Čo robiť, keď bábätko spadlo z postele?

ritaklea
9. júl 2007

ahojte dievcata,co robit ked mi babo spadlo na zem s postele? treba ist k doktorke? ☹

irriss
20. mar 2013

@denkalienka
Tak to Ti zavidim, ze poznas sve dite uz ve dvou mesicich 😎 ..a mas schopnost rentghenujici ...ja ty svoje 4neustale poznavam..a pohled "dovnitr" nechavam na kompetentnich...nezlob se na mne, ale ani po precteni clanku si nevytvorim jiny nazor nez ten, ze je vse individulani..nebudu se ridi zkusenostma jinych - ale tato zkusenost,ktera je me rodine velmi blizka,mne ovlivnila..
Sourozenci si hrali v detskem pokoji a dvou leta sestricka spadla pri hrani na hlavu..Starsi sestra se bala cokoliv rodicum rict, ..dvouleta holcicka se po chvili "vzpamatovala" a sla se mazlit k mamince...
za par dni mela "krizi"..odvezli ji do nemocnice..nikdo nevedel,co ji je..starsi sestra-dcera mlcela..vsak si na hlavu nestezovala.. ☹..holcicka po par dnech zemrela na krvaceni do mozku,ktereho si nikdo nevsimnul vcas.....a stacilo tak malo- VCAS.."zkontrolovat" 😎 😎 😎

sissy27
20. mar 2013

@denkalienka máš čas polhodinu jačať, máš čas vypisovať na net, ale nemáš čas ísť so synom na poriadnu kontrolu do nemocnice... a nie je nad vlastný "objektívny" úsudok... držím palce, nech je to bez následkov... je pravda, že pádu z postele / stola / pračky / stromu... sa nevyhne snáď žiadne dieťa, ale to neznamená, že si nezaslúži aj riadne vyšetrenie... radšej raz zbytočne ako si potom trieskať hlavu o stenu, že som niečo zanedbala...

michaela1711
8. máj 2013

Mne tiež dneska spadol malý s manželskéj postele má 5 mesiacov a o týžďen má 6 už sa preguluje a až sa bregulil na zem a to pritom bol na lehátku. Ja som k nemu letela ako blazen. 😒 Ešte že sa nič horšieho nestalo. Keď dopadol tak ležal na chrbátiku trošku si asi aj buchol hlavinku. Teraz ho stále sledujem čo bude Dr. už nebude určiťe v ambulancii. Ak budem vydieť volaké zmeny tak behneme na pohotovosť. Ináč džavotal, preguloval sa nadalej 🙂. No uvidíme. Teraz spinká.

michaela1711
8. máj 2013

tuto je perfektne napísané o otrasoch mozgov: http://www.slovenskypacient.sk/clanok/514/hlavo...

anasstazia
16. máj 2013

Ahojte maminky, ja len pre istotu sa spýtam. Jakubko mi spadol v pondelok večer z manželskej postele v spacom vaku na plávajúcu podlahu, keď vlastne spal.Má 20 mesiacov. Plakal asi tak pol minútky, očká mal zavreté. Odsávala som mu noštek, aby mohol spinkať a zrazu zo stredu postele spadol na hlavu na chrbátik. Ale keďže plakal iba krátko, tak som si ho vzala k sebe do postele a klepalo ma na celom tele. Veď to asi poznáte. Do rána trochu mrnkal a prehadzoval sa a to som nevedela či kvôli soplíkom alebo hlavičke. Hlavičku sme mu skúšali s manželom a bola v poriadku. Ráno sa prebudil a behal po dome, smial sa, nevracal a všetko ako keby sa nič nestalo. Ale mňa trápi len táto jedna otázka, dnes je tomu tretí deň po páde. Maminky, môžem byť už kľudná, alebo sa môže ešte niečo prejaviť? Ani sa mi nedá jesť z takej úzkosti. Viem, že lekárka mi vravela, že keď spadne dieťatko, tak treba sledovať či nevracia a podľa toho ísť k lekárovi. Myslím, že keby bola prasknutá lebka, tak by sa to hádam hneď ukázalo.

andelok
16. máj 2013

@anasstazia MNe lekarka hovorila, ze je dolezite, aby dieta po pade plakalo...tym sa vyluci, ze je v bezvedomi. Par hodin po pade by som si vsimala priznaky ako vracanie alebo poruchy rovnovahy, ale ked su to uz tri dni a nic, myslim, ze mozes byt kludna 🙂 Nam uz mala tiez spadla z postele, viackrat...raz sme bezali k doktorke, lebo hrozne plakala a nedala sa ukludnit, ale bolo to v poriadku. Keby mal prasknutu lebku, urcite ti nebude behat a smiat sa.

