Čo robiť, keď bábätko spadlo z postele?

ritaklea
9. júl 2007

ahojte dievcata,co robit ked mi babo spadlo na zem s postele? treba ist k doktorke? ☹

niki285
18. sep 2008

da sa nejako zistit ci dietatu praskla lebka? nam sa to zatial nestalo ale viem ze pri padoch to vraj hrozi? to vidiet nejako? a kedy sa babetku zacina uzatvarat fontanela?

sirinka
18. sep 2008

to vidno iba na rtg

slimakovci
3. nov 2008

musim aj ja napisat, lebo som na nervy. Mala mi dnes padla prvykrat. som hotova. Spadla s postele na kobercek na rucicky a nozicky.Vsetko by bolo OK, kebo som tam akurat nemala papuce polozene a hlavicku si buchla do nich. Mam take tvrde zdravotne. Tak ma na hlavicke cerveny sramik. S teraz spi uz dve hodiny. Ale myslim, ze je unavena naozaj, lebo aj vcera nejako nespala a v noci bola dost hore. No uvidim ked sa zobudi, ci nepobezim k lekarovi. Bojim, bojim.

dididi30
3. nov 2008

slimakovci
ked moja dcera ako 2 mesacna spadla z prebalovacieho pultu, do teraz nechapem ako 😲 tak sme utekali na potovost, smiali sa zo mna 😅 a mala sa na mna rehlila tiez 😀
potom spadla viac krat z postele a je ok 😉 a stale pada z postele a uz ma 5 rokov, no je to cetisko, este aj v noci sa mrvi 😠 😀

slimakovci
3. nov 2008

no mala sa uz zobudila a myslim, ze je v pohode, rozhadzuje tu casopisy, smeje sa, tak to asi bude dobre, ale ostale jej na hlavicke poriadny sraf, ale to je v pohode, ved to zmizne
🙂
som rada, ze aspon sa mozem s mamickami poradit, lebo by som asi tiez utekala hned k lekarke, este ju pre istotu budem sledovat, keby daco

kingstonka
7. nov 2008

..tak uz aj my sme spadli- vcera vecer- ale mala vyzera uuuuplne v poriadku- plakala len chvilu od laku (ja som asi plakala viac ako ona )... uz o chvilku sa usmievala - myslela som ze na cele bude mat hrcu ale nic... noc prebehla ako obycajne... budem ju este dalej pozorovat....

janinajanina2008
25. nov 2008

ahoj maminky,

moj trojmesacny syncek mi tiez spadol na brusko na koberec pred 3 dnami.stalo sa tak, ked som si ho pripravovala na kojenie..........a zrau len trosku zaplakal, lebo sa zlakol, a potom bol normalny..............smial sa, komunikoval, vnimal, zrenicky mal rovnake, papal a spinkal ako obycajne........tak som ani neisla k lekarke, vyzera byt uplne ok............dufam, ze sa nam nic take v najblizsej dobe nesta ne

zajo79
25. nov 2008

neboj, takych padov bude 😉

kvacka
18. dec 2008

Mamicky,

vyhladala som tuto temu preto, lebo aj moj Ondrej dnes padol z postele (asi 50 cm) na zem (linoleum), a bohuzial uz asi zo piaty krat od jeho styroch mesiacov. Mam uz vycitky svedomia, ze som ta najhorsia matka na svete, a tento krat sa mi zdalo, ze to moje dieta akosi dlhsie plakalo.
Vzdy ked padol, tak sme ho sledovali, stiskala som mu rucky, nozky, ci sa normalne pretaca a tak. Este ani raz som nebola u lekara, vzdy som ho ponosila na rukach, a dala prsnik, na cicuske sa vzdy ukludnil a po piatich minutach sa na mna uz smial. Tentokrat som trochu na obavach, videla som ho ako pada, nestihla som ho zachytit, padol na bok, hlavicku pritiahol k ramenu, takze si ju velmi neudrel. No, ale kratko na to po pade zaspal, neviem, ci ho tak ten plac vycerpal, alebo sa tak zlakol. Ked si predstavim, ze by mu mohlo nieco byt, tak mi je az zle. A ked si predstavim, kolko krat este padne, kym vyrastie, tak mi nie je vsetko jedno. A odkedy lezie (asi dva tyzdne) tak som sustavne v pozore, a kdekolvek ho polozim, musim ho drzat za nohu, alebo aspon za tricko a dvakrat tolko krat ako mi padol som ho uz zachytila dolu hlavou visiaceho z postele, gauca a tak. Vzdy si vravim, ze sa mi to uz nestane, obkladam ho vankusmi, okolo postele deky a on mi doslova prepadne cez ruky a rovno tam, kde som nic nedala, do nejakej skary. Je to sinter. Este si asi pri nom uzijeme.

