Čo robiť, keď bábätko spadlo z postele?

ritaklea
9. júl 2007

ahojte dievcata,co robit ked mi babo spadlo na zem s postele? treba ist k doktorke? ☹

gergi7
28. aug 2009

miskachrumka, pokial nemate detsku pohotovost, na tvojom mieste by som s maly isla priamo na detske oddelenie. Moja dcerka bola prednedavnom hospital. v NsP a podobne pripady chodili primo na oddelenia. Maleho si mozno nechaju na pozorovanie. Ak sa nemas ako dost, volaj 112. Sice mne ta 112 nepomohla, maju som si musela dopravit do nemocnice sama.
miska, nie si prva a ver ze ani posledna, ktorej sa to stalo. neobvinuj sa!
daj vediet ako ste dopadli

astora
28. aug 2009

miskachrumka skontroluj ci je ok pozoruj spravanie pokial nezvracia je to dobre ak mu bude zle mohlo by mat otras mozgu nam tiez raz maly spadol s postele ale nastastie nemal ani modrinku ak zvracia chod na pohotovost

womenne
28. aug 2009

miškachrumka kontroluj mu zreničky aj v spanku mu zasviet priami do oči aj ked je to nepreijemne je to doležite.Dbaj aby spal na boku alebo vyvšenu hlavičku ak by už grcal,nenut mu nasilu papat aj ked inokedy vypije viac.pre tvoj klid by som šla na pohotovost.Neviem ako to mate vysoko a ako si mhol ubližit.

vranka4
28. aug 2009

miska chrumka,určite choďte na pohotovosť,ak malý bude ešte zvracať,alebo by bol nejaký veľmi spavý,len v noci to ťažko spozoruješ 😒 ,alebo ak by mal nejakú poruchu vedomia-kŕče...,minim.na 24-48 hod. by si ho nechali možno na pozorovaní,

miskachrumka
29. aug 2009

baby v noci bolo ok buval do stvrtej je nejaky podrazdeny nekrckal dorana mi tu totiz nemame ani detske oddelenie bs ma len porodne a chirurgicke a atd ale detske nemame ja neviem ci letiet do zv tam azse zomna spravia najhorsiu baby neviete ci mi sarvia snimok v zv aj v sobotu ci mama pockat do pondelku a ist sem 😢

womenne
29. aug 2009

rongen ti spravia aj o polnoci na to nezaleži.byt na tvojom mieste by som šla,pretože dovnutra nevidiš,a určite nechceš niečo zanedbat.Najhoršiu matku ztebanespavia pretože sa stavaju horšie veci a určite si to nespravila naschval.Proste stava sa to ak s pametaš pripad kedy spadlo novorodeniatko zdravotnej sestre z inkubatora 😔

miskachrumka
29. aug 2009

mam aj v albume foto tej poteli kdr lezi vidno tam aj vysku dnes nekrckal dala som mu 5lyziciek kasicky viac nechcel asi mastiahnuty zaludok kedze vcera vsetko vygrckal a predpanim mi spapal len 100ml ☹

miskachrumka
29. aug 2009

baby da sa sparvit aj taky rongen ze mu odfotia naraz cele telo aby mu nemuseli zvlast hlavicku a nozicky!ja sa vtom nevyznam ja som bola bna rongen asi 3krat v zivote aj to s jednou rukou 😒

womenne
29. aug 2009

prečo nožičky? 😕 rengen spravia na potrebne miesta budeš tam pri nom ty a bude si ho držat,ale pevne lebo sa nesmie pohnut.rengen zamera na potrebne miesto ktorechcu vidiet.Bola si?

miskachrumka
29. aug 2009

boal som vsetko som napisala do temy netabulkove mamicky a dakujem womenne

buba8251
11. dec 2009

caute baby mne sa včera stalo že mala mi spala von v kočiku kočik sac prevratil aj s nou ale ona nevypadla bola zababušena vo fusaku kožušinovom a zazipsovana v kočiari nemala nič udrete a ani neplakala dokonca sa smiala ked som sa na nu hned pozrela.KOčIAR SA PREVRATIL NABOK A OPREL SA O STENU nič jej asi nie je ale aj tak mam strach prosim ma niekto podobnu skusenost?