simca06022011
16. máj 2013

@anasstazia po pade sa deticky maju sledovat 24hodin, ak nic tak nic... cize ste v poriadku netrap sa.. ja som po par padoch (hlavicka zo stolicky, kotrmelec vo z detskej postielky) letela hned na pohotovost, hlave ten jeden pad zo stolicky bol hardcore, to mala revala ako pavian aj pol hodinu a trepala sa, ze som fakt nevedela co... no ale vlacili ma po lekaroch cely den, boli sme z toho s malou viac na nervy ako z toho padu a aj tak nic nezistili a povedali ze mame sledovat ;) RTG takemu malemu dietatu nevedia spravit, lezat v klude nebude... a teda do hlavy im nevidia 🙂 Po 3 dnoch uz mate urcite klud...A ako mne povedal chirurg, tak deticky maju hlavicku na pady trosku prisposobenu🙂)) Ak by praskla hlavka maly by ti plakal urcite viac, o bolesti a zvracani ani nevravim...

silkoc78
16. máj 2013

@andelok No naša stredná síce nespadla z postele, ale ako 1-ročná sa potkla na odbitej kachličke a hlavou narazila do zárubne. Hlavu nemala rozbitú len mala bozulu ani nie veľkú. Chvíľu bol plač ako každé dieťa keď sa udrie. Až po cca 6 rokoch keď si rozbila hlavu,tak sa na rtg prišlo na to, že mala prasknutú lebku. Nejavila žiadne známky otrasu mozgu. ☹

anasstazia
16. máj 2013

@silkoc78 A ste v poriadku, keď mala prasknutú lebku alebo to malo nejaké následky.

silkoc78
16. máj 2013

@anasstazia Teraz už má 10 rokov a myslím si, že nemá žiadne následky. Aj keď jej brat (15 ročný) má na to iný názor. 😀 Je z nej krásna slečna. 🙂

anasstazia
16. máj 2013

@silkoc78 Tak to ma úprimne teší.

imbecilia
31. máj 2013

Keď mi môj Drobec spadol z postele 1x ešte sa len prevaloval a boli sme obaja v tej istej miestnosti. Manžel mi ukazoval nejaké krátke videjko a malý sa tak nejak poprevracal až zuchol z postele dosť vysokej na parkety. Joj ako sme sa báli. Celého sme ho prezerali, chytali, pozorovali ale k dr. Sme nešli. Vtedy som si hovorila, že to bolo prvý aj posledný krát.
No ale odvtedy spadol toľkokrát, že to už ani nepocitam. Dávam pozor, ale stačilo vždy máličko. Tiež sa budí potichu, spadol v noci po dojceni, keď som zaspala, spadol keď som ho už nevládala preložiť do postielky, lebo je strašne ťažký, spadol, keď som sa otočila po plienku ... teším sa na deň, keď už konečne pochopí, čo mu vtlkame do tej otlcenej hlavičky : aby zliezol zadkom napred.
Vždy sa zlaknem, vždy si to vycitam, no zatiaľ sa mu nikdy nič nestalo. Dúfam, že v zdraví prežijeme toto padacie obdobie.

lucikatn
31. máj 2013

Náš Timi spadol prvýkrát keď mal 5 mesiacov z nízkej sedačky. Aj keď sme ho prezreli a neboli viditeľné žiadne prejavy niečoho vážneho tak hneď sme bežali na pohotovosť. Síce mu nič nebolo ale bola som spokojnejšia. Aj slúžiaci doktor povedal že radšej prísť zbytočne ako si potom niečo celý život vyčítať! Čiže ja by som určite neváhala a šla ho dať prezrieť lebo človek nikdy nevie....

kadan
4. júl 2013

@katulka11
mne sa to isté stalo dnes, tak ho sledujem.
spadol na bok, no v podstate to bol už pomaly chrbát, on sa točil ☹
zatiaľ je ok, po obede ideme na plávanie tak som zvedavá ako bude reagovať, dr som zatiaľ nevolala

terezka1631
4. júl 2013

@kadan naša malá spadla včera z gauča, neviem čo robila bola to sekunda. spadla na ruky a nohy bruchom dolu, nešli sme k dr. lebo negrckala, neplakala ani vela, myslím že hlavu si nebuchla. akurát dnes večer išla skôr spať ako inokedy snád bude o.k. 😒

kadan
4. júl 2013

@terezka1631
no tak ten môj drobec má viac energie ako inokedy 😅
už po 4 hodinách sme boli na plávaní a čo ten robil, len som sa smiala 😵
ja som tiež len zobrala maca a dala ho do postieľky, tá je od postele iba 50 cm......... a podarilo sa mu rýchlo prekotúľať
dúfam že to bolo naposledy mojou chybou

verím že bude malinká v poriadku a je len unavená 😉

terezka1631
4. júl 2013

@kadan dúfam aj ja, včera išla spať neskor dnes zase skoro, uvidím ráno ako bude , ale dnes sa cez den smiala, gúlala vyskakovala o dušu tak snád to bude o.k.