fifinna
18. dec 2008

tohto by som sa ja strasne bala, keby mi maly po pade zaspal. Môj synovec tiez padol , buchol si hlavu o roh stola a hned na to zaspal, ale nastasie sa mu nic nestalo. Inak to sa neobvinujuj ze ti stale pada, môj maly od siestich mesiacov nebol bez modriny a ked ho vydela doktorka povedala nanho, ze je spravny chalanisko. Mne kolkokrat padne, aj ked ho drzim.

nevesta
18. dec 2008

Babule, vsak ich nedavajte na postel, ani na gauc 😨 Obkladanie vankusmi nepomaha, iba chvilku trva, kym sa cez ne dostanu... Ked ich mate na prebalovaku, treba mat na babatku vzdy polozenu ruku, je to sekunda niekedy... Ak nedociahnete, zobrt babo na ruky a zobrat si vec, ktoru potrebujete 😔

fifinna
18. dec 2008

nevesta, ale mne nepada z postele ani z gauca, on pada pri chôdzi, ked nechodil, tak sa buchal pri pokusoch postavit sa a pod.. neda sa to ustriehnut, musela by som ho kazdu sekundu drzat a aj tak mi uz padol.

larisa
18. dec 2008

velmi by som sa bala keby mi spadlo babetko z postele a hned zaspalo. kvačka nenechavaj ho na posteli daj ho do postielky alebo aj na zem, ale bez dozoru ho nenechavaj na posteli.

tana012
18. dec 2008

ahoj kvacka,ak sa ti babo velmi udrie,nedovol mu zaspat hned.hlavne nie pri placi.nechcem strasit,ale napriklad ak by to bol i len slabsi otras mozgu,nie je dobre zaspat.zahraj sa snim kym na to zabudne.

moni83
25. apr 2009

mala mi dnes vecer pred kupanim spadla z postele buchla si hlavicku urobila sa jej tam hrca a ma to trosku cervene . plakala len chvilu potom sa ukludnila. pri kupani uz potom vystrajala ako zvicajne sliechala a smiala sa a lozila na posteli. teraz pekne spinka. mala by som snou ist na pohotovost al. staci ak ju budem sledovat.?

kojzarik
25. apr 2009

moni83 kontroluj ju 24hod ci nahodou nevracia alebo neni malatna

bibianka
25. apr 2009

Ja som bola na pohotovosti, spadla síce len z matraca, ale čelom na kábel a urobila sa jej okamžite veľká hrča. Urobili jej RTG a poslali ma na chirurgiu. Chirurg sa čudoval, čo tam robíme a len odporučil gel na modrinu. Povedal, že RTG bolo zbytočné, že u tak malých detí sa z toho aj tak nič nezistí. Zavolala som aj neurologičke a tá povedala, že určite máme prísť na sono hlavičky, pretože u takýchto malých detičiek je každý pád na hlavu nebezpečný. Tiež sa vyjadrila, že RTG bolo zbytočné. Dopadlo to dobre, hrča zmizla už na druhý deň a modrinka tiež rýchlo, ale neurologička ma upozornila, že dieťa, ktoré si udrelo hlavičku, treba pozorovať ešte 3-4 týždne a ak sa niečo nepozdáva, navštíviť lekára.

moni83
25. apr 2009

kojzarik, bibianka dakujem spinka pekne tak ako zvycajne a aj ta hrcka uz nieje taka cervena. budem dalej pozorovat. dakujem

lenka_da
25. apr 2009

moni83: tiez prezivam obrovsky strach, v pondelok mi mala spadla z manzelskej postele, ako padala, este sa buchla aj o postielku, bola som aj u pediatricky ale len ju prezrela, povedala, ze ju mam sledovat a to je vsetko. Odvtedy mam nocne mory, snivaju sa mi hrozne sny, strasne sa bojim, aby to nemalo ziadne nasledky... Ale k veci: podla mudr. som mala 48 hodin sledovat, ci sa nesprava inak, ci nie je malatna alebo nedajboze nezvracia.