rimmel
12. dec 2009

buba neodvazila by som sa povedat ci je ok ci nie...a asi ani nikto sa neodvazi..radsej brnkni doktorke len pre istotu🙂

martinka17
12. dec 2009

buba

ak neplakala, negrckala doteraz, ešte ju posleduj, ale to bude ok, neboj, ešte sa poudierate🙂

momin
12. dec 2009

jak pise martinka pokud nejak moc neplace nebo nezvraci melo by to byt v pohode 😉

drahusa1
4. jan 2010

ahojte som tu nova poradi mi niekto mam 8mesacneho syna hral sa na zemi spadol a udrel si hlavicku ale nie velmi ale ja som sa zlakla a zacal velmi plakat az sa nevedel nadychnut 10s potom ostal taky malatny ma selez na srdiecku velmi sme sa zlakli

majkomajka
4. jan 2010

Ahoj Drahusa, ja by som na tvojom mieste zavolala lekarke ked je malatny. Moj maly mi spadol z postele ked mal 6 mesiacov na parkety (dodnes netusim ako 😖 ), ale ked si trosku poplakal tak bol znova ako vzdy, blabotal si, hral sa, smial... Sleduj ho, a ak je iny ako obycajne grcka, je ospaly... tak radsej s nim chod.

kutcher
4. jan 2010

A mrkni na zornicky jestli reaguji, radsg

momin
4. jan 2010

drahusa1 pkud byl malatny asi bych sla k lekari pro jstotu.
Ale myslim ze s tim srdickem to nebude mit nic spolecneho..maly ma taky selest...a pada a breci porad-samozrejme ne z postele 😅 to se nam stalo jen jednou...

barborato
7. jan 2010

Ahojte ked som s precitala tieto pady co tu spominate aj sa mi trosku ulavilo. Mne moj drobe spadol mal dva mesiace z vajca ktore bolo zle namontovane na konstrukciii kocika bol zakryty dekou tak spadol na decku ale moc plakal. Tiez som ho stale pozorovala ale o 15 min sa s manzelom usmieval a nevizeral ani volako divne. Ked o tyzden prisli problemi s kakanim a bolesti bruska az vtedy som pochopila co je to poriadny destky plac a uvedomila si ze tak starsne neplakal ani pri tom pade. Nesla som doktorke hned bo to bolo cez vykend ale pondelok sme sa isli ukazat dr. a ta nas ubezpeila ze je vsetko v poriadku Matej dobre reagoval drzal hlavicku a spraval sa tak ako predtym. Ja som preplakala dva dni a vycitala si preco som ho tam davala. keby sa mu nieco stane by som si to vycitala cely zivot. Drzim vam palce a pevne nervi.

bobacik_29
31. jan 2010

Precitkala som si to tu a moja rada nedavajte dieta spat aspon dve hodky po tom co sa udre o hlavu lebo sa moze stat ze sa uz nezobudi

laskonka1
2. feb 2010

nam padol maly z postele a len plakal, ziadne ine priznaky nemal, avsak sme sli na pohotovost, kde na sone zistili prasknutu lebku. boli sme hospitalizovany 3 dni na Jiske a robili mu aj ct, kde ho museli uspat, bol to strasny pohlad a celkovo strasne pocity. chvala bohu to dopadlo ok, ziadne krvne zrazeninky, ani nic. detsky neurolog mi povedal, ze pri akomkolvek uraze, udere hlavy u deti treba okamzite vyhladat pomoc. prvych 6 hodin po pade je rizikovych. po mesiaci sme boli na kontrole u neurologa, vseko je v poriadku, tak som stastna, ze mi je zdravucky. podla mna netreba riskovat a treba vyhladat pomoc.

berus222
2. feb 2010

mne spadol dnes. hned som ho popozerala, "vysetrila" a zatial sa zda ok. ale stale ho pozorujem.

