SME NIEKDE NA DET.ODDELENI KDE BY TO NEPOZNAL.a SAMOZREJME ZE SOM CELU NOC BOLA HORE A SLEDOVALA HO. mYSLYM ZE SA PAR DNI ANI NEVYSPIM CO MI JE Z TOHO ZLE.

irriss
20. mar 2013

@denkalienka
Ty velke pismena znamenaji upozorneni a nebo na mne kricis?? 😉
No ja mam jiny nazor na pady, zvlaste kdyz miminko hned neplace..a kdyz by prijela OSOBNE doktorka, a rekla by mi, ze klicni kost seji nezda, nevahala bych a byla bych v nemocnici drive nez ona za dverma... 😉
p.s. Nekdy mam pocit, ze se maminky brani nemocnicnimu pobytu hlavne kvuli svemu pohodli..nemluvim o TOBE...ale globalne..vseobecne 😉
Hodne stesti,at je kontrola OK 🙂

denkalienka
20. mar 2013

@irriss https://www.modrykonik.sk/fotoblog/barbora21/cl...
NIe prepla sa mi klavesnica a nemam cas to prepisovat. neber vsetko hned osobne ) Ved len ja poznam svoje dieta a viem ci sa sprava inak a respektujem tvoj nazor ale chvala bohu je to ok a aj preventivne v nemocke by bolo fajn koli pozorovaniu pobalena som uz bola ale usudila som ze neteba.