petula8
6. júl 2013

podľa toho na ktorú časť tela spadlo a či spadlo na podlahu alebo na koberec. Pokiaľ na koberec tak pád bol tlmený ale tiež aby som bola pokojná tak by som zašla k pediatrovi aby prezrel bábo. 🙂

lenuska200_22
31. júl 2013

moj maly mi dnes padol zo sedu do lahu na plavajucu podlahu a buchol si hlavku....ma 9 mesiacov,,ma to riesit ? dakujem za rady...

tomikejt
31. júl 2013

@lenuska200_22 ak by bol spavy, grckal a jednoducho iny nez obvykle, chodte na pohotovost

stanislavao
31. júl 2013

@lenuska200_22 nic sa nebojte. dieta zas nieje z cukru. ak by nahodou bol plakavy, alebo grckal, tak chodte na pohotovost. ale deti vydrzia nieco. a 9 mesacne zas uz neni take male.

lenuska200_22
31. júl 2013

@stanislavao
@tomikejt dakujem vam mamicky za rady 🙂

malfka
9. aug 2013

moj brat zjedol mlieko dve zmrzlini a vrackal aj vtedi vrackal pani doktorka povedala ze ma drzat dijetu. 🙂 😎 😲 😀 😔 😕 😨 😵 🤐 😅 😝 😢 😠 ☹ 🙂

nikittka100
23. júl 2014

no dnes rano som malu nakrmila a zobrala si ju na postel a prvy x od porodu mala ma 8 mes. som tvrdo zaspala s nou , ona sa mi budi tiez uplne potichu ale vzdy zareagujem no teraz ma zobusilo to ako ´´ krici ´´ otvorim oci a videla som len nohy , zosuchla sa mi z postele nastastie sme som mala pri posteli kos z pradlom a po nom sa zo suchla tak ze hlavicku a rucky mala na zemi a nozky jej trcali , prislo mo zle ale som ju zodvihla a vobec neplakala a ani skrabanec ale aj tak si to vycotam a budem ju sledovat , myslim ze toto nieje na navstevu doktora alebo????

monika8737
11. aug 2014

ahojte, moja 8mesacna dcerka spadla z vibracneho kresielka na hlavicku, na plavajucu podlahu. boli sme u lekara aj na RTG a vsetko Ok, ziadna prasklina tam nebola. akurat ma trapi, ze uz to su 3 tyzdne a jej tam zostala taka mensia preliacinka na cele. je to vidiet a bojim sa, ze jej to uz tak zostane. mate s tym niekto skusenosti?

kvetulienka253
11. dec 2014

ahojte, moj takmer 4-mesacny syn mi vcera vypadol z autosedacky na schody doma, ked som ho prenasala. Boli sme s nim na pohotovosti, lebku puknutu nemal, neuro bolo v poriadku, odporucali len sledovat. Ale ja sa idem pominut od strachu. Nevrackal, jedol, aj sa chvilu pohral a pousmieval, no zaspal uz o 4, a to normalne chodi az o 7. Prejavuje sa takto spavost? Mam bezat do nemocnice, alebo som len zbytocne vystresovana? Milionkrat dakujem za kazdu radu

p_etrisha
11. dec 2014

@kvetulienka253 zaspat mohol skor napriklad z unavy, z placu...Ale naisto ti to nepoviem. Mne ked mala zletela, isla som k dr. a ta ma doslova zd*bala,ze naco som chodila...Ak zaspal skor, nemusis hned robit paniku, ale kukaj, ci nebude grckat v spanku, alebo sa strhavat. Ak by sa cosi dialo potom by som sla, kym len takto zaspal, tak asi nie

hradnapani
11. dec 2014

@kvetulienka253 najlepsie si ti povedia na pohotovosti alebo v nemocnici. Normalne tam zavolaj, nemusite tam hned utekat. Podla mna sa vsak nemusis bat, ak boli vysledky v poriadku, ale po pokoj duse si tam zavolaj. Pripadne by som ho jemne zobudila, skontrolovala ocka- zrenicky.

liebling98
11. dec 2014

@kvetulienka253 hlavne kľud. Ak by bol spavý, pravdepodobne by nemal záujem o hračky, o jedlo. Bol by proste iný. Asi to bolo aj na neho veľa, tak bol unavený skôr. Len ho ďalej sleduj.
Detičky sú veľmi odolné, kosti na lebke poddajne, ešte nezrastené. Každej maminke dieťatko už spadlo. Mám troch synov a každý už spadol. Či z gauča, z postele...
Neboj sa, bude dobre.

flipflopi
11. dec 2014
Používateľ flipflopi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od flipflopi.

@liebling98 veru tak ako hovoris... 😉