k.ate
2. feb 2010

Nám mrňous z postele taky spadl, na koberec a pro jistotu jsme letěli na pohotovost. Člověk tím nic nezkazí a aspoň má jistotu, že je mrně v pořádku... Jinak nám doktorka na pohotovosti říkala že je blbost nedávat mimčo kvuli tomu spát, že to se říkalo dřív... Pokud by mu něco fakt bylo, člověk s tím nic nezachrání, mně říkala, že kdyby se malej nebudil dýl, než je obvyklý, mám ho probrat já, abych kdyžtak zjsitila, jestli není v bezvědomí...

annalena
2. feb 2010

kate mas pravdu. babo moze ist spat, kazde 2 hodky ho treba ale "trosku pojedovat" , ak zareaguje, je to ok, ak by bolo v bezvedomi, tak by nereagovalo vobec 😉

aponchie
2. feb 2010

me mala spadla dnes uz 3x na pusu chuderka vcera si prvne sedla tak se prevazuje dopredu a nemuzu ji porad obskakovat polsatrema pac se prubezne presunuje,ale tafla se teda fest do pusinky bobecek tak sem se koukala na ni a spis se lekla ,horsi je uderit se vzadu na hlave ,ale T se tak prastila kruplo to jeli sme RTG a nic 😝 malatnost ospalost zvraceni zornicky ..to vs eje priznak otresu mozku ne?me mala usnula po tom bouchnuti na hodku a pul normalne spi hodinu ,al easi tim,ze hodne plakala a stejne byl cas spanku

meckat
2. feb 2010

nám spadol v utorok a pritom si buchol hlávku o radiator - tak sme zavolali jeho ped. a šli sme na chirurgiu - urobili mu rengen- nikdy nezabudnem na ten zvuk, ako spadol- Išli sme radšej k lekárovi a mala som pokoj na duši

lyongirl
31. máj 2010

ahojte, potrebujem poradiť...
malý mi spadol z gauča a buchol si hlavu a má tam pekný "džugel", hneď potom sa chcel kojiť a pri kojení mi zaspal. Viem, že som ho nemala nechať, ale nemám to srdce zobudiť ho a počúvať jeho pišťance, nakoľko som pol noci nespala, lebo ma bolí nehorázne hrdlo a som hotová, takže som rada, že spí. Teoreticky viem, že by nemal zaspať, poprípade ho treba sledovať, či nevracia, len sa trochu bojím toho, že zaspal. Je to nejaký problém, že zaspal, na čo by som si mala dávať pozor?

mirka907
31. máj 2010

@lyongirl maly by nemal cca dve hodiny po pade spat. Mne ked mala spadla, tak sme ju drzali hore co najdlhsie (aj ked mala cas spania) . Doktorka tiez vravela, ze dobre znamenie je, ked dieta hned po pade place. A taktiez ze treba sledovat ci su zrenicky rovnake a ked nahodou zacne vracat utekat do nemocnice.

lyongirl
31. máj 2010

@mirka907 on po páde plakal, ale nie moc, skôr sa len tak žaloval a potom sa chcel kojiť a zaspal, takže vôbec netuším, aké má zreničky...musím ho sledovať, keď sa zobudí...
a ďakujem za odpoveď 🙂

quika
31. máj 2010

lyongirl, maly je uz dost velky a gauc nie je velka vyska. ale je ine ak spadol zo stoja na gauci a ine ak sa napr. iba skotulal. hlava chodiaceho dietatka vacsinou bezpecne zvladne pad z vysky pri ktorej sa nachadza ked dieta stoji, takze ak sa skotula z gauca, mal hlavu este nizsie a malo by to byt relativne bezpecne. ak stal na gauci, skakal, vyliezal na operadlo, je to nebezpecnejsie. ak sa po pade spraval "normalne", teda plac, chcel jest v obvyklom case, je to dobre znamenie. tiez sa nemusis stresovat ak maly obvykle v tomto case spava, len ho chodievaj pravidelne kontrolovat, ci sa nepogrckal, dobre dycha a pod. ak v takomto case bezne nespava, treba ho zobudit a pozorovat, aj ked si nevyspata, spanok v neobvyklom case po naraze do hlavy je nebezpecny. ak by sa ti cokolvek na nom nezdalo, radsej chod na kontrolu. ked sa zobudi, pozoruj ci nie je malatny, nemotorny, nepada viac ako je obvykle, nenapina ho na vracanie.