Čo robiť, keď bábätko spadlo z postele?

ritaklea
9. júl 2007

ahojte dievcata,co robit ked mi babo spadlo na zem s postele? treba ist k doktorke? ☹

elinka84
6. dec 2011

@ined77
@hamma baby ďakujem za povzbudenie, malá je uplne v pohode, pozorovala som ju ešte 3 dni po páde a nič zvláštne som si nevšimla. Je stále moje krásne usmievavé dievčatko.... 😀

frick
7. dec 2011

Baby aj mne včera spadol malý z gauča.Má 4 a pol mesiaca.Pretočil sa a neviem ani ako spadol len to bol buchot a plač.Starší syn tvrdí že spadol na hlavu.Len na sekundu som odbehla.Nebol spavý aj zreničky sú normálne nevracia ale nespal kľudne stále sa budil v noci Mali sme ho pri sebe a teraz je podráždený myslím že z toho že je nevyspatý.Inak sa usmieval.Já dúfam že sa len nalakal strašne si to vyčítam.Myslíte že keď sa budil mám to brať že niečo nieje v poriadku?Mám strach som z toho na nervy ako mi to mohlo stať.Celý večer som prerevala. 😢

ined77
7. dec 2011

@frick 🙂 ...já nevím, ale pokud bych si nebyla něčím jistá, tak bych k dr. raději s malým zašla.jako stát se to holt stane, nejsi první ani poslední 🙂 .ale pro ten klid by ta cesta určitě stála 😉 .

@elinka84 🙂 ...super, že je vše v pořádku! 😵

frick
7. dec 2011

@ined77 asi že aj pôjdem pre istotu

ined77
7. dec 2011

@frick ...já to beru podle sebe...já bych se trápila a měla bych neustálý dojem jestli něco nezanedbávám 😅.držím palečky ať je vše v pořádku 😵 .

mirkita
7. dec 2011

@frick ak sa ti cokolvek zda neobvykle tak radsej skoc k dr....mozno ho nieco boli a preto ten nekludny spanok
mne maly tiez spadol asi ako 4 mesacny, ale to ani nezaplakal, len sa zosuchol na makky koberec ale ako 10mesacny spadol z postele a to bol hrozny buchot a plac...ale vsetko vyzeralo v poriadku a snad to aj perina trochu stlmila, tak sme nesli k dr. ale keby sa mi cosi nezdalo, ideme...tak drzim palce, urcite je syncek v poriadku 🙂 a neplac, aj keby si to moznot tentoraz "zachranila" tak v uplne inej chvili by mohol spadnut hoci si pri nom...

irriss
7. dec 2011

@frick
Tak hlavne zachovej klid..neznam nikoho ve svem okoli, komu by se nestala situace, kterou popisujes Ty 😉
Driv nebo pozdeji se stane kazdemu, ze se ohlidne a behen sekundy se stane....NIC SI NEVYCITEJ!!!
Dokonce je tu moje kamaradka na foru, ktere pred par dny spadl maly z gauce (tusim 2 roky) a ma sadr. korzet a jedna se o maminku s tisici ocima 😉
Stane se. Pro svuj klid bych na kontrolu zasla.
To, ze je dite neklidne "bohuzel" 😉 patri mezi znaky (neklid a jine chovani nez obycejne), ktere se maji pozorovat po padu ditete a seznamit s nimi prislusneho lekare..
Ale..pokud nezvraci melo by to byt vporadku..
Jeste se zeptam(mozna mi to uniklo)..plakal ihned po padu nebo ne?
Hlavne si nic nevycitej..staci sekunda..at uz je nasemu malemu 4mesice nebo 4 roky nebo 12 let.. 😉
Hodne stesti a at to dopadne dobre
(mozna si Vas nechaji na pozorovani) 😉

frick
7. dec 2011

@ined77
@mirkita
@irriss dakujem vám za povzbudenie vrátili sme sa je to dobré ale máme ho aj tak ešte sledovať.A ano plakal hneď keď spadol.DOKTORKA povedala že sa vyľakal.V kočíku si pospal a už sa aj napapal a hral. celkom je kľudný.Ale už aj idem hľadať deku a vymyslieť mu to nejako na zemi.Už nechcem riskovať.Ešte raz vďaka.

mamabiba
7. dec 2011

@frick mne moja staršia spadla z kočíka keď mala 7 mesiacov..to už vedela skoro sama chodiť a začala sa do neho driapať. Dačo jej nevyšlo a šup hlavou na kachličky. Tiež som okamžite letela k Dr., tá ju pozrela a iba mi povedala "nebojte mamička, tá má tvrdú hlavu" a tak aj bolo. Nič si z toho nerob, spadne ešte veľa krát. Teraz má 8 rokov a tiež vie spraviť pekné kotrmelce, spadnúť zo schodov, potknúť sa na rovnej ceste... Zatiaľ nemáme žiadne následky 😀 😀 😀

euka210
17. mar 2012

ahojte, nam teraz rano maly spadol z nasej postele a nevieme ci ist ci neist, lebo ako ho manzel zdvihol tak vracal...viem ze to je po otrasoch mozgu, no neviem ci to byta tak hned a nie je to od toho, ze rano papal a spadol na brusko. Neviem ci staci ho len pozorovat alebo ist hned. vdaka

c15211b8
17. mar 2012

@euka210 ahoj, no ja by som asi zbehla lekarovi, cely den budes nervozna ci malemu nieco neni, za kontrolu nic nedas.