moni83
26. apr 2009

lenka_da tak dufam ze mam to dopadne dobre mala sa cely den chovala tak ako obycajne a ziadne ine priznaky som na nej zatial nezbadala. myslim ze sme sa viac zlakli ako to co sa stalo. este ju budem sledovat zajtra aj tak ìdeme k dr. tak jej to spomeniem. dakujem

claudinka
27. apr 2009

lenka_da mne maly spadol z postele tiez, uz dvakrat.. presne, skor sa zlaknu, akoby sa im malo nieco stat 😒 iba my to mame stale na ociach potom par tyzdnov 😠

yasmina
27. apr 2009

mne maly spadol tak ze ostal paralizovany...vybilo mu dych...som musela volat zachranku...nedalo sa s nim hybat na kazdy dotyk reagoval strasny placom...dali ho do specialnej dlahy a previezli na traumacku...nakoniec bol len poudierany...ale tri dni prelezal tak ho vsetko bolele nemohol chodit rebra narazene ☹ a to spadol s manzelskej postele vyska cca 60 cm ale nestastne v spanku takze sa nijako nebranil rovno na brúsko hrudnik a tvarou 😒

claudinka
27. apr 2009

juuuj to sa aj zle cita chudacik ☹

yasmina
27. apr 2009
claudinka
27. apr 2009

juuuj jaky krasnucky je 😵

yasmina
27. apr 2009

claudinka dakujeme ... 😵

quika
27. apr 2009

mne uz maly tiez niekolkokrat spadol, ale doteraz nechapem ako sa mu to podarilo. napr. sme pri nom stali 2 dospeli, nejako pomedzi ruky sa presmykol. alebo som sa len obzrela na druhu stranu, nebola to snad ani sekunda, a za ten cas presiel cez celu postel a uz som ho nestihla zachytit. nastastie padal vzdy na tvar, to je bezpecnejsie. pamatam si ako mal bracho otras mozgu ked mal asi 2 roky - postavil sa na stolicke a stratil rovnovahu, padol rovno dozadu na hlavu. o hodinu sa zacal motat, hodil tycku a uz nam to bolo jasne. nastastie o tyzden uz bol uplne v poriadku.
priznaky otrasu mozgu su vracanie (ale riadna "sabla" co leti oblukom, nie take odgrcnutie), potom unava, malatnost, strata koordinacie pohybov (vyzera tak trochu pripito), moze rozpravat z cesty, u mensich deti neutisitelny plac (dlhsie nez hodinu), odmietanie stravy, starsie dieta si nepamata co sa stalo - staci jeden priznak, vacsinou ani nie su vsetky, ak taketo nieco nastane do 48h po uraze, treba ist na pohotovost. okrem toho moze dieta upadat do bezvedomia, vtedy treba okamzite volat zachranku. ak nema ziadne priznaky tak staci doma pozorovat.

danu
5. aug 2009

bubo551 • Dnes o 13:29
Ahoj, prosím o radu, moj 16 m. syn spadol, resp. vyliezol na gauč a prehol sa cez postielku a kotrmelcom sa mu podarilo do nej vhupnúť. V postielke je madrac, takže sa asi neudrel a veľmi sa z toho smial. Večer na to sa mu pustila krv z nosa. Môže to súvisieť s tým pádom do postielky? Nemohlo sa mu niečo stať v hlave, prasknúť cievka alebo čo? Alebo mu len praskla cievka v nose? Doktorka mi vravela, že to nevadí, čo vy na to?

nikollette
5. aug 2009

Tak mohla mu prasknuť nejaká cievka, a ak mu praskla len nejak mala v nose, to bude ok 😉

miskachrumka
28. aug 2009

ahojte nas mali dnes spadol z posteli je to aj v albume vidno tam aka je to vyska strasne sa bojim normalne sa mi otom nechce ani pisat mali bol primne nakraji to boli 2sek co som sa otocila pre plienku a bol na zemi padol tavrickou na zem mal cervenu hlavku a cervene kolienka asi hodinu nato som mu dala kasu spapl vsetko ako som ho dala odgrgnut tak mi vsetko vyzvracal ako ked hasic pusti vodu z hadivi to som este nikdy nevidela nasa dr mavypnuty mobil ma dovolenku a dens je este ako naschval piatok detsku pohotovost tu nemame neviem co robit inac po pade mi zaspal buval ako obvikle hodinu etraz som mu dla trosku mliecka vypil len 100ml co on pijava an noc aj 250ml ale popravde sa aj bojim mu dat vela naraz ked grckal poobede aby negrckal v noci strasne sa bojim neviem co robit odstachu som nemotorna koza som si tiez myslela ze sa mi to nikdy nestane neviem co robit 😢 boze bojim sa ze bude mat otras mozgu 😢 😢 😢 😢 😢