yashmin
17. mar 2012

@euka210 ist a hned ....

zebra41
17. mar 2012

@euka210 zavolaj na pohotovost a opytaj sa tam. ale ak vracal,tak ja by som sla. lebo nam ked spadol maly,tak to bola prva otazka, ci zvracia, je bledy alebo spavy...

fordikford
17. mar 2012

aj mne mala spadla asi v takom veku z postele vtedy netreba davat spat minimalne dve hodiny a pozorovat ci nie je dieta malatne blede ak vracia ja by som hned šla nemusi to byt tym že sa napapal bude to dobre neboj

ema72
18. mar 2012

to, ze sa lezuce dieta zgulkne z postele, to sa snad este da pochopit, ale ako moze nejaka sova odist od 2 mes. dietata, ktore lezi na prebalovacej podlozke vo vyske to nehapem. 😖

euka210
18. mar 2012

nakoniec sme nikam nesli, kedze nemame auto a pohotovost az v MI a ine znamky nemal a docitala som sa, ze zvracia sa tak cca hodinku po uraze, tak sme len sledovali, ci je taky ako obycajne. Ale je to na nervy...pol dna som bola mimo a strhla sa pri hocijakom buchote... no urobili sme opatrenia aby sa nas kaskader uz nemohol zgulat na zem 🙂

jasminka7
18. mar 2012

@euka210 ja by som sla k doktorovi. Vracanie je jeden z nedobrych priznakov pri buchnuti hlavy. A problemy mozu byt aj niekolko dni neviditelne a potom sa vynorit a to velmi vazne. Ja by som neriskovala.

natyadko
18. mar 2012

ritaklea
ahoj. Pad na hlavicku by som nikdy nepodcenovala. A to obzvlast u tak maleho dietata. Vzdy je istota zajst k lekarke. cudujem sa ti,ze sa pytas na rady tu. Urcite zajdi k lekarke.

katren
18. mar 2012

@euka210 ale zajtra radsej zbehni k dr....
@jasminka7 ale ona pise, ze nemaju auto, tak ako sa tam dostane????
@natyadko pozrela si sa, kedy pisala tu otazku?????v roku 2007!!!!

natyadko
18. mar 2012

katren
nevsimla ups 🙂 ale ma ta otazka zaskocila! normalna matka vezme dieta do nemocnice a nebude vypisovat na chat co ma robit? Len tolko...

natyadko
18. mar 2012

Baby ako vam moze dieta spadnut z postele?

katren
18. mar 2012

@natyadko tak ja som tiez nenormalna, lebo vzdy cakam na reakcie...... 😝

natyadko
18. mar 2012

Reakcie? A nieje lepsie ked dieta zveris do zdravotnej opatery a uistis sa ze je vsetko ok? Ako cakat na reakcie ? Aha... katren

katren
18. mar 2012

@natyadko normalne...vies ako nasa lieta po posteli???som ju nasla minule len s hlavou na matraci a ostatne viselo dolu z postele....a uz aj naopak bola, ale to ma zobudila, lebo sa zlakla a zobudila sa...a nasa sa dokonca trafila v cestovnej postielke co byvaju otvory, hlavou von......maly otvor na vylezenie, ale ona sa dokaze v spanku tam trafit a vystrcit hlavu von...nic nove......

katren
18. mar 2012

@natyadko a ked ma len modrinu, tak co budem letiet s nou na pohotovost a hladat strazenie pre maleho???ved ak vracia, je ospaly alebo nieco ine, jasne, ale ak nie, tak naco? to by som tam bola kazdy druhy den s niecim...

natyadko
18. mar 2012

Myslim ze matky by mali byt ostrazitejsie a maly by davat oto vacsi pozor ked je dieta na posteli,alebo niekde inde kde mu hrozi pad! moj nazor

natyadko
18. mar 2012

katren.
nikdy nevidis do detskej hlavicky... Mne sa nikdy nestalo a to ma maly 2roky zeby spadol z postele.

rajulko
18. mar 2012

Myslim, si ze kazdej matke padne dieta, ci uz z postele, alebo z ineho miesta. Nie je na tom nic nezodpovedne, proste sa to neda ustrazit non-stop 24 hodin a nikoho za to odsudzovat. Urcite by som sa uistila ale, ci uz na pohotovosti, alebo u lekara, ci je vsetko OK. Zalezi tiez ako spadlo,z akej vysky a ci na tvrdu zem, alebo an koberec atd.

katren
18. mar 2012

@natyadko a to mam akoze v noci nespat ci co?????som rada, ze sa udrzim hore pokym pospia, a to si uz musim davat aj obedny spanok s detmi, bo teraz som jak Sipkova Ruzenka....aj teraz som ju nasla na opacnom konci postele....co ju tam mam priputat?

katren
18. mar 2012

@natyadko tak to ti gratulujem, si asi jedina 😀